dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 409 z 409
Pokaż wyniki od 8.161 do 8.168 z 8168
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

Kod pocztowy
    65-340

Domyślnie

I z początkowego zadrażnienia, można wyjść z humorem i sympatycznie.
    Podoba mi się takie traktowanie oponentów.

Moderator FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM Avatar Tomaszs131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

Domyślnie

Posty związane z problemami, spostrzezeniami na temat perlatora przeniosłem TUTAJ
    DB Aridela II
    Powierzchnia grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2. Ogrzewana kubatura 709m3.
    OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC.
    05.01.15-18.01.16 na CO 2525kwh, 01.2016-01.2017 na CO, CWU (od lipca)- 2945kwh.

SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sezrg
    2

Domyślnie

Jak w temacie:

- Nie polecam betonu architektonicznego na ścianę nad blatem kuchni, super to wygląda zwłaszcza na zdjęciach ale pomimo solidnego zaimpregnowania z czasem wyłażą tłuste plamy
    - Oświetlenie zewnętrzne - pogrupować i zautomatyzować
    - Przy wielokrotnych włącznikach przy schodach nie zadbałem aby na górze i dole sekcje były w tej samej kolejności. Trzeba się przyzwyczaić.
    - Na jednym poziomie mam okno bezprogowe w salonie (HS) i z progiem (PSK) w jadalni kilka metrów dalej. Wszyscy się teraz potykają o PSK.
    HS też ma "wady", zdarzyło się, że 4 latek wjechał z taczką pełną piasku do salonu. Wyjechał z pustą...
    - Płukana biała kostka przy wejściu do domu pod daszkiem brudzi się, pozostałą część płucze deszcz i widać różnicę.
    - Dwie bramy w garażu, specjalnie zmieniłem z jednej szerokiej i teraz jest ciasno przy wjeżdżaniu.
    - Bramę wjazdową mam blisko wjazdu do garażu, automatykę napędu bramy można było schować w garażu, a nie wieszać na ogrodzeniu.

To tyle po półrocznym mieszkaniu. Pozdrawiam.

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jak_to_mozliwe

Domyślnie

Cytat Napisał sezrg Zobacz post
    - Bramę wjazdową mam blisko wjazdu do garażu, automatykę napędu bramy można było schować w garażu, a nie wieszać na ogrodzeniu.
    To jest ciekawe spostrzeżenie, zastanawiam się co masz na myśli pod pojęciem automatyki? Sam odbiornik? Czy coś więcej?

Moderator FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM Avatar Tomaszs131
    85

Domyślnie

Cytat Napisał sezrg Zobacz post
    Jak w temacie:

- Nie polecam betonu architektonicznego na ścianę nad blatem kuchni, super to wygląda zwłaszcza na zdjęciach ale pomimo solidnego zaimpregnowania z czasem wyłażą tłuste plamy
    - Oświetlenie zewnętrzne - pogrupować i zautomatyzować
    - Przy wielokrotnych włącznikach przy schodach nie zadbałem aby na górze i dole sekcje były w tej samej kolejności. Trzeba się przyzwyczaić.
    - Na jednym poziomie mam okno bezprogowe w salonie (HS) i z progiem (PSK) w jadalni kilka metrów dalej. Wszyscy się teraz potykają o PSK.
    HS też ma "wady", zdarzyło się, że 4 latek wjechał z taczką pełną piasku do salonu. Wyjechał z pustą...
    - Płukana biała kostka przy wejściu do domu pod daszkiem brudzi się, pozostałą część płucze deszcz i widać różnicę.
    - Dwie bramy w garażu, specjalnie zmieniłem z jednej szerokiej i teraz jest ciasno przy wjeżdżaniu.

To tyle po półrocznym mieszkaniu. Pozdrawiam.
    Są napędy chowane w słupku bramy.
    DB Aridela II
    Powierzchnia grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2. Ogrzewana kubatura 709m3.
    OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC.
    05.01.15-18.01.16 na CO 2525kwh, 01.2016-01.2017 na CO, CWU (od lipca)- 2945kwh.

Domyślnie

może ktoś już pisał o oświetleniu - dziś szukam oświetlenia z czujnikiem ruchu do ciemnych pomieszczeń (łazienka, wiatrołap - tak wyszło, że ciemne)... z powodu długotrwającej budowy systemem gospodarczym, jeszcze elektryk zdążył przerobić instalację w wiatrołapie - dodal czujnik (kilka lat temu ) teraz są czujniki w plafonie.. ale nie we wszystkich ..wiec bedzie światło na ruch do lampy jaką wybierzemy, przynajmniej w wiatrołapie.. w łazience nie zdążył... tam damy plafon z czujnikiem..ale jak teraz podłączyć wentylator - jest podpięty pod swiatło główne - zmieniła się w miedzyczasie koncepcja na swiatlo z czujnikiem ruchu i albo na elegancki sznureczek włączanie albo tez na ruch...chociaz chyba bedzie mnie wkurzac włączanie i wyłączanie... sama nie wiem, mąż duma, nie zawsze potrzebny wentylator ze światłem.. ale te lampy na ruch u nas sie sprawdzą, póki co łazienka wiecznie zapalona...
    z kolei w pralniokotłowni przeciągniemy (nie musi być elegancko) - kabelek do wentylatora na czujnik wilgoci, jest tam też piec (rzekomo nie powinien być w pralni - dopiero odkryliśmy po zakupie pieca i montażu suszarki).. tak wyszło, że najwiecej roboczego nieskośnego sufitu jest w kotłowni - piec gazowy, czyściutki), i pranie długo schnie ... ;/, dziś bym dłużej pomyslała nad wentylacją, najlepiej to bym szarpnęła się na reku.. w następnym domu

Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    2

Domyślnie

Cytat Napisał dmagda165 Zobacz post
    ...
    z kolei w pralniokotłowni przeciągniemy (nie musi być elegancko) - kabelek do wentylatora na czujnik wilgoci, jest tam też piec (rzekomo nie powinien być w pralni - dopiero odkryliśmy po zakupie pieca i montażu suszarki).. tak wyszło, że najwiecej roboczego nieskośnego sufitu jest w kotłowni - piec gazowy, czyściutki), i pranie długo schnie ... ;/, dziś bym dłużej pomyslała nad wentylacją, najlepiej to bym szarpnęła się na reku.. w następnym domu
    Są wentylatory z czujnikami wilgotności tylko napięcie trzeba doprowadzić by było cały czas.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    8

Domyślnie

Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Są wentylatory z czujnikami wilgotności tylko napięcie trzeba doprowadzić by było cały czas.
    Mam taki dospel'a chyba - strasznie ciężko go wyregulować na pracę w odpowiedniej wilgotności. Chodzi albo non stop albo za rzadko i jest wilgotno :/

Strona 409 z 409

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia