dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 141
  1. #121
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Agnessi

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Kod pocztowy
    05-125
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś budował albo ma jakieś opinie o firmie nowedomypolska z Legionowa?
    Ostatnio edytowane przez Agnessi ; 19-04-2017 o 20:08

  2. #122
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    azafatala

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-528
    Posty
    2

    Domyślnie

    3 lata temu wybrałam www.lewand.eu z podlasia
    kilka realizacji do obejrzenia pod warszawą skłoniły mnie do realizacji
    nie żałuje a nawet bardzo polecam

  3. #123
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sadowsky

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-687
    Posty
    1

    Domyślnie firma BRZECHWA - domy drewniane z Obornik, Wielkopolska - OSTRZEGAM

    firma BRZECHWA - domy drewniane z Obornik, Wielkopolska - OSTRZEGAM

    Witam serdecznie,

    miałem okazję współpracować z tą firmą. Na szczęście nasza współpraca zakończyła się jeszcze na etapie przygotowania wyceny i wizualizacji, za którą nie wiedzieć czemu szef firmy zażyczył opłaty w wysokości 2 tys zł.
    Swoją prośbę uzasadnił tym, iż zostanie wykonana praca pracowników ale w momencie gdy nie zdecydujemy się na skorzystanie z dalszych usług firmy dostaniemy kompletną dokumentację od nich - kosztorys i wizualizacje domu. Wg Pana ta dokumentacja ma pozwolić na wycenę w innych firmach. Pomyśleliśmy, że to propozycja uczciwa.

    Przez 4 miesiące nie otrzymaliśmy pełnej dokumentacji - kosztorys niekompletny (początkowo przesłano nam ogólny przedmiar robót i jedynie cenę całościową; uszczegóławiali kosztorys parę razy) oraz wizualizację gdzie np. okna wisiały w ogrodzie.
    W momencie kiedy zerwaliśmy współpracę i zażądaliśmy zwrotu pieniędzy za niewykonana usługę, Pan Brzechwa stwierdził, że opłata była "kaucją" która nie podlega zwrotowi bo odstąpiliśmy od skorzystania z ich usług.
    Nie otrzymaliśmy zwrotu pieniędzy ani też dokumentacji.

    Gdyby, ktoś chciał poznać szczegóły zapraszam do kontaktu.

    Innymi słowy oszustwo oraz kłamanie prosto w oczy klienta. Tak duża firma a takie dziadoskie metody.

    Szkoda, bo firma wygląda na jedną z tych co znają się na robocie jednak podejście Pana Ireneusza Brzechwy do klientów i słowności pozostawia wiele do życzenia.

  4. #124
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DARO3376

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam.
    Czs odświeżyć temat.
    Planuję budować domek szkieletowy. 80 m2 parterowy na plycie fundamentowej. Interesuje mnie stan surowy zamknięty. Czy ktoś może polecić jakąś firmę z okolic Katowic? Tylko taką z własnego doświadczenia a nie że szwagier kolegi budował i mówi że dobrze.

  5. #125

    Domyślnie

    Polecam Inez, super są

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Napisał DARO3376 Zobacz post
    Witam.
    Czs odświeżyć temat.
    Planuję budować domek szkieletowy. 80 m2 parterowy na plycie fundamentowej. Interesuje mnie stan surowy zamknięty. Czy ktoś może polecić jakąś firmę z okolic Katowic? Tylko taką z własnego doświadczenia a nie że szwagier kolegi budował i mówi że dobrze.
    Cześć,

    Ja budowałem z firmą z Wodzisławia Śląskiego, jestem bardzo zadowolony (nazwy tu zapewnie nie mogę podać), Dom 100m2, parterowy, bez piwnic, dach z wiązarów prefabrykowanych - stan do płyt gk ale bez spoinowania. Szkielet złożyli w 5 godzin (z "klocków"), wiązary w jeden dzień. Pierwsza łopata 22.8., skończyli ok. 20.12.2017 r. Trochę długo (choć i tak w terminie) ale wtedy już mieli roboty w brud więc nie mam co narzekać.
    Ale na ten i przyszły rok będzie Ci ciężko kogoś dobrego znaleźć, firmy mają takie obłożenie że szok. To nie są dobre lata na budowanie niestety.

    Pozdrawiam
    Michał

  7. #127
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aniol_1986

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Rypin
    Kod pocztowy
    87-500
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam czy ktoś miał styczność z firma LEZNA Leszek Znaniecki z miejscowości Robakowo położonej niedaleko Grudziądza w województwie kujawsko pomorskim. Nie ukrywam że poszukuje sprawdzonej firmy do budowy domu w systemie szkieletowym.

  8. #128
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gerion

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    854
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    Cześć
    Czy ktoś może się podzielić namiarami na swojego (lub wybranego) wykonawcę w szkielecie drewnianym z Wielkoposki (Poznań i okolice)?
    Do tej pory odpytałem Balowood, Brzechwę i Inter Bud Dom, ale chciałbym jeszcze pogadać z 2-3 innymi wykonawcami, którzy faktycznie ostatnio coś robili (lub robią), żeby było można pogadać z inwestorem.
    Poproszę uprzejmie o namiary

    pozdrawiam

  9. #129
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wlade

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    101

    Domyślnie

    Budowałem z nimi ponad 5 lat temu jest OK http://www.domki-eko.pl/

  10. #130

    Domyślnie

    Jestem osobą która na szczęście wszystko już ma za sobą. Wybór padł na projekt Z2 pracowni Z500 w technologii szkieletowej.
    Wybrałem firmę https://ecobud.pl , która wybudowała i wykończyła dom w 2 miesiące. Z tego co inni mówią to budowa trwa cały rok. Ja dałem projekt i co 4 dni byłem na budowie. Zwiększyłem jedynie liczbę gniazdek. Wybierzcie sprawdzoną ekipę, bo można wtopić jak mój kolega, który po roku musiał skuwać płytki w łazience.
    Życie to metafora

  11. #131
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Budujeija

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Czerwionka
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!
    Wybudowaliscie sie w koncu? Zamieszkaliscie? Jak wrazenia? Szukamy firmy, ktora nam wybuduje dom i sie zastanawiamy czy nie powierzyc budowy w rece firmy MAWIT

  12. #132
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Budujeija

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Czerwionka
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    2

    Domyślnie

    Firma MAWIT. Tak czy Nie? Budowal ktos z ta firma? Szukam firmy ktora wybuduje mi dom drewniany do stanu deweloperskiego.
    Pozdrawiam uzytkownikow!))

  13. #133

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktoś budował z firmą Sendom? Czy jest godna polecenia ? Projekty ciekawe, filmiki z przedstawieniem wyglądu firmy robią wrażenie. 15 lat na rynku a praktycznie żadnych opinii po za Facebook i Google. Proszę osoby mające jakieś doświadczenia z tą firmą o wypowiedzenie się.

  14. #134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Budujeija Zobacz post
    Firma MAWIT. Tak czy Nie? Budowal ktos z ta firma? Szukam firmy ktora wybuduje mi dom drewniany do stanu deweloperskiego.
    Pozdrawiam uzytkownikow!))
    Udało się uzyskać jakieś informacje na temat firmy "Mawit"? Również rozważam ten wybór, ale ciężko znaleźć więcej informacji, zwłaszcza od osób, które mają ich domu już od kilku lat.

  15. #135
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    D@mi@n2509

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Firma https://mawit.com.pl/

    ktos korzystal z ich uslug??
    Opinie??
    Jakosc??
    Terminowosc?

  16. #136
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    xynothir

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Bolechówko
    Kod pocztowy
    62-005
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hej,

    Czy miał ktoś styczność z http://domybiedrzycki.pl/
    Ktoś coś może powiedzieć ?

  17. #137
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dominika2109

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-748
    Posty
    5

    Domyślnie

    My rozpoczynamy budowę domku szkieletowego z34d z firmą My Future House https://www.myfuturehouse.pl/ z Bielska-Białej. Firma wydaje się być solidna a właściciel firmy, Pan Hubert chętnie omawia wszystkie aspekty związane z budową Widzieliśmy kilka realizacji i wygląda to bardzo dobrze. Wcześniejszą opcją było skorzystanie z usług firmy EcoBud z Tychów, ale firma zakończyła działalność.

  18. #138
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzymus

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-601
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał xynothir Zobacz post
    Hej,

    Czy miał ktoś styczność z http://domybiedrzycki.pl/
    Ktoś coś może powiedzieć ?
    Witam,
    Rok temu na targach budownictwa drewnianego w Krakowie rozmawiałem z właścicielem firmy, wywarł bardzo korzystne wrażenie zarówno podejściem jak i kompetencją. Sam myślę o budowie domu w technologii Steico więc głównie o specyfice tej technlogii z Nim rozmawiałem. Od czerwca 2018 roku firma budowała dom w Wieliczce w technologii szkieletowej prefabrykowanej, ocieplony wełną mineralną z elementami konstrukcyjnym stropu i dachu ze Steico więc nie do końca to co mnie najbardziej interesowało ale chciałem zobaczyć jak pracują. W pierwszym dniu montażu jak przyjechałem wieczorem to ściany parteru stały, Po tygodniu jak przyjechałem to stała cała reszta bez okien i dachówki ale przykryta płytami na krokwiowymi chyba steico protect czy czymś podobnym. Na budowie przez pierwszy tydzień pracowała ekipa kilku osób razem z właścicielem firmy. Po tygodniu zostało dwóch pracowników, którzy wykonywali prace instalacyjne i wykończeniowe. Co tydzień - dwa zaglądałem na budowę żeby obserwować postępy i mi się podobało - generalnie czysto, porządek i niezależnie czy przyjechałem o 10 czy o 16 zastawałem pracowników choć z reguły to byłą sobota. Około października dom wyglądał na skończony. O samej jakości się nie wypowiem bo nie jestem fachowcem z branży ale jakość wykonania mi się podobała. Podglądałem jak robili połączenia pomiędzy modułami -bardzo dokładnie łączyli folie wewnętrzne i wszystko uszczelniali, i co ważne jak wstawili oka zrobili test szczelności domu przed położeniem płyt GK . To co dla mnie ważnego to że jedna firma montowała zarówno konstrukcje, kładła dach, instalację wewnętrzne w tym rozprowadzenie wentylacji mechanicznej itd. Na pewno podjadę niebawem do właścicieli żeby zapytać o ich opinie na temat domu i współpracy z firmą p. Biedrzyckiego to wtedy dopiszę resztę ...

  19. #139

    Domyślnie

    Witam. Myślimy z mężem o budowie domu w systemie kanadyjskim. Znalazłam pewną firmę która w ofercie ma postawienie domku 85m2 kompleksowo.
    Niestety ja i mąż jesteśmy totalnymi laikami w dziedzinie budownictwa. Proszę o poradę czy warto skorzystać z usług tej firmy. Ewentualnie mile widziane będą uwagi jeśli Państwo jakieś będą wam się nasuwać, a może ktoś z obecnych tu już wybudował taki dom i może polecić???
    Oto oferta: Cena 230 000zł brutto

    Wybudujemy Państwu kompleksowy Dom parterowy "Kamilek" o powierzchni użytkowej 85 mkw + wysoki strych o pow. 60mk.
    Dom budujemy na wskazanej działce, na terenie całego kraju, z naszych wysokiej jakości materiałów.
    Cena dotyczy stanu deweloperskiego ( jak na zdjęciach ) czyli domu przygotowanego do położenia płytek, paneli, pomalowania ścian oraz montażu białej armatury !!!

    Inwestycja obejmuje :

    - Dostarczenie niezbędnych materiałów do budowy domu
    -Przekazanie gotowego projektu "Kamilek"
    -Wykonanie fundamentów z wylewką" chudziak"
    -Wykonanie komina dymnego

    -Budowa konstrukcji szkieletowej domu, zwanej potocznie" kanadyjką"
    -Okucie i pokrycie dachu blacho-dachówką pladur
    -Zamontowanie systemu rynnowego
    -Montaż stolarki okiennej PCV- 5 komorowej ( kolor okien w standardzie biały,za dodatkową dopłatą inny kolor).
    -Montaż stolarki drzwiowej w tym drzwi wejściowe Inox a do wewnątrz drzwi Firmy Centurion model w standardzie Manhattan lub Boston do wyboru w 6 kolorach.
    -Wykonanie elewacji zewnętrznej styropianem 10 cm z tynkiem akrylowym 1.5 baranek (120 kolorów do wyboru)
    -Wykonanie systemu wentylacyjnego
    -Wykonanie instalacji wodnej i kanalizacyjnej
    -Wykonanie systemu grzewczego c.o. z montażem kotła "KRZACZEK SKG 1.2kw", zbiornika na ciepłą wodę oraz grzejników w każdym pomieszczeniu
    -Wykonanie instalacji elektrycznej na terenie domu
    -Ocieplenie sufitu wełną 20 cm , ścian wełną 15 cm od środka oraz przykręcanie wewnętrznych płyt OSB oraz płyt gipsowych ze szpachlowaniem.
    -Wykonanie wylewki zbrojonej z ociepleniem styropianowym, przygotowanej pod ułożenie paneli i płytek.

    Domy przez nas budowane są bardzo trwałe, a sam koszt ogrzewania w sezonie zimowym jest stosunkowo niski, ponieważ współczynnik przenikania ciepła w tej technologii- jest dwa razy mniejszy niż w domach tradycyjnie murowanych . Poza tym, budowa w takiej suchej technologii - pozwala na bardzo szybkie zamieszkanie, co ma też duże znaczenie przy budowie w kredycie hipotecznym. Aż trudno uwierzyć, że czas budowy domu przez naszą Firmę trwa około trzech miesięcy.

    Posiadamy wykwalifikowanych fachowców oraz 20-letnie doświadczenie w branży budowlanej !

    Na wszystkie prace udzielamy gwarancji wykonawcy. Do budowy domu używamy atestowanych materiałów o wysokiej jakości i wytrzymałości, tylko polskich producentów. Natomiast drzewo konstrukcyjne sprowadzamy z Krajów Skandynawskich atest C-24 !

    Metraż poszczególnych pomieszczeń
    Pokój 1 -10 m2
    Pokój 2 -11.5 m2
    Pokój 3 -11.2 m2
    Salon -27,0 m2
    Kuchnia -7.5 m2
    Łazienka -4,8 m2
    Kotłownia -3,5 m2
    Wiatrołap -2,0 m2
    Korytarz -8.5 m2

    UWAGA!!!

    Do ceny standardowej (podstawowej ) domu tj. 230 000zł istnieje możliwość doboru (zakupu) pakietu dodatkowych usług:
    * okna w kolorze jednostronnym pakiet cały dom 1 000zł
    * okna w kolorze dwustronnym pakiet cały dom 2 000zł
    * okno dachowe (780*1180) 1 000zł/szt
    * schody wejściowe betonowe 2 500zł
    * ogrzewanie podłogowe (kuchnia, łazienka, wiatrołap) 2 000zł
    * wykończenie komina okładziną blacha T-8 - 600zł
    * dodatkowy kanał ogniowy do podpięcia kominka 1 200zł
    * piec ekogroszek z podajnikiem, klasa A, typ SKP, Producent Krzaczek 6 000zł
    * piec na pelet z podajnikiem , 5 klasa Producent Krzaczek 8000 zł
    * zadaszenie tarasu tak jak na zdjęciach w galeriach 8000zł
    * boczne zadaszenie domu 10 000zł
    * rolety zewnętrzne (wycena indywidualna w zależności od ilości sztuk i rozwiązania)

    No więc, co myślicie, warto?

  20. #140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlade Zobacz post
    Budowałem z nimi ponad 5 lat temu jest OK http://www.domki-eko.pl/
    Na projektach tej firmy nie widzę miejsca na kotłownię, Ty gdzie masz swoją ?

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony