dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 131 z 131
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Zawsze i wszędzie oferowany był jako wkład do grzania powietrzem...

  2. #122

    Domyślnie

    Witam.

    Tak sobie czytam ten dośc już dawny wątek o wyższości jednych wkłądów nad drugimi i zastanawiam się nad tym co ktoś tu kiedys napisał , a mianowicie :

    Do domu drewnianego potrzebujesz wkładu zdolnego do stabilnej , długotrwałej pracy i o stosunkowo małej ilości ciepła , jakią emituje. Jotul robi wkłady z doskonałej jakości żeliwa ( najlepsze znane mi ) ale będące techniczną porażką. Nadają się raczej do domów murowanych, o dobrej zdolności akumulacji ciepła.

    Może ktoś wyjaśnić mi na czym polega wspomniana wyżej " techniczna porażka " Jotula?

    Pozdrawiam.

  3. #123

    Domyślnie

    Mam Jotula Panoramę w drewnianym domu i hula jak złoto !

  4. #124

    Domyślnie

    Nie przegrzewa Ci chałupy ?
    Jaką masz wentylacje ?
    Ostatnio edytowane przez bartus01 ; 19-01-2013 o 19:27

  5. #125

    Domyślnie

    Wentylacja grawitacyjna . Nic mi nie przegrzewa .Prosty w obsłudze jak chcę cieplej - palę ostro jak nie chcę ukropu - podczymuję lekki ogień i jest gitara ! Na noc zamykam doplyw powietrza rano dokładam bo jest żar i tak w kółko - żadnych problemów . Polecam bo to naprawdę super wkład choć nie mam porównania z innymi - pewnie są i lepsze ?

  6. #126

    Domyślnie

    Drodzy użytkownicy i wykonawcy kominków


    Musze zdecydowac się na wkład kominkowy lada dzień, kominek ma być mały i obudowany płytami akumulujacymi ciepło / cebud / plus kratki konwekcyjne. Dom 120 m2

    Wkład ma być z pionową szybą w którym będzie sie palić długo i ładnie. Moje typy to Romotop KV 075 z podwójna szyba lub Jotul I 350.

    Czy ktoś zechce mi obiektywnie doradzić co wybrać ?

  7. #127
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Dlaczego szukasz porady w internecie zamiast u wykonawcy kominka ?
    To on powinien dobrać palenisko do Twoich potrzeb i Twojego kominka a nie "internet" ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  8. #128

    Domyślnie

    bartus01
    Jak duży salon/pomieszczenie, w którym stanie wkład?. Z tego, co wiem, Jotul trochę więcej wypromieniowuje do pomieszczenia szybą. Do Jotula możesz dokupić gotową obudowę ze steatytu - może to jest dla Ciebie argument?
    Ostatnio edytowane przez Bolt ; 26-12-2013 o 14:37 Powód: usunięcie zbędnej rady dla najlepszych doradców tego forum

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bolt Zobacz post
    bartus01
    Jak duży salon/pomieszczenie, w którym stanie wkład?. Z tego, co wiem, Jotul trochę więcej wypromieniowuje do pomieszczenia szybą. Do Jotula możesz dokupić gotową obudowę ze steatytu - może to jest dla Ciebie argument?
    Panowie,Instalator proponuje Romotopa bo:

    podwójna szyba
    mniejsze palenisko / zaleta /
    szamot z żeliwem
    ładny dizajn

    A mnie bliżej do Jotula bo podobno dłużej się w nim pali i jakoś nie przemawia do mnie czeska myśl technologiczna - może się mylę, stąd moja wątplwość na co się zdecydować ...

    Aha , Nie chcę obudowy steatytowej a salon ma 30 m2.

    Pozdrawiam Swiątecznie

  10. #130

    Domyślnie

    A może Jotul I 350 FL ACCU?? Rozwiązałbyś problem przegrzewania salonu, podwójna szyba, akumulacja...

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bolt Zobacz post
    A może Jotul I 350 FL ACCU?? Rozwiązałbyś problem przegrzewania salonu, podwójna szyba, akumulacja...
    Witam, Dziękuę za informacje.
    A co się kryje pod tym oznaczeniem ACCU - moge prosic o linka do opisu tego oznaczenia, bo z tego co wiem to I350 nie ma opcji z podwójna szybą ....

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony