dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Uwaga Izoterm Pszczyna

    Witam jakiś czas temu pisałem że mam problemy ze świeżo kupionymi oknami lecz myślałem że firma Izoterm jest na tyle poważna że to tylko chwilowe przeoczenie i sprawa zostanie szybko załatwiona. Niestety okazało się inaczej bo po wizycie serwisanta dnia 18.08.2011r do tej pory borykamy się z wadliwymi oknami dlatego tez chciałbym pokazać jakie produkty zakupiliśmy od w/w firmy.

    Okna są na profilu Veka » PERFECTLINE – Oval z okuciami pz1 oraz antywłamaniowymi szybami glasstermu o oznaczeniu P4 w kolorze orzech dwustronny

    Znaczne od okien łukowych które to zostały wyprodukowane już po tym jak zgłosiliśmy reklamacje na wcześniej zakupione okna a mimo to przyszły w takim stanie w dzień wizyty serwisanta, okna zostały zamontowane.

    Prócz tego że okno i rama jest odrapana w kilku miejscach i jak widać są to nie małe ryski to dodatkowo lewe skrzydło jest za małe i jest prześwit między futryną a skrzydłem, te wszystkie fotki dotyczą jednego okna

    http://fotohub.pl/view/8520e0553bf91b57e68764330a0459e9
    http://fotohub.pl/show/ed1f9e1f6b6e7...02ba350/211466

    W drugim oknie tez doskonale widać jak zarysowane są okna dodatkowo uszczelki są łączone w taki a nie inny sposób a co do wykończenia połączeń to zostawię to bez komentarza

    http://fotohub.pl/view/22010fb7c7d4eed912ecc3e5976a5352

    Decyzja jaka zapadła w sprawie okien łukowych to wymiana futryn i ram skrzydeł z przełożeniem szyb i okuć lecz to dopiero za 4 tygodnie okna prawdopodobnie zostaną wyprodukowane




    Teraz reklamacje wcześniejszych okien w sumie zakupionych zostało 10 okien z czego 10 jest reklamowanych a wygląda to tak

    Pokój gościnny
    L – rama ryśnięta, brak uszczelki w dolnej futrynie okna, wżera od strony podwórka obok klamki okna, paproch w środku szyby, brud za uszczelkami, uszczelki do podklejenia

    P – pęknięta uszczelka dolna od strony podwórka, regulacja lata skrzydło, uszczelki do poklejenia, uszczelki do wyciągnięcia te na szybach

    Drzwi tarasowe
    L – brak uszczelki na górze, szyba ze skazą, uszczelki do podklejenia

    P- w szybie dwie skazy, źle się otwiera i uchyla, uszczelki do podklejenia

    Gabinet
    L – wżera na środku przy szybie, na górze brud pomiędzy szybami w prawym i lewym górnym rogu, uszczelki do podklejenia

    P – wżery przy szybie, uszczelki do podklejenia

    Kuchnia
    L – za szybą paprochy przy środku na dole i górze, wżery przy szybie, brak opisu że P4, uszczelki do podklejenia

    P – rysa na ramie od środka, podwójny opis, uszczelki do podklejenia

    Sypialnia
    L – czarna kropka między szybami na środku, uszczelki do podklejenia

    P – odpryski na środku, uszczelki do podklejenia

    Pokój góra
    L – rysa na szybie po dwóch stronach, uszczelki do podklejenia

    P - w szybie paprochy, rysa na szybie, uszczelki do podklejenia

    Piwnica od ulicy – paprochy za szybą, uszczelki do podklejenia

    Piwnica od Fosznera – paproch za szybą, uszczelki do podklejenia

    Piwnica przy studni – rysa na ramie, uszczelka w dwóch częściach u góry, uszczelki do podklejenia

    Piwnica od podwórka – brud za szybą, brud za uszczelkami, uszczelki do podklejenia

    By nie być gołosłownym przedstawiam fotki lecz niestety nie mam daru do robienia zdjęć i nie wszystko udało się uchwycić dlatego też najczęściej niewidoczne są zabrudzenia wewnątrz szyb

    http://fotohub.pl/view/72a1d0377988fb489f3f7c2680909391


    Dnia 20.09.2011r otrzymaliśmy odpowiedź że wymienione zostanie 12 szyb (czyli wszystkie) oraz 2 skrzydła (reklamowanych było pięć) termin wymiany to 27.09.2011r do tego czasu tez dzwoniliśmy i pisaliśmy pisma dlaczego 3 pozostałe skrzydła nie zostały uznane i niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
    Dnia 27.09.2011r zjawił się Pan serwisant z w/w szybami i skrzydłami lecz nic nie wiedział o pozostałych, około 10 przystąpił do wymiany a my zaraz po zamontowaniu do sprawdzenia i co się okazało 2 skrzydła wymienione są ok. lecz 10 z 12 szyb posiada znów zabrudzenia między szybami oraz rysy. Dodatkowo jedno skrzydło skrzypi przy otwieraniu i to tez nie zostało zrobione ( chciał Pan użyć WD40), uszczelki także nie zostały poprawione ponieważ tak mają być pozapadane a poprzypominam że mamy profil PERFECTLINE – Standard gdzie na stronie Izotermu jest opisany „Powierzchnie uszczelek ukierunkowane ze spadkiem 15 stopni (identycznie jak profile) - umożliwiają znakomite odprowadzanie wody i zanieczyszczeń.” A u nas woda na nich stoi jakby było mało podczas odklejania zewnętrznych nalepek na futrynach okazało się że futryna w oknie tarasowym jest ryknięta. Ręce opadają poniżej przedstawiam fotki szyb po wymianie z opisem usterek.


    http://fotohub.pl/uploader/addPictures
    Sypialnia na poddaszu
    Lewa szyba dwie rysy na szybie
    Prawa szyba brud między szybami

    Poddasze pokój od ulicy
    Lewa szyba rysy na szybie i brud między szybami
    Prawa szyba brud między szybami

    Kuchnia
    Prawe skrzydło ryśnięte
    Lewa szyba rysa i brud między szybami

    Jadalnia
    Futryna rysnięta
    Lewa szyba brud miedzy szybami , błyszcząca plama
    Prawa szyba brud miedzy szybami, błyszcząca plama

    Gościnny
    Prawe skrzydło skrzypi przy otwieraniu
    Prawe skrzydło rysy na ramie
    Prawe szyba rysy na szybie i brud między szybami

    Gabinet
    Lewe skrzydło wżery
    Lewa szyba brud miedzy szybami

    Piwnica od strony podwórka
    Szyba brud między szybami

    Czy takie rzeczy jak się nam przydarzyły są normalne czy my jesteśmy jacyś dziwni bo mamy takie wrażenie. Po rozmowie z pracownikami firmy dowiedzieliśmy się że brud między szybami i ryski w niczym nie przeszkadza wiec o co nam chodzi, uszczelki miedzy futrynami będą wypadać bo to taki profil a uszczelki na szybach są nisko bo są ręcznie wciskane, co do skrzypiącego skrzydła to następnym razem (po tym jak WD40 nie pomogło)

    czy ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem
    Ostatnio edytowane przez skresz ; 06-10-2011 o 20:15

  2. #2

    Domyślnie

    to nie jest normalne choc ja takze w swocih oknach ma do wymiany 3 szyby ale maja one minmalne skazy tzn paproch miedzy szybami
    ilosc usterek jest moim zdaniem nienormalna choc takze nie wierze by ktos kupil np 10-20 okien do domu jednorodzinnego bez wad.

    Poprostu przy takiej ilosci i dbalosci producenta (poszanowaniu towaru i pieniedzy inwestora), dalej dealera, montazysty nie wierze by na tyle okien miec wszystkie bez wad

    do mnie np przywiezli nowe szyby na wymiane i okazaly sie tragiczne w porownaniu z tymi ktore reklamowalem
    ladne to jest wszystko w salonach na wystawach i w internecie
    bombel

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelo Zobacz post
    to nie jest normalne choc ja takze w swocih oknach ma do wymiany 3 szyby ale maja one minmalne skazy tzn paproch miedzy szybami
    ilosc usterek jest moim zdaniem nienormalna choc takze nie wierze by ktos kupil np 10-20 okien do domu jednorodzinnego bez wad.

    Poprostu przy takiej ilosci i dbalosci producenta (poszanowaniu towaru i pieniedzy inwestora), dalej dealera, montazysty nie wierze by na tyle okien miec wszystkie bez wad

    do mnie np przywiezli nowe szyby na wymiane i okazaly sie tragiczne w porownaniu z tymi ktore reklamowalem
    ladne to jest wszystko w salonach na wystawach i w internecie
    to co napisałeś jest prawdą nie spodziewałem się że wszystko będzie ok lecz bez przesady na wszystkich przywiezionych oknach są usterki a to juz nie jest normalne a w tym wszystkim podejście firmy przechodzi wszystkie normy od początku sierpnia nie mamy ani pisemnego ani ustnego uzasadnienia dlaczego pozostała część reklamacji nie została uwzględniona. W miarę wolnego czasu staram się dzwonić do firmy by uzyskać odpowiedź i zawsze słyszę dzisiaj albo jutro oddzwonimy i tak przez bite 2 miesiące taka sytuacja jest dla mnie niewiarygodna

    zastanawiam się co miało na celu wysłanie do klienta okien łukowych w takim stanie a później co miało na celu ich zamontowanie

  4. #4

    Domyślnie

    szkoda ze pozwolies te lukowe montowac
    no ale to juz po fakcie
    bombel

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    z tym tez była długa historia po kurtce tak, mnie nie było tylko żona a okna były montowane na poddaszu gdzie nie ma schodów i wyszło jak wyszło, ale i tak podczas wymiany szyb doszło do tego że serwisant miał powiedziane by dalej nie montował szyb bo wszystkie wymieniane miały usterki lecz wtedy byśmy odmówili usługi gwarancyjnej

    ogólnie teraz stanęło na tym że mamy się spodziewać przyjazdu panów od profili oraz od szyb w bliżej nieokreślonym czasie by oni ocenili okna ogólnie (mam tylko nadzieje że będą bardziej kompetentni niż firma izoterm)

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przedwczoraj był u nas na oględzinach Pan od szyb z firmy Glasterm wczoraj droga mailowa dostaliśmy odpowiedz od firmy Izoterm że tylko jedna szyba klasyfikuje się do wymiany reszta chodź jest ok. Dostaliśmy też WYTYCZNA DOTYCZĄCA WZROKOWEJ OCENY JAKOŚCI SZYB ZESPOLONYCH które wcześniej nie były nigdzie dostępne oto to co może być w szybach tej firmy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reklamacje1.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	61,6 KB
ID:	79198  

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzisiaj ma przyjechać pan od profili lecz z firmy izoterm nikt się nie pojawi

    tutaj fotografie z nieuznanych szyb (2 reklamacja)

    http://fotohub.pl/view/d0184bef041b79a7f49b662c5d121601
    Ostatnio edytowane przez skresz ; 14-10-2011 o 21:02

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja tylko napiszę tyle ze 2 lata temu zastanawiałem się nad nabyciem tam okien profil rehau.
    Moze jestem cieniutkim klientem bo koszt okien to jakies 25 000 30 000 tyle zakłądałem ze wydam
    ale ich podejście do mnie było tak nijakie ze po prostu odpuściłem
    Na siłę nie będę kupował u nich okien i dzieki Bogu znalazłęm 15 metrów dalej innego sprzedawcę znacznie mnieszego ktory lepiej się mną zajął.
    Doradził grubszy profil rehaua dodatkowo pakiet trzyszybowy zupełnie inna kultura sprzedaży.

    Aczkolwiek nie przeczę też miałem parę odarć ale można było je policzyć na palcach 1 ręki.

    pozdrawiam i życzę dużo zaparcia.
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 15-10-2011 o 20:29
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  9. #9

    Domyślnie

    i co te odrzucone szyby mieszcza sie w tych normach według Ciebie ?
    bombel

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Jest z tymi szybami a bardziej z reklamacja ze musi byc widoczne z jakiejs odległosci itd ale ten "włos" to już przesada

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelo Zobacz post
    i co te odrzucone szyby mieszcza sie w tych normach według Ciebie ?

    nie wiem czy mnie pytasz ale jak sam widzisz względem firmy glasterm nie wiem co musiało by być żeby szyby podlegały wymianie, fotografie są nie pełne bo tak jak pisałem wcześniej nie mam daru do robienia zdjęć, na szybach balkonowych jest masa białych plamek których nie da się sfotografować, niektóre ryski też nie powychodziły. Warunki te dostaliśmy dopiero po wizycie przedstawiciela glastermu chodź wcześniej prosiliśmy o nie wielokrotnie, wtedy byliśmy zapewniani że szyby są nieskazitelne.

    Oceny dokonuje się z odległości 60cm i z pisma wynika np. że nie dość że rysa musi być widoczna z odległości 60cm to dodatkowo ma mieć przynajmniej 30cm długości jak dla mnie chore

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    nie sądzę, żeby kolejna wymiana szyb, nawet jakby do niej doszło spełniłaby standardy Glaspol-u - najlepszego producenta szyb zespolonych w Polsce.
    P.S jak można ustalić w Normach Zakładowych, że reklamacji podlega rysa długości minimum 30 cm - to jawne jaja z Klientów i biała flaga dla nadzoru produkcji u tego szklanego farmazona.

    Idź do adwokata, wydaj te parę złotych i niech wysmaruje odpowiednie pismo do sprzedawcy okien + producenta szyb zespolonych. Oni liczą, że tego nie zrobisz i będą Cię zwodzić - na przetrzymanie.Dlatego nie miej sentymentów - to kasa.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    na wszystkie reklamacje odpowiedź dostaliśmy po terminie raz po 30 raz po 15dniach dodatkowo sprawa została zgłoszona rzecznikowi praw konsumenta i czekamy na ocenę niezależnego rzeczoznawcy. Zachowanie formy jest aroganckie i niepoważne dlatego też nie zostawimy i nie odpuścimy do puki okna nie będą spełniać standardów. Dziękujemy za pomocne wszystkie pomocne rady

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    reklamacji podlega rysa długości minimum 30 cm
    Nie ma tu pomyłki jednostek? Milimetry może? Bo jeśli centymetry to niezłe jaja

    P.S. Doczytałem, chodzi o milimetry. Najpierw czytać a potem dymić, Panowie.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    przepraszam za pomyłkę oczywiście chodziło o 30mm długość pojedynczego zadrapania a suma zadrapań to 90mm

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    przepraszam za pomyłkę oczywiście chodziło o 30mm długość pojedynczego zadrapania a suma zadrapań to 90mm
    to co napisałeś dotyczy strefy brzegowej szyby R
    tam jest mniej surowa ocena

    F = strefa brzegu niewidoczna
    szerokość 18 mm
    (bez ograniczeń za wyjątkiem mechanicznych uszkodzeń brzegów)

    R = strefa brzegowa
    Powierzchnia 10% widocznej części szyby
    (mniej surowa ocena)

    H = strefa główna
    (surowa ocena)

    W strefie H producent twoich szyb podaje juz 45mm suma zadrapań a pojedyńcze zadrapanie 15mm


    Podaje Ci poglądowo link do
    "Wytycznych dotyczących wzrokowej oceny jakości szyby
    zespolonej" firmy AGC YourGlass
    tam masz dokładnie opisane co jak oceniac i w jakich warunkach oswietlenia
    http://www.abm-jedraszek.pl/upload/o...KLA_ABM%20.pdf
    Ostatnio edytowane przez bombelo ; 18-10-2011 o 08:52
    bombel

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U nas praktycznie 90% wad jest w centralnej części szyby ogólnie mnie to dziwi bo rzeczy które są na fotografiach widać spokojnie z ponad metra ale np zadrapanie w kuchni ma niecałe 9mm tylko co z tego ja je widać, szyby to jedna sprawa jedna kwestią są ramy i skrzydła które tez nie zostały wymienione nie mówiąc o uszczelkach
    Ostatnio edytowane przez skresz ; 18-10-2011 o 10:12

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niestety kolejna reklamacja została bez odpowiedzi, firma milczy mamy 3 złożone reklamacje w sumie na 90% zakupionych okien i żadnej odpowiedzi od firmy z czego wszystkie terminy przez firmę są przekroczone. Wezwania do naprawy tez zostały bez odpowiedzi ogólnie to co wyprawia firma jest aż nieprawdopodobne

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Zasadność twojej reklamacji jest dla mnie w części dyskusyjna. Natomiast brak odpowiedzi na złożoną pisemnie reklamację w ustawowym terminie skutkuje uznaniem tej reklamacji za zasadną. Więc czas iść do "papugi" i wyegzekwować swoje prawa.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Zasadność twojej reklamacji jest dla mnie w części dyskusyjna. Natomiast brak odpowiedzi na złożoną pisemnie reklamację w ustawowym terminie skutkuje uznaniem tej reklamacji za zasadną. Więc czas iść do "papugi" i wyegzekwować swoje prawa.
    czy bezzasadna zostawiam bez odpowiedzi, jak dla mnie okna nowe nie powinny posiadać plam czy rys miedzy szybami, gdyby ktokolwiek mnie poinformował że coś takiego ma miejsce podchodziłbym do zakupu inaczej

    bwojtek rozumiem twoją wypowiedź bo "punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia"

    mnie najbardziej zastanawia zachowanie firmy która nie ma nawet trochę dobrej woli by polubownie załatwić sprawę, do firmy poszły wezwania do naprawy lecz nadal cisza

    inna ciekawa sprawa pokazująca podejście firmy do klienta a dotyczy okna łukowego które było reklamowane ponad 2 miesiące temu,w ubiegłym tygoniu okno zostało wymienione (dokładnie sama rama) a monter robił w budynku dopiero szablony do skrzydeł i będą one dopiero produkowane i wymieniane, nie wiem już czy to jest złośliwość czy nieodpowiedzialność firmy.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony