dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie prosba o teoretyczna wycene podzialu dzialki

    witam,
    prosze o pomnoc w określeniu szacunkowej ceny jaka będzie wynosiła za podział działki na mniejsze działki
    a więc sytuacja wygląda następująco:
    1.
    działka o wymiarach 95x190
    własciciele dwie osoby
    brak jest podziału działki na dwie części, osoby są współwłaścicielami działki
    zdjęcie nr.1


    2.
    jedna osoba chce podzialu dzialki na siebie i drugiego wlasciciela dzialki
    powstaną dwie działki ok.95mx95m
    zdjecie nr.2


    3.
    przy podziale na dwie części pierwsza osoba chce od razu przepisać swoją czesc na dwoje dzieci z podzialem na dwie nastepne mniejsze cześci, z tym ze od razu dzieci chca aby przepisane dzialki od razu podzielic na mniejsze dzialki
    ok.25x45
    zdjecie nr.3


    to chyba było na tyle w kwestii opisu sytuacji.

    jeśli znalazł by się na forum jaikś geodeta który jest w stanie określić teoretyczną cenę takiego podziału będę niezmiernie wdzięczny

    lokalizacja działek to centralna polska okolice łowicza

    z góry dzięki za wszelką pomoc

    ps. nie wiedziałem jak wkleić miniaturki więc załączyłem linki z fotosika, mam nadzieję że da rade je jakoś otworzyć

    pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek i Kasia K.
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Sytuacja nr 2: Podział na 2 działki około 2 -3 tys netto.
    Sytuacja nr 3: Podział na 10 działek: około 4 - 7 tys netto.

    Myślę, że znajdziesz, geodetę, który podzieli Ci tą działkę na 10 działek w cenie 4 tys.

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź,

    a pytanie drugie:
    powyższa działka w całości nie ma ustalonego planu zagospodarowania przestrzennego więc należało by złożyć dla niej podanie o wydanie Warunków Zabudowy, jeśli w warunkach zabudowy nie zostanie dopuszczone wykonanie budynku mieszkalnego to czy podziale na mniejsze działki zgodnie z przedstawionym wyżej schematem dla mniejszych działek w późniejszym czasie przy ponownym wydaniu warunków zabudowy możliwe będzie uzyskanie pozytywnej zgody na wykonanie budynku mieszkalnego dla mniejszych działek?

    ps.
    mam nadzieje że za bardzo nie zagmatwałem

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek i Kasia K.
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał greku5 Zobacz post
    dzięki za odpowiedź,

    a pytanie drugie:
    powyższa działka w całości nie ma ustalonego planu zagospodarowania przestrzennego więc należało by złożyć dla niej podanie o wydanie Warunków Zabudowy, jeśli w warunkach zabudowy nie zostanie dopuszczone wykonanie budynku mieszkalnego to czy podziale na mniejsze działki zgodnie z przedstawionym wyżej schematem dla mniejszych działek w późniejszym czasie przy ponownym wydaniu warunków zabudowy możliwe będzie uzyskanie pozytywnej zgody na wykonanie budynku mieszkalnego dla mniejszych działek?

    ps.
    mam nadzieje że za bardzo nie zagmatwałem
    1. Żeby zrobić podział nieruchomości musisz mieć WZ. Do wniosku o wydanie WZ musisz zalączyć mapę z projektem podziału i opisem, że np robisz podział w celu wydzielenia działek budowlanych i czekasz na odpowiedź gminy.
    2. Jeśli uzyskasz WZ na działkę przed podziałem, to chcąc przeprowadzić podział będziesz musiał wykonać czynności wymienione w pkt 1.

    Wydzielone działki powinny być zgodne np ze studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego, jeśli takie ogłosiła gmina i powinny być podobne pod względem powierzchni, szerokości, kształtu itp do działek sąsiednich.

    Najlepiej skontaktuj się z jakimś lokalnym geodetą i on Ci wszystko wyjaśni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony