dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 16
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 309
  1. #241
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manix76

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    147

    Domyślnie

    Pompka solarowa śmiga mi na pierwszym biegu,max. zużycie prądu to 43W, plus sterownik 2W. Sądzę że panel FV da radę.

  2. #242

    Domyślnie

    A ja sadzę że nie zawsze. i szybko montuj upsa i przekaznik awaryjny na sieć bo grozi zagotowaniem w upały albo nie odpaleniem A co to za pompka co bierze 43 Waty na I biegu? ?
    Ostatnio edytowane przez Adik50 ; 28-03-2013 o 21:45

  3. #243
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manix76

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    147

    Domyślnie

    W razie jakiejś awarii układ przełącza się na sieć energetyczną

    Pompka to Wilo,klasa energetyczna F
    Ostatnio edytowane przez manix76 ; 28-03-2013 o 21:55

  4. #244
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał interona Zobacz post
    Geontox nie pluj! Dokladnie czytaj. Pisze o oszczednosci 1000 zl w skali roku a nie jednej czwartej. Ty wyliczyles 600 kg a ja 400 wiecej. Uwazasz ze miazdzaca roznica? Ceny wegla w granicach 700-1000 zl. Nie uwzgledniles tych dni, w ktorych solar "lekko" dogrzewa wode - o kilka stopni. Uzytkowales? Nie rzucaj sie tak na*inych. Nie napisalam zadnej herezji by miec sie czego wstydzic. A tylko o doswiadczeniu wlasnym. Nie musi sie ono przekladac na caly swiat! Troche dystansu. Pozdrawiam
    Akurat z dokładnościa to ty masz problemy. wyliczylem ile wegla trzeba spalić aby zapewnić ROCZNE zapotrzebowanie na rodzine 2osobowa po 80-95ltr/os o temp 45stC.
    Ty rozumieszz co znaczy ROCZNE???

    Mało ci 600kg, a niech ci będzie 1000kg. I CO?

    Jak za węgiel na ROCZNE zapotrzebowanie na CWU zapłacisz 850zł/tonę którą sam wyliczyłes to jak solary dające 60% pokrycia ROCZNEGO dadzą ci oszczędności 1000zł???

    Takiej matematyki to nawet za komuny nie uczyli

    Naucz sie węglem palić, to pogadamy

    Hańba i srom Korony Polskiej

  5. #245
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adik50 Zobacz post
    kolektor 1 picujesz od 1 listopada :
    Trudno się z Tobą dyskutuje a jeszcze trudniej czyta. W roku2011 od 01-01-2011 do 01-04-2011 kolektory wyprodukowały 4,44 GJ ciepła,
    W 2012 od 01-01 do 16-03 wyprodukowały 2, 73GJ ciepła, w tym roku jedyne sensowne ilości to 3/4 marca. Co nie jest realne, popatrz jeszcze raz na skan i staraj się polemizować z danymi a nie cud, czy maks 20%.
    A tak na marginesie to wiesz w ogóle jak wygląda instalacja solarna?
    Cytat Napisał Adik50 Zobacz post
    Sam prowadzę bój chcę zasilić pompę solara + sterownik i zapewniam cię że panel 200W + śledzenie za słońcem + instalka 2 aka po 65ah nie podołaja tej pompce!!!!!!!! a koszt przekroczy 20-50krotnie zużycie energi z sieci . Sam to trawię w tej chwili
    A to ciekawe co piszesz, może zamiast trawić to poszukaj w sieci albo jeszcze lepiej policz ile pompka od solara pojedzie na aku 2X65Ah. A może pompę od solara, która zużywa nie więcej jak 60W mylisz z basenową, która zużywa co najmniej 600W

  6. #246

    Domyślnie

    Moja pompa bierze 77W a nie zadne 600 . Wiem to nie z kapelusze ale po pomiarach odpowiednim urzadzeniem [ łącznie ze sterownikiem I niczego nie mylęJeśli chodzi o temat [jest w tytule odpowiadam ; Nieopłaca się bo to jest fikcja manipulacja liczbami a koszt instalacji nie zwruci się przez 100 lat ] PS powiem więcej że na rodcine 3-4 osoby grubo bym się zastanowił czy montować solary do cwu bo i to wątpliwy zysk a o CO to wogóle nie wspomnę
    Ostatnio edytowane przez Adik50 ; 30-03-2013 o 08:55

  7. #247
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manix76

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    147

    Domyślnie

    Wiesz co,jak już będę miał zamontowane PV ,chętnie napiszę jak toto się sprawuje.Ja jeszcze będę zasilał oświetlenie ogrodowe tym zestawem.Łączna moc tego oświetlenia to jakieś 20W.

  8. #248

    Domyślnie

    To ja ci powiem tak ; te 100W to wez na połowę bo tyle bedziesz miał oczywiste w pełnym słonku . Od tego trzeba zacząć że jeśli panel jest 100w to nigdy nie wyda tych 100W [ Możlwe 100W ale w labolatorium] a odlicz straty na przetwornice i przesyły itd: W praktyce wyda z 70W przy dobrm słonku i w pewnych określonych warunkach A teraz pytanie jak długo ci da te ok 70W o to moze trwać różnie w zależności i tu znowu wiele czynników 5 minut? a moze 1h bo to różnie będzie a może max 5h A to zależy jaki magazyn , ile słonka jaka temp.itd
    Ostatnio edytowane przez Adik50 ; 30-03-2013 o 09:47

  9. #249
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manix76

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adik50 Zobacz post
    To ja ci powiem tak ; te 100W to wez na połowę bo tyle bedziesz miał oczywiste w pełnym słonku . Od tego trzeba zacząć że jeśli panel jest 100w to nigdy nie wyda tych 100W [ Możlwe 100W ale w labolatorium] a odlicz straty na przetwornice i przesyły itd: W praktyce wyda z 70W przy dobrm słonku i w pewnych określonych warunkach

    Owszem,zgadzam się z tym i brałem to pod uwagę,dlatego będzie zestaw o mocy 100W zamiast 45W jakie potrzebuje instalacja solarna,a jeżeli nie będzie pełnego słońca to wtedy pompka która ma płynną regulację obrotów zejdzie np. do 20W.

    Wyżej pisałeś że koszt instalacji PV przekroczy 20-50 krotnie zużycie energii z sieci.
    Wyliczając wyszło mi niespełna że 11 krotnie przekroczy(przynajmniej 2-krotnie mniej niż Tobie) ,a z tego co pamiętam to kolektory słoneczne zwrócą mi się za jakieś 6-7 lat-też będziesz wątpił w to??
    Ostatnio edytowane przez manix76 ; 30-03-2013 o 12:19

  10. #250
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adik50 Zobacz post
    Moja pompa bierze 77W a nie zadne 600 .
    No to po co wypisujesz takie głupoty:

    Cytat Napisał Adik50 Zobacz post
    Sam prowadzę bój chcę zasilić pompę solara + sterownik i zapewniam cię że panel 200W + śledzenie za słońcem + instalka 2 aka po 65ah nie podołaja tej pompce!!!!!!!! a koszt przekroczy 20-50krotnie zużycie energi z sieci . Sam to trawię w tej chwili
    Tak trudno wziąć ołówek i policzyć? A może z liczeniem masz problemy, innym jakoś wychodzi co innego niż Tobie, to może zdradź sposób liczenia, może ja też będę w ten sposób liczył, szacował i szurnę w kąt wskaźniki, mierniki i takie tam bzdety cokolwiek pokazujące.

  11. #251
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał legiony Zobacz post
    Polecam:

    [url]SPAM
    Tu też się wpieprzyłeś???
    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    po ile sprzedajesz?
    dogrzewać chałupę w czerwcu??? to trzeba mieć chyba inny tok ewolucyjny, a liczyć na taki sam efekt w okresie sezonu grzewczego, to dodatkowo zamienić się na łby z ch...m
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 07-06-2014 o 11:33

  12. #252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gentoonx - nie cytuj spamera, bo podbijasz mu linkowanie w google!
    Zgłaszaj trójkątem do moderacji.
    Bo potem musze się bawić w edytowanie twoich postów i wywalanie spamu.

  13. #253
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ...
    Bo potem musze się bawić w edytowanie twoich postów i wywalanie spamu.
    cholera - permanentna inwigilacja

  14. #254

    Domyślnie

    Dobrze że działa tutaj przytomny admin, łatwiej będzie pozbyć się forumowych troli.

  15. #255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    działa, jak się zgłosi spam. Nie przeglądam wszystkich wątków.

  16. #256
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Spam
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 14-01-2017 o 13:45 Powód: SPAM

  17. #257
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Dobrze że działa tutaj przytomny admin, łatwiej będzie pozbyć się forumowych troli.
    Ale to nic ich nie uczy, dalej próbują:
    Cytat Napisał in*s*7 Zobacz post
    Spam
    Pewnie ins wychwalał swoje heat pipy i taka przykrość go spotkała z ręki admina.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  18. #258
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jedlica007

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    gorzów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzień Dory,

    Jak wam idzie ogrzewanie kolektorami? Ja u siebie w tym sezonie jeszcze nie włączałem PC tylko jadę na kolektorach. Ogrzewam 85m2 wylewka 15cm grubości, 3 płyty webera wpięte w podłogówkę poprzez wymiennik płytowy, W domu 22-24 stopnie, Zapotrzebowanie budynku to 38KWh/m2/rok

    Obecnie myślę nad magazynem ciepłą PCMX ale nikogo nie znalazłem kto użytkowałby taki magazyn

    Karol

  19. #259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja jeszcze nie włączyłam ogrzewania w domu.

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedlica007 Zobacz post
    Dzień Dory,

    Jak wam idzie ogrzewanie kolektorami? Ja u siebie w tym sezonie jeszcze nie włączałem PC tylko jadę na kolektorach. Ogrzewam 85m2 wylewka 15cm grubości, 3 płyty webera wpięte w podłogówkę poprzez wymiennik płytowy, W domu 22-24 stopnie, Zapotrzebowanie budynku to 38KWh/m2/rok

    Obecnie myślę nad magazynem ciepłą PCMX ale nikogo nie znalazłem kto użytkowałby taki magazyn

    Karol
    też jestem ciekawa, śledzę ten temat od niedawna i chętnie bym się dowiedziała czy takie rozwiązanie ma sens
    Ostatnio edytowane przez pola27 ; 20-11-2018 o 17:01 Powód: pomyłka

Strona 13 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony