dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Opinie O Defro Optima Komfort plus nowa linia

    Witam forumowiczów

    Po wielkich przemyśleniach na temat kotła wybór padł tak na 90% na DEFRO OPTIMA KOMFORT PLUS o mocy 25kw ze sterownikiem RU z PID, powierzchnia jaką będzie ten kociołek ogrzewał to ok 180m2 ok 25m2 podłogówki oraz zasobnik na CWU 300l z podwójną wężownicą w opcji podpięcie solarne układu. Początkowo miał być kociołek z podajnikiem na ekogroszek ale zrezygnowałem z niego z kilku powodów. Kociołek ten mogę kupić za 4800brutto nie wiem czy cena dobra czy nie ale mi odpowiada, może są na forum użytkownicy takiego kotła lub podobnego i może coś mi podpowiedzą na jego temat będę wdzięczny

    ciekawa rzecz jaka mnie zaciekawiła przy tym kotle to jego dodatkowe wyposażenie mianowicie
    Wewnętrzna wężownica schładzająca. Przystosowanie kotła do pracy w układzie zamkniętym (wzmocniona konstrukcja kotła,zawór termostatyczny BVTS, zawór bezpieczeństwa SYR, manometr,wężownica schładzająca, ogranicznik temperatury STB).
    koszt tej opcji to ok 1200zł i nie wiem czy warto to brać może ktoś pomoże

    Z góry dzięki Pozdrawiam
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    W moim domu rodzinnym paliło się zwykłym kotłem na węgiel i tak tam zostało do dzisiaj( były próby palenia w kotle z gazem ale za drogo). Ja palę w swoim domu ( nauczyłem się palić) kotłem na ekogroszek z podajnikiem i jestem o wiele wiele wiele bardziej zadowolony. W duże mrozy ostatniej zimy mogłem sobie pozwolić aby tam zaglądać najczęściej co 6 dni aby napełnić nowy zasobnik i przeczyścić kocioł ( nooo wiadomo z ciekawości zaglądałem częściej aby popatrzeć czy wszystko ok). W każdym razie nie zamieniłbym kotła z podajnikiem na zwykły kocioł --- no ale to tylko moje subiektywne odczucie.

  3. #3

    Domyślnie

    mam taki kocioł tylko 30kW, w nieco innej koniguracji instalacji (bo zasila on bufory ~2m3 poj. a one ~160m2 podłogówki, trzy grzejniki i cwu), i jak dla mojego zastosowania to niepotrzebne zupełnie są dmuchawa i sterownik, komin mam wysoki o dobrym ciągu naturalnym a sterownika używam praktycznie do podglądu temepratury, dopływem powietrza steruje mechaniczny termostatyczny miarkownik ciągu otwierający klapkę w drzwiach, swoja drogą za małą klapkę do takiego kotła, ale nie mam wiecznie czasu na przeróbkę tych drzwi i klapki
    całość mam w układzie otwartym i nie widzę sensu stosowania i dopłacania za te opcje, poza tym zawsze im wiecej zabawek wsadzonych to większe potencjalne problemy

  4. #4

    Domyślnie

    12.11.2011
    Defro kociołki w miare ale kilka przecieków na korpusie u znajomych jeden zadowolony reszta nie ,..okazuje sie ,że producent uczył sie na betoniarkach i od około 5 lat trzepie kociołki ,. otrzymał niezłe dotacje unijne wiec jedzie ostro ..jakich spawaczy zatrudni takie kociołki wychodza ... jak nie szanuja spawaczy nie płaca odpowiednio to maja problemy ,...znajomy pracuje w tej fabryce rotacja niesamowita spawaczy ,... zwroty czeste kotłow szczególnie jak ktos w układzie zamknietym zainstaluje z błedami w instalacji to katastrofa ... ale to sie tyczy wszystkich kotłów na paliwa stałe bajery typu dodatkowa wezownica schładzajaca nie do końca zdaje rezultat .... proste ,.. co gdy zabraknie wody w kranie akurat gdy wyłacza prąd są rozwiazanie lepsze ,.. ale dodatkowe koszta z tym .. osobiscie poleciłem koledze a ten dał sie omamic ładnym dizajnem kotła Defro i stracił na tym nie wszystko ładne co sie swieci .. Serwis sie wypioł i odmówł wymiany zgonił na zły opał i zła instalacje (brak zaworu trojdrogowego podłaczenie tymczasowe ) ale co da zawór ,. jesli kocioł po 8 miesiacach cieknie paranoja serwis koszty wezwania dojazd itd.. 500zł. Anty na Defro nie polecam ! takie kombinowanie producentów działą na ich dobro ?
    Przypominam sobie kociołki zebiec dawniej super ! bez konkurencyjne !... od czasu kiedy zaczeli robic do marketów jakosci blacha kiepska no i spawacze juz nie tej klasy co dawniej ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony