dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 397 z 458
Pokaż wyniki od 7.921 do 7.940 z 9160
  1. #7921
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotrek2005

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Pionki
    Kod pocztowy
    26-670
    Posty
    162

    Domyślnie

    dobrze ( mam )

  2. #7922

    Domyślnie

    TAR,
    U mnie gosc od rekuperacji miał wyraźnie zaznaczone, gdzie jest pralniosuszarnia i, żeby nie było z tym lipy Rekuperator też zaproponował na większą kubature i wydajniejszy, co za tym idzie oczywiście droższy. Wyjdzie w praniu, albo raczej po praniu

    Tylko z praniem w lecie jest mały problem. Jak sie ciemne powiesi, to takie mało porządane jasne paski się robią przy lepszym przygrzaniu słoneczkiem.
    W Polsce mniej "palący" problem, niż np we Włoszech, gdzie nie mogłem odżałować kilku koszulek, ale jednak jest.

    Z ciekawostek, to jakbysmy obecnie noca puszczali pranie i rano rozwieszali, to cuchnełoby grzybkiem. Strasznie to uciążliwe. Lekceważyliśmy kwestię wiecznie otwartej pralki i teraz, owszem odgrzybiliśmy kostkami do zmywarki i octem kilka razy, ale na tyle, że samo w sobie po prostu nie smierdzi. O przetrzymaniu kilku godzin być nie może mowy. Taka upierdliwość. trzebaby 1,5 roczną pralkę wymienić na dobrą sprawę. Tak to już jest z tymi pralkami ładowanymi od góry - ładniej i naturalniej wyglądaja zamknięte i zawsze to cos na górę można położyć, ale to błąd kategorii niestety ciężkiej. Jakbym wiedział, mimo braku miejsca w łazieneczce obecnie w bloku wymysliłbym coś jednak, żeby ładowana tradycyjnie sie zmieściła. Widok otwartej pralki po prostu działa mi na nerwy.

    Pewnie, że każdy urządza na swój sposób, ja tez nie będę mówił ,że mi pasuje, bo to żonie ma pasować, więc ja sobie tu moge temat z szanownym gronem forumowym obgadać i prawie uzgodnić wersję, a żona i tak sobie swoją wersję wdroży poza tym nie mówię, że mi pasuje, po prostu zacząłem się nad tą opcją zastanawiać, wcześniej je po prostu nawet nie brałem pod uwagę.

    A z tym kurzem, to też słyszałem taką opinię, może nie na tyle mocną, ale, że tego kurzu jest po prostu mniej. Nie potwierdzisz?
    Przy takiej powierzchni, 5 razy większej, niż obecne mieszkanie przy obecnej ilości kurzu byłyby 2 opcje:
    1) Ochujeć
    2) zatrudnic sprzątaczkę

    Liczyłem, zwłaszcza po zdjęciach filtrów, że będzie jednak znaczaco lepiej.
    Ja w bloku mam okap. Nigdy nie uzywamy. Chyba, że córka mocno płacze
    Nikt nigdy nie pomyśli, żeby włączyć, a mnie zapachy z kuchni nie przeszkadzają, a wręcz przeciwnie.

    Natomiast samochód oprócz tego, że ma jeździć jest dla mnie przedłużeniem domu Nie wyobrażam sobie np powiedziec komuś " ej weź nie jedz u mnie w samochodzie"

    Bracianka,

    Proponuję windę towarową, ale z pralką na niej poziom rozładunku do wyboru, do koloru. A co!

  3. #7923

    Domyślnie

    Male mieszkanie jest duzo latwiej wywietrzyc po smrodach gotowania niz duzy dom. Z tego wzgledu kuchnia powinna byc w miare zamknieta. Okap zas to podstawa i to taki z wyrzucaniem powietrza na zewnatrz.

  4. #7924
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nie potwierdze, bo kurz jest. czy mniej tego nie wiem, bo i w bloku, w poprzednim domu i teraz w obecnym zawsze mialam wentylacje mechaniczna wiec nie mam porownania. ale stwierdzenia, ze kurzu nie ma - to jakas fantazja, wymyslona na potrzeby marketingu. smutne, ze ludzie to lykaja.
    muchy tez mam, bo taras od wiosny do jesieni non stop otwarty, nie ma bata by nie wlecialy. przy normalnym uzytkowaniu domu jest brud, kurz i muchy - takie zycie, sprzatac trzeba. do tego jak jeszcze ktos ma dzieci czy siersciuszki, dywany itp. jest tego calkiem sporo no chyba ze chata zamknieta na szczelnie a my jak w puszce siedzimy.
    okap musze miec wlaczony, same zapachy mi nie przeszkadzaja ale ich zmiennosc juz tak, przy otwartej kuchni chcesz czy nie chcesz z czasem przeniknie np. w sofy a to juz mi przeszkadza. okap nie tylko wylapuje przeciez zapachy ale i czasteczki tłuszczu, osady itp.

  5. #7925
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Miałem planowaną pralkę na górze w garderobie. Przyłącza porobiłem. Nie - pralka stoi w kotłowni. Pomińmy sprawy wnoszenia i buciorów i pomińmy sprawy hipotetycznej awarii. Ale hałas też przeszkadza !
    moja pralka stała w "kotłowni" 4 lata głównie dlatego że wprowadziliśmy się gdy poddasze jeszcze nie było wykończone. Drgania wirującej pralki spowodowały osiadanie podłogi (jest na ten temat obszerny wątek) co jest częste przy obecnym systemie budowania czyli wylewania podłogi zaraz po zasypaniu fundamentów + styropian w podłodze im grubiej tym lepiej
    na poddaszu nie ma tego problemu i pranie schnie szybciutko, blisko łazienki więc od razu przy myciu ubrania wrzuca się do kosza za drzwiami, a hałas? sypialnię mam w przeciwnym końcu domu, nie piorę w nocy bo rano nie mam czasu wieszać a poza tym leżące w pralce ubrania by się pogniotły...

    na parterze trzymam drugą suszarkę i przy ładnej pogodzie znoszę pranie na dół, to naprawdę niewielki wysiłek

  6. #7926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    zadne z was chyba nigdy ze schodow nie spadlo, ja niestety mialam te przyjemnosc

  7. #7927
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szarota Zobacz post

    Tylko z praniem w lecie jest mały problem. Jak sie ciemne powiesi, to takie mało porządane jasne paski się robią przy lepszym przygrzaniu słoneczkiem.
    W Polsce mniej "palący" problem, niż np we Włoszech, gdzie nie mogłem odżałować kilku koszulek, ale jednak jest.
    ciemne rzeczy pierze się i suszy po lewej stronie jeansy też

  8. #7928
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    zadne z was chyba nigdy ze schodow nie spadlo, ja niestety mialam te przyjemnosc
    jak schody wygodne i ze spocznikiem to nie ma problemu

    TARcia, ja miałam 2 stłuczki samochodem ( barany najechały na mnie z tyłu) a jednak dalej jeżdże samochodem

  9. #7929
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    W bloku balkon z suszarką mieliśmy tylko po słonecznej stronie - nigdy nie było problemów z praniem czarnych ubrań - ale zawsze właśnie na lewą stronę były prane i wieszane - na podwórku raczej z tym nie ma problemu, bo zawsze jakiś cień można znaleźć - i tak wyschnie szybciej niż w pomieszczeniu z WM. Wentylację też mamy przewymiarowaną, ale jednak suszenie w lecie w domu to nie jest to.

    Winda towarowa z pralką fajna sprawa ale metraż nie ten

    Co do prania w nocy - w sumie prawie zawsze piorę w nocy Jak nie jestem zmęczona, to czekam, aż się skończy, a jak jestem, to opóźniam pranie i wyjmuje z rana świeżo uprane, nie miałam problemu z zapachem nigdy.
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  10. #7930

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szarota Zobacz post
    TAR,
    U mnie gosc od rekuperacji miał wyraźnie zaznaczone, gdzie jest pralniosuszarnia i, żeby nie było z tym lipy Rekuperator też zaproponował na większą kubature i wydajniejszy, co za tym idzie oczywiście droższy. Wyjdzie w praniu, albo raczej po praniu

    Tylko z praniem w lecie jest mały problem. Jak sie ciemne powiesi, to takie mało porządane jasne paski się robią przy lepszym przygrzaniu słoneczkiem.
    W Polsce mniej "palący" problem, niż np we Włoszech, gdzie nie mogłem odżałować kilku koszulek, ale jednak jest.

    Z ciekawostek, to jakbysmy obecnie noca puszczali pranie i rano rozwieszali, to cuchnełoby grzybkiem. Strasznie to uciążliwe. !
    Są pralki które można ustawić aby zakończyły pranie o określonej godzinie (no mniej więcej )

    W pralnio suszarni IMHO powinien być nawiew nie wywiew.

  11. #7931
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Miałam pralnie na dole w poprzednim domu cóż latanie po schodach z praniem ale suchym w obie strony jest upierdliwe ale lepiej niż z mokrym....

    Zsyp choć w połowie załatwi sprawę.

    Ja wolę pralnie na poziomie gdzie się produkuje i przechowuje pranie kwestia kto co lubi.

    A pralkę też nastawiam często aby było gotowe na rano wystarczy funkcja opóźnionego startu i nic się nie kisi, lub gotowe pranie jest zaraz po powrocie do domu wtedy nawet hałas nie straszny.
    Jak dołożymy jeszcze suszarkę elektryczną to ganiamy z praniem w sezonie letnim tylko jak chcemy suszyć w ogrodzie, a pranie nie nabierze zapaszków na sznurku ....

    Co do głośności sie nie wypowiem bo wcześniej miałam na dole teraz też bo parterówka i sypialnia w innej części domu.

    Mam rekuperator i zdarzyło mi sie że zatechło pranie to tak nie działa fakt dużo i ręczniki ale dało radę.

  12. #7932
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Male mieszkanie jest duzo latwiej wywietrzyc po smrodach gotowania niz duzy dom. Z tego wzgledu kuchnia powinna byc w miare zamknieta. Okap zas to podstawa i to taki z wyrzucaniem powietrza na zewnatrz.
    Miałem w pierwszym roku. Zamurowałem i od siedmiu lat mam jedynie pochłaniacz, który też rzadko używam. Jak jest jakieś smażenie to zwyczajnie uchylam okno.
    Przy wentylacji mechanicznej i przy lekkim nadciśnieniu non stop uciekało ciepło z domu. W dodatku przy wietrze denerwowała mnie hałasująca klapka przepustnicy.

  13. #7933
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post

    W pralnio suszarni IMHO powinien być nawiew nie wywiew.
    Pierwsze słyszę

  14. #7934

    Domyślnie

    Oczywiście okap będzie, ale ile razy będzie w użyciu, to się okaże, ale zmiany nawyków nie przewiduje

    Dzięki Amelia za udzielenie niedoswiadczonemu facetowi niezbędnych rad w aspekcie technologii robienia prania. Uświadomiłem sobie właśnie, że mama zdewaluowala mi kilka ulubionych koszulek całkiem niepotrzebnie, bo nie czytała forum muratora te 15 lat temu

    TAR, wiadomo, że kurz będzie, jednak liczę, że będzie go mniej. Bez przesady, że w ogóle. Natomiast akurat much rzeczywiście nie planuje, bo moskitiery są w planie, nawet do okna tarasowe taka zasuwana od boku. Nie cierpię owadów, bo są nieprzewidywalne psa można wyczuć, czy chce sprawdzić wytrzymalosc skóry i kości na ściskanie a co to małe ma we głowie to kto to wie? Więc nie będę się zastanawiał, czy pszczółka przeleciała po lukier z ciasta, czy akurat moze poczuła się zagrożona, bo nie będzie miała okazji z racji moskitier obcować z naturą wolę, jak mam na to ochotę do tego komary, wiadomo i muchy - sąsiad ma 10 krowek

  15. #7935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szarota Zobacz post
    Dochodzi jeszcze mały dylemat: zmywarka w wyspie vs zmywarką w kuchni.
    Najlepiej gdy zmywarka, kosz na śmieci i zlew są w bezpośredniej bliskości ze względu na cykl - wyrzucenie do kosza resztek, ewentualne opłukanie talerza i do zmywarki.

  16. #7936

    Domyślnie

    Chodzi tylko o zmywarkę, bo kosz będzie i tu i tu. Pod zlewem, jak Pan Bóg przykazał na mokre i suche, a w wyspie chciałem tylko na mokre - taką dziurę na obierki i inne resztki.

    Jeszcze z innej beczki mam pytanie odnośnie odkurzacza centralnego. Bardzo mało tutaj w temacie dyskusji na jego temat nikt nie żałuje
    Jednostke kupuje się na końcu. Można taką na sucho i na mokro z grubsza. Tą na mokro nawet wodę z WC można wyssać, jak komuś się nudzi albo wannę odetkać wg informacji od instalatora, wszystko idzie do kanalizacji. Korzysta ktoś? Warto? Wydaje mi się to bajer na prawdę ułatwiający życie, zwłaszcza przy systemie chowanego węża w ścianę. Ogólnie zdaję sobie sprawę, że przenosiny z bloku na wieś nniosą za sobą masę dodatkowych obowiązków, więc dlatego chciałbym życie sobie jak najbardziej ułatwić.

  17. #7937
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Polecę do rozważenia ... męska część mieszkańców domu bardzo doceni wygodę zapewnianą przez ... pisuar ... wzbudzający lekkie zażenowanie i skojarzenie z lokalem publicznym. Pewien niesmak - jak to w domu - pisuar ?! Nic bardziej mylnego. Jest szalenie wygodny. Mamy zarówno w dolnej jak i w górnej łazience i to była kolejna decyzja z tych najlepszych. Największą trudnością było znalezienie na rynku delikatnego, zamykanego pisuaru i jeszcze pasującego linią do miski i bidetu



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170624_14_50_07_Pro.jpg
Wyświetleń:	872
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	391774
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  18. #7938
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Pisuar wygodny - OK. Ale klapa? Podnosi i opuszcza się chociaż sama?

  19. #7939

    Domyślnie

    A po co sama? Ja planuję u siebie dokładnie coś takiego.

  20. #7940
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Przy pisuarach to nawet spłukiwanie dobrze jak automat a deska to by już był wypas w auto.

Strona 397 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony