dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luki888

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2

    Domyślnie Pękanie posadzki w naroznikach

    Witam,
    objawem jakiego błędu może być pękanie posadzki tylko w rogach pomieszczeń? Pęknięcia są ok 15-20 cm od rogu ścian, pęknięcia półokrągłe.

    Dodam, że posadzka zrobiona była miksokretem w lipcu 2010, grubość 7,5 cm, wszędzie ogrzewanie podłogowe, wszędzie siatka stalowa 6x6, poprawne dylatacje (od ściany, na przejściach, większe powierzchnie itp). Pod posadzką położony jest styropian do podłogi, 15 cm w dwóch warstwach 8 i 7 cm, na krzyż położony. Omijając izolacje to poniżej jest chudziak z betonu B15, gruby na 12 cm. No chyba, że błędu mam szukać jeszcze poniżej chudziaka w złym zagęszczeniu pisaku (zagęszczany co 15 cm, lany wodą).

    Posadzka obserwowana od lipca 2010 do listopada 2010. Przez pierwsze 120 dni zero pęknięć. Dwa pierwsze pęknięcia znalazłem po zimie w marcu br. Koleje dwa powstały teraz (dokładnie to w czasie 2 tygodni tynkowania ścian). Pęknięcia tylko w rogach. Dwa w łazience, dwa w przedpokoju.
    LukA

  2. #2

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luki888

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    czytałem to wcześniej. Tylko tam podłoga się zapada od 1,5 cm do 4 cm a u mnie nic (oby tak zostało) się nie zapada tylko płyta posadzki w 4 narożnikach pękła. Z lektury internetu wskazuje to na złe zagęszczenie posadzki w rogach (tam nie wjedzie miksokret). Sprawdzam czy mogą być to jeszcze inne przyczyny i czy nie dziwić się, że ostatnie 2 pęknięcia pojawiły się po pracach tynkarskich (ruch wewnątrz a może wilogoć, która to inaczej penetruje posadzkę gęstą robioną maszyną a inaczej "luźne" narożniki zacierane ręcznie?)
    LukA

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie Pęknięcia wylewki w jej narożach

    Cytat Napisał luki888 Zobacz post
    czytałem to wcześniej. Tylko tam podłoga się zapada od 1,5 cm do 4 cm a u mnie nic (oby tak zostało) się nie zapada tylko płyta posadzki w 4 narożnikach pękła. Z lektury internetu wskazuje to na złe zagęszczenie posadzki w rogach (tam nie wjedzie miksokret). Sprawdzam czy mogą być to jeszcze inne przyczyny i czy nie dziwić się, że ostatnie 2 pęknięcia pojawiły się po pracach tynkarskich (ruch wewnątrz a może wilogoć, która to inaczej penetruje posadzkę gęstą robioną maszyną a inaczej "luźne" narożniki zacierane ręcznie?)
    Jest to jedna, moim zdaniem najbardziej prawdopodobna przyczyna pęknięcia wylewki (pisałem o tym na forum budujemydom). Zbrojenie tam nie działa, ponieważ jest zatopione w lużnej - niezwiązanej masie betonowej. Dokładną ocenę można wystawić po obejrzeniu tegoż pęknięcia. Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony