dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 130
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar madzia11mk
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dobra rada
    Warto wcześniej obdzwonić kilka składów czy hurtowni i popytać, posprawdzać ceny. Można też przedstawiać poszczególne oferty żeby jeszcze trochę zbić z ceny. Jak komuś zależy to zawsze coś zbije.
    A jak widać na Waszym przykładzie można naprawdę wiele zyskać
    "Racja jest jak dupa-każdy ma swoją" J.Piłsudski
    Nasza droga do DOMU

  2. #22

    Domyślnie

    Ja to jestem z tych co lubią wiedzieć, że nie przepłacają, więc pewno każdy zakup bedzie poprzedzony wieloma telefonami, mailami i negocjacjami Inaczej pewno bym nie mogła spokojnie spać w nocy, hahaha.

  3. #23

    Domyślnie bloczki, bloczki, bloczki...

    Żeby nie być gołosłownym zamieszczam zdjęcia bloczków już w całości zwiezionych na naszą działkę. Dwie pierwsze dostawy poszły gładko bo ziemia była jeszcze zmarznięta, ale w związku z poświąteczną odwilżą przy trzeciej partii nie obyło się bez problemów. HDS zarył się w ziemi i było troszke kombinowania jak go z tamtąd wydostać - udało się



    Teraz do przewałkowania kolejny temat - stal budowlana. Bedę informowała o postępach na bieżąco

  4. #24

    Domyślnie Jest pozwolenie !!!!!

    Dobra wiadomość!! Mamy pozwolenie

    Na szczęście żaden z sąsiadów nie oprotestował naszej oczyszczalni i wszystko gładko przebiegło. Tak jak przewidywałam jak tylko upragniony papierek otrzymamy to zima zagości w Polsce na dobre... Z geodetą bedziemy więc musieli poczekać, aż miną zapowiadane mrozy i bedziemy mogli ściągnąć humus. Jak na razie w planach jest kupno stali, desek szalunkowych i bloczkow betonowych. Na szczęście wszystkie obliczenia ilościowe wykona dziadek i nie muszę sobie tym zawracać głowy...

    Już nie mogę się doczekać pierwszej wbitej łopaty
    ZIMO PRECZ !!!

  5. #25

  6. #26

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Bartek&Misia
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Strasznie ucieszyło nas to, że piszesz swój dziennik - też wybraliśmy ten projekt, i ciekawi nas wszystko, co z nim związane. Przeglądamy właśnie jakie zmiany wprowadziliście - my początkowo chcieliśmy zostawić wszystko tak, jak jest, ale....
    Nasz dziennik zaczniemy jak tylko sfinalizujemy sprawę działki - a do końca roku chcemy tylko zrobić stan zero.

    Pozdrawiamy i trzymamy kciuki! Oby Wam się szczęściło i układało jak najlepiej,
    B&M

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek&Misia Zobacz post
    Witam,
    Strasznie ucieszyło nas to, że piszesz swój dziennik - też wybraliśmy ten projekt, i ciekawi nas wszystko, co z nim związane. Przeglądamy właśnie jakie zmiany wprowadziliście - my początkowo chcieliśmy zostawić wszystko tak, jak jest, ale....
    Nasz dziennik zaczniemy jak tylko sfinalizujemy sprawę działki - a do końca roku chcemy tylko zrobić stan zero.

    Pozdrawiamy i trzymamy kciuki! Oby Wam się szczęściło i układało jak najlepiej,
    B&M
    Dziennik niestety bardzo zaniedbany i aż wstyd powiedzieć, ale dopiero teraz odwiedziłam własny temat. Ja równiez trzymam kciuki za waszego Onyksa

    Pozdrawiam
    Anka

  9. #29

    Domyślnie

    No wiec pora nadrobic zaległości, a jest o czym pisać. Jak juz budowa się zacznie to naprawdę trudno znaleźć czas i siły żeby cos jeszcze napisać na forum. Myślę, że najłatwiej bedzie wkleic zdjęcia z kolejnych etapów:

    A więc zaczynamy od lania fundamentów. Dośc ciepły marzec pozwolił nam na wczesne rozpoczęcie prac. Decyzję podjęlismy w sumie z dnia na dzien i było troszkę stresu z załatwianiem koparki do usunięcia gruzu, zdjęcia humusu a potem wykopania fundamnetów. Na szczęście stal zakupilismy juz wcześniej więc udało nam się wszystko ogarnąć. Pogoda sie utrzymała i zaczęło padac dopiero po wylaniu betonu więc nie było problemu z zarywaniem sie wykopu i dojazdem do działki


    [IMG][/IMG]


    A tutaj z innej perspektywy:

    [IMG][/IMG]

  10. #30

    Domyślnie

    Niestety z etapu szałowania nie ma żadnch zdjęć ;( Tutaj juz po zalaniu i zdjęciu desek i w trakcie zasypywania. Do środka poszło około 25 wywrotek żwiru

    [IMG][/IMG]



    [IMG][/IMG]

    A na zdjeciu uwieczniona nasza ekipa budowlana jak na razie spisują się na medal

  11. #31

    Domyślnie

    A tu mury pną się do góry:



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez charisma ; 24-05-2012 o 20:30

  12. #32

    Domyślnie

    Inwestorka sprawdza postepy prac



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

    A tak prezentuje sie elewacja południowa:




    Uploaded with ImageShack.us

    Tu juz widok z okna jadalni na góry / jak na razie na sławojke

    [IMG][/IMG]


    I na koniec sygnaturka naszego budowniczego:



    Uploaded with ImageShack.us

  13. #33

    Domyślnie

    No to nadrabiamy dalej: Największe problemy były na początku. Do tej pory korzystaliśmy z usług 2 firm geodezyjnych – żadna mi do gustu nie przypadła – wszystko byle jak i na odpieprz … Znalazłam, więc kolejną. Jeśli chodzi o wykonana prace to jak najbardziej bez zastrzeżeń, ale z terminowością już problem. Trzy razy słyszałam dziwne historie o wypadkach losowych typu: pies pogryzł żonę współpracownika albo dziecko spadło ze schodów i jest w szpitalu, etc. Koniec końców udało nam się wytyczyć budynek, co wcale łatwe nie było bo wzięliśmy się za to po fali mrozów kiedy ziemia była jeszcze mocno zmrożona. I tu oklaski dla współmałża, który w pocie czoła wbijał paliki w ziemię
    Pan koparkowy spędził ładnych pare godzin na usuwaniu humusu i kopaniu fundamentów, ale ziemia już była miękka, więc obyło się bez problemów.

  14. #34

    Domyślnie stal

    Kolejny temat to materiały budowlane. Na pierwszy ogień poszła stal. Najlepszą cenę dostaliśmy od firmy Hermig z Nidka koło Kęt, zresztą namiary znalezione na Forum Muratora. Ja również ich polecam. Dostawa bez zarzutów. Po raz kolejny okazało się, że wart poszperać, podzwonić i pomailować. Za stal z dowozem z Nidka zapłaciłam 9500, a w najbliższym mi Centrostal-u chcieli za tą samą ilość 10 800. Czysty zysk

  15. #35

    Domyślnie deski szalunkowe

    Na deski szalunkowe czekaliśmy około 3 tygodni. Z dostępnością w okolicznych tartakach nie było problemów, ale udało mi się znaleźć deski w atrakcyjnej cenie w tartaku w Czechowicach. I znowu rozpiętość cenowa była zadziwiająca. Na tej transakcji udało nam się zaoszczędzić kilkaset złotych

  16. #36

    Domyślnie beton lany B15

    Gdy szalunki były już prawie gotowe, rozpoczęliśmy poszukiwania betoniarni, która miała najlepszą cenę dla betonu B15. I znowu im dalej od Bielska tym taniej. Z czystym sercem mogę polecić betoniarnie OLWIK z Bielan. Współpraca wzorowa – nieraz na ostatnia chwile dowozili nam beton, zawsze punktualni i profesjonalni. I cenowo świetni, – jako jedni z nielicznych naliczali 8% podatku a nie 23%. Za ich beton na fundamenty zapłaciliśmy 5340 brutto. Za tą sama ilość w Gorażdże Czechowice musielibyśmy zapłacić aż 7000.

  17. #37

    Post więźba

    Okazało się, że największy problem mamy z więźbą tzn. brakiem firmy która podejmie się jej zamontowania i brakiem tartaku który ja wykona. Co do firmy, to usłyszałam, że jest to bardzo unikalna konstrukcja, z która może być dużo problemów i ogólnie oni się nie podejmują. W końcu udało mi się znaleźć, mam nadzieje, dobrego fachowca, którego nasz projekt na wstępie nie przeraził. Co więcej sam służył rada i zasugerował parę lepszych rozwiązań. Mam nadzieję, że po zakończeniu współpracy tez będę go mogła pochwalić.
    Co do tartaków to żaden nie chciał podjąć się wykonani krokwi o przekroju 12, 5*27, ponieważ standardowo mają one 20*8. Zmniejszenie przekroju, a tym bardziej składanie jednej krokwi z 2 elementów jak mi proponowano, absolutnie nie wchodziło w grę. To właśnie odsłonięte duże krokwie w projekcie nas zachwyciły…. Szukaliśmy, więc dalej, aż znaleźliśmy. Oczywiście taka zachcianka ma swoją cenę, no ale cóż, raz się żyje

  18. #38

    Domyślnie

    Kolejne newsy z frontu robót budowlanych. Od ściany północnej i zachodniej mamy juz nadproża

    Front domu:

    [IMG][/IMG]


    A tutaj widać nadproże nad drzwiami wychodzącymi z pomieszczenia gospodarczego do garażu

    [IMG][/IMG]

    Udało mi się już zebrać wycena na strop Teriva 1 - co ciekawe znowu lokalny producent wcale nie jest najtańszy.... Ale o tym kiedy indziej

    Teraz jestem na etapie analizy wycen paneli na rabek stojący. Orginlnie w projekcie użyto Ruukki Classsic, ale ja szukam tańszej alternatywy
    Ostatnio edytowane przez charisma ; 29-05-2012 o 20:14

  19. #39

    Domyślnie

    Mozolnie, ale do przodu. Ściana północna i zachodnia skończone są juz do wysokości stropu. Szalunki założono też i zalano na ścianie poldniowej.

    [IMG][/IMG]











    A tutaj widok na ściane wschodnia z dodatkowym słupem, którego nie ma w orginalnym projekcie. Wynika to z tego że witrtyne przechodzącą przez całość ściany wschodniej podzieliliśmy na wysokości stropu na pół. Nie przemawiał do nas pomysł konstrukcji balkonu widocznej z wnętrza domu. I dodatkowo zdecydowanie zmniejszy to cenę całej szklanej fasady

    [IMG][/IMG]

  20. #40

    Domyślnie

    Mimo brzydkiej pogody prace postepuja. Powstała ściana dwóch pokoi na parterze:

    [IMG][/IMG]

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony