dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 386 z 458
Pokaż wyniki od 7.701 do 7.720 z 9160
  1. #7701

    Domyślnie

    Cytat Napisał Widmo80 Zobacz post
    Mam skosy , ale wolę sobie tłumaczyć że to ciekawy charakter nadaje poddaszu ,niż się na to wqrwiać - i tak z tym nic już nie zrobię

    Cytat Napisał Widmo80 Zobacz post
    Co do skosów to wolałbym ich nie mieć i się na siłę do nich nie przekonywać . Jednak są i pomimo tego , daje się całkiem komfortowo spędzać czas pod nimi .
    Cytat Napisał Widmo80 Zobacz post
    Edit - tutaj ciekawy materiał dla co niektórych - warto obejrzeć całość ( taki mały off-top )

    https://www.youtube.com/watch?v=T1vW8YDDCSc
    Cytat Napisał Widmo80 Zobacz post
    Koniec końców, wychodzi na to że postawiłem dom najlepszy z możliwych do postawienia Będę żył w tej błogiej świadomości
    Myślę że kolega Widmo80 zaprezentował zdrowe podejście i dystans do swoich wyborów.

    Wydaje się że temat skosów został wyczerpany.
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 07-02-2017 o 07:04

  2. #7702
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amelia 2 Zobacz post
    biorąc pod uwagę wielkość dachu parterówki to droga ta graciarnia....
    Czyli co? Nie robić dachu bo za drogi?
    Tak czy siak dach trzeba zrobić, a stryszek wychodzi przy okazji.

  3. #7703
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Potrafie ale ciągle nikt nie podał ani jednej zalety skosów która nie jest naciągana. Piszesz o tym że może to być lepsza lokalizacja działki... to nie jest zaleta skosów tylko jest to MPZP który nas do tych skosów zmusił. Rozumiesz? Nie ma zalet skosów no chyba, że komuś to naprawdę podoba się z wyglądu... ale już na pewno nie od środka budynku.
    Tak tylko napisałem o działce, dając do zrozumienia, że skosy w sypialniach nie mają dla mnie żadnego znaczenia. Wcześniej mieszkałem długie lata w domu z pełnym piętrem (kostka, 70-te lata), teraz ze skosami, jest mi to obojętne.

  4. #7704

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Zwyczajnie wykończenie takiego poddasza kosztuje praktycznie tyle ile normalnej kondygnacji a funkcjonalność jest gorsza.
    .
    Dziś liczyłem koszt ocieplenia podłogi na gruncie, mam 55 mkw na parterze do solidnego ocieplenia pod podłogówkę to daje koszt dla płyt PIR ok 3,5 tys zł. Gdybym miał parterówkę koszt ocieplenia pozostałych 75 mkw wzrósłby do ok 8,5 tys zł. Ale nie muszę dawać tak solidnego ocieplenia po na podłodze poddasza wystarczy mi zwykły styropian podłogowy i nie będę grzał gruntu .
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #7705

    Domyślnie

    Ja mieszkałem ze akosami, teraz bez, ale je toleruję. Na nieużytkowym poddaszu.
    I już mieszkamy !

  6. #7706
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Dziś liczyłem koszt ocieplenia podłogi na gruncie, mam 55 mkw na parterze do solidnego ocieplenia pod podłogówkę to daje koszt dla płyt PIR ok 3,5 tys zł. Gdybym miał parterówkę koszt ocieplenia pozostałych 75 mkw wzrósłby do ok 8,5 tys zł. Ale nie muszę dawać tak solidnego ocieplenia po na podłodze poddasza wystarczy mi zwykły styropian podłogowy i nie będę grzał gruntu .
    Ale po co płyty PIR w podłogę ?
    Zwykły grafit i jest OK.....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #7707
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Dziś liczyłem koszt ocieplenia podłogi na gruncie, mam 55 mkw na parterze do solidnego ocieplenia pod podłogówkę to daje koszt dla płyt PIR ok 3,5 tys zł. Gdybym miał parterówkę koszt ocieplenia pozostałych 75 mkw wzrósłby do ok 8,5 tys zł. Ale nie muszę dawać tak solidnego ocieplenia po na podłodze poddasza wystarczy mi zwykły styropian podłogowy i nie będę grzał gruntu .
    Może gdybyś pomyślał wcześniej i zaplanował wiecej miejsca na styropian to pewnie wystarczyłoby dać grafit tak jak pisze fotohobby - albo nawet zwykły biały tyle że więcej centymetrów. Ta ostatnia opcja pewnie była by najtańsza.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  8. #7708

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale po co płyty PIR w podłogę ?
    Zwykły grafit i jest OK.....
    Zwykły grafit to za mało, chcę mieć dobrą izolację pod podłogówkę. Poza tym zaprojektowano 12 cm ocieplenia i wiedziałem o tym od samego początku, nawet chciałem to zmienić kilka razy i dodać na 15 cm albo 20 cm. Wymagałoby to zmiany poziomów w projekcie który i tak wygląda jakby ktoś dało go do pokolorowania. Proponowano mi obniżenie chudziaka na gruncie o te kilka cm ale tego nie chcę, chudziak ma być równo z końcem ściany fundamentowej, izolacja pozioma ma mieć ciągłość. Poza tym podniesienie wszystkiego tak żeby upchnąć te 8 cm dodatkowej grubości izolacji też niesie za sobą koszty gdzieś trzeba to nadrobić, a już sporo podniosłem budynek
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #7709

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Może gdybyś pomyślał wcześniej i zaplanował wiecej miejsca na styropian to pewnie wystarczyłoby dać grafit tak jak pisze fotohobby - albo nawet zwykły biały tyle że więcej centymetrów. Ta ostatnia opcja pewnie była by najtańsza.
    Pomyślałem wcześniej, już od samego początku, to świadoma decyzja. Chciałem pokazać że im więcej podłogi na gruncie tym koszty są większe, wykonanie musi być solidniejsze i niestety całkowicie nie unikniemy ucieczki ciepła do gruntu.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  10. #7710

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta1902 Zobacz post
    Ty wybierałeś działkę, a ja już ją miałam...
    ...
    Stwierdzam,że skosy mi nie przeszkadzają, mam swobodne dojście do każdego miejsca. Co Ty na to?
    Podsumowując

  11. #7711
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Zwykły grafit to za mało, chcę mieć dobrą izolację pod podłogówkę. Poza tym zaprojektowano 12 cm ocieplenia i wiedziałem o tym od samego początku, nawet chciałem to zmienić kilka razy i dodać na 15 cm albo 20 cm. Wymagałoby to zmiany poziomów w projekcie który i tak wygląda jakby ktoś dało go do pokolorowania. Proponowano mi obniżenie chudziaka na gruncie o te kilka cm ale tego nie chcę, chudziak ma być równo z końcem ściany fundamentowej, izolacja pozioma ma mieć ciągłość. Poza tym podniesienie wszystkiego tak żeby upchnąć te 8 cm dodatkowej grubości izolacji też niesie za sobą koszty gdzieś trzeba to nadrobić, a już sporo podniosłem budynek

    Masz 15cm, biorąc pod uwagę, że dT pomiędzy gruntem jest mniejsza, to wystarcza.
    I nie dramatyzuj, że zmiana grubośći izolacji podłogi na etapie adaptacji to taki problem....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #7712

    Domyślnie

    Gdybym jeszcze raz mógł budować, to nie robiłbym balkoniku na poddaszu ( taki 1.5 m2) . Używa się tego , czas pokazuje, praktycznie wcale ( kiedyś, jak paliłem papierosy wychodziłem czasem na dymek ) A już w ogóle nie widze tego na nim robić do czego miał z założenia być - leżak ,opalanie , relax . Kosztowało to troche kasy i zamieszania - ewentualnie pełni teraz funkcję ozdoby ( wątpliwej )

  13. #7713
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Widmo80 Zobacz post
    Gdybym jeszcze raz mógł budować, to nie robiłbym balkoniku na poddaszu ( taki 1.5 m2) . Używa się tego , czas pokazuje, praktycznie wcale ( kiedyś, jak paliłem papierosy wychodziłem czasem na dymek ) A już w ogóle nie widze tego na nim robić do czego miał z założenia być - leżak ,opalanie , relax . Kosztowało to troche kasy i zamieszania - ewentualnie pełni teraz funkcję ozdoby ( wątpliwej )
    Nie przejmuj się, mój sąsiad ma trzy balkony Nie pamiętam żebym ich tam raz widział.

  14. #7714

    Domyślnie

    A może na tych balkonach pranie rozwieszają? Albo wychodzą nocą, aby gwiazdy przez teleskop oglądać?
    Ostatnio edytowane przez Zagurski ; 08-02-2017 o 18:28

  15. #7715
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    A może na tych balkonach pranie rozwieszają? Albo wychodzą nocą, aby gwiazdy przez teleskop oglądać?
    Pranie tak, to jest mistrzostwo świata

    Choć nie. Z okna widziałem, u znanego lekarza, 3 maja polską flagę i obok wietrzone bety

  16. #7716
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tylko wówczas skosy są elementem wymuszonym przez MPZP a niekoniecznie dobrowolnym wyborem
    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Skosy - czasami to nie jest wymysł inwestora, lecz wymóg warunków zabudowy. I u mnie tak było, ale od czego jest architekt?


    Na obecny czas, istotniejsza dla mnie jest lokalizacja domu, niż jego bryła. Ale jak pisałam wcześniej :
    Każdemu według potrzeb i możliwości drodzy Państwo nie ma się co spinać.



  17. #7717

    Domyślnie

    Czego bym jeszcze nie zrobił ? - Nie podłączał bym gazu do domu i nie przechodził tej całej papierologi z nimi . Koszta przyłączy , instalacji , jakaś tam kara( 1000 zł) za nie w terminie odkupowanie gazu , bo gdzies w warunkach przyłączenia ( kupa makulatury) gdzieś prawniczym języku jest o tym wspomniane . Teraz jak już ten gaz jest do ceny samego gazu dochodzi opłata za różne inne . Wolał bym mieć butle i nie przechodzić tego wszystkiego + koszta oczywiście . Je.ał ich pies . Z niczym innym nie było tylu kwasów ..

  18. #7718

    Domyślnie

    Tak sobie czytam i czytam... i w sumie za długo tu jestem by wdawać się w dyskusje o wyższości świąt...itd.
    Lepiej skomentuje to poniższy obrazek:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	the great debate.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	34,3 KB
ID:	381210

    Niektórzy nie uwierzą, ale bardzo lubię 'skosy', ba, moja Mama jest taką wielbicielką strychowych klimatów, że - o tempora, o mores! - zupełnie specjalnie kupiła sobie dwupoziomowe mieszkanie, oba poziomy pod skosem Kominek uwielbiamy i używamy regularnie, dlatego w kolejnym domu zainwestujemy w jeszcze większy i lepszy

    Rozumiem, że ktoś może czegoś nie lubić w swoim domu i po to jest ten wątek, ale niezmiennie zadziwia mnie niezłomne i bezrefleksyjne przekonanie o słuszności tylko jednej racji - swojej.

  19. #7719

    Domyślnie

    Oczywiście . Ale po to jest to forum , aby każdy mógł wyrazić swoją własną opinię na dany temat . Czytający zrobi sobie z tym co zechce ..
    Jak dla mnie takie wypowiedzi są dużo cenniejsze jak porady w hurtowniach budowlanych , czy tam prasie .. I wiem że głupota powtarzana 100 razy nadal jest głupotą ..
    Co do skosów , to słyszałem o przypadku ,( autentycznym) że jakiś ich miłośnik postanowił sobie w bloku takie zrobić ( nie pamiętam na którym piętrze - niech będzie że 7 ) Miał proste mieszkanie i chciał sobie urozmaicić troche i zrobił za pomocą stelaży paneli skosy .. Po jakims czasie je rozebrał bo stwierdził że mieszkanie jest przez to nieustawne Tak więc co kto lubi ...

    Mnie np . mocno wqrwiała kuna , która przez dziury w podbitkach sobie wchodziła i z mojego strychu nad poddaszem zrobiła mieszkanie Problem znikł jak pozapiankowywali dziury . Ktoś może tutaj napisać, że to sympatyczne zwierzątka i jak mogłem to zrobić ..

  20. #7720

    Domyślnie

    drewniane belki a strop betonowy
    witam jestem tu pierwszy raz. mam pytanie chcialbym miec belki drewniane na suficie w salonie i kuchni jak to zrobic ? strop chcialbym betonowy i nie wiem jak to sie wykonuje co pierwsze jak montowac belki przed wylaniem betonu.jak je zabespieczyc jak polaczyc ze scianami.a nie chce imitacji drewna

Strona 386 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony