dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 131
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Forest poleci zapewne rożne modele bo różnych producentów sprzedaje i montuje.
    Prosiłem ... mów za siebie ...
    MZG - wybór paleniska to dla mnie ostatni punkt zabawy przy projektowaniu kominka/pieca.
    Najpierw jest technika, która ma być "w środku", potem wygląd zewnętrzny całości i ... na szarym końcu dopiero wybór konkretnego modelu paleniska konkretnej firmy, który akurat "jak ulał" do tego wszystkiego pasuje lub wykonanie paleniska własnej konstrukcji, jeżeli ... nic nie pasuje ... albo kosztuje chore pieniądze.
    Tak naprawdę to wyboru na rynku nie ma dużego a i liczba firm z którymi współpracuję jest nawet mniejsza od "mistrzowskiego asortymentu" ...
    Idealne paleniska są ... tylko z reguły dużo kosztują.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Popatrz nawet takim fortelem nie uzyskam informacji jakie paleniska oferujesz ..Chciałem zobaczyć na Twojej stronie ale ona także jest utajniona

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Możesz kupić wszystko , pod warunkiem ,ze wytrzymasz pranie mózgu na temat Romotopa.
    Jako hurtownik , kolega M. jest bardzo zainteresowany sprzedażą Romotopa klientowi
    indywidualnemu, bo przytula dwie marże .Hurtową i detaliczną . Puszcza bąki ,ze tarnava ,
    że Austroflam , bo to kabotyn. Inaczej ma się sprawa ze Sparthermem. Klient który chce
    kupić Spartherma nie będzie słuchał bredni , bo to marka która się sprzedaje sama .
    Trzeba by być idiotą ,żeby z tego nie skożystać...

    I w zasadzie nie ma w tym nic złego , gdyby nie pokrętny marketing tego
    indywiduum. Typu bezrusztowe z rusztem...
    Nie ma gorszego KABOTYNA jak gość co pisze pod dwoma loginami , ENIU to ten "niezależny" , drugi to jego rzekomy pracodawca To jest dopiero zakłamanie ... Nie "skożystać" musiałeś być wnerwiony jak to pisałeś .... Dwie marże ? Przypomnij sobie ile wkładów sprzedałeś detalicznie a ile hurtowo , w czasie gdy miałeś organizować sprzedaż hurtową Romotop w 1/3 Polski ??

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    Prosiłem ... mów za siebie ...
    MZG - wybór paleniska to dla mnie ostatni punkt zabawy przy projektowaniu kominka/pieca.
    Najpierw jest technika, która ma być "w środku", potem wygląd zewnętrzny całości i ... na szarym końcu dopiero wybór konkretnego modelu paleniska konkretnej firmy, który akurat "jak ulał" do tego wszystkiego pasuje lub wykonanie paleniska własnej konstrukcji, jeżeli ... nic nie pasuje ... albo kosztuje chore pieniądze.
    Tak naprawdę to wyboru na rynku nie ma dużego a i liczba firm z którymi współpracuję jest nawet mniejsza od "mistrzowskiego asortymentu" ...
    Idealne paleniska są ... tylko z reguły dużo kosztują.
    Pozdrawiam.
    Co w takim razie polecasz do kominka "zimnego", z zabudową rustykalną (dół z granitu albo marmuru, przy czym pod paleniskiem ciemny kamień wokół paleniska i nad paleniskiem półka z ciemnego kamienia, wyżej z płyty gk, bo słyszałem, że w przypadku jakiejś awarii taniej będzie to zdemontować).

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Nie ma gorszego KABOTYNA jak gość co pisze pod dwoma loginami , ENIU to ten "niezależny" , drugi to jego rzekomy pracodawca To jest dopiero zakłamanie ... Nie "skożystać" musiałeś być wnerwiony jak to pisałeś .... Dwie marże ? Przypomnij sobie ile wkładów sprzedałeś detalicznie a ile hurtowo , w czasie gdy miałeś organizować sprzedaż hurtową Romotop w 1/3 Polski ??


    Nawet inwektyw swoich nie wymyślisz, tylko klepiesz jak gęś te same...

    Gdybyś Ty wiedział ile osób bawi się moim loginem w Łaziskach ,żeby
    się z Tobą "popieścić"... ...

    To a'propos "wnerwiania...


    Ciekawe informacje na temat Romotopa , prosimy o więcej. Czesi
    się na pewno ucieszą...

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał MZG Zobacz post
    Co w takim razie polecasz do kominka "zimnego", z zabudową rustykalną (dół z granitu albo marmuru, przy czym pod paleniskiem ciemny kamień wokół paleniska i nad paleniskiem półka z ciemnego kamienia, wyżej z płyty gk, bo słyszałem, że w przypadku jakiejś awarii taniej będzie to zdemontować).


    Kolejne mity . Łatwiej jest wyciąć i wkleić ponownie kawałek płyty Krzemianowej , niż
    GK z wełną i profilami...

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Kolejne mity . Łatwiej jest wyciąć i wkleić ponownie kawałek płyty Krzemianowej , niż
    GK z wełną i profilami...
    Potwierdzam, łatwiej prościej i przyjemniej jest wyciąć stosowny otwór w izolacyjnych konstrukcyjnych płytach, już zamontowanych, niż G- karton, wełna, konstrukcja stalowa.

  8. #48

    Domyślnie

    Sorry za ignorancję, ale pod płytę gk nie mogą iść te płyty krzemianowe? I czy te płyty to jest coś takiego co wyglądem przypomina trochę pumeks?

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Mogą ale czy one przypominają pumeks ? Może masz płyty z perlitu ? Białe |" ze sprasowanych kuleczek " ? Lub z wermikulitu żółte " z igiełek" ?

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Co w takim razie polecasz do kominka "zimnego", z zabudową rustykalną (dół z granitu albo marmuru, przy czym pod paleniskiem ciemny kamień wokół paleniska i nad paleniskiem półka z ciemnego kamienia, wyżej z płyty gk, bo słyszałem, że w przypadku jakiejś awarii taniej będzie to zdemontować).
    MZG - chyba mnie nie za bardzo zrozumiałeś ...
    Jaki samochód byś mi polecił do kupienia ? Uprzedzam że lubię czerwone lub z lakierem metalic bo podobno bród mniej widać ...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 29-09-2011 o 17:38
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    MZG - chyba mnie nie za bardzo zrozumiałeś ...
    Jaki samochód byś mi polecił do kupienia ? Uprzedzam że lubię czerwone lub z lakierem metalic bo podobno bród mniej widać ...
    Pozdrawiam.
    Forrest-Natura wydawało mi się, że podałem wszystkie informacje rozpoczynając ten post, ale jeżeli się mylę, to wytłumacz mi co powinno się brać pod uwagę przy wyborze wkładu, żeby nie było wątpliwości chciałbym coś w poniższym stylu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt kominka2.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	77197

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Mogą ale czy one przypominają pumeks ? Może masz płyty z perlitu ? Białe |" ze sprasowanych kuleczek " ? Lub z wermikulitu żółte " z igiełek" ?
    Tak mi się skojarzyło z pumeksem (bo lekkie i podobnego koloru), ale przypomina mi to również styrodur, tylko że szary. Po prostu jak oglądałem wkłady to sprzedawcy pokazywali mi coś takiego szarego koloru co zastąpiło (wg ich opinii) wełnę.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    W takim razie pewnie jest to gliokrzemian np Silka , stosujemy to od lat , bierz bez wahania . Zastąpiło wełnę u wielu wykonawców nie tylko w Polsce .

  14. #54

    Domyślnie

    Jeden z kominkarzy stwierdził, że najlepszym wyborem dla mnie byłby Jotul I 570 albo I 18 Panorama. Ja jednak obawiam się przewymiarowania (120 m2, wysokość 2,5m). Na moje pytanie czy nie będzie brudziła się szyba stwierdził, że każda szyba się brudzi. Dodatkowo powiedział, że konieczne jest kilkakrotne w ciągu roku czyszczenie komina jak się dużo pali. Trochę jestem zdziwiony bo wydaje mi się że w Jotulu nie powinno być problemu z brudzącą się szybą i z tak dużymi niedopalonymi sadzami. osadzającymi się w kominie, chyba że moje obawy są słuszne i wkład będzie przewymiarowany. Jak wypadają wasze doświadczenia w tym temacie? A może zamiast rozważanych przeze mnie wkładów lepiej jest zainwestować w Spartherma Varia 1v (Bravo jest zbyt duży i ma mniejszą moc)? Tylko nie wiem czy jest to najlepszy wkład dla mnie, skoro średnica doprowadzająca powietrze do spalania to taka zwykła rura kanalizacyjna o średnicy 110 mm, a każdy wkład tej firmy ma doprowadzanie rurą 146 mm. Co doradzacie?

  15. #55

    Domyślnie

    Bravo i Varia to praktycznie te same wymiary.
    MZG jak kupisz Spartherma Varia 1V (lub lepiej Speedy 1V) dodatkowo zamówisz z podwójną szybą to zapomnisz co to brudna szyba

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Bravo i Varia to praktycznie te same wymiary.
    MZG jak kupisz Spartherma Varia 1V (lub lepiej Speedy 1V) dodatkowo zamówisz z podwójną szybą to zapomnisz co to brudna szyba
    Co do tych samych wymiarów to bym polemizował - Bravo ma 84 cm, a Varia ma 76, więc różnica jest 8 cm, co wg mnie to dość dużo.

    Co do podwójnej szyby to wydaje mi się to nie najlepszym rozwiązaniem, bo wtedy ciepło nie będzie się "wydzielało" przez szybę wg mojego rozumowania. Nie wspomnę o większych kosztach. A jakie są różnice miedzy Varia a Speedy (innymi słowy czemu "lepiej Speedy"), bo strona Spatherma jest raczej uboga w te informacje (albo ja nie mogę ich znaleźć tak na szybko).

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Skąd Ty wziąłeś te wymiary Bravo?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Varia ma patrząc z góry prostokątną komorę spalania daje to większe powierzchnie wymiany ciepła oraz możliwość wkładania dłuższych kawałków drewna . Przykład zastosowania paleniska serii Varia: www.kafle-kominki.pl/kominek_olsztyn.htm

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał MZG Zobacz post
    Tylko nie wiem czy jest to najlepszy wkład dla mnie, skoro średnica doprowadzająca powietrze do spalania to taka zwykła rura kanalizacyjna o średnicy 110 mm, a każdy wkład tej firmy ma doprowadzanie rurą 146 mm. Co doradzacie?
    Romotop Dynamic KV 025 L ma doprowadzenie powietrza do paleniska fi 100 . http://www.kafle-kominki.pl/wklad_ko...dynamic005.htm

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał MZG Zobacz post
    Jeden z kominkarzy stwierdził, że najlepszym wyborem dla mnie byłby Jotul I 570 albo I 18 Panorama. Ja jednak obawiam się przewymiarowania (120 m2, wysokość 2,5m). Na moje pytanie czy nie będzie brudziła się szyba stwierdził, że każda szyba się brudzi. Dodatkowo powiedział, że konieczne jest kilkakrotne w ciągu roku czyszczenie komina jak się dużo pali. Trochę jestem zdziwiony bo wydaje mi się że w Jotulu nie powinno być problemu z brudzącą się szybą i z tak dużymi niedopalonymi sadzami. osadzającymi się w kominie, chyba że moje obawy są słuszne i wkład będzie przewymiarowany. Jak wypadają wasze doświadczenia w tym temacie? A może zamiast rozważanych przeze mnie wkładów lepiej jest zainwestować w Spartherma Varia 1v (Bravo jest zbyt duży i ma mniejszą moc)? Tylko nie wiem czy jest to najlepszy wkład dla mnie, skoro średnica doprowadzająca powietrze do spalania to taka zwykła rura kanalizacyjna o średnicy 110 mm, a każdy wkład tej firmy ma doprowadzanie rurą 146 mm. Co doradzacie?

    Większość wkładów Spartherm do niedawna , miała trzy króćce przyłączeniowe
    fi 150. Czyżby producent zalecał doprowadzenie powietrza trzema rurami o tej
    średnicy ?

    Każdy wkład średniej wielkości pobiera podczas ustabilizowanej pracy wystarczającą
    ilość powietrza do spalania średnicą fi 110. Wyjątkiem jest moment rozpalania, ale
    wówczas nawet 200 to mało. Rozpala się zostawiając uchylone drzwi , co dodatkowo
    zapobiega brudzeniu szyby w tym newralgicznym momencie. Klientom zalecam 110mm
    praktycznie do każdego wkładu z wyjątkiem tych powyżej 1000 mm szerokości.Robienie
    większych dolotów bywa problemem przy izolacji poziomej gr. 100 mm, w której większość budujących umieszcza rurę.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony