dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 411 z 458
Pokaż wyniki od 8.201 do 8.220 z 9160
  1. #8201
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał wspolpraca Zobacz post
    Dziękuję za tą wiadomość. Jeszcze nie mieszkamy, a już żałowałam, że takich nie wziąłam. Trochę mi lepiej.
    nie żałuj, w naszym domu nie ma miejsca na 3-metrowe drzwi przesuwne a takie jak w projekcie miały by bardzo wąskie światło przejścia mnie nie przeszkadza że skrzydła otwierają się do środka początkowo miałam tylko otwierane ale gdy żaby zaczęły mi wchodzić wieczorami do domu to przerobiłam na uchylne

  2. #8202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    a zamyka i otwiera? Czy tylko przesuwa?
    To się zamyka jedną ręką... Mój 8-letni syn sobie radzi i jego ponad 70 Ietnia babcia
    I mamy PSK, a nie HS, który działa jeszcze lżej.

    Natomiast fakt, niektore systemy PSK w salonach, jakie oglądaliśmy, to była tragedia.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #8203

    Domyślnie

    Teraz wybrałbym inny projekt choć kilka lat temu myślałem, że mamy idealny

    Najważniejsze błędy:
    1. Okna dachowe (głównie z ceny wynikającej z chęci zapewnienia wysokiej energooszczędności, problemami wykończenia i zabudowy). Przy wysokiej ściance kolankowej są praktycznie nie otwierane.
    2. Komin w środku domu (początkowe problemu ze szczelnością, łączeniami na płytach KG, wychłodzeniem ścian) - przesunąłbym na ścianę zew. i umożliwił dostęp paleniska grilowego z tarasu.
    3. Brak pełnego sufitu na piętrze, jeśli już to zrobiłbym jako skosy pełne (betonowe). Cena końcowa niższa, zapewnienie ciągłości izolacji cieplej, brak sufitów KG.
    4. Panele na pietrze w różnych wzorach i kolorach (daliśmy wybór dzieciom w ich pokojach).
    5. Sieci LAN, gniazdek TV (teraz standard to Wi-Fi i TV od dostawcy internetu).

    Generalnie nie warto iść na skróty i robić rozwiązań tymczasowych. Lepiej robić raz i porządnie niż robić po łebkach - to zawsze się zemści. Nie przesadzać z wielkością domu i mnogością pomieszczeń.

    I zasad nr.1 najważniejsza jest lokalizacja.
    Ostatnio edytowane przez Wykona ; 25-08-2017 o 11:47

  4. #8204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Tia ja wyprowadziłem skrętkę do internetu na zewątrz budynku żeby dostawca internetu mi potem ścian i elewacji nie wiercił ale nic to nie dało bo teraz lecą światłowodem aż do routera w budynku także zabawa z przeciąganiem kabla w skonczonym już domu zacznie sie od nowa :/
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  5. #8205

    Domyślnie

    @Wykona

    Jeszcze nie mieszkam, ale mam podobne spostrzeżenia.
    Lepiej byłoby zrobić stropodach z betonu na poddaszu. Miałbym teraz już otynkowane i ocieplone poddasze. A tak trzeba będzie się gimnastykować ze stelażami i wełną.
    Co do okien dachowych, to jeszcze się nie wypowiadam. Fakt, że tanie nie były, ale również bez nich nie byłoby dość światła w pokojach.
    Pomieszkamy, zobaczymy

  6. #8206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    hm a palców sobie nie przycina ??
    Jak? przecież są klamki.

  7. #8207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    Może jeszcze nie jest za późno żeby to zmienić. Ja taką półkę pod sufitem zrobiłem juz po tynkach. Daliśmy dwie szyny na wysokości ok 2.5m nad schodami i powstała półka o powierzchni ok 2.5m2 i wysokości 1.5m. Zabudowane to jest KG plus drzwiczki pod kolor od stolarza. Kupe rzeczy rzadko używanych tam mozna napchać, typu pudła po urządzeniach elektrycznych, buty sezonowe, narzędzia które używa sie tylko kilka razy w roku. Warunek nie możesz mieć zbyt wysokiego okna na klatce schodowej. JA wcześniej je skróciłem wzgledem projektu żeby nie było kłopotu z myciem. Jak sie potem okazało pozwoliło to potem zbudować tą półkę..
    Najlepsze, że ja tam nie mam nawet okna. Przypominam że mam dach płaski, a więc jak się stanie na dole i spojrzy do góry to mam tam bardzo wysoko do sufitu stropodachu. Ciekawe jak to wykończę.

  8. #8208
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wykona Zobacz post

    Najważniejsze błędy:
    1. Okna dachowe (głównie z ceny wynikającej z chęci zapewnienia wysokiej energooszczędności, problemami wykończenia i zabudowy). Przy wysokiej ściance kolankowej są praktycznie nie otwierane.
    Bo i nie takie ich przeznaczenie.
    U mnie też nie są otwierane, ale spełniają swoją funkcję, jako doświetlanie.
    I ja nawet ich nie myję, bo doskonale robi to deszcz.

  9. #8209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    a zamyka i otwiera? Czy tylko przesuwa?
    zamyka się obracając klamkę. Jak w zwykłym oknie. Żadnej siły do tego nie trzeba.

  10. #8210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zamyka się obracając klamkę. Jak w zwykłym oknie. Żadnej siły do tego nie trzeba.
    hmmmm...... potrzeba dużo większej siły do zamknięcia niż zwykłe okno , chociażby aby samo skrzydło dopchnąć do ościeżnicy. wszystko jedno, czy wajchą, czy ręcznie. Zwykłe skrzydło tarasowe domykam jednym paluszkiem i wstępnie zamykam jednym paluszkiem, tego przy skrzydle suwanym nie da się osiągnąć, nie wspomnę o domknięciu od zewnątrz.
    Jedyny plus to zajmuje mało miejsca w momencie jak jest otwarte, tego nie podważam.


  11. #8211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Okno domyka się pod wpływem własnego ciężaru gdy się je zasuwa. A potem przekręcenie klamki, to da się jednym palcem zrobić.
    Mam HST.
    Sławko - mam ci nagrać filmik?

    Natomiast w przypadku budowy niskobudżetowej faktycznie suwanki nie mają sensu ekonomicznego. To głównie efektowna i bardzo kosztowna dekoracja, bo z powodu komarów i much, takie okno i tak rzadko otwiera się na oścież.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-08-2017 o 21:22

  12. #8212

    Domyślnie

    nie chce filmiku nie zobaczę siły , próbowałem zamykać i otwierać takie okna, mi nie pasowało.


  13. #8213
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia Zobacz post
    Mam lodówkę typu side by side, moje refleksje.
    Jest rozwiązanie do DUPY, bo:
    Moja blaszka z sernikiem się nie mieści!!!!
    Nie jestem wstanie włożyć 2 garnków koło siebie, np w jednym mam zupę a drugi to wok z potrawką i ni chu chu się nie mieszczą koło siebie.
    To coś jest wielkie i nie mogę się przyzwyczaić.

    Nie dla umywalki kwadratowej w łazience na której osadza się bród po każdym użyciu, bo jest zbyt płaska i mydliny spływając wolno tworząc piękną skorupkę, po każdym wymyciu rąk zdałoby się ją myć!!!
    No, co do lodówki to się nie zgodzę. Kupiłam najtańsza w tej klasie firmy beko i jestem zakochana w niej. Mieści się dużą blacha z ciastem i to wzdłuż, nie w poprzek. Nawet mieści się blacha z mojego piekarnika. W poleczkach w zamrażarce jestem zakochana najbardziej. W końcu wiem, com mam zamrożone. W lodówce mam, aż 4 półki i 3 szuflady. W końcu mam w lodówce porządek i widzę co w niej jest, bo nie muszę robić sterty żarcia, żeby upchac. Dodam, że jest tyle przestrzeni między pólkami, że na każdej mieści się garnek
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  14. #8214
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viga Zobacz post
    Kurcze, no dziewczyny zrobiłam to olejowanie w akcie desperacji. Przyznam się: zwykłą oliwą z oliwek.
    Pomyślałam sobie, że tak ładnie wygląda mój zlewozmywak (w jego instrukcji pisało, żeby co jakiś czas zrobić olejowanie),
    a z tej cholernej lodówki niczym mazów nie umiałam się doczyścić, no i ten, tego ....
    Kurcze, aż wstyd się przyznawać...
    Stare wątki, ale dzielnie czytam dalej mam sporo inoxu w domu. Poprzez różne doświadczenia doszłam do tego, że najlepiej myje mi się stalowe elementy zwykłymi ściereczkami nawilzanymi do kuchni z biedronki. Całe sprzęty tym myje w środku i ma zewnątrz. Zmywa tłuszcz, paluch i nie zostawia smug. Jak ogarniam kuchnię tylko, to jedna ściereczka przemywam wszystkie fronty z paluchow.

    Cytat Napisał Eflfir Zobacz post
    Ciebie nie, bo to twój dom i twoje dzieci.To przeraża małżonków twoich dzieci, bo będą zawsze obcy i nie u siebie.
    Masz rację, mieszkałam 10 lat u teściowej. Psychicznie malo się nie wykonczylam. Mamy dwójkę nastolatków, mieszkanie 3 pokojowe w starym budownictwie, ale póki co próbujemy go nie sprzedawac. Wykańczamy dom i wybrałam taki projekt, że daje możliwość zrobienia mieszkania u góry. Kwestia zrobienia oddzielnego wejścia. Wtedy możemy sobie nie przeszkadzać. Pewnie kiedyś i tak się wyniosą, ale nie muszą zaczynać od mega kredytów
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 31-08-2017 o 17:05 Powód: Łączenie postów.
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  15. #8215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Oddzielne wejście nie zabezpiecza przed wszystkimi konfliktami. Mam to na co dzień u sąsiadów.

  16. #8216
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Posty dotyczące wyższości indukcji na d kuchenki gazowej, lub na odwrót przeniosłem TUTAJ
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 05-09-2017 o 09:00 Powód: korekta linku
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #8217
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał punto Zobacz post
    Nigdy nie kupię mebli z ekoskóry - znajoma ma takie krzesła... kiedy po dwóch godzinkach plotkowania wstajemy od stołu - uczucie wilgotnych spodni na dupsku - bezcenne...
    Jako alternatywę polecam meble obite mikrofaza, czy mikrofibra (sorki nie rozróżniam tego) wprawdzie narożnik mamy robiony na zamówienie, nie z sieciowki, ale od 3 lat pozostaje zachwycona. W użytkowaniu sprawdza się jak ekoskóra, w dotyku milusi. Nie przepuszcza kurzu do wnętrza, nie wchłania płynów, można umyć ściereczką z płynem do naczyń. Trochę mnie trafia szlag, bo przynajmniej raz w tygodniu muszę go całego odkurzyc, bo wszystko leży na wierzchu, no, ale lepiej na wierzchu niż w środku.
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  18. #8218

    Domyślnie

    ja bym zrobil rolety zewnętrzne elektryczne i wentylacje mechaniczna. reszta w miare mi pasuje

  19. #8219

    Domyślnie

    Cytat Napisał wspolpraca Zobacz post
    No, co do lodówki to się nie zgodzę. Kupiłam najtańsza w tej klasie firmy beko i jestem zakochana w niej. Mieści się dużą blacha z ciastem i to wzdłuż, nie w poprzek. Nawet mieści się blacha z mojego piekarnika.
    No bo kupiłaś - jedyną słuszną side by side - bez przegródek w środku.
    Zakup takiej szerokiej lodówki z przegrodą nie ma sensu, gdyż w praktyce wygląda to tak, jakby postawić dwie małe lodówki obok siebie.

  20. #8220
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    No bo kupiłaś - jedyną słuszną side by side - bez przegródek w środku.
    Zakup takiej szerokiej lodówki z przegrodą nie ma sensu, gdyż w praktyce wygląda to tak, jakby postawić dwie małe lodówki obok siebie.
    No właśnie, że ze ścianką. Ale ta część lodówkowa jest szeroka jak klasyczna lodówka, ino ma więcej półek i szuflad. Cześć zamarazarkowa jest węższa, ale mail poleczki i szufladki. W końcu wiem co mam zamrożone
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

Strona 411 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony