dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Drzwi Delta

  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie Drzwi Delta

    Poszukuję niedrogich, wzmocnionych drzwi do garażu (od ogrodu) i miedzy domem a garażem. Moją uwagę zwróciły drzwi Delta (Magnum do tyłu, Special lub Universal do środka). Teoretycznie mają całkiem niezłe parametry 'antywłamaniowości' i zadziwiająco dobre parametry cieplne, a są przy tym o 30% tańsze od porównywalnej Gerdy. Czy ktoś ma takowe? może coś o nich powiedzieć dobrego/złego?

  2. #2

    Domyślnie

    mam delty ale nie pamiętam już jakie, special czy premium czy jakoś tak, gerdy nigdy nie miałem to nie porównam, drzwi jak drzwi, szału nie ma, po trzech latach zewnętrzan klamka straciłą swój blask (zmatowiała - ponoć trzeba ja było konserwować, jakbym nie miał co robic tylko z konserwantem po klamce latać ) , zimą wyziębione okolice zamków/klamek i producent powinien popracować nad szczelnoscią/uszczelkami, drzwi stalowe uszczelki magnetyczne byłyby idealne, moze kieduyś będe maił czas to takowych poszykam i sobie wymienię

  3. #3

    Domyślnie

    Te drzwi moim zdaniem mają w katalogu nierealne parametry termoizolacyjne - podobne do w miarę dobrych drzwi drewnianych.
    Pozdrawiam,
    Radek

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Też mi się tak wydaje. Ale w tym przypadku termoizloacyjność nie jest dla mnie strasznie ważna. Bardziej chodzi mi o 'walory użytkowe'. I czy w tej całej specyfikacji nie jest ukryty jakiś kruczek, o którym laik nie ma pojęcia, który jest ważny i sprawia, że te drzwi są tańsze bo kiepskie.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    nie spotkałem jeszcze szczerego sprzedawcy, czy reklamy
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TyjesteśBasia

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    35

    Domyślnie

    Nie polecam drzwi antywłamaniowych Delta Premium. Kupiliśmy je z montażem w kwietniu, w zasadzie z katalogu bez oglądania. Sprzedawca nam je polecił. Cały czas jest poprawiany ich montaż, a to już nic nie daje. Abo przenika światło między skrzydłem a ościeżnic na szerokości pół cm, albo klamka nie trzyma. Jest tylko gorzej, bo od tych poprawek są tylko uszkodzenia mechaniczne, rózne otarcia, rysy. Drzwi nie są idealnie spasowane. Będą bardzo zimne w zimie. Klamka nie zamyka drzwi, jakby była za krótka. Trzeba je trzasnąć, by zamknąć. A i tak trzyma jedynie górny zamek, bo po jego otwarciu, klamka samoistnie puszcza i drzwi się otwierają. Pojechaliśmy ostatnio na Bartycką, w wielu punktach były wystawione drzwi Delty. Można było sprawdzić, czy klamką da się zamknąć te drzwi w normalny sposób. I niestety, nie da się. Było dokładnie jak w naszych drzwiach. One mają taką wadę. Sprzedawcy sami byli zdumieni, gdy po przekręceniu górnego zamka, drzwi się otwierały na oścież bez dotykania klamki. I to są drzwi anywłamaniowe? W gwarancji jest napisane, że 3 mm szczelina na całym skrzydle nie jest wadą drzwi i nie jest uznawana przez producenta. Przez taką szczelinę to będzie w zimie wiało i jeszcze się oblodzą. Drzwi zdecydowanie nie są termoizolacyjne. Parametry w katalogu są zdecydowanie przekłamane. Szkoda, że kupujący nie wie o tej szczelinie przed zakupem. Tego w katalogu już nie ma. Drzwi z montażem kosztoway nas 1700 zł, i są to stracone pieniądze. Totalny bubel. To nie jest fanaberią, że klient chce by drzwi, które kupuje się zamykały

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    [QUOTE=TyjesteśBasia;6558325]Nie polecam drzwi antywłamaniowych Delta Premium. Kupiliśmy je z montażem w kwietniu, w zasadzie z katalogu bez oglądania. Sprzedawca nam je polecił. Cały czas jest poprawiany ich montaż, a to już nic nie daje. Abo przenika światło między skrzydłem a ościeżnic na szerokości pół cm, albo klamka nie trzyma. Jest tylko gorzej, bo od tych poprawek są tylko uszkodzenia mechaniczne, rózne otarcia, rysy. Drzwi nie są idealnie spasowane. Będą bardzo zimne w zimie. Klamka nie zamyka drzwi, jakby była za krótka. Trzeba je trzasnąć, by zamknąć. A i tak trzyma jedynie górny zamek, bo po jego otwarciu, klamka samoistnie puszcza i drzwi się otwierają. Pojechaliśmy ostatnio na Bartycką, w wielu punktach były wystawione drzwi Delty. Można było sprawdzić, czy klamką da się zamknąć te drzwi w normalny sposób. I niestety, nie da się. Było dokładnie jak w naszych drzwiach. One mają taką wadę. Sprzedawcy sami byli zdumieni, gdy po przekręceniu górnego zamka, drzwi się otwierały na oścież bez dotykania klamki. I to są drzwi anywłamaniowe? W gwarancji jest napisane, że 3 mm szczelina na całym skrzydle nie jest wadą drzwi i nie jest uznawana przez producenta. Przez taką szczelinę to będzie w zimie wiało i jeszcze się oblodzą. Drzwi zdecydowanie nie są termoizolacyjne. Parametry w katalogu są zdecydowanie przekłamane. Szkoda, że kupujący nie wie o tej szczelinie przed zakupem. Tego w katalogu już nie ma. Drzwi z montażem kosztoway nas 1700 zł, i są to stracone pieniądze. Totalny bubel. To nie jest fanaberią, że klient chce by drzwi, które kupuje się zamykały[/Q

    Ty zareklamuj wadliwy montaż . Od kilku dobrych lat te drzwi montujemy i jakoś się u nikogo same nie otwierają . Mamy również na ekspozycji i górnego zamka wcale nie przekręcamy bo dolny trzyma idealnie. 3 mm odkształcenia na dwóch metrach to żaden problem bo rekompensują to uszczelki.
    Co do ościeżnicy metalowej to masz rację, że zimą może przemarzać, ale o tym to trzeba było myśleć w momencie zakupu i dopłacić do opcji termicznej.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W katalogu wyróżniony jest parametr U. Zwkle jak już ktoś się nim chwali to jest niezły.
    Ale na energooszczędność wpływa też taki parametr jak "przepuszczalność powietrza" i może być bardzo słaby nawet przy dobrym U... Dlatego uważam, że drzwi drewniane dobrej firmy będą lepszym wyborem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TyjesteśBasia

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    35

    Domyślnie

    To właśnie robimy -reklamujemy montaż. Montażysta już cuda , wianki wyprawiał z poprawą montażu. A pozytywnego efektu brak. Powbijał między mur a ościeżnicę jakieś kliny drewniane, by coś naprostować. Drzwi i tak się nie zamykają bez trzaskania. Jeśli widać przenikające światło pomiędzy skrzydłem a oscieżnicą to oznacza, że te uszczelki nie rekompensują tej szczeliny. Montażysta rozkłada ręce, bo już tyle razy przyjeżdzał, a my zostajemy z nowymi niedomykającymi się drzwiami. Jest to naprawdę irytujące. Generalnie drzwi są kiepskie. Mają też dziurki przez które przenika światło na łączeniu ościeżnicy, takie niedokładne zespawanie elementów. Trzeba to jakoś uszczelnić lub zamalować czymś gęstym. Nowe drzwi, a będą już pomazane. Uszczelki powinny być jakoś mocniej przymocowane. Wychodziły, gdy zrywaliśmy folię. Zostały 'wepchnięte' palcem na swoje miejsce. Klamka do tego modelu jest kiczowata, mocno wygieta, w jakieś wypustki. Gdybyśmy wiedzieli, że będą takie problemy z tymi drzwiami kupilibyśmy jakieś chińskie z Castoramy. Chcieliśmy jakieś lepsze do garażu, bo garaż będzie ogrzewany, więc kupiliśmy tę nieszczęsną Deltę. Nie ma co przepłacać, jakość wykonania jest taka sama. Mamy w bloku Gerdę, nie ma nawet porównania. Są idealnie spasowane, małe dziecko zamyka je bez najmniejszego problemu. No i klamka trzyma bardzo mocno drzwi. Można naciskać, oprzeć się o nie, a same w życiu się nie otworzą.

  10. #10

    Domyślnie

    To jest właśnie to - nawet najlepsze drzwi po kiepskim montażu, nadają się do niczego. Montaż to nie sklejanie papierków, ale ważna sprawa i powinien to robić ktoś, kto się na tym zna. Ja osobiście mam drzwi Porta już ładnych parę lat i jestem zadowolony. Dobre drzwi, dobry montaż - i o wymianie drzwi nie trzeba już myśleć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony