dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 404 z 458
Pokaż wyniki od 8.061 do 8.080 z 9160
  1. #8061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nie będzie. W dodatku taki manewr może znacznie przyspieszyć wychładzanie się garażu. Wystarczy że nagle przyjdzie znaczne ochłodzenie. (sprawdzone na własnej skórze)
    Pod posadzkę w garażu nie dajemy ocieplenia, resztę dobrze ocieplamy i temperatura nie powinna spaść poniżej zera.
    Potwierdzam - tak właśnie mam. Garaż na scianach ocieplony(łącznie ze ścianą od mieszkania), podłoga nie ocieplona. Na podłodze posadzka przemysłowa betonowa - niedroga(w porównaniu do innych rozwiazan) i bezproblemowa.
    W zimie mniej niż +5st nie ma, w lecie tez chłodniej niż w innych pomieszczeniach.

  2. #8062
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Posty nie związane z tematem przeniosłem TUTAJ.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 20-07-2017 o 07:57 Powód: Korekta linku.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #8063
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Simik

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-306
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja nie kupiłbym na podłogę matowych płytek w kolorze ciemnej czekolady. Teraz wybrałabym szare. Te czekoladowe bardzo dziwnie wyglądają
    Na urzędowej grzędzie nie zasiędzie, kto z układu nie będzie. księgowa Wałbrzych

  4. #8064

    Domyślnie

    Od czego by tu zacząć... najbardziej żałuje położenia w salonie płytek zamiast paneli czy drewna - niby łatwiej utrzymać w czystości ale żyje się jak w muzeum, druga sprawa to kabina z brodzikiem - jak się przeprowadzę to zdecydowanie mokra łazienka.

  5. #8065

    Domyślnie

    Cytat Napisał remontujesie Zobacz post
    najbardziej żałuje położenia w salonie płytek zamiast paneli czy drewna - niby łatwiej utrzymać w czystości ale żyje się jak w muzeum
    Opowiesz coś więcej, co rozumiesz przez życie jak w muzeum? Chodzi o akustykę, czy odczucie ciepła? Masz ogrzewanie podłogowe?

  6. #8066

    Domyślnie

    Zapewne chodzi o to że nie czujesz sie przytulnie w domu a bardziej jak na jakiejś wystawce. Zamiast ciepła, przez ponad pół roku czujesz kamienny chłod. My na szczęście zrezygnowaliśmy w porę z tego pomysłu na salon po rozmowach z ludźmi ktorzy położyli płytki. Zresztą własnie pytając znajomych i rodzine czego najbardziej żałują w swoich domach, najczęściej własnie słyszeliśmy że płytek w salonie i kominka którego używają 2 razy na rok a zabiera kupe miejsca przez cały.

  7. #8067
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Zapewne chodzi o to że nie czujesz sie przytulnie w domu a bardziej jak na jakiejś wystawce. Zamiast ciepła, przez ponad pół roku czujesz kamienny chłod. My na szczęście zrezygnowaliśmy w porę z tego pomysłu na salon po rozmowach z ludźmi ktorzy położyli płytki. Zresztą własnie pytając znajomych i rodzine czego najbardziej żałują w swoich domach, najczęściej własnie słyszeliśmy że płytek w salonie i kominka którego używają 2 razy na rok a zabiera kupe miejsca przez cały.
    A o jakie płytki chodzi? Bo my się zapatrujemy na drewnoudające. Poza odczuciem chłodu w bose stopy latem wad nie widzę
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  8. #8068

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    A o jakie płytki chodzi? Bo my się zapatrujemy na drewnoudające. Poza odczuciem chłodu w bose stopy latem wad nie widzę
    jakiekolwiek nie drewniane, czyli wszelakiego rodzaju gresy, kamienie, terakoty itp. A wady sa czysto estetyczno-odczuciowe. Nie każdy lubi hole, szpitale, prosektoria, czy inne tego typu pomieszczenia w salonie. Salon ma być ciepły( w odczuciu) i przytulny.

    ja tez uważam, ze płytki w salonie to porażka, ale co kto lubi.


  9. #8069

    Domyślnie

    Szpital lub prosektorium w Woodenticu . Uśmiałem się
    I już mieszkamy !

  10. #8070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Nic innego by nie przetrzymało tylu imprez u mnie. Wolę płytki i mieć komfort psychiczny.

  11. #8071

    Domyślnie

    Bo na klepce lub desce prędzejnczy później ląduje dywan
    I już mieszkamy !

  12. #8072

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Szpital lub prosektorium w Woodenticu . Uśmiałem się
    co ja poradzę, że mam takie odczucia, moja zona też.

    edit: u mnie dywanu nie będzie, przynajmniej w salonie, w sypialniach pewnie jakieś kawałki czegoś będą


  13. #8073

    Domyślnie

    Każdy ma inne. Niektórzy z moich gości dopiero po dzwięku obuwia orientują się, że nie mamy drewna na podłodze. Ale przyznam, że w grzewczych okresach przejściowych sami zastanawiamy się nad dywanem
    I już mieszkamy !

  14. #8074
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tutaj są płytki a czy jest "zimno" i "nieprzytulnie"?





    tutaj terakota:


    a tu kamień:



    A tutaj posadzka winylowa:


    beton:



    Ten szpitalny efekt raczej daje zrobienie wnętrza nowoczesnego na wysoki połysk w kolorze białym/szarym.

    Czasem wystarczy położyć dywan i wymienić meble na drewniane a nie lakierowane
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-07-2017 o 19:14

  15. #8075

    Domyślnie

    zdjęcie nie oddaje odczucia. Na zdjęciach zawsze wszystko wygląda super -hiper, dopiero pomacanie i obcowanie uwidacznia to, czego nie ma na zdjęciach.

    np. to co pokazałeś na zdjęciach bardzo mi się podoba, ale nie wiem czy tak bym chciał mieć u siebie pomimo, ze powtórzę, bardzo mi sie podoba.
    Ostatnio edytowane przez Slawko123 ; 27-07-2017 o 19:22


  16. #8076

    Domyślnie

    Cytat Napisał remontujesie Zobacz post
    Od czego by tu zacząć... najbardziej żałuje położenia w salonie płytek zamiast paneli czy drewna - niby łatwiej utrzymać w czystości ale żyje się jak w muzeum, druga sprawa to kabina z brodzikiem - jak się przeprowadzę to zdecydowanie mokra łazienka.
    A widzisz a ja odwrotnie ...

    W starym domu mieliśmy kafle w przedpokoju , łazience i kuchni. W salonie były panele jak w reszcie pokoi. Nie wyglądało to zby ciekawie (z przedpokoju wchodziło sie na penele i przechodząc z salonu do kuchni znów na kafle ...

    Minus paneli ? Mimo że dobrej jakości AC4 to piach jaki się wnosi do domu z dworu i z tarasu niesamowicie porysował panele , a kafle ciągle wyglądają idealnie ...

    W nowym domu w salonie będą kafle (już się układają) ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #8077

    Domyślnie

    wszystko zależy jaki masz układ pomieszczeń.
    u mnie kuchnia, jadalnia, holl - kafle, salon drewno(nie panele)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161113_141627.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	393836


  18. #8078
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Minus paneli ? Mimo że dobrej jakości AC4 to piach jaki się wnosi do domu z dworu i z tarasu niesamowicie porysował panele , a kafle ciągle wyglądają idealnie ...
    I to jest właśnie argument, który nas przekonuje do kafli. Mamy wejście z tarasu do salonu i piach z ogródka zrobiłby z panelami jesień średniowiecza.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  19. #8079

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    I to jest właśnie argument, który nas przekonuje do kafli. Mamy wejście z tarasu do salonu i piach z ogródka zrobiłby z panelami jesień średniowiecza.
    dlatego, ja na etapie adaptacji świadomie zrezygnowałem z takiego wejścia, aby nie było takiej sytuacji. Przy okazji jedne drzwi tarasowe mniej


  20. #8080
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    dlatego, ja na etapie adaptacji świadomie zrezygnowałem z takiego wejścia, aby nie było takiej sytuacji. Przy okazji jedne drzwi tarasowe mniej
    Piasek naniesiony na butach na płytki prędzej czy później znajdzie się na parkiecie metr dalej. Chyba, że będziesz go nieustannie sprzątać. Z tego co widzę przejście z tarasu masz przez jadalnię bezpośrednio przy salonie.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 404 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony