dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a&w

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie ENERGOOSZCZĘDNIE W 2012-2013 roku

    Rzpoczęliśmy budowę... chcemy zbudować dom energooszczędny. Okazało się to trudniejsze niż myśleliśmy.... doradców fachowych brak.. o po co budować w ten sposób... a firmy którym zlecamy wykonanie wyceny materiałów w zadowalających parametrach albo proponują gorsze zamienniki albo nie stosując się do naszych wytycznych sami zamieniają produkty na te z niższej półki... tym samy musimy każdą ofertę studiować ... czy wy też macie takie doświadczenia?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a&w

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    temat styropian:

    znalazłam kilku producentów: AUSTROTHERM , TERMOORGANIKA I BASF

    Basf - świetny styropian na fundamenty (pion) tak na prawadę styrodur - niestety dosyć drogi ok 500zł m3
    Austroherm xps top- dobre paramtry na ściskanie ok 460-490m3
    Teroogranika gold fundament troszke gorsze parametry naściskanie ale znowu lepsze jeśli chodzi o ciepło .... trudne wybory tutaj cena 370-400 za m3

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a&w

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nic konkretnego.... jak uda się najniżej zejść wiem że akurat styropian chciałabym jak najlepszy żeby jednak t ocieplenie było bardzo dobre. Pod dachem będzie wełna 30cm będziemy elininować mostki termiczne będą energooszczędne okna - z każdym etapem budowy będę się uczyć... teraz jest faza fundamenty - zobaczymy co będzie dalej
    U nas jest to ze będziemy mieć rekuperację i pompę ciepła więc parametry domu powinny być jak najlepsze.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Acha!
    Znaczy - budujesz bieda-domek?
    A do tego - najwyższym możliwym kosztem?
    Zdradzisz z czego go zbudujesz? (ściany)

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a&w

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    może nie mam wiedzy - trochę czytam... po to jestem na forum żeby czegoś się nauczyć...
    może cienko widzisz nasz dom energooszczędny ale sam o konkretach nie mówisz...

    jeśli widzisz błąd w moim myśleniu to nie krytykuj tylko powiedz co jest w moim myśleniu nie tak. Doradź skoro posiadasz wiedzę w tym zakresie.

    Niestety ale każdy dom buduje się z pewnych materiałów jakie są na rynku. Forum i czasopisma nie dają przepisu na energooszczędny dom.
    Trzeba znaleźć go samemu - ewentualnie z pomocą ludzi który mają doświadczenie.
    Każdy rejon polski to inne warunki inne wymagania gruntowe środowiskowe.

    Nie jestem budowlańcem tylko osobą prywatną wrzuconą w wir różnych rozwiązań. Mam określony budżet i muszę nim dysponować. Jak każdy kto buduje dom. Forum jest zaśmiecone wieloma informacjami - starszymi i nowszymi... Mam rodzinę, pracę i nie mam na tyle czasu żeby szukać szukać szukać... aktualnych informacji i rozwiązań które będą rzeczywiście najlepsze dla nas.

    Owszem sama kasa nie wybuduje się domu ale buduje się z materiałów które kosztują. Mają swoje parametry i ceny... Domu bez kasy też nie wybudujesz.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a&w

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Acha!
    Znaczy - budujesz bieda-domek?
    A do tego - najwyższym możliwym kosztem?
    Zdradzisz z czego go zbudujesz? (ściany)

    Adam M.
    Czemu mówisz w ten sposób? Krytykujesz na wejściu... czemu?

  7. #7

    Domyślnie

    a&w, ja Ciebie rozumiem. Ale chyba na każdym forum obrywa się po uszach za proste pytania przy niewielkiej ilości napisanych postów. Tylko jak tu posty pisać gdy człowiek jeszcze nie wie, ile ma pytań do zadania w rozmaitych działach...
    Nie wiemy jakie masz fundamenty, ale rób płytę fundamentową...
    Dom energooszczędny to dom dążący do pasywności (jak się nie uda to będzie tylko energooszczędny) a pasywniaka nie zbudujesz z ytonga czy porothermu. (chociaż widziałam w wątku "domek nad Odrą" bardzo ładne zdjęcia termowizyjne ytongowego domku, lepsze niż w gazecie).
    Jak już się dużo dowiesz to będziesz wiedział CO Ci potrzebne i zaczniesz to szukać najtaniej (oszczędzę Ci dwóch tygodni czytania, zaczniesz szukać bloczków silikatowych niedrogo).
    Ale skoro grzebiesz w markowych ofertach styropianowych, to jest może jakiś styropian barwiony na inny kolor niż grafitowy??
    ups, widzę że ławy już są, może jest jeszcze ratunek?? nie muruj na razie tych ścian fundamentowych...
    Ostatnio edytowane przez semiramida ; 30-07-2012 o 18:17

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    a&w

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kozy
    Kod pocztowy
    43-340
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    fundamenty już sa i to od jakiegoś czasu.

    ściany fundamentowe sa z bloczków betonowych potem kupa piasku i żwiru zbrojenie +
    beton. od zewnątrz izolacja pionowa + styropian gold fundament. To już jest i tego nie zmienię nawet jakbym chciała.

    Jeśli chodzi o styropian na elewację to zwracałam uwagę na parametry nie kolor

    Fakt już wstępnie wybraliśmy bloczki silikatowe grupy silikaty
    Ostatnio edytowane przez a&w ; 10-08-2012 o 16:11

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    a&w, ja Ciebie rozumiem. Ale chyba na każdym forum obrywa się po uszach za proste pytania przy niewielkiej ilości napisanych postów. Tylko jak tu posty pisać gdy człowiek jeszcze nie wie, ile ma pytań do zadania w rozmaitych działach...
    Nie wiemy jakie masz fundamenty, ale rób płytę fundamentową...
    Dom energooszczędny to dom dążący do pasywności (jak się nie uda to będzie tylko energooszczędny) a pasywniaka nie zbudujesz z ytonga czy porothermu. (chociaż widziałam w wątku "domek nad Odrą" bardzo ładne zdjęcia termowizyjne ytongowego domku, lepsze niż w gazecie).
    Jak już się dużo dowiesz to będziesz wiedział CO Ci potrzebne i zaczniesz to szukać najtaniej (oszczędzę Ci dwóch tygodni czytania, zaczniesz szukać bloczków silikatowych niedrogo).
    Ale skoro grzebiesz w markowych ofertach styropianowych, to jest może jakiś styropian barwiony na inny kolor niż grafitowy??
    ups, widzę że ławy już są, może jest jeszcze ratunek?? nie muruj na razie tych ścian fundamentowych...
    A możesz rozwinąć temat dlaczego nie zbuduję pasywniaka z Ytonga lub porothermu ???

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    1monika666

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Łózki
    Kod pocztowy
    94-039
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witajcie

    Ja już wybudowałam dom i rozumiem dylematy i pytania tych co zaczynają . Sama też chciałam zrobić wszystko najlepiej i najtaniej , ale jak ???.
    Po kilku rozmowach z " fachowcami" miałam mętlik w głowie i więcej pytań niż na początku .
    Przyjaciele powiedzieli mi : budujesz dom,który sporo kosztuje , to nie zakup mebli lub samochodu który za 2-3 lat możesz wymienić, poradź się fachowca. Podali mi nr. telefonu z uwagą; na początku może wydać się dziwny ale jest ok.
    Najpierw był kontakt tylko mailem - człowiek był dość zajęty, potem spotkanie miało trwać 1,5 godziny trwało 4 , potem kolejne.

    Reasumując musiałam zapłacić za jego wiedzę i było warto . Człowiek powyliczał co trzeba , zrobił projekt czego trzeba i co najważniejsze dla mnie wykonał mi rekuperację , pompę ciepła i ogrzewanie. Wyliczył mi ile będę płaciła za ogrzewanie. Napisał co i jak muszą zrobić budowlańcy żeby dom zużywał 40 kilowatów na 1 m2. Wyliczył co opłaca mi się zrobić zainstalować w domu i tak zrobiłam.
    Na początku nie byłam wniebowzięta , że muszę wydać kasę na jakieś tam kolejne - dokumenty - obliczenia - , ale okazała się to najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć przy mojej budowie.

    Później żaden fachowiec nie wciskał mi kitu że tak powinno być i tyle to ma kosztować .

    Miałam napisane co i jak , jakie materiały kupować , jak je należy montować-itd.
    Zaoszczędziłam sporo pieniędzy, nie popełniłam błędów które tez kosztują, i jetem naprawdę zadowolona.
    Dla tych co nie chcą się uczyć na swoich błędach podaję kontakt do tego inżyniera.
    tel. 668-503-325
    [email protected]

    Powodzenia wszystkim

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    Ja Tobie oszczędzę nieco cierpień. Wejdź w profile następujących, bardzo zacnych person. Poczytaj ich posty. Niektórzy z nich mają dzienniki.
    - Adam mk,
    - mpoplaw,
    - R&K
    - j-j
    - nydar
    - firewall
    - asolt
    - Krzysztok Lis
    - Heso
    - HenoK

    Na pewno o wielu zapomniałem. Ale to tak pokrótce lektura na jakiś czas.

    Napisz na początek do asolta z prośba o obliczenia w OZC. To Ci wiele wyjaśni.

    W moim przekonaniu idea fix do dom autonomiczny.

    Pozdrawiam i uszy do góry. Czeka Cię fajna przygoda.

    Raźny.
    Ostatnio edytowane przez Raźny ; 10-09-2012 o 20:50

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    784

    Domyślnie

    Cytat Napisał a&w Zobacz post
    Czemu mówisz w ten sposób? Krytykujesz na wejściu... czemu?
    Nie obruszaj sie na Adama. On ma taki sposob pisania. Jednak docen kazde jego zdanie bo jest ono napisane w jakims celu. Adam w tym wypadku chce sprowokowac Cie do przemyslenia zalozen i podejscia do tematu energooszczednosci. Czytaj, czytaj, czytaj, pozniej pytaj. A dopiero jak masz jakas swoja koncepcje to ja przedyskutuj i realizuj.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1monika666 Zobacz post
    Witajcie

    Ja już wybudowałam dom i rozumiem dylematy i pytania tych co zaczynają . Sama też chciałam zrobić wszystko najlepiej i najtaniej , ale jak ???.
    Po kilku rozmowach z " fachowcami" miałam mętlik w głowie i więcej pytań niż na początku .
    Przyjaciele powiedzieli mi : budujesz dom,który sporo kosztuje , to nie zakup mebli lub samochodu który za 2-3 lat możesz wymienić, poradź się fachowca. Podali mi nr. telefonu z uwagą; na początku może wydać się dziwny ale jest ok.
    Najpierw był kontakt tylko mailem - człowiek był dość zajęty, potem spotkanie miało trwać 1,5 godziny trwało 4 , potem kolejne.

    Reasumując musiałam zapłacić za jego wiedzę i było warto . Człowiek powyliczał co trzeba , zrobił projekt czego trzeba i co najważniejsze dla mnie wykonał mi rekuperację , pompę ciepła i ogrzewanie. Wyliczył mi ile będę płaciła za ogrzewanie. Napisał co i jak muszą zrobić budowlańcy żeby dom zużywał 40 kilowatów na 1 m2. Wyliczył co opłaca mi się zrobić zainstalować w domu i tak zrobiłam.
    Na początku nie byłam wniebowzięta , że muszę wydać kasę na jakieś tam kolejne - dokumenty - obliczenia - , ale okazała się to najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć przy mojej budowie.

    Później żaden fachowiec nie wciskał mi kitu że tak powinno być i tyle to ma kosztować .

    Miałam napisane co i jak , jakie materiały kupować , jak je należy montować-itd.
    Zaoszczędziłam sporo pieniędzy, nie popełniłam błędów które tez kosztują, i jetem naprawdę zadowolona.
    Dla tych co nie chcą się uczyć na swoich błędach podaję kontakt do tego inżyniera.
    tel. 668-503-325
    [email protected]

    Powodzenia wszystkim
    Lubie takie autoreklamy..............
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar plecak2
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Zgodzę się co do fachowców. Jak pytam budowlańca lub sprzedawcę o 15 cm styropian na pionową izolację fundamentu to mają taką minę jak bym im obwieścił, że Elvis żyje. Jak mówię, że chce 30 cm na podłogę na gruncie to gęby podobne. Jak chcę 25 na ścianę to samo. A przecież to grubości minimalne w domu pasywnym. Ale ostatnio jeden majster powiedział np, że papę na lepiku to 30 lat temu się dawało jako izolację poziomą.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yoannka

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich My też rozpoczęliśmy budowę w tym roku, domek energooszczędny, założyliśmy współczynnik 1,5. Dom prefabrykowany, ale z "naszych" (wskazanych przez nas) materiałów. Czekam na wynik Stan surowy zamknięty i próba ciśnieniowa za jakieś dwa tygodnie

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał yoannka Zobacz post
    Witam wszystkich My też rozpoczęliśmy budowę w tym roku, domek energooszczędny, założyliśmy współczynnik 1,5. Dom prefabrykowany, ale z "naszych" (wskazanych przez nas) materiałów. Czekam na wynik Stan surowy zamknięty i próba ciśnieniowa za jakieś dwa tygodnie
    i jak wyszły próby?

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony