dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jak wykonać półokrągły wzór na suficie?

    Witam. Chciałbym wykonać u siebie w kuchni na suficie pół okrągły wzór (nie wiem jak to zbytnio nazwać ).jak wykonać stelaż pod takie coś,.jak wyginać profile(chyba że używać czegoś innego aby uzyskać zamierzone półkole.)? owy wzór ma być od jednej ściany do drugiej długość ok.3m.. jak posiadacie jakieś zdjęcia to bardzo bym prosił.

  2. #2

    Domyślnie

    Zawsze zastanawiałam sie po co ludzie to sobie robia. Fikusne sufity podwieszane dawno juz wyszly z mody, a na pewno nie dodaja uroku pomieszczeniu. Jeszcze raz sie zastanow czy oby na pewno chcesz miec polkolisty wzor na suficie...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Są tacy którzy muszą być modni i tacy którym się podobają fikuśne sufity

    Robert , o ile chcesz obniżyć ten "fikusnik" ?

  4. #4

    Domyślnie

    jeżeli chodzi Ci o coś na wzór francuskich zabytkowych sufitów to odlewa się je z gipsu, określ się lub pokaż fotki o czym rozmawiamy, remontowałem stare budowle i podglądałem jak robili takie cudeńka specjaliści
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  5. #5

    Domyślnie

    chodzi mi mniej więcej o takie coś tylko mniejsze wywijasy coś w takim stylu jak na rysunku,wysokość bocznej ścianki to jakieś 15cm.dzięki i pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podwieszany sufit z halogenami.JPG
Wyświetleń:	1096
Rozmiar:	41,1 KB
ID:	83532   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	06112011210.jpg
Wyświetleń:	615
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	83533  

  6. #6

    Domyślnie

    to wykonuje się z profili metalowych takich jak na ścianki działowe lub z drewna, obudowuje płytami gk i głaska gipsem
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  7. #7

    Domyślnie

    Gdzieś widziałem jak moczyli pasek płyty KG i wyginali ją fikuśnie jak chcieli. Mówie oczywiście o czole takiego czegoś reszta standardowo.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Sama płyta czołowa to pikuś . Zaczynasz od przymocowania do sufitu odpowiednio
    ponacinanego profilu, najlepiej "U" 3 x 3 , w pożądanym kształcie łuku.
    Potem robisz sufit podwieszany ,kończąc go tym samym kształtem.
    Na końcu płyty GK podwieszonej musi się pojawić drugi raz profil taki jak ten
    na suficie. Łącząc oba profile krótkimi kawałkami (odpadkami ) profila , tworzysz
    konstrukcję , do której możesz przykręcić płytę do gięcia , lub krótsze ponacinane
    kawałki płyty zwykłej . Gips i niezawodna rączka dopełniają reszty. Im dokładniej
    przygotujesz poszczególne etapy , tym pewniejszy efekt końcowy . Zwróć uwagę,
    by sprawdzając dokładność miedzy dolnym i górnym łukiem (profilem), był pion
    w każdym miejscu . Będzie łatwiej ...

  9. #9

    Domyślnie

    A jakieś zdjęcia macie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony