dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 359 z 458
Pokaż wyniki od 7.161 do 7.180 z 9160
  1. #7161
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    1300 zł - razem.
    malutko

  2. #7162

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    malutko
    Przy dobrych projektach, przyzwoitym ociepleniu, rzetelnym wykonawstwie i dobrym kotle ta cena to standard. Przy C.O. rachunki ok. 170, bez C.O. 70-80 zł.

  3. #7163
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    malutko
    dom prawie pasywny o pow. prawie 160 m2 za niecałe 300 tyś. niemal bez pracy własnej w czasie budowy - wszytko robiły ekipy

    A ty chcesz do swojej małej parterówki ładować kocioł na węgiel - dlatego napisałam, że to bez sensu.

    Przy niskim zapotrzebowaniu na ciepło, dom ogrzejesz prądem za niewielkie pieniądze, a sporo zaoszczędzisz na kosztach budowy - nie potrzebujesz kotłowni, składzika na węgiel komina, pieca, skomplikowanej instalacji (w przypadku gazu kosztów przyłącza, pieca, instalacji, abonamentu za gaz).

    Piec na prąd z zasobnikiem w dużej szafie na korytarzu lub pralni, podłogówka wodna, rekuperator i starczy.
    W przyszłości można bawić się we wpięcie kolektorów słonecznych
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-06-2016 o 10:03

  4. #7164

    Domyślnie

    Wracając do tematu - gdybym budowała drugi dom pomyślałabym o rzeczy, o której nawet przez chwilę nie pomyślałam przy budowie obecnego domu. Chodzi o komfort akustyczny. Do tej pory mieszkałam w małych, blokowych klitkach, więc nie miałam nigdy problemu pogłosu. Gładkie ściany i sufity, podłoga ceramiczna plus otwarty plan = niemiły pogłos. Na zamknięte wnętrza bym się nie zdecydowała, ale zadbałabym o inne detale, które zapobiegłyby efektowi klatki schodowej. Aktualnie myślę o wymianie sufitu z KG na żeberkową boazerię oraz oklejenie niektórych ścian korkiem.

  5. #7165
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dom prawie pasywny o pow. prawie 160 m2 za niecałe 300 tyś. niemal bez pracy własnej w czasie budowy - wszytko robiły ekipy

    A ty chcesz do swojej małej parterówki ładować kocioł na węgiel - dlatego napisałam, że to bez sensu.

    Przy niskim zapotrzebowaniu na ciepło, dom ogrzejesz prądem za niewielkie pieniądze, a sporo zaoszczędzisz na kosztach budowy - nie potrzebujesz kotłowni, składzika na węgiel komina, pieca, skomplikowanej instalacji (w przypadku gazu kosztów przyłącza, pieca, instalacji, abonamentu za gaz).

    Piec na prąd z zasobnikiem w dużej szafie na korytarzu lub pralni, podłogówka wodna, rekuperator i starczy.
    W przyszłości można bawić się we wpięcie kolektorów słonecznych
    wynik finansowy genialny! ja się zastanawiam, czy ze swoją parterówką się w 300tys. zamknę pod klucz ze sporym (jak planujemy) wkładem pracy własnej. Dlaczego zdecydowałaś się na gaz zamiast prąd?

  6. #7166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przyłącze gazu miałam w ulicy i wszyscy straszyli, że ogrzewanie prądem jest taaakie drogie.

    Owszem, jest drogie - w starych, kiepsko ocieplonych domach.

    Dom miałam bez zrobionego OZC i nie byłam pewna, czy osiągnę takie parametry cieplne, jak zakładałam. Kiedy planowałam dom, na forum nie było jeszcze tylu entuzjastów (i praktyków) nowoczesnych technologii i łatwiej było uzyskać wiarygodne informacje o paleniu węglem niż prądem. Także PC były sporo droższe niż obecnie i mało było info np. o takiej PC powietrze-woda.

    Mój dom ma płaski dach - tak w kwestii dyskusji, że dachy płaskie są drogie
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-06-2016 o 14:04

  7. #7167

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Jestem studentką budownictwa i przeprowadzam krótką, dwuminutową ankietę na temat materiałów budowlanych oraz tendencji klientów przy ich wyborze. Jeżeli buduje lub budował Pan/Pani dom, byłabym wdzięczna za pomoc.



    https://www.ankietka.pl/ankieta/2337...e-badanie.html

  8. #7168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ankieta jest schrzaniona. Po wypełnieniu się sama kasuje.

  9. #7169
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    A u mnie poszło. Zastanawiam się tylko po co ta druga strona, skoro są identyczne pytania
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  10. #7170
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Jaka studentka taka i ankieta ... pomijając błędy językowe i błędne nazwy to czy studentka o czymś takim jak dobór próby słyszała ... aaa ....
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  11. #7171
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    A wracając do tematu: drugi raz deskom ryflowanym na balkon/taras mówię zdecydowane nie
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  12. #7172
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    A wracając do tematu: drugi raz deskom ryflowanym na balkon/taras mówię zdecydowane nie
    Dlaczego nie?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  13. #7173
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #7174
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Bo mam wątpliwą przyjemność czyszczenia tego z pyłków średnio 2 razy w tygodniu
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  15. #7175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dlatego kładę deski grubym ryflem do góry.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #7176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    też mam grubym ryflem i wiatr sam wywiewa.

    Olejowanie raz lub dwa razy w roku, pół godziny i na tym kończy się cała pielęgnacja.

  17. #7177
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Elfir Czy podając koszty ogrzewania liczysz opłaty stałe? U mnie sama opłata przesyłowa to 50zł na miesiąc czyli 600zł rocznie.

  18. #7178
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    też mam grubym ryflem i wiatr sam wywiewa.

    Olejowanie raz lub dwa razy w roku, pół godziny i na tym kończy się cała pielęgnacja.
    Ja mam ryflowane z jednej strony i cienko... Masakra. Poza tym jestem ciekawa, jak wiatr pyłki wywiewa? No chyba ułożone dechy równolegle do ściany Powiem tak, jeśli będę miała jakikolwiek pretekst, żeby wymienić na gładkie dechy, to to zrobię Mam dechy ułożone na balkonie prostopadle do ściany, jeszcze do tego zadaszone, więc pyłki wlecą, ale już nie wylecą... Musiałabym to na kolanach jechać, żeby wyglądało czysto. Nie mogę się doczekać zwykłych płytek na tarasie...
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  19. #7179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Odkręć je i u pierwszego lepszego stolarza przepuść przez grubościówkę

  20. #7180

    Domyślnie

    te opłaty uwarunkowane są zużyciem gazu, jeśli przekraczasz tzw próg, czy np 1200m, wtedy tanieje cena za metr gazu a zwiększa się opłata stała. Wiem, bo kiedyś przekroczyłam zużycie o 4 (!!!!) m - w miesiącach letnich widać różnicę... (coś ok 30 zł)

    odpo ad Mayek

Strona 359 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony