dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nad akwarium zwykle pali sie jakieś 300 W - u mnie akwarium ma być oświetleniem holu

  2. #22

    Domyślnie

    Bardzo podoba mi sie elewacja! A barierka na balkoniku francuskim cudna! To stal nierdzewna? Jeśli tak to napisz jaka cena za metr bieżący. I jeśli możesz oczywiście i masz ochotę to napisz proszę jak sprawują Ci sie plisy w oknach i co to za wkład kominkowy.... pozdrawiam i trzymem kciuki za dalsze postępy.

    PS Szkoda, ze u mnie zabrakło miejsca na akwarium

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar azusa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Nie obijacie sobie nóg o te wystające elementy na szufladach? Wygodnie korzysta się z umywalek, kiedy nie można całkiem podejść do blatu, bo brakuje podcięcia na stopy na dole?

    Ad zabudowa akwariowa - ile masz tam miejsca, że kanapa ma się zmieścić na plechach kominka? Na zdjęciach jest ciasno. Mam nadzieję, że w tych niszkach to jednak więcej książek niż bibelotów będzie

    Najbardziej podoba mi się kolor schodów
    Podcięcie na stopy mam przy wannie, ale to co innego. Korzystając z umywalek jakoś się do nich za bardzo nie przytulam, więc brak podcięcia mi nie przeszkadza. Wystające elementy w szufladach też nie, bo przecież aby skorzystać z umywalki muszę się trochę pochylić, co powoduje wygięcie ciała w łuk. Zawsze staję kilka centymetrów od blatu, bo gdybym stała przycisnięta do niego, to bym chyba nosem wylądowała w lustrze (aż musiałam to przećwiczyć).

    Pomiędzy akwarium a plecami ścianki telewizyjnej jest 2,5 metra, niewielka kanapa się tam zmieści i będzie stamtąd doskonały widok na akwarium (a to ma być jej główna funkcja).
    mieszkamy od 01.09.2011r., ale jeszcze dużo brakuje ...

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar azusa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicol21 Zobacz post
    fajne schody i kuchnia i witam na forum! a i elewacja tez fajna
    tez mnie zastanawia ta wneka za tv - akwarium i kacik do czytania? nie za ciemno, czy moze bedzie oswietlenie sztuczne?
    nicol21, witam i dziękuję.

    Faktycznie ta część za TV ma służyć jako kącik relaksacyjny. Jak się zapali górne światło, tam jest bardzo jasno, a samo akwarium, tak jak pisze Efir, też daje dużo śwatła.
    Ostatnio edytowane przez azusa ; 03-05-2015 o 21:27
    mieszkamy od 01.09.2011r., ale jeszcze dużo brakuje ...

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar azusa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agi75 Zobacz post
    Bardzo podoba mi sie elewacja! A barierka na balkoniku francuskim cudna! To stal nierdzewna? Jeśli tak to napisz jaka cena za metr bieżący. I jeśli możesz oczywiście i masz ochotę to napisz proszę jak sprawują Ci sie plisy w oknach i co to za wkład kominkowy.... pozdrawiam i trzymem kciuki za dalsze postępy.

    PS Szkoda, ze u mnie zabrakło miejsca na akwarium
    Agi75, Witam i dziękuję. Balustrada jest ze stali nierdzewnej. Cenę przesyłam na priv.

    Z plis jestem bardzo zadowolona. Łatwo się je podnosi i opuszcza, a mnie najbardziej pasuje to, że mogę zasłonić się przed oczami przechodniów, a nie muszę zasłaniać całego okna i może wpadać więcej światła (na parterze mam w większości okna balkonowe, a zaraz za ogrodzeniem chodnik i sąsiadów po drugiej stronie ulicy).

    Wkład do kominka Hajduk Volcano 2LT.
    mieszkamy od 01.09.2011r., ale jeszcze dużo brakuje ...

  6. #26

    Domyślnie

    Witam,

    super elewacja, bardzo mi sie podoba Można wiedzieć jakie to kolory?

  7. #27

    Domyślnie

    A w tym wkładzie drzwiczki otwieraja Ci sie na bok czy do góry? Słyszałam, ze otwierane na bok lubią się odrywać bo jest za duze obciążenie...

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Witam!
    Mnie bardzo podoba się bryła budynku.Lubię takie szare kostki,fajnie,że macie górę domu pełnej wysokości.Co to za projekt?Może wrzucisz nam (dla lepszej orientacji) rzuty ?
    Wnętrze troszkę mnie mi się podoba-pewnie dlatego,że nie jestem zwolenniczką łupka,wenge i półek z karton-gipsu.Cóż-takie zboczenie .
    Pozdrawiam i czekamy na więcej wnętrz
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Hmn...ja mam podcięcie przy umywalce, do tego szafka z nachodzącym frontem na zabudowę + rączki. Każda szuflada ma metr szerokości więc na każdej są 2 rączki po bokach - właśnie bałam się że mogę się uderzać o te rączki. Przy wannie natomiast podcięcia nie mam, mam dywanik i mi wystarcza

    Azusa ja też mam nadzieję, że pojawi się więcej książek niż figurek, a kolor schodów bardzo ładny
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar azusa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agi75 Zobacz post
    A w tym wkładzie drzwiczki otwieraja Ci sie na bok czy do góry? Słyszałam, ze otwierane na bok lubią się odrywać bo jest za duze obciążenie...
    Drzwiczki otwierają się na bok. Że też ja wcześniej nie słyszałam o możliwości urwania, może byśmy przemyśleli inną opcję
    mieszkamy od 01.09.2011r., ale jeszcze dużo brakuje ...

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar azusa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    268

    Domyślnie

    Lady in red, witam. Cieszę się, że bryła się podoba. Mamy projekt indywidualny, głównie z uwagi na wymiary działki i wymogi planu zagospodarowania. Postaram się wieczorem wkleić jakieś rzuty.
    Co do wnętrza - nie da się zadowolić wszystkich, a najważniejsze, aby się podobało właścicielowi. Wnętrza są raczej wykończone, ale nie urządzone, więc mimo wszystko liczę na pomoc w doborze mebli i wyposażenia

    Venus, witam. Figurek więcej nie bedzie, bo nie mam . A książki powoli zwożę od teściów (półki mam od zeszłego tygodnia, na razie przywiozłam kilka, bo nie chciałam, aby były takie puste).
    mieszkamy od 01.09.2011r., ale jeszcze dużo brakuje ...

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Asuzo!
    Nie chciałam Cię urazić-oczywiście najważniejsze aby własciciele w domu dobrze się czuli I aby to IM się podobało
    Czekamy więc na rzuty pomieszczeń-jestem bardzo ciekawa
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar azusa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Napisał pakamo Zobacz post
    Witam,

    super elewacja, bardzo mi sie podoba Można wiedzieć jakie to kolory?
    Witam, elewacja malowana farbą silikonową KABE, K11690 (ten jaśniejszy na górze) i K11700 (ciemniejszy dół).
    mieszkamy od 01.09.2011r., ale jeszcze dużo brakuje ...

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Witaj asuzo
    miło,że wrzuciłaś rzuty pomieszczeń (co prawda mało czytelne ale wyobrażenie o rozmieszczeniu i ksztacie pomieszczeń .

    Pokój córki-fajny.Jeśli chodzi o dodatki o których pisałaś-ja bym szła w :białe".Jeśli chcesz firanę-proponuję długą białą zwiewną lub białe lniane zasłonki.
    Pytasz o tapetę?Moim zdaniem z tych 3 które pokazujesz wchodzi w grę tylko ta pierwsza.Jeśli aparat nie przekłamuje widzę ,że w pokoju są śliwkowofioletowe dodatki.W takiej tonacji jest tylko pierwsza tapeta-dwie pozostałe są bordowe.w większości sklepów można uciąc kawałek tapety i wziąć do domu.Zrób tak i sprawdż czy kolory się uzupełniają

    Czekamy na zdjęcia pozostałych pomieszczeń

    Pozdrawiam
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar azusa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    268

    Domyślnie

    Lady in red, dzięki. Ta tapeta ma być za to, że ściany są w dość stonowanych kolorach, obiecałam, że nadrobimy dodatkami, które łatwiej wymienić, jak jej się kolor znudzi. Mnie też ta pierwsza najbardziej pasuje, ale kwiatki na tych pozostałych są bardziej w guście mojej córki. Będę ją powoli przekonywać, już i tak udało się, że pokój nie jest różowy, tylko faktycznie ma śliwkowofioletowe dodatki. Na szczęście mi się nie spieszy, poszukam, może jeszcze coś pasującego znajdę.
    mieszkamy od 01.09.2011r., ale jeszcze dużo brakuje ...

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar azusa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    268

    Domyślnie

    Ku pamięci - zdjęcia aniołków, z których może jakieś zawisną nad łóżkiem córci.









    mieszkamy od 01.09.2011r., ale jeszcze dużo brakuje ...

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar azusa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    268

    Domyślnie

    Mamy też już zrobioną garderobę w wiatrołapie (to te drzwi widoczne na zdjęciach powyżej, obok ławeczki).

    Garderoba jest wąska, znajduje się w pomieszczeniu przechodnim do garażu.
    Ostatnio edytowane przez azusa ; 03-05-2015 o 21:27
    mieszkamy od 01.09.2011r., ale jeszcze dużo brakuje ...

  18. #38

    Domyślnie

    witam,
    fajne wnętrza,ale mam pytanie o akwarium - czy jest zamontowane w ścianie z G-K? Czy możesz polecić kogoś,kto zna się na montażu takiego akwarium? BTW - jak się wymienia wodę? i jeszcze o łazienki chciałam zapytać - czy wg Twojego pomysłu,czy projektu profesjonalnego?gdzie można znaleźc takich wykonawców, tj. płytki itp?
    Fajny pokój corki- czy meble kupione w sklepie czy robione na zamówienie?możesz podać namiary?

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar azusa
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    268

    Domyślnie

    Witaj Monsiu
    Dużo pytań, zatem po kolei.
    Akwarium ma ok. 500 litrów, więc jest duże i ciężkie. Akwarium stoi na specjalnie wzmocnionym murze, wokół jest normalna ściana z cegieł. Ta ściana dopiero jest zabudowana płytą G-K, która tworzy moją bibliotekę. Ściana z akwarium oddziela salon od kotłowni. Tył akwarium wychodzi w kotłowni, tam sa wszystkie podłączenia, umywalka, aby spuszczać wodę itp.

    Łazienki - mieliśmy projekt wnętrza, ale powstał on jeszcze na etapie fundamentów, a potem trochę sie koncepcja zmieniła, choc staraliśmy się zachowac główne założenia projektu. Przede wszystkim po długich poszukiwaniach zdecydowaliśmy sie na gres, który nam wybrał projektant i jestem z tego bardzo zadowolona. To są gresy włoskie, duże płyty 60x60, te same na podłodze i na ścianach. Gres jest matowy, przez co przyjemny w dotyku. Wygląda jak płyty cięte z kamienia, każda jest trochę inna, mają naturalne żyły. W łazience dziecięcej jest Pietra do Vicenza z Impronta Ceramiche, zaś w WC na dole Stontech Beige i Stontech White z Floorgres. Mankament tego gresu - jest ciężki i bardzo twardy, przez co trudny w obróbce, trzeba miec dobre narzędzia.

    Meble do pokoju córki kupowałam w firmie Seart - mają zarówno własne meble drewniane, jak i szeroki wybór mebli innych producentów.
    mieszkamy od 01.09.2011r., ale jeszcze dużo brakuje ...

  20. #40

    Domyślnie

    Przywiało mnie tu z wątku o sklepach internetowych. Chciałam zobaczyc meble w pokoju Twojej córki. Seart. Fajnie wyglądają. Bardzo dziękuję za odpowiedź, bo już przez długi czas zastanawiam się nad kupnem paru rzeczy w tym sklepie. Transport był drogi, czy w cenie przystępnej? Macie bardzo ładny domek , kominek jest cudny pozdrawiam

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony