dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 409 z 458
Pokaż wyniki od 8.161 do 8.180 z 9160
  1. #8161

    Domyślnie

    Cytat Napisał sezrg Zobacz post
    - Bramę wjazdową mam blisko wjazdu do garażu, automatykę napędu bramy można było schować w garażu, a nie wieszać na ogrodzeniu.
    To jest ciekawe spostrzeżenie, zastanawiam się co masz na myśli pod pojęciem automatyki? Sam odbiornik? Czy coś więcej?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  2. #8162
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał sezrg Zobacz post
    Jak w temacie:

    - Nie polecam betonu architektonicznego na ścianę nad blatem kuchni, super to wygląda zwłaszcza na zdjęciach ale pomimo solidnego zaimpregnowania z czasem wyłażą tłuste plamy
    - Oświetlenie zewnętrzne - pogrupować i zautomatyzować
    - Przy wielokrotnych włącznikach przy schodach nie zadbałem aby na górze i dole sekcje były w tej samej kolejności. Trzeba się przyzwyczaić.
    - Na jednym poziomie mam okno bezprogowe w salonie (HS) i z progiem (PSK) w jadalni kilka metrów dalej. Wszyscy się teraz potykają o PSK.
    HS też ma "wady", zdarzyło się, że 4 latek wjechał z taczką pełną piasku do salonu. Wyjechał z pustą...
    - Płukana biała kostka przy wejściu do domu pod daszkiem brudzi się, pozostałą część płucze deszcz i widać różnicę.
    - Dwie bramy w garażu, specjalnie zmieniłem z jednej szerokiej i teraz jest ciasno przy wjeżdżaniu.
    - Bramę wjazdową mam blisko wjazdu do garażu, automatykę napędu bramy można było schować w garażu, a nie wieszać na ogrodzeniu.

    To tyle po półrocznym mieszkaniu. Pozdrawiam.
    Są napędy chowane w słupku bramy.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #8163

    Domyślnie

    może ktoś już pisał o oświetleniu - dziś szukam oświetlenia z czujnikiem ruchu do ciemnych pomieszczeń (łazienka, wiatrołap - tak wyszło, że ciemne)... z powodu długotrwającej budowy systemem gospodarczym, jeszcze elektryk zdążył przerobić instalację w wiatrołapie - dodal czujnik (kilka lat temu ) teraz są czujniki w plafonie.. ale nie we wszystkich ..wiec bedzie światło na ruch do lampy jaką wybierzemy, przynajmniej w wiatrołapie.. w łazience nie zdążył... tam damy plafon z czujnikiem..ale jak teraz podłączyć wentylator - jest podpięty pod swiatło główne - zmieniła się w miedzyczasie koncepcja na swiatlo z czujnikiem ruchu i albo na elegancki sznureczek włączanie albo tez na ruch...chociaz chyba bedzie mnie wkurzac włączanie i wyłączanie... sama nie wiem, mąż duma, nie zawsze potrzebny wentylator ze światłem.. ale te lampy na ruch u nas sie sprawdzą, póki co łazienka wiecznie zapalona...
    z kolei w pralniokotłowni przeciągniemy (nie musi być elegancko) - kabelek do wentylatora na czujnik wilgoci, jest tam też piec (rzekomo nie powinien być w pralni - dopiero odkryliśmy po zakupie pieca i montażu suszarki).. tak wyszło, że najwiecej roboczego nieskośnego sufitu jest w kotłowni - piec gazowy, czyściutki), i pranie długo schnie ... ;/, dziś bym dłużej pomyslała nad wentylacją, najlepiej to bym szarpnęła się na reku.. w następnym domu

  4. #8164
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał dmagda165 Zobacz post
    ...
    z kolei w pralniokotłowni przeciągniemy (nie musi być elegancko) - kabelek do wentylatora na czujnik wilgoci, jest tam też piec (rzekomo nie powinien być w pralni - dopiero odkryliśmy po zakupie pieca i montażu suszarki).. tak wyszło, że najwiecej roboczego nieskośnego sufitu jest w kotłowni - piec gazowy, czyściutki), i pranie długo schnie ... ;/, dziś bym dłużej pomyslała nad wentylacją, najlepiej to bym szarpnęła się na reku.. w następnym domu
    Są wentylatory z czujnikami wilgotności tylko napięcie trzeba doprowadzić by było cały czas.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  5. #8165
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Są wentylatory z czujnikami wilgotności tylko napięcie trzeba doprowadzić by było cały czas.
    Mam taki dospel'a chyba - strasznie ciężko go wyregulować na pracę w odpowiedniej wilgotności. Chodzi albo non stop albo za rzadko i jest wilgotno :/

  6. #8166

    Domyślnie

    Cytat Napisał sezrg Zobacz post
    Jak w temacie:

    - Nie polecam betonu architektonicznego na ścianę nad blatem kuchni, super to wygląda zwłaszcza na zdjęciach ale pomimo solidnego zaimpregnowania z czasem wyłażą tłuste plamy
    - Oświetlenie zewnętrzne - pogrupować i zautomatyzować
    - Przy wielokrotnych włącznikach przy schodach nie zadbałem aby na górze i dole sekcje były w tej samej kolejności. Trzeba się przyzwyczaić.
    - Na jednym poziomie mam okno bezprogowe w salonie (HS) i z progiem (PSK) w jadalni kilka metrów dalej. Wszyscy się teraz potykają o PSK.
    HS też ma "wady", zdarzyło się, że 4 latek wjechał z taczką pełną piasku do salonu. Wyjechał z pustą...
    - Płukana biała kostka przy wejściu do domu pod daszkiem brudzi się, pozostałą część płucze deszcz i widać różnicę.
    - Dwie bramy w garażu, specjalnie zmieniłem z jednej szerokiej i teraz jest ciasno przy wjeżdżaniu.
    - Bramę wjazdową mam blisko wjazdu do garażu, automatykę napędu bramy można było schować w garażu, a nie wieszać na ogrodzeniu.

    To tyle po półrocznym mieszkaniu. Pozdrawiam.
    DUŻY SZACUNEK I WIELKIE BRAWA DLA TEGO PANA za to, że bez ceregieli przyznał, iż jego dom posiada parę wad.
    Niestety 99% użytkowników tego forum, nie potrafi czegoś takiego napisać, bo to WSTYD przed innymi użytkownikami i przed samym sobą!
    MÓJ DOM JEST IDEALNY I NIE MA WIĘKSZYCH/mniejszych WAD, a nawet jak ma, to tylko źle umieszczone gniazdko na strychu - ot, całe to forum w pigułce!

  7. #8167

    Domyślnie

    - Bramę wjazdową mam blisko wjazdu do garażu, automatykę napędu bramy można było schować w garażu, a nie wieszać na ogrodzeniu.


    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Są napędy chowane w słupku bramy.
    No patrz no! Co za idiota! Nie pomyślał...

  8. #8168

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    DUŻY SZACUNEK I WIELKIE BRAWA DLA TEGO PANA za to, że bez ceregieli przyznał, iż jego dom posiada parę wad.
    Niestety 99% użytkowników tego forum, nie potrafi czegoś takiego napisać, bo to WSTYD przed innymi użytkownikami i przed samym sobą!
    MÓJ DOM JEST IDEALNY I NIE MA WIĘKSZYCH/mniejszych WAD, a nawet jak ma, to tylko źle umieszczone gniazdko na strychu - ot, całe to forum w pigułce!
    Widać, że nie przeczytałeś całego wątku nie jest tak źle jak to przedstawiasz
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  9. #8169

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Widać, że nie przeczytałeś całego wątku nie jest tak źle jak to przedstawiasz
    Wręcz przeciwnie!
    Przeczytałem cały wątek i widzę, że 99% osób nie ma żadnych problemów w swoich domach, a jak ktoś coś źle zrobił, to są dziesiątki FACHOWCÓW, którzy mają domy IDEALNE i chętnie służą pomocą w rozwiązywaniu problemów. Zaryzykuję tezę, iż czerpią z tego przyjemność, że komuś coś się nie udało...
    .
    Ostatnio edytowane przez portaga ; 22-08-2017 o 20:31

  10. #8170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Na forum zaglądają ludzie, którzy są w trakcie budowy, jak i tacy którzy zamierzają budować. Jedni jak i drudzy wyłuskują dla siebie co cenniejsze informacje. Według mnie uwagi zamieszczone w tym wątku mają podsunąć pewne rozwiązania lub naświetlić problemy, których raczej unikać.
    Nie wiem skąd u Ciebie przekonanie, że ktokolwiek z forumowiczów piszących naśmiewa się lub się wywyższa?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #8171

    Domyślnie

    Skąd takie przekonanie?
    Ano stąd, że czytam to forum i widzę co się ostatnimi czasy tutaj wyprawia.
    I boleję nad tym.

  12. #8172

    Domyślnie

    Po przemyśleniu - nie karmić trolla...
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  13. #8173
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sezrg
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3miasto
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    - Bramę wjazdową mam blisko wjazdu do garażu, automatykę napędu bramy można było schować w garażu, a nie wieszać na ogrodzeniu.




    No patrz no! Co za idiota! Nie pomyślał...

    Chodzi o skrzynkę z centralą do napędów bramy łamanej z mechanizmem Gateo. Jeszcze nic nie zamontowane więc poproszę o szczegóły.

  14. #8174

    Domyślnie

    Może trochę jeszcze nie o błędach w urządzania bo jeszcze się buduję ale....
    Przesunąłbym budynek na działce przynajmniej o 1m albo 2 w kierunku północnym. Pierwotnie architekt chciała jak najbliżej od północnej strony ulokować budynek ale to chyba by była dla mnie już przesada. Wtedy spadki od strony południowej miałbym łagodniejsze i nie musiałbym podnosić budynku o 10 cm. Po za tym więcej placu przy bramie wjazdowej.
    Obniżyłbym attykę o jeden rząd pustaków (mam dach płaski ) . Lepsze wejście na dach.
    Nie zamocowałem w dachu masztu np.na antenę. Teraz będę miał uchwyt ścienny.
    Nie zrobiłbym aż czterech odpowietrzeń kanalizacji. Zrobiłbym dwa, a reszta z odpowietrznikami.
    Poprowadziłbym kanały WM piętra po stropodachu. Teraz mam po stropie parteru i mam na piętrze nawiewy ścienne. Zobaczymy jak to się sprawdzi.
    Umiejscowienie pieca gazowego to będzie prawdopodobnie porażka. Trzeba było posłuchać pierwotnie architekt i ponadto zrobić wyrzut spalin przez dach a nie przez ścianę. Byłaby większa komplikacja z WM ale byśmy sobie może poradzili.
    Nie posłuchałbym hydraulików i kazałbym im wkuwać (a raczej sam bym to zrobił, bo znając ich możliwości niszczycielskie to by mi pół ściany zniszczyli ) piony kanalizy w ścianę. Tak zrobiłem sam na piętrze i tak powinno być. Teraz muszę zabudować na parterze ich dzieła.
    Tak samo skrzynki od rozdzielaczy podłogówek kazałbym wkuwać w ścianę. Szkoda że na to się nie zdecydowałem, ale wiadomo inne prace były.
    Sam skrzynkę natynkową od TV i netu zrobiłem prawie jak podtynkową Da się , da się. Tylko zamiast młotowiertarki majzelek i młoteczek i można precyzyjnie kuć.
    Klatka schodowa a właściwie dwie. to marnotrawstwo przestrzeni. Ale to już był błąd architekt. Ja dopiero się o tym skapłem jak budynek był w stanie surowym. Teraz wydzieliłbym z tej ogromnej zmarnowanej przestrzeni klatki taki schowek na piętrze do dużego pokoju.
    No jeszcze kilka błędów np. za małe otwory pod drzwi - wina architekt że nie jest na bieżąco z ofertą drzwi.
    Acha jeszcze wydłużyłbym budynek o metr.
    No i schody mam mieć drewniane. Ok. Ale na czas budowy było ciężkie wejście na piętro i jeden pracowni spadł mi. No i wypadek.

  15. #8175
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Klatka schodowa a właściwie dwie. to marnotrawstwo przestrzeni. Ale to już był błąd architekt. Ja dopiero się o tym skapłem jak budynek był w stanie surowym. Teraz wydzieliłbym z tej ogromnej zmarnowanej przestrzeni klatki taki schowek na piętrze do dużego pokoju.
    Może jeszcze nie jest za późno żeby to zmienić. Ja taką półkę pod sufitem zrobiłem juz po tynkach. Daliśmy dwie szyny na wysokości ok 2.5m nad schodami i powstała półka o powierzchni ok 2.5m2 i wysokości 1.5m. Zabudowane to jest KG plus drzwiczki pod kolor od stolarza. Kupe rzeczy rzadko używanych tam mozna napchać, typu pudła po urządzeniach elektrycznych, buty sezonowe, narzędzia które używa sie tylko kilka razy w roku. Warunek nie możesz mieć zbyt wysokiego okna na klatce schodowej. JA wcześniej je skróciłem wzgledem projektu żeby nie było kłopotu z myciem. Jak sie potem okazało pozwoliło to potem zbudować tą półkę.


    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    No jeszcze kilka błędów np. za małe otwory pod drzwi - wina architekt że nie jest na bieżąco z ofertą drzwi.
    Acha jeszcze wydłużyłbym budynek o metr.
    No i schody mam mieć drewniane. Ok. Ale na czas budowy było ciężkie wejście na piętro i jeden pracowni spadł mi. No i wypadek.

    Moj projekt miał ten sam błąd. O 2cm za niskie wszystkie otwory drzwiowe, musiałem kupić drzwi w normie czeskiej. Zamiast swiatła przejścia 200cm, mam teraz 197cm. Nie wszyscy producenci drzwi robia je w normie czeskiej, czasami trzeba dopłacać za przycięcie grubą kasę.
    Ostatnio edytowane przez Pod ; 23-08-2017 o 09:07
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  16. #8176

    Domyślnie

    większe pomieszczenie gospodarcze i kuchenka gazowa zamiast płyty indukcyjnej

  17. #8177

    Domyślnie

    Płyta indukcyjna jest super Dopóki któremuś ze starszych domowników (lub bardzo częstych gości) nie zostanie wszczepiony stymulator serca
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  18. #8178

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Płyta indukcyjna jest super Dopóki któremuś ze starszych domowników (lub bardzo częstych gości) nie zostanie wszczepiony stymulator serca
    Co ma jedno z drugim wspólnego?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  19. #8179

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Co ma jedno z drugim wspólnego?
    Dla takich osób zbliżanie się na odległość poniżej 30 cm do płyty indukcyjnej (już nie mówiąc o dotykaniu) jest niebezpieczne.
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  20. #8180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Klatka schodowa a właściwie dwie. to marnotrawstwo przestrzeni. Ale to już był błąd architekt. Ja dopiero się o tym skapłem jak budynek był w stanie surowym. Teraz wydzieliłbym z tej ogromnej zmarnowanej przestrzeni klatki taki schowek na piętrze do dużego pokoju.
    Pokaż tę za dużą klatkę.
    Ja powiększam swoją, bo nie lubię ciasnoty.

Strona 409 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony