dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie Poproszę o pomoc w wyborze wkładu

    Wymagania mam dosyć precyzyjnie -albo tak mi się przynajmniej wydaje

    Bez rozprowadzania ogrzewania.
    Zamknięta komora spalania.
    Szyba otwierana do góry.
    2-szybowy (narożny)
    Szyba gięta
    Wymiary szyby(około) 700 x 450 x 500 mm (długość x głębokość x wysokość)

    I teraz tak - ogłądałem:
    - BEF optima v8 - cena 9900 pln - fajny ale jakoś wyczułem, że nie polecamy przez sprzedawcę
    - Spatherm - droższy o jakiś 1000 pln - i tego polecano mocno
    - znalazłem w siecie Arysto 10 "SJ" - połowa ceny jw - skąd taka różnica ????

    pewnie jeszcze jest naście innych modeli - pr doradźcie / podzielcie się opiniami

    Dzięki !

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tylerr Zobacz post
    Wymagania mam dosyć precyzyjnie -albo tak mi się przynajmniej wydaje

    Bez rozprowadzania ogrzewania.
    Zamknięta komora spalania.
    Szyba otwierana do góry.
    2-szybowy (narożny)
    Szyba gięta
    Wymiary szyby(około) 700 x 450 x 500 mm (długość x głębokość x wysokość)

    I teraz tak - ogłądałem:
    - BEF optima v8 - cena 9900 pln - fajny ale jakoś wyczułem, że nie polecamy przez sprzedawcę
    - Spatherm - droższy o jakiś 1000 pln - i tego polecano mocno
    - znalazłem w siecie Arysto 10 "SJ" - połowa ceny jw - skąd taka różnica ????

    pewnie jeszcze jest naście innych modeli - pr doradźcie / podzielcie się opiniami

    Dzięki !
    Witam

    Spartherm Varia 2 Lh bądź Rh - 4S

    Jeśli oczywiście szukasz czegoś dobrego, sprawdzonego przez masę kominkowych użytkowników polecam kupić z autoryzowanej sieci sprzedaży tych wkładów w naszym kraju a nie na dziko

    Zyskasz np 10 letnią gwarancję na wkład i pierwszy przegląd za free

    Lista autoryzowanych dystrybutorów znajduje się pod tym adresem:
    http://www.spartherm.pl/partnerzy/lista/

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Raczej miałem nadzieję skierować ten wątek w stronę wkładów poniżej 10000 pln ...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar house4live
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    185

    Domyślnie

    Wiesz

    Ostatnio słyszałem fajną historię

    Klient odwiedza mechanika przy wejściu trafia na dużą tablicę z napisami
    Jest tam napisane:

    Drogi kliencie - świadczymy następujące usługi:

    * Tanio
    * Szybko
    * Dobrze

    Drogi kliencie - do Ciebie należy wybór:

    * Jeśli chcesz Tanio to nie będzie ani Szybko ani Dobrze
    * Jeśli chcesz Szybko to nie będzie Tanio ale może być Dobrze
    * Jeśli chcesz Dobrze to nie będzie ani Szybko ani Tanio

    Niby fajna anegdota ale jakże trafiona

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tylerr Zobacz post
    - znalazłem w siecie Arysto 10 "SJ" - połowa ceny jw - skąd taka różnica ????

    Dzięki !
    ... a przyjrzałeś się jakości wykonania jednego i drugiego. Porównałeś rozwiązania techniczne, materiały, sposób rozdziału powietrza, itd...

  6. #6

    Domyślnie

    jako, że to nie moja branża - pomyślałem, że zapytam na forum (po to jest prawda?)

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tylerr Zobacz post
    Wymagania mam dosyć precyzyjnie -albo tak mi się przynajmniej wydaje

    Bez rozprowadzania ogrzewania.
    Zamknięta komora spalania.
    Szyba otwierana do góry.
    2-szybowy (narożny)
    Szyba gięta
    Wymiary szyby(około) 700 x 450 x 500 mm (długość x głębokość x wysokość)

    Dzięki !
    Wymagania głównie co do wyglądu....
    No a kominek dla wyglądu tylko.... jako jakiś element aranżacji salonu.
    A to przecież ma grzać, grzać bezpiecznie, grzać bezawaryjnie i nie marnować opału.
    Jednocześnie atmosfera, klimat i wkomponowane w salon gustownie.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tylerr Zobacz post
    jako, że to nie moja branża - pomyślałem, że zapytam na forum (po to jest prawda?)
    Forum jak giełda....pełno wszystkiego ale czy dobrze?
    Idź do profesjonalnego salonu kominkowego, zobacz interesujące cię wkłady na żywo, pogadaj, popytaj a znajdziesz!!!!!!!!
    My możemy jedynie ci doradzić na co zwrócić uwagę, o co spytać ale nic więcej. Podejdź do tego jak do kupna nowej fury! Nie kupuj wkładu na własną rękę!!!!!!! To jak wyjazd na zachód po auto - bo nie wybite - z pełnym portfelem "ojro" niby ok ale czy 100% ?
    Pozdrawiam
    Tu była reklama...

  9. #9

    Domyślnie

    profesjonalne salony wciskają marki, na których mają duże marże i przedstawicielstwo: jeden spatherm inny kobok a trzeci mcz - i najlepsze jest to, że każdy twierdzi, ze nie słyszał o innych niż ta, która reprezentuje - i każdy pitoli za przeproszeniem, że ich to mercedes.

    liczyłem na to, że set-naście ludzi na forum podzieli się opinią o swoich wkładach o zbliżonych parametrach jak mój poszukiwany - nie wierze, że każdy wydał 10000 na wkład

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tylerr Zobacz post
    profesjonalne salony wciskają marki, na których mają duże marże i przedstawicielstwo: jeden spatherm inny kobok a trzeci mcz - i najlepsze jest to, że każdy twierdzi, ze nie słyszał o innych niż ta, która reprezentuje - i każdy pitoli za przeproszeniem, że ich to mercedes.

    liczyłem na to, że set-naście ludzi na forum podzieli się opinią o swoich wkładach o zbliżonych parametrach jak mój poszukiwany - nie wierze, że każdy wydał 10000 na wkład
    Zadałeś na początku pytanie "skąd taka różnica?" Margod Ci odpowiedział skąd. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie (albo przynajmniej domyślasz się jak to jest) dlaczego w salonie MCZ nie polecają Spartherma. Może czas inaczej sformułować pytanie? Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi? Żal Ci kasy na BMW czy Jaguara, kupuj Citroena...Tyż jeździ, ma cztyry koła, motur i kierownik...

  11. #11
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Zadałeś na początku pytanie "skąd taka różnica?" Margod Ci odpowiedział skąd. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie (albo przynajmniej domyślasz się jak to jest) dlaczego w salonie MCZ nie polecają Spartherma. Może czas inaczej sformułować pytanie? Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi? Żal Ci kasy na BMW czy Jaguara, kupuj Citroena...Tyż jeździ, ma cztyry koła, motur i kierownik...
    Żal to mu będzie zaraz ciebie jak mu takie farmazony pisał będziesz.Masz tyle argumentów a znowu zaczynasz straszyć FM swoimi pierdami..Jak masz
    .BMW czy Jaguara..
    to kierowniku j kierownicą razem z moturem po swojemu.Lipy nie sprzedawaj "E"
    "

  12. #12

    Domyślnie

    Eniu - mistrzowska odpowiedz, ktora nic nie wnosi

    Niktspecjalny - dzieki za zrozumienie

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tylerr Zobacz post
    profesjonalne salony wciskają marki, na których mają duże marże i przedstawicielstwo: jeden spatherm inny kobok a trzeci mcz - i najlepsze jest to, że każdy twierdzi, ze nie słyszał o innych niż ta, która reprezentuje - i każdy pitoli za przeproszeniem, że ich to mercedes.

    liczyłem na to, że set-naście ludzi na forum podzieli się opinią o swoich wkładach o zbliżonych parametrach jak mój poszukiwany - nie wierze, że każdy wydał 10000 na wkład
    Dlatego właśnie pooglądaj sobie wkłady, może w niektórych nawet palą, podotykaj, pootwieraj drzwiczki, popytaj o warunki gwarancji...Następnie napisz o swoich spostrzeżeniach, uwagach. Pamiętaj, że to Ty masz mieć kominek, Ty jesteś klientem z kasą więc spokojnie. Po co mamy ci pisać o wkładzie, jak np na oczy go nie widziałeś i nie będziesz wiedział o czym piszemy? Poza tym wkład to jedno a jego odpowiedni montaż to drugie!! Jak ktoś ci źle zamontuje wkład to często właśnie winą obarczasz palenisko bo tyle kasy dałem a dupnie się sprawuje!!!! Rozumiesz?
    pzdr
    Tu była reklama...

  14. #14
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał DANIEL SIS Zobacz post
    Dlatego właśnie pooglądaj sobie wkłady, może w niektórych nawet palą, podotykaj, pootwieraj drzwiczki, popytaj o warunki gwarancji...Następnie napisz o swoich spostrzeżeniach, uwagach. Pamiętaj, że to Ty masz mieć kominek, Ty jesteś klientem z kasą więc spokojnie. Po co mamy ci pisać o wkładzie, jak np na oczy go nie widziałeś i nie będziesz wiedział o czym piszemy? Poza tym wkład to jedno a jego odpowiedni montaż to drugie!! Jak ktoś ci źle zamontuje wkład to często właśnie winą obarczasz palenisko bo tyle kasy dałem a dupnie się sprawuje!!!! Rozumiesz?
    pzdr
    Jeśli nie potrafisz albo nie znasz odpowiedzi nie pisz po prostu nic.FM i autor tego topiku nie nakarmi się twoją szczątkową wiedzą.Post #1 dokładnie to obrazuje a pytający konkretnie się w nim odnosi.Rozumiesz!!!

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Nikt. W święta jakieś ekstra prochy Ci faszerują?!

  16. #16
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Nikt. W święta jakieś ekstra prochy Ci faszerują?!
    Powiem krótko......mam je z twojego sklepu ,a sklep mam tuż tuż bala bala...........Ciniuśki sie robisz eniek oj ciniuszki........a argumentów brak.........stygniesz.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Rozumiemmmm!!!

  18. #18

    Domyślnie

    A myslalem ze nikt juz nie rozumie

    By the way - nadal nic nie wiadomo..

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Szyba otwierana do góry.
    2-szybowy (narożny)
    Szyba gięta
    Wymiary szyby(około) 700 x 450 x 500 mm (długość x głębokość x wysokość)
    Coś chyba pokręciłeś, bo za to co chcesz nawet Arysto życzy sobie w tej chwili powyżej 8 tys.
    Za "piątkę" to możesz mieć ale z szybą łączoną o wysokości 45 cm i ze stawką montażową (8%) VAT
    "Magia internetu" polega m.in. na tym że wykorzystuje się często fakt nie czytania do końca wiadomości zawartych w ofertach sklepów wysyłkowych i na aukcjach internetowych ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar symbor
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    okolice Gdańska
    Dzielnica
    Lublewo
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał DANIEL SIS Zobacz post
    Forum jak giełda....pełno wszystkiego ale czy dobrze?
    Idź do profesjonalnego salonu kominkowego, zobacz interesujące cię wkłady na żywo, pogadaj, popytaj a znajdziesz!!!!!!!!
    My możemy jedynie ci doradzić na co zwrócić uwagę, o co spytać ale nic więcej. Podejdź do tego jak do kupna nowej fury! Nie kupuj wkładu na własną rękę!!!!!!! To jak wyjazd na zachód po auto - bo nie wybite - z pełnym portfelem "ojro" niby ok ale czy 100% ?
    Pozdrawiam
    I super. Poszłam do profesjonalnego salonu kominkowego (a nawet trzech). I przemili "fachowcy" od kominków poinformowali mnie, że nie mogę zamontować wkładu pod kominem bo co z wyczystką? Ze oczywiście jak chcę profesjonalnie i dobrze to powinnam kupić oczywiście wkład tylko z ich salonu itd. pitu pitu. A ja wiem na dzień dzisiejszy choć jestem 100% laikiem, ze wystarczy niezły wkład a podstawa to super wykonana usługa bo bez tego to i mercedes nie pojedzie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony