dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 389 z 458
Pokaż wyniki od 7.761 do 7.780 z 9160
  1. #7761
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar barbara.pk
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcuso86 Zobacz post
    Heh raczej każdy stawia sobie taki cel. Wiekszość ludzi buduje jeden jedyny dom w swoim życiu i wątpie aby chcieli go zbudować z byle gówna i przez byle kogo za flaszke
    Uwierz mi, że nie każdy. W trakcie budowy wiele razy słyszałam od tych, którzy już zbudowali, że za dużo stali na stropie, za dużo betonu (a beton przecież tańszy możecie skombinować!), za dużo i zbyt masywne drewno na konstrukcji dachu. Za droga ekipa - co z tego, że na budowie było czysto, materiały były przez ekipę szanowane, ściany są proste, nadproża są lane a można przecież gotowe itd, itd.
    Znam osoby, które budują tanimi materiałami, montują najtańsze drzwi i okna. A w domu sprzęty, akcesoria, meble - wszystko z górnej półki.
    Ja wolę - dla mnie oczywiście - wybrać złoty środek. Najlepsze (na jakie mnie stać) materiały do stanu deweloperskiego - a meble, sprzęty itd ze średniej półki Czyli np lodówka w klasie A++ o dobrej pojemności - ale już bez fajerwerków typu kostkarka do lodu, czy podwójne drzwi

  2. #7762

    Domyślnie

    Cytat Napisał barbara.pk Zobacz post
    W trakcie budowy wiele razy słyszałam od tych, którzy już zbudowali, że za dużo stali na stropie, za dużo betonu (a beton przecież tańszy możecie skombinować!), za dużo i zbyt masywne drewno na konstrukcji dachu. Za droga ekipa - co z tego, że na budowie było czysto, materiały były przez ekipę szanowane, ściany są proste, nadproża są lane a można przecież gotowe itd, itd.
    A to pierwsze słyszę, żeby ktoś narzekał, że ma za dużo stali, albo zbyt masywne drewno na konstrukcji dachu.
    Za dużo betonu to się nie da wylać na strop, bo jest to wszystko dokładnie wyliczone.
    Także Panią chyba troszkę poniosło...

    Cytat Napisał barbara.pk Zobacz post
    Znam osoby, które budują tanimi materiałami, montują najtańsze drzwi i okna. A w domu sprzęty, akcesoria, meble - wszystko z górnej półki.
    Ja nie znam takich osób i nie słyszałem o takich, którzy oszczędzają na materiałach budowlanych, aby potem wykończyć wnętrza akcesoriami z górnej półki
    Natomiast czytając to forum od paru lat, śmiem twierdzić, ze jest wręcz odwrotnie - ludzie wydają mnóstwo pieniędzy na lepsze materiały budowlane, a potem często nie stać ich na wykończenie całego domu na Tip-Top. To w ten sposób działa, moja droga koleżanko. Rzadko na odwrót.

  3. #7763
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał barbara.pk Zobacz post
    Uwierz mi, że nie każdy. W trakcie budowy wiele razy słyszałam od tych, którzy już zbudowali, że za dużo stali na stropie, za dużo betonu (a beton przecież tańszy możecie skombinować!), za dużo i zbyt masywne drewno na konstrukcji dachu. Za droga ekipa - co z tego, że na budowie było czysto, materiały były przez ekipę szanowane, ściany są proste, nadproża są lane a można przecież gotowe itd, itd.
    Znam osoby, które budują tanimi materiałami, montują najtańsze drzwi i okna. A w domu sprzęty, akcesoria, meble - wszystko z górnej półki.
    Ja wolę - dla mnie oczywiście - wybrać złoty środek. Najlepsze (na jakie mnie stać) materiały do stanu deweloperskiego - a meble, sprzęty itd ze średniej półki Czyli np lodówka w klasie A++ o dobrej pojemności - ale już bez fajerwerków typu kostkarka do lodu, czy podwójne drzwi
    Ja też takie znam - to większość developerów -budują dla innych najniższym kosztem, u siebie mają zupełnie inaczej.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #7764
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    A to pierwsze słyszę, żeby ktoś narzekał, że ma za dużo stali, albo zbyt masywne drewno na konstrukcji dachu.
    Za dużo betonu to się nie da wylać na strop, bo jest to wszystko dokładnie wyliczone.
    Także Panią chyba troszkę poniosło...
    Niekoniecznie poniosło, kupiliśmy gotowiec gdzie ponad 200mkw strop miał mieć podwójną siatkę i 24cm grubości - oczywiście odchudziliśmy to trochę. Pewnie nie każdemu kierownik zaproponuje odchudzenie tego czy tamtego, bo to dodatkowa praca..

  5. #7765
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar barbara.pk
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    A to pierwsze słyszę, żeby ktoś narzekał, że ma za dużo stali, albo zbyt masywne drewno na konstrukcji dachu.
    Za dużo betonu to się nie da wylać na strop, bo jest to wszystko dokładnie wyliczone.
    Także Panią chyba troszkę poniosło...


    Ja nie znam takich osób i nie słyszałem o takich, którzy oszczędzają na materiałach budowlanych, aby potem wykończyć wnętrza akcesoriami z górnej półki
    Natomiast czytając to forum od paru lat, śmiem twierdzić, ze jest wręcz odwrotnie - ludzie wydają mnóstwo pieniędzy na lepsze materiały budowlane, a potem często nie stać ich na wykończenie całego domu na Tip-Top. To w ten sposób działa, moja droga koleżanko. Rzadko na odwrót.

    Nie doprecyzowałam - Ci którzy już zbudowali swoje domy - a widząc to jak my budujemy, ciągle zwracali nam uwagę, że np mamy za dużo stali.
    Nie wszyscy, którzy budują swoje domy zaglądają na forum. Ja znam takie osoby. Różne rzeczy można zrobić, żeby wybudowanie domu od fundamentów pod dach było tańsze.

    Bez sensu jest spieranie się o to, kto jakich ma znajomych.

    Ja tylko wyraziłam swoje zdanie i będę się go trzymała. Warto używać dobrych materiałów Np. warto dołożyć kilka tys. do porządnych okien, niż za kilka lat przymierzać się do wymiany tych kiepskich. Skoro ceny okien zaczynają się np od 300 zł a potrafią kosztować 1200 zł - to znaczy, że są osoby, które wybierają i to za 300 zł i to za 1200 zł (nie mówię o kolorze). Jeżeli na rynku są drzwi wejściowe np za 2000 zł a są też po 10 000 zł - to znaczy są są klienci na te i na te Prosta sprawa

  6. #7766

    Domyślnie

    Każdy człowiek myśli inaczej . Jeden kupi najtańsze okna , aby tylko były i dało się już zamieszkać jak najszybciej bo budżet napięty a drugi wybierze te najdroższe ,bo przecież go stać.. Nieważne że parametry nienajlepsze no ale on ma najdroższe . Ja unikałem skrajności w obie strony .
    Ostatnio edytowane przez Widmo80 ; 17-02-2017 o 22:02

  7. #7767

    Domyślnie

    Zrobiłbym jeden przedsionek wejściowy do domu(śluzę) Tzn takie rozwiązanie w którym do jednego przedsionka wchodzi się zarówno z garażu jak i głównym wejściem. Zawsze buty będą we właściwym miejscu, kurtki etc no i jedna powierzchnia stracona. A obecnie mam osobne wejście z garażu (przedsionek) i osobne glówne w efekcie czasami musze przenosić buty/kurtki
    Drzwi wyjściowe z domu/przedsionka - minimum 90cm w świetle - pomaga przy wnoszeniu do domu mebli, wynoszeniu worów śmieci etc.

    Oczywiście musi być śluza, rozwiązanie w którym wchodzi się z podwórka/garażu od razu do pomieszczeń mieszkalnych jest niekorzystne (ktoś wchodzi i wiatr ciagnie na całym parterze)

  8. #7768

    Domyślnie

    Taką śluzę to większość ludzi ma, którzy mają garaż w bryle budynku - to się chyba wiatrołap nazywa?

  9. #7769

    Domyślnie

    Nie postawiłbym drugi raz z pustaka ceramicznego.

  10. #7770
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mslocinski

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-004
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kizior Syberyjski Zobacz post
    Nie postawiłbym drugi raz z pustaka ceramicznego.
    Jakie widzisz wady? Co byś wybrał następnym razem?

  11. #7771
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar majjusia
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nigdy więcej "burzenia" ścian działowych
    Ostatnio edytowane przez majjusia ; 13-04-2017 o 11:54
    Trudno przekonać samego siebie, że miejsce, w którym przebywasz, jest naszym domem, i nie zawsze jest to miejsce, w którym tkwi nasze serce meble na wymiar poznań - J. Carroll

  12. #7772

    Domyślnie

    Czego nie zrobię na podstawie tego mam teraz:
    1. Bateria w łazience na blacie szafki osobno od wylewki. Efekt taki, że szafka wiecznie jest zalana. Wiecznie.
    2. Szafka z umywalką nie jest stojąca tylko przymocowana do ściany. To plus bateria z powyższego punktu powoduje, że "dudni" po drugiej stronie ściany jak ktoś korzysta z umywalki.
    3. Szafki, które się otwiera popchnięciem/naciśnięciem (nie wiem jak to się fachowo nazywa) Im dłużej tego używam tym bardziej mnie drażni.
    4. Pralka w szafce. Ogólnie same plusy. Poza tym, że jest tak zbudowana, że do szuflady nie ma jak proszku wsypać od góry. Na szczęście przerzuciłem się na płyn.

  13. #7773
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    ... bateria z powyższego punktu powoduje, że "dudni" po drugiej stronie ściany jak ktoś korzysta z umywalki.
    Masz w nim dokręcany perlator?

  14. #7774

    Domyślnie

    Tu chodzi o to, że przez szafkę ze sklejki, która wisi na ścianie przenoszą się drgania, czy jak to nazwać. Wylewka i perlator, którego nie ma, nie mają nic do rzeczy. To jest taki tępy dźwięk. A, że ściana z ceramiki, tej co wg niektórych taka cicha to jeszcze lepiej. Każdy dźwięk szafki przenosi się z 3 razy większą mocą.

  15. #7775
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Wylewka i perlator, którego nie ma, nie mają nic do rzeczy.
    Tak myślałem, że nie ma. Przykręć ten perlator (kosztuje kilka złotych) i się sam zdziwisz.

  16. #7776

    Domyślnie

    To nie perlator. Chyba, że on działa nawet jak woda nie leci... Ale to musisz mi dać namiar na taki.

  17. #7777

    Domyślnie

    Wziąłbym jakiś gazobeton czy beton komórkowy (jak kto woli), cena nie była dużo wyższa, chata cieplejsza i dzisiaj bym mógł bez problemu coś na ścianie powiesić, a tak 95% wierceń to trafiasz w pustkę.

  18. #7778
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Bk.. to bys dopiero narzekal :d

  19. #7779
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kizior Syberyjski Zobacz post
    Wziąłbym jakiś gazobeton czy beton komórkowy (jak kto woli), cena nie była dużo wyższa, chata cieplejsza i dzisiaj bym mógł bez problemu coś na ścianie powiesić, a tak 95% wierceń to trafiasz w pustkę.
    Mam porotherm i nie widzę problemu z powieszeniem czegokolwiek, obrazki, zdjęcia na gwoździkach w tynku, a reszta na kołkach - tyle że odpowiednio długich i wiertarka udarowa, ale nie za mocna.

  20. #7780

    Domyślnie

    Dlaczego miałby narzekać ? Wbija się w to jak w drewno i nie ma pustek . Nie chce tu zaraz wywołać "gównoburzy" co lepsze na sciany ale do prac monterskich, instalacyjnych bk o niebo lepszy.

Strona 389 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony