dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Brak ciągu z kuchni kaflowej stalowe po modernizacji.

    Witajcie. Dokonałem modernizacji starej kuchni kaflowej. Przed pracami jej wylot był połączony bezpośrednio dziesięcio centymetrowym kawałkiem rury fi130 wprost do komina. Podczas palenia płomienie wlatywały do komina zamiast rozgrzewać żeliwną płytę i większość ciepła uciekała. Wymurowałem nowe palenisko, kupiłem czarny radiator i 2 kolana.

    Moja modernizacja polegała na wstawieniu 2 kolan i radiatora między nie aby odzyskać trochę ciepła, aby móc coś dłubać w zimie. Po zmontowaniu wszystkiego okazało się, że z rury dmucha zamiast wyciągać. Przed pracami ciąg był taki, że aż wywiewało popiół do góry



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20131204_144720.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	231241Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20131215_124804.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	70,4 KB
ID:	231242
    Ostatnio edytowane przez virus191 ; 21-12-2013 o 17:24

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zapewne jest tak. Modernizacja spowodowała przerwę w paleniu i wystygnięcie komina. Rozgrzej jakoś komin i będzie dobrze. Wróci ciąg kominowy.

    Jaka była przerwa w paleniu? Napisz czy zgadłem

  3. #3

    Domyślnie

    Ostatni raz paliłem ze 2 tygodnie temu. Bałem się, że rura nie może być poziomo.

  4. #4

    Domyślnie

    Uszczelnić połączenie ryry z kominem .odkręcic rewizje na kolanku przy kominie - i jak Piotr wskazuje - spalić kilka gazet w samym kominie. gazety suche nie kolorowe najlepiej Trybuna Ludu lub Chłopska Droga.

  5. #5

    Domyślnie

    bagi69
    Toż to BIAŁE KRUKI a Ty każesz mu tym palić .

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Może ostatecznie Głosem Robotniczym
    Kawałek gałgana polany ON też się sprawdza...
    Ta rura w ścianę nie za głęboko aby wetknięta?

  7. #7

    Domyślnie

    To jest tylko do pomiarów na luzie wetknięte, wkładkę przyciąłem na odpowiednią długość i wmurowałem, rury nie da się za głęboko wsadzić, zostały mi tylko uchwyty 130 ale nie wiem gdzie je kupić, w Casto 29zl/szt (pogięło ich ?). Po skończonej pracy dam znać co i jak.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony