dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 419 z 458
Pokaż wyniki od 8.361 do 8.380 z 9160
  1. #8361

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    O qrcze! Masz rację. A ja mam trzy psy I co ja teraz zrobię
    HEj. TEz nie zrobiłem brodzika dla psa...mam rurki, ale brodzika nie mam..natomiast , po latach powiem WAM, że chyba lepszym roziwazaniem jest wewnętrzny kran i szlauch...Zimna woda dla psa nie jest tragedią...łapy i pysk...spłukujesz go przed grarażem, dodatkowo w ten sam sposób myjesz własne kalosze i samochód gdy zima nie jest za ostra....brodzik nie jest sensowny,...u mnie wprowadzenie psa, zaskutkowałoby bałagenem przez cały garaż...
    ci co rozsmieszają ludzi, cenniejsi sa od tych co każą im płakać....

  2. #8362
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Z własnych doświadczeń odnosnie odkurzacza centralnego...

    z racji zawodu bywam w różnych domach i powiem tyle... Pewnie nie od razu ale po jakims czasie pojawia sie w domach charakterystyczny zapaszek... gdyby to byla kwestia z ktora spotkalem sie w jednym domu pomyslalbym ze moze przypadek ale potwierdzenie przynajmniej w kilku roznych (wiec tez nie kwestia developera)... jesli ktos z was ma zwykly kilkuletni odkurzacz i chce wiedziec jaki zapach to prosze otworzyc srodek i powachac blisko silnika (tam sie osadza najwiecej kurzu ktory prawdopodobnie ten zapach generuje)... nic przyjemnego...

    inna sprawa (ale to juz tylko moje zdanie) ze ludzie... zwykle odkurzacze w dziesiejszych czasach sa naprawde poreczne

    pozdrawiam Michał
    ps nie jestem sprzedawca odkurzaczy zeby nie bylo

  3. #8363
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    Z własnych doświadczeń odnosnie odkurzacza centralnego...

    z racji zawodu bywam w różnych domach i powiem tyle... Pewnie nie od razu ale po jakims czasie pojawia sie w domach charakterystyczny zapaszek... gdyby to byla kwestia z ktora spotkalem sie w jednym domu pomyslalbym ze moze przypadek ale potwierdzenie przynajmniej w kilku roznych (wiec tez nie kwestia developera)... jesli ktos z was ma zwykly kilkuletni odkurzacz i chce wiedziec jaki zapach to prosze otworzyc srodek i powachac blisko silnika (tam sie osadza najwiecej kurzu ktory prawdopodobnie ten zapach generuje)... nic przyjemnego...

    inna sprawa (ale to juz tylko moje zdanie) ze ludzie... zwykle odkurzacze w dziesiejszych czasach sa naprawde poreczne

    pozdrawiam Michał
    ps nie jestem sprzedawca odkurzaczy zeby nie bylo
    masz 100% rację. Tylko zwykłe odkurzacze powinny być czyszczone ( wymieniame worki ) po każdym sprzątaniu, w przeciwnym razie namnażają się tam roztocza i przy kolejnym włączeniu zostają rozpylone po mieszkaniu.
    Mam u siebie instalacje centralnego odkurzacza tak na wszelki wypadek ale jako alergiczka używam wyłącznie Rainbowa, nie tylko do odkurzania ale i do filtrowania powietrza przed snem, "trzepania" materacy , odsysania poscieli, ściągania wody z upranych dywanów lub kołder itp.

    nie jestem sprzedawcą Rainbowa tylko użytkownikiem od kilkunastu lat

  4. #8364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amelia 2 Zobacz post

    nie jestem sprzedawcą Rainbowa tylko użytkownikiem od kilkunastu lat
    Nieśmiało zapytam, za jaką kwotę?

  5. #8365

    Domyślnie

    Kilkanaście lat temu to było ~6k.

  6. #8366

    Domyślnie

    Amelia rozwiń proszę to rozpylanie roztoczy po całym mieszkaniu, bo mocno mnie tym zaintrygowałaś
    Budujemy Afrodytę z drobnymi zmianami.

  7. #8367
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    Z własnych doświadczeń odnosnie odkurzacza centralnego...

    z racji zawodu bywam w różnych domach i powiem tyle... Pewnie nie od razu ale po jakims czasie pojawia sie w domach charakterystyczny zapaszek... gdyby to byla kwestia z ktora spotkalem sie w jednym domu pomyslalbym ze moze przypadek ale potwierdzenie przynajmniej w kilku roznych (wiec tez nie kwestia developera)... jesli ktos z was ma zwykly kilkuletni odkurzacz i chce wiedziec jaki zapach to prosze otworzyc srodek i powachac blisko silnika (tam sie osadza najwiecej kurzu ktory prawdopodobnie ten zapach generuje)... nic przyjemnego...

    inna sprawa (ale to juz tylko moje zdanie) ze ludzie... zwykle odkurzacze w dziesiejszych czasach sa naprawde poreczne

    pozdrawiam Michał
    ps nie jestem sprzedawca odkurzaczy zeby nie bylo
    Ale przecież odkurzacz centralny ma silnik w obudowie, podobnie jak zwykły. A dodatkowo wylot na zewnątrz.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  8. #8368
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Ale przecież odkurzacz centralny ma silnik w obudowie, podobnie jak zwykły. A dodatkowo wylot na zewnątrz.
    Też mi się wydaje że to mało prawdopodobne, żeby odkurzacz centralny, a raczej kanały w ścianach, śmierdziały. Grzybki i roztocza pewnie lubią ciemno, ale muszą mieć wilgoć. Poza tym centralny wszystkie pyły, roztocza i bakterie wyrzuca na zewnątrz. Przy zwykłym odkurzaczu to wszystko przelatuje przez papierową torbę i zostaje w domu.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  9. #8369
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Pantograf, nie wiem jak to dziala w odkurzaczu centralnym natomiast chcialem sie podzielic bo wiele razy ten zapach u ludzi czulem a dopiero ostatnio rozbierajac swoj odkurzacz domowy (bo sie zwyczajnie zepsul ze starosci 8 lat ma) poczulem ten zapach z bliska i dotarlo do mnie ze to jest ten sam syf... nie polemizuje jak sa centralne zbudowane... nie mam o tym pojecia chcialem sie jedynie podzielic doswiadczeniem nieprzyjemnych zapachow jakie takiemu rozwiazaniu towarzysza... mowie na przykladzie conajmniej 5 roznych miejsc ktore regularnie odwiedzam gdzie mam pewnosc ze taki odkurzacz sie znajduje a dom zamieszkany od przynajmniej 5 do 10 lat... wnioski kazdy wyciagnie sobie sam...
    pozdrawiam
    ps nie pytalem wlascicieli czy to czuja bo... to niezreczne...

  10. #8370

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amelia 2 Zobacz post
    masz 100% rację. Tylko zwykłe odkurzacze powinny być czyszczone ( wymieniame worki ) po każdym sprzątaniu, w przeciwnym razie namnażają się tam roztocza i przy kolejnym włączeniu zostają rozpylone po mieszkaniu.
    Mam u siebie instalacje centralnego odkurzacza tak na wszelki wypadek ale jako alergiczka używam wyłącznie Rainbowa, nie tylko do odkurzania ale i do filtrowania powietrza przed snem, "trzepania" materacy , odsysania poscieli, ściągania wody z upranych dywanów lub kołder itp.
    Przecież nawet w Zelmerach możesz mieć filtry HEPA H13 więc nie przesadzałbym.

    A tak z ciekawości to w tym Rainbow jakie są, albo jaką ma klasę filtracji powietrza?

  11. #8371

    Domyślnie

    Cytat Napisał micbarpia Zobacz post
    ... mowie na przykladzie conajmniej 5 roznych miejsc ktore regularnie odwiedzam gdzie mam ... wnioski kazdy wyciagnie sobie sam...
    pozdrawiam
    ps nie pytalem wlascicieli czy to czuja bo... to niezreczne...

    Dziwna sprawa. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to możliwość zasysania powietrza z odkurzacza przez wentylacje i nieszczelne gniazda.

  12. #8372
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wojtek_Malicki

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Też mi się wydaje że to mało prawdopodobne, żeby odkurzacz centralny, a raczej kanały w ścianach, śmierdziały. Grzybki i roztocza pewnie lubią ciemno, ale muszą mieć wilgoć. Poza tym centralny wszystkie pyły, roztocza i bakterie wyrzuca na zewnątrz. Przy zwykłym odkurzaczu to wszystko przelatuje przez papierową torbę i zostaje w domu.
    Ale przecież przy sprzątaniu w domu o wilgoć taką nie jest trudno. Ja wierzę, że tak może być.

  13. #8373
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post

    A tak z ciekawości to w tym Rainbow jakie są, albo jaką ma klasę filtracji powietrza?
    Przecież tam jest filtr wodny.

  14. #8374
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_Malicki Zobacz post
    Ale przecież przy sprzątaniu w domu o wilgoć taką nie jest trudno. Ja wierzę, że tak może być.
    Chyba że ktoś stosuje odkurzacz centr. jak odkurzacz do prana - czyli zasysa wodę. Nieszczelne korki do kanałów przez które powietrze jest zasysane z odkurzacza do domu też będą tego przyczyną. I wtedy może śmierdzieć.
    Wentylacja grawitacyjna zimą wyciąga powietrze z domu, a zasysa z różnych nieszczelnych szczelin jak np. kanały odkurzacza.
    Ale tu nie winił bym idei odkurzacza centr. ale raczej niechlujność wykonania, czy użytkowania.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 19-12-2017 o 07:52
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  15. #8375
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Przecież nawet w Zelmerach możesz mieć filtry HEPA H13 więc nie przesadzałbym.
    I czy wierzysz że magiczne filtry zatrzymują wszystkie mikropyły i bakterie?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  16. #8376
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Przecież tam jest filtr wodny.
    i wodny i dodatkowo HEPA na wylocie, nie jestem sprzedawcą ani pracownikiem rainbow więc nie znam sie na klasach filtracji, zresztą nie wnikam skoro czuję się dobrze mimo zaawansowanej alergii.
    Rainbow nie nazywa się odkurzaczem tylko urzadzeniem filtrujaco-czyszczącym i przeciwieństwie do Zelmera ma wiele innych przydatnych funkcji oprócz odkurzania ale o tym jeśli ktoś jest zainteresowany niech rozmawia z przedstawicielami.
    Pytanie o koszty, rzeczywiscie to jednorazowy spory wydatek ale działa od lat bezawaryjnie, mój model ma filtr HEPA nadający się do przepłukiwania.
    Przy budowie ponosi się wiele kosztów nie zawsze niezbędnych np. oświetlenie podbitki dookoła domu, różne bajery na pilota żeby ruch ograniczyć do minimum, roboty sprzatające, samobiezne kosiarki itp.

  17. #8377
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Miałam okazję kiedyś pracować odkurzaczem podobnym do rainbow. Sprzęt świetny, ale ciężki (przez tę wodę w zbiorniku). Raczej nie do codziennego używania, tylko gruntownych porządków. Idealne zestawienie z małym robocikiem sprzątającym. Niesamowicie czyścił dywany i wykładziny. Niby używałam na odkurzonym dywanie a wyciągał tony piachu.

  18. #8378

    Domyślnie

    A zostaw jeszcze tę wodę na kilka godzin w nim
    Najbardziej upierdliwe jest tak naprawdę korzystanie z niego. Potrzebujesz 2x2m odkurzyć? Nie ma sprawy. Wyciągnij, nalej wody, złóż, odkurz, wylej wodę, umyj, wysusz i schowaj

  19. #8379

    Domyślnie

    Też używam i polecam produkt na R. kupiony chyba pod koniec lat '90 albo na początku tego wieku za miliony monet - działa bez serwisowania, użytkowany intensywnie. Poza tym że drogi, trzeba go dokładnie czyścić po każdym użyciu, zajmuje dużo miejsca/jest ciężki, wypadają mu kółka, wylewanie wody jest uciążliwe (zbiornik jest źle skonstruowany i zawsze zostają jakieś farfocle, które trzeba usuwać ręcznie), to dla alergików czy posiadaczy wykładzin dywanowych prawie nowa jakość życia
    Polecam odkurzyć kawałek dywanu dobrym odkurzaczem z czystymi filtrami, potem ten odkurzony kawałek dywanu potraktować R., a na koniec zajrzeć do zbiornika na wodę,która powinna być czysta

  20. #8380
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlatego napisałam, że nadaje się do gruntownych porządków a nie takiego codziennego odkurzania.
    I to raczej dla tych, co mają dywany i wykładziny, bo tam jest największy efekt (w tym możliwość prania)

Strona 419 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony