dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 42 z 42
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Jagielon
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Wiesloch
    Kod pocztowy
    69-168
    Posty
    35
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Hej, hej,
    Oj dawno nas tu nie bylo Oznacza to tyle, ze nie zdazylismy zaczac budowy w pazdzierniku ani w listopadzie- a warunki pogodowe do budowy byly bajeczne. Niestety i tragedia w rodzinie ( smierc brata mojego meza), jak i papierologia skutecznie odciagnela nas od budowy. W sumie to pierwsze bardziej- nie mielismy glowy do budowy i przelozylismy ja na wiosne. Mamy wszystko zalatwione, pozwolenie na budowe tez. Da-Lena, rzeczywiscie jestemsy sasiadami
    Co do mediow, dzieki za wskazowke. Wydaje mi sie, ze jest to sprawdzone przez architektke i dopiete, ale spradzic raz jeszcze nie zaszkodzi. Prace ziemne beda u nas duzo kosztowac i juz wiemy, ze bedziemy mieli wymieniany grunt ( ze wzgledu na torf). Do tego biala wanna ( ale to juz dostalismy od firmy w wycenie). Wymiana gruntu bedzie sie pewnie wiazala z odpompowywaniem na biezaco wody- wiosna, wysokie wody gruntowe.
    Tez widze, ze cos sie porobilo ze zdjeciami:/ Zrobilam porzadek w kompie i pewnie maja inna sciezke dostepu, musze przysiasc i to poprawic.
    My tez nie budujemy z IBG Haus. Tzn. Vario XL nam sie spodobal, kiedy wzielismy od nich katalog, ale po zebraniu opinii z roznych forow , od doradcy i od osob, ktorzy juz domy pobudowali, podpisalismy umowe z MB Massiv Haus
    Wasza dzialka troche szersza Cale trzy metry szersza Przypuszczam, ze tez budujecie polowke Doppelhaus, prawda?
    Jako, ze nic wiecej zrobic teraz nie moge (czekamy na pogode i wiosne), to zalatwiam kafle z Polski... Jakos nie podoba mi sie, co oferuje firma w standardzie, a kafelki, ktore mi sie wzglednie podobaja, kosztuja fortune.... Czekam na wycene z Polski, szczegolnie cene transportu do nas... Kurcze, nie chce lazienki w marmurkach.
    A koszty do tej pory:
    1. MG Massiv Haus, pierwsza rata ( architekt) - 6 061, 95 €
    2. Notariusz ( kupno gruntu) - 1 054,46 €
    3. Kupno gruntu - 85 020 €
    4. Geodeta (Vermesser, 1 /3 rata ) - 476 €
    5. Urzad Skarbowy ( Finanzamt), podatek gruntowy, ja - 1487 €
    6. Urzad Skarbowy ( Finanzamt), podatek gruntowy, moj maz - 1487 €
    7. Geodeta ( Vermesser, 2/3 rata) - 476 €
    8. MB Massiv Haus , 2 rata, gotowy projekt - 10106,26 €
    9. Ksiega wieczysta, ja - 324,5 €
    10 Ksiega wieczysta , maz - 324,5 €
    11. Pozwolenie na budowe - 126 €

    Czyli do tej pory w sumie 106 940, 66 €, a nie zrobilismy nawet dolka w ziemi :/

    I to by bylo na tyle, poki co. Pozdrawiam!

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Alija
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Rybnik/Herne
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    661

    Domyślnie

    Jagielon jak przebiega budowa?

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony