dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 347 z 458
Pokaż wyniki od 6.921 do 6.940 z 9160
  1. #6921
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dobrze, tylko raz jeszcze - pole o takich parametrach, jak w odległości 30cm od płyty.

    I raczej szukaj badań z pole o czestotliwości 25-50 kHz, bo takie indukuje płyta.
    A wcale nie jest powiedziane, żebym wyższa częstotliwość, tym większa szkodliwość
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-09-2015 o 12:52
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #6922
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Fotohobby irytuje mnie twój brak wiedzy i w pewnym sensie bezczelność. Domownikowi mów czego ma szukać a czego nie. Mnie możesz poprosić a ja ci odpowiem, że Twoja prośba jest beznadziejnie denna bo im większa częstotliwość pola magnetycznego w badaniach tym większe szkody w materiale badanym bo dochodzą skutki termiczne. Wzrost pola magnetycznego=wzrost temperatury=uszkodzenie badanych tkanek. W badaniach stosuje się poziomy pól, przy których nie stwierdza się przyrostu temperatury. Zatem im wyższa częstotliwość tym większa szkodliwość. Ośmieszasz się dalej czy czekasz na linki?

  3. #6923
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Oczywiście, że czekam. Musisz jeszcze wziąć pod uwagę natężenie, czyli energię.
    Takie, jak w przypadku plyty indukcujnej
    Bo sama częstotliwośc niewiele znaczy.

    I mam nadzieję, że wiesz, iż pole indukowane przez nią nie powoduje "skutków termicznych" w tkankach

    Gdybys nie pamietała z lekcjiji fizyki, to:
    "Wielkość siły pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez urządzenie zależna jest od częstotliwości, na jakiej pracuje. Im niższa jest ta częstotliwość, na jakiej działa urzą zenie, tym silniejsze pole ono wytwarza. oznacza to, że używany przez nas prąd sieciowy o niskiej częstotliwości 50 Hz jest źródłem silnych pól elektromagnetycznych."


    EDIT:

    I jeszcze jedno - weź pod uwagę, że w miarę wzrostu częstotliwości, zmienia się stosunek pochłanianej przez ciało człowieka składowej elektrycznej pola elektromagnetycznego, a magnetycznej.
    Wiec raczej podlinkuj materiały, traktujące o polu zmiennym o częstotliwości 20-50 kHz
    Bo 60Hz, to byle lampka nocna emituje, czy Tv
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-09-2015 o 13:41
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #6924
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Aga mi zaimponowała.
    Wszystkim.
    Trudno - ale tak jest i już
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  5. #6925
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Fotohobby nie skomentuję bo ja w przenośni szykuję tort i powiedzmy, że poprosiłam żebyś kupił jajka a ty wracasz ze sklepu z gwozdziami. No niby na zakupach byłeś ale sklepy trochę pomyliłeś

  6. #6926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeśli nie rozumiesz, tego co napisałem i dopisałem w edycji mojego poprzedniego posta, to trudno.
    Obawiam się, źe Twoje materiały bedą w tej sytuacji trochę mało użyteczne.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #6927

    Domyślnie

    Może nie tyle w urządzaniu, ale przy budowie postawiłbym na większy garaż, obecny nie spełnia moich oczekiwań

  8. #6928
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Zatem specjalnie dla Ciebie będzie link dotyczący powstawania mikrojąder jako rezultat pęknięć DNA . Bawisz się jak dziecko z tymi kHz więc proponuję warunki dla dużych naukowców 835 MHz i 7,7 GHz. I nie pytaj dlaczego w tym przypadku materiał nie uległ zniszczeniu bo wszystko sobie doczytasz

  9. #6929
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie, ze sie bawię, ale rozważam konkretne urządzenie, generujące pole elektromagnetyczne o konkretnych parametrach.

    Opracowania na temat pół o częstotliwości Ghz byłyby przydatne, gdybyśmy rozmawiali o kuchenkach mikrofalowych.
    Ale rozmawiamy o czymś innym.

    Ciało człowieka (mózg i procesy biochemiczne) pracuje z określonymi częstotliwościami.
    Dlatego niektóre pola, o szczególnych częstotliwościach szkodzą bardziej.

    Super, ze znalazłaś materiały dotyczące "powstawania mikrojąder jako rezultat pęknięć DNA . "
    Tylko, że w tej dyskusji są one tak samo wartościowe, jak artykuł dotyczący powstawania kamieni nerkowych przy nadużywaniu suplementacji wapnia.
    Dlaczego ?
    Dlatego, ze jak sama zaznaczyłaś, bedzie to traktowało o zupełnie innych częstotliwościach, których płyta indukcyjna nie osiąga.
    Zresztą, Twoje stwierdzenie "bawisz sie jak dziecko tymi KHz" świadczy, ze słabe masz o tym pojęcie...


    EDIT: ciekawe, co maja powiedzieć użytkownicy płyt ceramicznych, w których natężenie PEM osiąga wieksze wartosci, a gotowanie trwa dłużej....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-09-2015 o 14:24
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #6930
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Dobra. Fotohobby przyznaję się, że nie wiem za bardzo o czym piszę, mam słabe rozeznanie w temacie, moje myślenie jest płytkie, nie stoję 30 cm od płyty i dopisz sobie co tam chcesz

  11. #6931

    Domyślnie

    No coz, powiem tak - bez urazy Aga, ale Twoj poziom wiedzy z fizyki zakonczyl sie na poziomie podstawowki, moze szkoly sredniej typu liceum.
    Wsrod absolwentow np.polibudy Twoje teorie budza ogolna wesolosc
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  12. #6932
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Ostatnio rozmawiałam z kolegami i stwierdzili, że poziom studentów na polibudzie jest kiepski. Chyba coś w tym jest.

  13. #6933
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga11* Zobacz post
    Dobra. Fotohobby przyznaję się, że nie wiem za bardzo o czym piszę, mam słabe rozeznanie w temacie, moje myślenie jest płytkie, nie stoję 30 cm od płyty i dopisz sobie co tam chcesz
    Trzeba było tak od razu....

    Żeby jeszcze zamknąć temat:


    http://szkodliwepromieniowanie.pl/?p=22

    Można spojrzeć na pomiary.



    BTW
    Absolwent, to nie student, tylko ktoś, kto juz ten etap UKOŃCZYŁ... ...
    Kilka, kilkanaście lat temu
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-09-2015 o 15:54
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #6934
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prowne Zobacz post
    Może nie tyle w urządzaniu, ale przy budowie postawiłbym na większy garaż, obecny nie spełnia moich oczekiwań
    Z tym się zgadzam mam jednostanowiskowy (dwustanowiskowy nie wchodził w grę bo dom wyglądałby głupio ) i przemyślałbym poszerzenie go, bo jak się wiedzie większym autem to nie ma miejsca
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  15. #6935

    Domyślnie

    Zawsze jest tak, że jak się nieco pomieszka, to życie weryfikuje nasze pomysły na mieszkanie czy dom. Ja najbardziej nienawidzę decyzji o tym, że mamy pralkę w piwnicy (wspólnie z teściową), co dla mnie oczywiście oznacza bieganie po schodach z każdym praniem. Inna koszmarna decyzja to było zrobienie tylko jednej, wspólnej kuchni piętro niżej, my swojej nie mamy. Porażka na całej linii. Niestety, te decyzje na placu budowy zapadały, kiedy jeszcze nie znałam męża, więc nie miałam na nie wpływu. A teraz się użeram ze skutkami.

  16. #6936
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Fotohobby na zakończenie. Piszę oczywiście jako osoba nieznająca się na temacie.
    Najpierw piszesz, że nie jest wcale powiedziane, że im wyższa częstotliwość tym większa szkodliwość. To ja Ci mówię, że jest powiedziane, że skutki cieplne (biologiczne) są zależne od częstotliwości i od wartości prądu. Im wyższa częstotliwość tym większa szkodliwość.

    Potem piszesz, że muszę wziąć pod uwagę energię. To ja Ci mówię, że w eksperymentach nie ma ona znaczenia. Protekcyjna odpowiedz komórki nie jest bezpośrednio zależna od poziomu zaabsorbowanej energii.

    I na koniec cytujesz jakiegoś przygłupiego autora, który pisze, że wielkość siły pola ( swoją drogą ciekawa jednostka, myślę, że autorowi chodziło o natężenie)
    elektromagnetycznego wytwarzanego przez urządzenie zależna jest od częstotliwości na jakiej pracuje. To ja Ci piszę , że wielkość natężenia pola elektromagnetycznego zależy tylko od odległości od przewodu w jakim płynie prąd i od wartości płynącego w tym przewodzie prądu.
    Dalej piszesz w cytacie, że im niższa częstotliwość na jakiej działa urządzenie tym silniejsze pole ono wytwarza. Hmm..., co autor miał na myśli? Pewnie to, żeby wywołać te same skutki grzewcze to musi być przy niższej częstotliwości wyższe natężenie pola elektromagnetycznego.

    Taka dyskusja jakie zródła wiedzy. Taka dyskusja jak nie wiemy czym różni się częstotliwość od natężenia pola magnetycznego a jak dorzucimy jeszcze natężenie prądu, indukcję, poprawimy energią to jest ogólny syf informacyjny, w którym się gubisz.

    Na absolutne zakończenie dodam, że każdy absolwent był kiedyś studentem i odniosłam się do procesu nauki a raczej procesu dezinformacji jaki zaprezentował tutaj przedstawiciel polibudy.
    Ostatnio edytowane przez Aga11* ; 16-09-2015 o 18:37 Powód: błąd

  17. #6937
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga11* Zobacz post
    adk oczywiście służę pomocą, chociaż coś tam wspomniałam wcześniej o lenistwie bo każdy z nas ma jednakowy dostęp do internetu. Skupię się na najciekawszych publikacjach naukowych dot. badań eksperymentalnych w warunkach in vitro. Badania in vivo nie dają tak jednoznacznych wyników. Oczywiście badania prowadzone tylko w małych częstotliwościach pola elektromagnetycznego do 60 Hz a nie częstotliwościach przemysłowych Badania niestety tylko w wersji anglojęzycznej ale myślę, że w dzisiejszych czasach nie ma z tym większych problemów. Wieczorkiem usiądę i wkleję linki.

    Jeśli chodzi o płyty indukcyjne to chyba nie doczytałaś, że nie nie mam takiej wiedzy ani dowodów. Znając tylko wyniki badań, do których wkleję linki mam prawo być ostrożna bo płyta indukcyjna z polem magnetycznym ma silny związek
    Nie rozumiem dlaczego wspominasz o lenistwie a propos mojego posta? To miał być przytyk do mnie?
    Nie, nie każdy ma taki sam dostęp do internetu wyobraź sobie.
    Strasznie generalizujesz. Znam wiele osób, które nie mają internetu, z różnych przyczyn od finansowych po techniczne.

    Nie interesują mnie ciekawe teksty, tylko potwierdzone badaniami. A ponieważ nie jestem fizykiem, ani inżynierem, tylko najzwyczjniejszym zjadaczem chleba to poproszę o linki do stron / tekstów napisanych dla takich zwyczajnych ludzi.

    I na koniec
    Nie rozumiem Twoich postów. To w końcu o szkodliwości czego piszesz? Bo ja wyraźnie napisałam, że interesuje mnie tylko szkodliwość czy też nieszkodliwość płyty - czy używając jej szkodzę sobie czy nie.

    Z tego co czytam Tobie wciąż nie o to chodzi.
    W dodatku jesteś dosyć złośliwa tylko dlatego, że ktoś się z Tobą nie zgadza.

    Cytat Napisał Aga11* Zobacz post
    Jeśli chodzi o płyty indukcyjne to chyba nie doczytałaś, że nie nie mam takiej wiedzy ani dowodów. Znając tylko wyniki badań, do których wkleję linki mam prawo być ostrożna bo płyta indukcyjna z polem magnetycznym ma silny związek
    To chyba w tej sytuacji, skoro tylko coś podejrzewasz, powinnaś tak napisać na samym początku, że jest taka możliwość, że płyty indukcyjne są szkodliwe.


    Myślę, że dobrze by było wyłączyć całą tą dyskusję do osobnego wątku, bo zupełnie nie dotyczy ona głównego tematu.

  18. #6938
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga11* Zobacz post
    Fotohobby na zakończenie. Piszę oczywiście jako osoba nieznająca się na temacie.
    Najpierw piszesz, że nie jest wcale powiedziane, że im wyższa częstotliwość tym większa szkodliwość. To ja Ci mówię, że jest powiedziane, że skutki cieplne (biologiczne) są zależne od częstotliwości i od wartości prądu. Im wyższa częstotliwość tym większa szkodliwość.

    Potem piszesz, że muszę wziąć pod uwagę energię. To ja Ci mówię, że w eksperymentach nie ma ona znaczenia. Protekcyjna odpowiedz komórki nie jest bezpośrednio zależna od poziomu zaabsorbowanej energii.

    I na koniec cytujesz jakiegoś przygłupiego autora, który pisze, że wielkość siły pola ( swoją drogą ciekawa jednostka, myślę, że autorowi chodziło o natężenie)
    elektromagnetycznego wytwarzanego przez urządzenie zależna jest od częstotliwości na jakiej pracuje. To ja Ci piszę , że wielkość natężenia pola elektromagnetycznego zależy tylko od odległości od przewodu w jakim płynie prąd i od wartości płynącego w tym przewodzie prądu.
    Dalej piszesz w cytacie, że im niższa częstotliwość na jakiej działa urządzenie tym silniejsze pole ono wytwarza. Hmm..., co autor miał na myśli? Pewnie to, żeby wywołać te same skutki grzewcze to musi być przy niższej częstotliwości wyższe natężenie pola elektromagnetycznego.

    Taka dyskusja jakie zródła wiedzy. Taka dyskusja jak nie wiemy czym różni się częstotliwość od natężenia pola magnetycznego a jak dorzucimy jeszcze natężenie prądu, indukcję, poprawimy energią to jest ogólny syf informacyjny, w którym się gubisz.

    Na absolutne zakończenie dodam, że każdy absolwent był kiedyś studentem i odniosłam się do procesu nauki a raczej procesu dezinformacji jaki zaprezentował tutaj przedstawiciel polibudy.

    Mieszasz terminy, mieszasz podstawowe pojęcia..... Trollujesz.
    Możesz być pewna, pole o częstotliwości 6hz i odpowiedniej energii mogłoby sprawić, że poczułabyć się niezbyt dobrze, a pola o częstotliwości 60Hz, czy 6kHz tej samej mocy nawet być nie poczuła.

    Wyśmiewasz określenie "siła pola elektromagnetycznego" nie wiedząc, że natężenie jest równe sile działającej na jednorodny ładunek próbny i można te określenie stosować zamiennie.

    Teraz zadam Ci zagadkę, może jak sie nad nią zastanowisz, to coś zrozumiesz:
    mamy płytę ceramiczną 5kW i indukcyjną 5kW.
    Ta pierwsza działa z częstotliwością 60Hz, druga z 20kHz
    Pierwsza wytwarza pole elektromagnetyczne o natężeniu niemal 10-krotnie większym.
    Dlaczego ?

    Reszty nawet nie komentuję, w tym wszystkim prawdziwe jest tylko jedne Twoje zdanie:


    Piszę oczywiście jako osoba nieznająca się na temacie.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-09-2015 o 19:54
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #6939

    Domyślnie

    Adk, nie bądź bezczelna, hahaha! Wi-Fi, Bluetoch, GSM, mikrofala ...... czego to człowiek nie wymyśli by sobie zaszkodzić
    I już mieszkamy !

  20. #6940
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    adk przepraszam, że tak to odebrałaś, nie chciałam cie urazić. To cytat z mojego pierwszego postu w tej sprawie "naukowcy się spierają a do ich wiedzy mi bardzo daleko więc nie jestem w stanie ocenić kto z nich ma rację. Na wszelki wypadek nie zamontowałam u siebie". Inaczej pisząc, nie posiadam wiedzy 100% o nie/szkodliwości płyt indukcyjnych. Oczekujesz ode mnie gwarancji, na tak lub nie, wynik 0-1. Nie podam ci go, a jeszcze tym bardziej w sytuacji kiedy przyznajesz, że nie jesteś za bardzo w temacie i chcesz do poczytania łatwe teksty Ja takich nie mam
    "Płyta indukcyjna z polem magnetycznym ma silny związek" (oczywista oczywistość) wiec dyskusja o polu magnetycznym rzeczywiście mega przydługa ale jak najbardziej w temacie była.

Strona 347 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony