dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 404 z 404
Pokaż wyniki od 8.061 do 8.068 z 8068
    Moderator MODERATOR FORUM Avatar panfotograf

Domyślnie

Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Urban legend - nieprawda - jak wiesz jak zrobić.
    Chcesz robić bramę garażową? Bo te fabryczne nie są ani ciepłe, ani szczelne
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

Domyślnie

Nic nie chce robić ale można ją sensownie ulokować i jest szczelnie i ciepło ( zima w garażu średnio 15-16 C - w największe mrozy -15C jak nie chciałem ,,dokładać'' mojej PC PW która 270m2 ogrzewa kolejnych 40 m2 garażu to było 10-11 C).

Moderator MODERATOR FORUM Avatar panfotograf

Domyślnie

Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Nic nie chce robić ale można ją sensownie ulokować i jest szczelnie i ciepło ( zima w garażu średnio 15-16 C - w największe mrozy -15C jak nie chciałem ,,dokładać'' mojej PC PW która 270m2 ogrzewa kolejnych 40 m2 garażu to było 10-11 C).
    Ja mam bramę garażową Normstahl i ma gumowe uszczelki. Ale ma też sporo szczelin i fabrycznych otworów wentylacyjnych. Elementy z których jest zrobiona mają w sobie ze 4 cm pianki, ale przy wymiarach 5x2,5 metra powierzchnia ucieczki ciepła jest dość spora. Poza tym samochody nie muszą stać w ogrzewanym garażu. Jeśli nie trzymasz w garażu np. farb czy klejów wodnych, weków itp pojemników szklanych z zawartością wody, to nawet jeśli się zdarzy 2-3 tygodnie temperatury poniżej zera na rok, to tragedii nie ma. Chyba że traktujesz garaż jako warsztat/pracownię i bywasz tam czasami zimą.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

Domyślnie

Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nie będzie. W dodatku taki manewr może znacznie przyspieszyć wychładzanie się garażu. Wystarczy że nagle przyjdzie znaczne ochłodzenie. (sprawdzone na własnej skórze)
    Pod posadzkę w garażu nie dajemy ocieplenia, resztę dobrze ocieplamy i temperatura nie powinna spaść poniżej zera.
    Potwierdzam - tak właśnie mam. Garaż na scianach ocieplony(łącznie ze ścianą od mieszkania), podłoga nie ocieplona. Na podłodze posadzka przemysłowa betonowa - niedroga(w porównaniu do innych rozwiazan) i bezproblemowa.
    W zimie mniej niż +5st nie ma, w lecie tez chłodniej niż w innych pomieszczeniach.

Moderator FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM Avatar Tomaszs131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

Domyślnie

Posty nie związane z tematem przeniosłem TUTAJ.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 20-07-2017 o 07:57 Powód: Korekta linku.
    DB Aridela II
    Powierzchnia grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2. Ogrzewana kubatura 709m3.
    OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC.
    05.01.15-18.01.16 na CO 2525kwh, 01.2016-01.2017 na CO, CWU (od lipca)- 2945kwh.

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Simik

Kod pocztowy
    58-306

Domyślnie

Ja nie kupiłbym na podłogę matowych płytek w kolorze ciemnej czekolady. Teraz wybrałabym szare. Te czekoladowe bardzo dziwnie wyglądają
    Na urzędowej grzędzie nie zasiędzie, kto z układu nie będzie. księgowa Wałbrzych

Domyślnie

Od czego by tu zacząć... najbardziej żałuje położenia w salonie płytek zamiast paneli czy drewna - niby łatwiej utrzymać w czystości ale żyje się jak w muzeum, druga sprawa to kabina z brodzikiem - jak się przeprowadzę to zdecydowanie mokra łazienka.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jak_to_mozliwe

Domyślnie

Cytat Napisał remontujesie Zobacz post
    najbardziej żałuje położenia w salonie płytek zamiast paneli czy drewna - niby łatwiej utrzymać w czystości ale żyje się jak w muzeum
    Opowiesz coś więcej, co rozumiesz przez życie jak w muzeum? Chodzi o akustykę, czy odczucie ciepła? Masz ogrzewanie podłogowe?

Strona 404 z 404

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia