dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Uszczelnienie na styku wanna akrylowa - kafelki

    Witam!
    Mam problem! Niedawno "prawie" ukończyłem remont łazienki. Jednak to prawi mnie dobija! Łazienkę wyłożyłem kafelkami i wstawiłem wannę akrylową i mam problem z uszczelnieniem na styku wanna - kafelki (na ścianie). Na początku wannę uszczelniłem silikonem sanitarnym firmy Atlas, ale ten silikon pięknie trzymał się kafelek, ale wanny już prawie wcale i ciągle zaciekała mi woda za wannę!! Następnie za radą "specjalistów" z Castoramy wyciąłem stary silikon i położyłem nowy: silikon akrylowy firmy Tytan - ten z kolei trzyma się wanny, ale nie trzyma się kafelek (znów woda wlatuje za wannę)!! Psychicznie już nie dają rady!! Zna ktoś jakiś porządny sposób, aby uszczelnić wannę akrylową do kafelek??

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wiktorwspanialy ; 10-10-2011 o 09:55 Powód: zmiana

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Po pierwsze, zasadniczy błąd popełniasz dostawiając wannę do gotowej opłytkowanej ściany. Wanna powinna być dosunięta do ściany i dopiero do niej powinny być dociągnięte płytki, najlepiej z listwą na granicy płytki/wanna, a pod listwą jakikolwiek uszczelniacz, najlepiej coś trwale elastycznego.
    Zrobienie tego tak, jak Ty to robisz daje Ci strasznie szeroki wał silikonu na styku, tam będzie stała woda i nie ma siły, żeby silikon nie czerniał (każdy sczernieje w takich warunkach, ten "sanitarny" też).

    A jeśli silikon trzyma raz płytek, raz wanny, to obstawiałbym błędy z jego nakładaniem, mokre, brudne, tłuste powierzchnie i już masz taki efekt, jak opisujesz.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    z tą zasadniczością to bym dyskutował /np po obejrzeniu instrukcji montażu wanny

    a na temat:

    profil plastikowy

    są specjalne profile do tegoż celu
    ale IMHO one jakoś nie za bardzo się sprawdzają

    ja np stosuję /zupełnie niezgodnie z jego przeznaczeniem/ wetknięty pomiędzy wannę a ścianę plastikowy profil narożny taki:


    oczywiście wypełniony "z naddatkiem" silikonem od środka i od tej strony od ściany....

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Kiedyś był tu temat o uszczelnieniu wanny akrylowej. Po napełnieniu wodą wanna "siadała" (odkształcała się) o parę milimetrów co niszczyło wszelkie uszczelnienia. Nie pamiętam niestety wniosków z tamtej dyskusji ale chyba trzeba taką możliwość wziąć pod uwagę.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Kiedyś był tu temat o uszczelnieniu wanny akrylowej. Po napełnieniu wodą wanna "siadała" (odkształcała się) o parę milimetrów co niszczyło wszelkie uszczelnienia. Nie pamiętam niestety wniosków z tamtej dyskusji ale chyba trzeba taką możliwość wziąć pod uwagę.
    silikonować przy pełnej wannie? Jak sie wypuści wodę to silikon sie ściśnie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  6. #6

    Domyślnie

    należy uszczelnić silikonem gdy wanna jest napełniona wodą. a to ze raz się trzyma tego, a raz tego, oznacza ze źle masz przygotowaną powierzchnię, tak jak to wspomniał przedmówca/

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    silikonować przy pełnej wannie? Jak sie wypuści wodę to silikon sie ściśnie.
    Nie wiem jak powinno się to robić. Wiem że taki problem ktoś tu już opisał. Trzeba by poszukać.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony