dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie koszty budowy prosty budynek

    Koledzy chciałem postawić prosty budynek parterowy o wymiarach ok 10m na 6mi płaskim spadzistym dachem. Interesuje mnie stan surowy zamknięty plus instalacje elektryczne. Bez ścian działowych, wykończenie zrobię sam. Interesuje mnie ile muszę mieć kasy żeby w coś takiego wejść. mam działkę z mediami w drodze, ale żadnych pozwoleń i projektów, chce wiedzieć jakie muszę zgromadzić fundusze? Działka jest nie przygotowana do budowy.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    60 m2? Około 100 tys.
    Chyba, że jakieś nietypowe przeszklenia.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    dużo? heh Jestem ciekawa jak wygląda płaski spadzisty dach....

  5. #5

    Domyślnie

    taki jak na przykład ma garaż blaszak chce postawić bardzo prosty budynek w kształcie sześcianu

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dach jednospadowy - pulpitowy?
    W budowie domu masz kilka rzeczy, których koszta są mało zróżnicowane w stosunku do powierzchni. Np. koszty przyłączy, dokumentacji, drzwi zewnętrznych, konstrukcja i pokrycie dachowe wraz z orynnowaniem (dla domu parterowego o pow 60 m2 i piętrowego o pow. 120 m2 są identyczne).
    Do tego np. instalacja grzewcza.
    Nie wiem czy zamierzasz jakoś ocieplać dom?

    Chyba, że to nie ma być dom, tylko budynek gospodarczy? Wówczas faktycznie, podałam za wysoką kwotę

  7. #7

    Domyślnie

    Na sam początek to trochę kasy stracisz na same papiery. (geodeta kierownik budowy,projekt) myślę że ok.10 tys na to wystarczy, przyłącze elektryczne -bierz to najtańsze możliwe jakie ci zaproponują w elektrowni chyba 12kw to następne ok.2tys/zł,woda jak blisko to też ok.1-2tys...nie obrócisz się a tu pyk i 20tys nie ma.
    fundamenty same materiały z 10tys,minimum.robota ok.5tys, ściany zależy z czego chcesz robić (suporex 6,7szt/m2 x 6-7zł/szt=ok.46zł m2 ściany ) do tego dolicz nadproża ,klej,inne pierdoły, robota zależy od ekipy ale biorą ok.30zł za 1 metr wymurowania ściany.hydraulikę można zrobić za 10tys a można i za 20 zależy co chcesz dać (miedż,plastik) elektryka taniej jak 5tys nie zrobisz(materiały + fachowiec)i teraz dach sama ekipa nie bierz najtańszych dziadów poszukaj sprawdzonych wykonawców ale od 10tys w górę , materiał;więżba,dachówka(blacha wyjdzie nie dużo taniej) rynny wykończenia itp, 20tys może być mało.a i jeszcze jedno że media są w drodze to nie znaczy że musisz z nich dostać prąd wodę i inne. (Ja mam rurę z wodą która przebiega przez kawałek mojej działki ale nie mogłem się do niej wpiąć bo jest za mała średnica i w związku z tym musiałem robić osobny rurociąg i ciągnąć wodę ok 80m.do domu.)
    i teraz po kolei, załóżmy że wymiar domu to 10x6 + ze dwie ściany nośne dodatkowo gdzieś w bryle budynku,ok4m wysoki'
    papiery ok20tys+10tys+5tys+ok10tys materiał na ściany+ok.6tys wymurowanie+10tys hydraulika +5tys elekt+30tys dach= w tej chwili jest już prawie 100tysiaków według mnie na mniej nie masz co liczyć ja zaczołem budowę ok.3 lata temu teraz wykańczam ją i siebie liczyłem że 150tys, wystarczy przeliczyłem się o jakieś 100%,

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prezydent Zobacz post
    strasznie dużo
    Można za połowę tej kasy http://forum.muratordom.pl/showthrea...ni-ciepły-dom

    ....ruszając tylko palcem....
    Ostatnio edytowane przez an-bud ; 12-10-2011 o 05:52
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Taki domek buduje wmnich , przejrzyj sobie dziennik napewno Ci pomoże - Domek w cenie mieszkania w 5 miesiecy - zobaczymy...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-zobaczymy...-)

  10. #10

    Domyślnie

    jestem w szoku drogo na ale co zrobic

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony