Witam,

Projektuję sobie budynek gospodarczy/wiatę. Zgodnie z moimi warunkami zabudowy mogę na zgłoszenie budować do 35m^2.

Zrobiłem sobie wstępnie taki szkic: http://imageshack.us/photo/my-images/560/wiata2.png/
ale widzę trochę problemów:
1) znalazłem, że to 35m^2 liczy się od góry czyli po dachu, a nie po ścianach w związku z tym:
a) muszę wymyślić ile zrobić występu dachu - czy są jakieś standardy tego?
b) muszę sobie przeskalować projekt - pomniejszyć trochę - to spowoduje, że przewidziane 3 metry szerokości na wjazd do "garażu" (bo to przecież budynek gospodarczy) się pomniejszą. Chciałbym więc te środkowe podpory przesunąć - czy to mocno nie popsuje konstrukcji?
2) nie wiem jak dobrać belki - tu użyłem 0,2x0,2x6m - czy to ma sens? Całość chcę przykryć dachem dwuspadowym o kącie 45 st. - taki będzie miał dom. Pokryję to gontem bitumicznym, ale może w przyszłości będę chciał dachówkę.
3) zastanawiam się nad mieczami - jak dobrać ich długość? czy w świetle bramy może ich nie być tak jak na rysunku?
4) czy ta środkowa belka ma sens czy jest zbędna?
5) zaznaczyłem połączenia belek - czy to prawidłowe?


Szukam i szukam i nie mogę znaleźć onlineowego poradnika cieśli, więc jeżeli jest jakieś miejsce gdzie mógłbym wyczytać porady na ww tematy to będę wdzieczny za linka.

Pozdrawiam,
woocky