dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 407 z 458
Pokaż wyniki od 8.121 do 8.140 z 9160
  1. #8121

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Czytam to i własnym oczom nie wierze... czy wy naprawde testowaliście jak zachowują sie płytki w lato czy tylko piszecie na przekór innym ?.
    W poprzednim mieszkaniu miałem kafle w przedpokoju , kuchni i łazience. W obecnym tak samo. W nowym dodatkowo będzie w salonie.

    W łato chłodniejsze kafle to dla mnie plus , bo lekko chłodzą i miło sie chodzi. W zimę są podgrzewane więc też miło sie chodzi.
    Chodze bez kapci i jakiegoś dyskomfortu nie czuję.

    Jakoś w cieplejszych krajach w większości na podłogach są kafle i zapewne nie mieszkają tam masochiści ..

    Myślę że każdy wybiera to cu mu się podoiba i co mu pasuje. Dla mnie kafle są o wiele wytrzymalsze , trwalsze i łatwiejsze do zachowania czystości niż panele, Minus kafli to dla mnie to dużo wyzsza cena zakupu i montażu. Dodatkowo drogie kafle podnoszą wartośc domu.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #8122

    Domyślnie

    Ja się zaliczam do tych co nie wyobrażają sobie kafli w salonie. Drewno i jeszcze raz drewno. Gdybym miał kupować dom to kafle w salonie jak dla mnie obniżyłyby jego wartość.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  3. #8123

    Domyślnie

    Co rusz rozbawia mnie ten wątek i wielu tutejszych użytkowników "nie rozumiem, nie pojmuje, nie wyobrażam sobie itd".
    Mieszkamy na południu, na razie w wynajmowanym mieszkaniu (kafle są w kuchni, łazience i przedpokoju), jest tak ciepło, że nie wyobrażam sobie chodzić po mieszkaniu w kapciach - chłód kafelek jest przyjemny, nawet przez dłuższy czas (np. przygotowywania obiadu).
    Z drugiej strony, generalnie chodzę na co dzień w kapciach, zatem nie widzę antypowodów do nie położenia kafelek na całym parterze.

    Spokojnego wszystkim

  4. #8124

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Co rusz rozbawia mnie ten wątek i wielu tutejszych użytkowników "nie rozumiem, nie pojmuje, nie wyobrażam sobie itd".
    Mieszkamy na południu, na razie w wynajmowanym mieszkaniu (kafle są w kuchni, łazience i przedpokoju), jest tak ciepło, że nie wyobrażam sobie chodzić po mieszkaniu w kapciach - chłód kafelek jest przyjemny, nawet przez dłuższy czas (np. przygotowywania obiadu).
    Z drugiej strony, generalnie chodzę na co dzień w kapciach, zatem nie widzę antypowodów do nie położenia kafelek na całym parterze.

    Spokojnego wszystkim
    "nie wyobrażam sobie chodzić po mieszkaniu w kapciach"
    Bo wiesz każdy ma inne doświadczenia i preferencje więc tutaj się nimi dzielą i wyrażają swoje zdanie, każdy może sobie położyć w domu co chce - nawet kostkę brukową ale nie zmienia to faktu, że np. ja nie cierpię płytek w salonie i będę innych przed tym rozwiązaniem przestrzegał żeby nie męczyli się potem tak jak ja.

    znowu poniedziałek

  5. #8125

    Domyślnie

    Cytat Napisał remontujesie Zobacz post
    "nie wyobrażam sobie chodzić po mieszkaniu w kapciach"
    Bo wiesz każdy ma inne doświadczenia i preferencje więc tutaj się nimi dzielą i wyrażają swoje zdanie, każdy może sobie położyć w domu co chce - nawet kostkę brukową ale nie zmienia to faktu, że np. ja nie cierpię płytek w salonie i będę innych przed tym rozwiązaniem przestrzegał żeby nie męczyli się potem tak jak ja.

    znowu poniedziałek
    Skoro nie cierpisz płytek w salonie po co ześ je kładł? Tak się właśnie konczy słuchanie innych,to samemu trzeba wiedzieć jakie rozwiązania zastosować we własnym domu.Ja mam na całym parterze płytki drewnopodobne w rozmiarze 21,5x98cm i po ponad pięciu latach bardzo sobie chwalę to rozwiązanie,gres wygląda jak nowy,a całe lato chodzimy w japonkach i drzwi tarasowe otwarte non stop,ale ja nikogo nie zachęcam ani nie zniechęcam do moich rozwiązań,każdy kładzie co chce,ale najpierw trzeba wiedziec co się chce,pozdr....

  6. #8126

    Domyślnie

    O ile pamiętam to temat "Czego w urządzaniu domu nie zrobilibyście ponownie", widać w przeciwieństwie do Ciebie, popełniam błędy

  7. #8127

    Domyślnie

    błędem było nie zrobienie podłogi z paneli przy dzieciach, troche wody i gleba, guz za guzem .......

  8. #8128
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Mam trochę inne pytanie: jaką baterie zamontować, żeby woda nie pryskała po całej kuchni? Obecnie mam wysoką, zaokrągloną i w dodatku bez perlatora i kuchnia mokra non stop. Może ktoś ma baterie idealną?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  9. #8129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ja mam taką i sprawdza się znakomicie. Ma wyciąganą wylewkę i przyciskiem zmieniam strumień ciągły na perlator


  10. #8130

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Mam trochę inne pytanie: jaką baterie zamontować, żeby woda nie pryskała po całej kuchni? Obecnie mam wysoką, zaokrągloną i w dodatku bez perlatora i kuchnia mokra non stop. Może ktoś ma baterie idealną?
    to zamontuj perlator albo przegubową końcówkę prysznicową, ustabilizuje strumień i napowietrzy no i zmniejszy ciśnienie wypływu.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  11. #8131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    to zamontuj perlator albo przegubową końcówkę prysznicową, ustabilizuje strumień i napowietrzy no i zmniejszy ciśnienie wypływu.
    Niestety nie da rady - to wylewka prostokątna, bez gwintu (siłą rzeczy), do której nie można przymocować perlatora.

  12. #8132
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ja mam taką i sprawdza się znakomicie. Ma wyciąganą wylewkę i przyciskiem zmieniam strumień ciągły na perlator

    A nie leje Ci się woda do środka kranu po tej wyciąganej wylewce? Słyszałam różne opinie o nich.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #8133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    A nie leje Ci się woda do środka kranu po tej wyciąganej wylewce?
    Nie

  14. #8134
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ja mam taką i sprawdza się znakomicie. Ma wyciąganą wylewkę i przyciskiem zmieniam strumień ciągły na perlator

    Mam to samo jak dla mie straszne G złodziej wody założyłem mnie wodo-żerny perlator.
    Mi się też nic nie leje do środka
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #8135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Mam to samo jak dla mie straszne G złodziej wody założyłem mnie wodo-żerny perlator.

    A ty w zlewie myjesz się czy co? W zlewie najczęściej potrzebny jest strumień ciągły (napełnianie garnków, czajnika, zlewu, itp.), a perlator tylko w wyjątkowych sytuacjach (mycie owoców, warzyw, itp.)
    I kto ci każe otwierać kran na full?

  16. #8136

    Domyślnie

    Są jeszcze tacy na świecie, co zmywarki używają od święta i naczynia myją ręcznie(!) w zlewie

  17. #8137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Są jeszcze tacy na świecie, co zmywarki używają od święta i naczynia myją ręcznie(!) w zlewie
    I oni nie potrafią otworzyć kranu na pół gwizdka?

  18. #8138
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    I oni nie potrafią otworzyć kranu na pół gwizdka?
    Są różne baterie - miałem taką (nietanią) którą trzeba bylo delikatnie odkręcać (podnosić rączkę) dwoma rękami bo tak była czuła. Często się o tym zapominało i nagłe uderzenie woody odbijało sie od zlewu i pół koszulki mokre ://
    Niestety takich rzeczy nie da się z wiadomych powodów sprawdzić w sklepie.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  19. #8139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    mam baterie kludi esprit teraz to chyba bingo-star, bardzo sobie chwale, ma elastyczna wylewke, odpowiedni strumien i wbudowany perlator, nic nie rozbryzguje, wygodna w obsludze, a i wyglad calkiem przyjemny, nie jest tez taka wysoka jak inne baterie z wylewkami i latwa w czyszczeniu, jedynym minusem jest cena za to jakosc pierwsza klasa




  20. #8140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A ja Kludi już nie dotknę palcem.

Strona 407 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony