dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Zła obróbka komina ??

    Witajcie,

    Mam pytanie jak sie wykańcza gontem wokół kominów przy obróbce blacharskiej.
    Chodzi mi o tą część blachy która leży na dachu. Są to w sumie 4 kawałki. Czy je jakoś mocujemy do dachu na wkręty czy gwoździe ?
    Czy też jedyne mocowanie jest na pionowej ścianie komina ?

    Wydaje mi sie ze jakakolwiek ingerencja wkrętem czy gwoździem w ten fragment obróbki blacharskiej która lezy na dachu to potencjalna nieszczelność ale wole zapytac Was fachowców.

    I druga sprawa dotycząca tylko stron prawo/lewo czy gontem najeżdzam na tę blachę czy pod spód a blacha zachodzi na gont ?
    Napisalem prawo lewo bo wiem ze od strony kalenicy gontem wchodze na blache a od strony rynny blacha na gont ale jak to ma byc zrobione z boków ?

    Z gory dziekuje za podpowiedzi.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Są różne szkoły. Ja np. wywijam gont do góry i blacha pionowa. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #3

    Domyślnie

    Ale powiedz prosze czy w przypadku takiego kolnierza gdzie czesc blachy jest na dachu - czy wolno ją przybijać lub przykręcać ? Nawet jesli potem na to poloze gont na lepiku to zawsze tam sie jakos moze dostac woda i przez wkreta lub gwozdz bedzie zaciekac.
    Czy dobrze mysle ze na blache obróbkową nie nalezy nic wkrecac ani nabijac ? Gonty ktore tam nachodza mocować TYLKO na lepiku ?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Lepiki po 2 latach stają się twarde i kruszeją. W szczególności na blasze nie zdają egzaminu. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #5

    Domyślnie

    zatem czym mam gont przykleic do blachy ?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Np. klej butylowy . Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  7. #7

    Domyślnie

    czy mozesz potwierdzic lub zaprzeczyc czy powinno sie nabijac gwozdzie/wkrecac wkrety w blache obrobkowa a nastepnie na to klasc gont ?

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    "Mam pytanie jak sie wykańcza gontem wokół kominów przy obróbce blacharskiej. "

    Na kilka znanych mi sposobów a może więcej

    "Chodzi mi o tą część blachy która leży na dachu. Są to w sumie 4 kawałki. Czy je jakoś mocujemy do dachu na wkręty czy gwoździe ? "

    tak sie robi

    "Czy też jedyne mocowanie jest na pionowej ścianie komina ? "

    nie


    "Wydaje mi sie ze jakakolwiek ingerencja wkrętem czy gwoździem w ten fragment obróbki blacharskiej która lezy na dachu to potencjalna nieszczelność ale wole zapytac Was fachowców"

    Zrobione poprawnie nie będzie ciekło

    I druga sprawa dotycząca tylko stron prawo/lewo czy gontem najeżdzam na tę blachę

    tak



    a od strony rynny blacha na gont

    tak

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał DACxxxAZ Zobacz post
    "Wydaje mi sie ze jakakolwiek ingerencja wkrętem czy gwoździem w ten fragment obróbki blacharskiej która lezy na dachu to potencjalna nieszczelność ale wole zapytac Was fachowców"

    Zrobione poprawnie nie będzie ciekło
    Moglbys doradzic jak to zrobic poprawnie ?
    Bo mi sie wydaje, ze skoro blacha ma rynienki na krawedziach to po to aby ewentualna woda ktora sie tam dostanie splynela na dol a jesli sa tam wkrety to rownie dobrze moze po nich splynac do domu. Jak zabezpieczyc te wkrety ? Zapacykowac jakims klejem czy lepikiem ? Ale czy to jest profesjonalne zabezpieczenie ?
    Ostatnio edytowane przez Mareko ; 11-10-2011 o 21:06

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KrisMil

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    A nie lepiej obróbkę komina załatwić poprzez rozwiązanie systemowe?
    Znalazłem coś takiego:

    http://www.velset.pl/139.dodatki-do-...22.html?s=6395

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Kris daj spokój. Dachołaz dobrze wyjaśnił ( pozdrowienia Marcin). Jak nie jestes pewny to połóż drugą wydrę na wierzch . Na klej i kręcąc farmery do połaci. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  12. #12

    Domyślnie

    przepraszam ale nie znam fachowego slownictwa ktorym sie poslugujecie.
    co to jest wydra i farmer ?

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Jest taki specjalny uszczelniacz w tubie na wyciskacz przeznaczony do szewkowania papy lub połączeń papa z blachą itp. różne firmy to produkują ale chyba tytan najszybciej trafisz.

    testowałem i naprawdę nie tak lekko odchodzi od blachy po 3 latach na dachu.

    Jeśli twój dekarz nie wie jak obrobić komin to go po prostu zwolnij z tej czynności.

  14. #14

    Domyślnie

    Czy ktos moze na chlopski rozum podpowiedziec jak przymocowac blache do dachu, zeby woda ktora sie ewentualnie dostanie pod gont przy kominie nie wlala sie do srodka przez otwory gwozdzi i wkretow ? Od 3 dni pytam o to jedno i nadal nie mam odpowiedzi.

    chcialem zastosowac lepik, wielu ludzi go poleca na prac wykonczeniowych przy blachach/papie
    Ostatnio edytowane przez Mareko ; 12-10-2011 o 22:08

  15. #15

    Domyślnie

    nikt nie pomoze ?

  16. #16

    Domyślnie

    Jak jest odwinięcie w bocznej obróbce to zamocuj ją chawtrą, tak jak przy obróbce okna dachowego.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Praktycznie moi szanowni przedmówcy wszystko już dobitnie wyjaśnili. Napiszę więc tak: a czym się różni komin od okna połaciowego? No przecież to taka sama dziura w dachu! Ma być zatem tak obrobiony jak okno. O ile kształt gontu pozwala radzę zastosować obróbkę "na nokach". Są doskonałe masy bitumiczne tzw. lepiki na zimno (praktycznie trwale elastyczne) właśnie do podlepiania gontów bitumicznych i do ich łączenia z obróbkami. Oczywiście przychylam się do najprostszej rady: zmień dekarza. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #18

    Domyślnie

    ten dekarz to moja skromna osoba wiec zmiana odpada robie dla siebie i chcialem sie troche dopytac ale nadal nie mam odpowiedzi czy ta blacha pod gontem moze byc dziurawiona i czy tak sie robi profesjonalnie ?

    2 ostatnie posty odwoluja sie do obrobki okna, a dlaczego zakladacie ze kazdy wie jak sie obrabia okno dachowe ?

    tylko bardzo prosze nie piszcie zebym wynajal fachowa ekipe bo juz mialem kilka ekip do roznych rzeczy na budowie i wszystkie pogonilem - fachowcow brak, poza tym polozenie gontu na moim dachu o nachyleniu 40 % to zaden problem, zrobilem 150 m2 w 3 dni, za co "fachowcy" wolali 4000 zl robocizny. jedyny dylemat to ta kwestia z blachą pod gontem.
    Ostatnio edytowane przez Mareko ; 14-10-2011 o 21:58

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Przywal tą blachę ocynkowanymi ogniowo papiakami najdalej od ściany komina, przyklej gont masą, o której było tu wspominane i po sprawie. Oczywiście dolna blacha wychodzi na gont i w widocznych miejscach nie można jej przybijać. Pozostałe blachy pod gontem. Z wierzchu na styku połączeń daj cienką spoinę profilując ją mokrym palcem. Powodzenia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Z wierzchu na styku połączeń daj cienką spoinę profilując ją mokrym palcem.
    Masz na mysli polączenie gontu z pionową blachą ?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony