dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie nowy dom od podstaw - założenia

    Witam.
    Przymierzam się do budowy domu. Założenia są takie: dom ok 120-150 metrów użytkowych plus garaż 2 miejscowy przyklejony do boku. działka spora. dom parterowy z poddaszem użytkowym. Ogrzewanie to gaz z butli na podwórku, elektryczne albo pompa ciepła. Jak najbardziej ekonomiczny w ramach możliwości. Mam taką koncepcje( po lekturze forum):
    dom na płycie fundamentowej ciepłej ocieplony styro pod i po bokach fundamentów, gazobeton biały grubości 36 cm plus 20 cm styro, dach hmm... gont na płytach osb? okna co najmniej 3warstwowe. ogrzewanie pompą ciepła, gaz drogi w eksploatacji i go nie lubię bo już, paliwa stałe odpadają ze względu na pracę, elektryka tania w inwestycji droga w eksploatacji. chcę płacić jak najmniejsze rachunki nawet kosztem inwestycji. rekuperacja z wymiennikiem gruntowym. mechaniczna, jak najmniej kominów itd. tyle co do kominka w salonie co by ładnie było. szambo.
    Tak to sobie wymyśliłem, teraz pytanie, co nie gra? ps murrwany wychodzi mi taniej niż drewniany i to sporo.
    będę wdzięczny za pomoc, to mój pierwszy raz, proszę o litość
    Ostatnio edytowane przez greyhawk ; 05-10-2011 o 18:10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony