dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 410 z 458
Pokaż wyniki od 8.181 do 8.200 z 9160
  1. #8181
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar m*kasia
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kraków - Mogilany
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał _marshmallow Zobacz post
    większe pomieszczenie gospodarcze i kuchenka gazowa zamiast płyty indukcyjnej
    Oj, pisz, pisz, bo używam indukcji 2 miesiące i zastawiam się czy ta płyta taka niedorobiona czy ja, bo nie możemy ładu końca z sobą dojść

  2. #8182
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Pomijając kwestie zdrowotne, które zdarzają się jakoś wyjątkowo (btw, jeśli chory jest gość a nie domownik, to raczej nie zmieniałabym z tego powodu kuchenki), to też się chcę dowiedzieć, bo zmianę kuchenki gazowej na indukcję uważam za jedną z najlepszych decyzji podczas budowy.
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  3. #8183

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Dla takich osób zbliżanie się na odległość poniżej 30 cm do płyty indukcyjnej (już nie mówiąc o dotykaniu) jest niebezpieczne.
    Jak patrzę to raczej mit, większość stron podaje, np.:
    "Ponieważ wokół nas jest coraz więcej urządzeń elektrycznych, które są potencjalnym źródłem zakłóceń, producenci rozruszników wyposażyli je w specjalny system obrony przed zakłóceniami. Nosi on angielską nazwę Noise Reversion Mode i polega na tym, że wykryte przez stymulator zakłócenia powodują przełączenie się stymulatora w tryb asynchroniczny. Gdy monitorowany sygnał z serca jest zakłócony i przestaje być wiarygodnym źródłem informacji o pracy serca, rozrusznik podejmuje stałą stymulację ignorując sygnały z serca. Oczywiście urządzenie sprawdza co jakiś czas czy zakłócenia nie znikły i może znów przejść do standardowego trybu stymulacji. W większości urządzeń, tryb Noise Reversion jest standardowo włączony, co powoduje, że zakłócenia mogą spowodować co najwyżej niepotrzebną stymulację."
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  4. #8184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Moj projekt miał ten sam błąd. O 2cm za niskie wszystkie otwory drzwiowe, musiałem kupić drzwi w normie czeskiej. Zamiast swiatła przejścia 200cm, mam teraz 197cm.
    W moim projekcie drzwi są oznaczone, np. 80/200, 90/200. Czyli OK?

  5. #8185

    Domyślnie

    Dla stolarki regulowanej zazwyczaj 87/97 / 206
    I już mieszkamy !

  6. #8186

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Jak patrzę to raczej mit, większość stron podaje, np.:
    "Ponieważ wokół nas jest coraz więcej urządzeń elektrycznych, które są potencjalnym źródłem zakłóceń, producenci rozruszników wyposażyli je w specjalny system obrony przed zakłóceniami. Nosi on angielską nazwę Noise Reversion Mode i polega na tym [...]."
    Dzięki za info. Wspomniałem o tej kwestii, bo moja Mama od niedawna ma stymulator, a jest ona częstym gościem w moim domu. Niestety o systemie NRM nie słyszałem i nie ma o nim nic w instrukcji jej stymulatora, jest natomiast przeciwskazanie odnośnie używania płyty indukcyjnej, a i lekarze nam o tym mówili
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  7. #8187
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gohna Zobacz post
    Pomyślałam sobie, że podzielę się z Wami naszymi doświadczeniami w planowaniu miejsca w domu w kwestii rodzice, dzieci. Zagospodarowując nasz stary dom założyliśmy, że my, rodzice mieszkamy na dole i nasza sypialnia, łazienka i wszelkie inne potrzebne nam pomieszczenia są właśnie na dole. Natomiast królestwo dzieci jest na górze - tam mają pokoje i swoją łazienkę. I to się bardzo sprawdza.
    Cieszę się, że nie tylko ja tak myślę. Nasze dzieci zbliżają się do dorosłości. Oprócz tego, co napisałaś, ja jeszcze mam na uwadze przyszłe wnuki nie wierzę, że dzieciaki tak szybko się wyprowadza. Taki dom z miejscem dla nas rodziców na dole, daje możliwość stworzenia oddzielnego mieszkania u góry. Wcale nie przeraża mnie myśl, że któreś dziecko że mną zostanie. Tak przeprojektowalam górę, że zostawiłam możliwość zrobienia drugiej kuchni. Oczywiście w tym wszystkim jestem egoistka. Chcę mieć dzieci koło siebie i święty spokój naraz.
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  8. #8188
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Terry Zobacz post
    Nigdy więcej nie zrobię dużego rozsuwanego okna tarasowego z potrójną szybą. Rzeczywiście prezentują się świetnie ale są super niepraktyczne. Są tak ciężkie, że ja nie mogę ich zamknąć. Kosztowały mnóstwo kasy, którą uważam za wyrzuconą w błoto!
    Dziękuję za tą wiadomość. Jeszcze nie mieszkamy, a już żałowałam, że takich nie wziąłam. Trochę mi lepiej.
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  9. #8189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał wspolpraca Zobacz post
    Dziękuję za tą wiadomość. Jeszcze nie mieszkamy, a już żałowałam, że takich nie wziąłam. Trochę mi lepiej.
    a wystarczylo by wyposazyc okno we wspomaganie przymyku i problem rozwiazany

  10. #8190

    Domyślnie

    Ja też zrezygnowałem z rozsuwanych. Próbowałem jak one chodzą w salonie i po kilku próbach wiedziałem że nie chcę takich. Samo rozsuwanie jest fajne, ale moment zamykania i otwierania, jak dla mnie , jest nie do przyjęcia. Mam otwierane tradycyjnie. Jedynie czego żałuję i teraz bym zrobił inaczej to podział. Mam szerokość 240cm i podział na 3 równe części, w tym jeden boczny fix. Teraz środkowe bym zrobił szrsze a zwezil boczne w stosunku 40/60/40.

  11. #8191

    Domyślnie

    To jakiej wielkości Terry masz to okno? mamy dwie przesuwki i obie bez problemu przesuwa 8 letnie dziecko.

  12. #8192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin200 Zobacz post
    To jakiej wielkości Terry masz to okno? mamy dwiep przesuwki i obie bez problemu przesuwa 8 letnie dziecko.
    a zamyka i otwiera? Czy tylko przesuwa?

  13. #8193
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał olaszka Zobacz post

    Natomiast to z czego jestem zadowolona to z pewnością:
    - płytki na całym dole drewnopodobne - rewelacja bez problemu się je czyści i nie widać smug itp
    Hejka, mam pytanie odnośnie tych płytek. Dopiero robimy tynki, ale już od roku oglądamy w sklepie te płytki. Z różnych powodów, może napiszę swoje żale później, chce mieć takie w całym domu. Jednakowe. Dzisiaj jest ich bardzo dużo. Imitacja różnych gatunków drzew, z lakierem i matowe. Jakie masz, że jestes zadowolona?
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  14. #8194
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    a wystarczylo by wyposazyc okno we wspomaganie przymyku i problem rozwiazany
    I znowu mi smutno
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  15. #8195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał wspolpraca Zobacz post
    I znowu mi smutno
    to nie powod

  16. #8196
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    a zamyka i otwiera? Czy tylko przesuwa?
    A co z tym zamykaniem i otwieraniem jest nie halo? W tym momencie 9- latek nie ma żadnych problemów z pełną obslugą okna, rok wcześniej też mu to nie sprawiało trudności. Jakby młodszy dwulatek dosięgał też by bez problemu otworzył i zamknął, ale przesunąć by nie przesunął

  17. #8197
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Ja też zrezygnowałem z rozsuwanych. Próbowałem jak one chodzą w salonie i po kilku próbach wiedziałem że nie chcę takich. Samo rozsuwanie jest fajne, ale moment zamykania i otwierania, jak dla mnie , jest nie do przyjęcia. Mam otwierane tradycyjnie. Jedynie czego żałuję i teraz bym zrobił inaczej to podział. Mam szerokość 240cm i podział na 3 równe części, w tym jeden boczny fix. Teraz środkowe bym zrobił szrsze a zwezil boczne w stosunku 40/60/40.
    okno oknu nierowne, mnie w salonie suwanki zachwycily, lekko plyna, zero napinki przy przesuwaniu. a okna otwierane tradycyjnie juz mialam w poprzednim domu, beznadzieja, przy letnim uzytkowaniu skrzydla wywalone na salon, jak ja zalowalam wtedy ze suwanek nie zrobilam tak jak mnie namawiali

    aa moje suwanki maja 2,8 i 3 metry chodza rewelacyjnie, wybralam system przesuwny bez uchylu

  18. #8198
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka Zobacz post
    asizo szacun za sportowe zacięcie ....

    A teraz chętnie skorzystałabym z doświadczeń innych jeśli można....
    Przymierzamy się do budowania drugiego domu - w zasadzie kończymy indywidualny projekt.
    Chodzi mi o balkony - taką mamy bryłę, że w kilku miejscach "aż się proszą", przy jednej łazience jakby loggia, przy pokojach dzieci a przy naszej sypialni to nawet duży taras.
    W wizualizacjach 3D wygląda to ślicznie - architekt wpadł w samozachwyt
    No ale od praktycznej strony mam wątpliwość czy my z tego wszystkiego będziemy korzystać skoro mamy zaplanowany mega taras w ogrodzie, od kuchni przez jadalnię aż do salonu.... Niektórzy znajomi twierdzą że w życiu
    Zawsze kłopot technologiczny , te mostki cieplne itp...
    Teraz nie mamy żadnego balkonu, ja niby nie odczuwam braku, ale Luby upiera się że chce. (ale jak ja się uprę to może zmieni zdanie )
    Dla wyjaśnienia dodam, że działka jest miejska ale mnóóóóóóstwo zieleni dookoła (starodrzew)
    Bardzo proszę o podzielenie się swoim widzimisię
    Jeden nieduży balkon jest ok. Ja lubię wierzyć często pościel i przydaje się, że po piętrach nie latać. Jak mieszkałam y teściow mieliśmy mega wielki balkon. Uzywalismy ze 3*w roku
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  19. #8199

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    a zamyka i otwiera? Czy tylko przesuwa?
    Oczywiście otwiera i zamyka.

  20. #8200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin200 Zobacz post
    Oczywiście otwiera i zamyka.
    hm a palców sobie nie przycina ??
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Strona 410 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony