dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 141
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gosia2610

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    29

    Domyślnie domy, domki, domeczki

    Cytat Napisał Adams3plus Zobacz post
    Witajcie serdecznie,
    Od około roku interesuje się tematem postawienia w tej technologii, czytam forum od dłuższego czasu. Trudno mi się jeszcze zdecydować czy wybrać prefabrykat ciężki albo szkielet (też mieliście problem?). Niedawno zacząłem szukać firm ze ŚLĄSKA i wykonałem np. telefony do Firmy Profican (szkielet, inż. wzbudzający duże zaufanie, specjalizujący się w konstrukcjach od fundamentów po dachy w technologii wiązarowej), Tadeks (ciężki prefabrykat niemiecki, odwiedziłem zakład oraz budowę i jest to guru godny polecenia), Ibud (robią z katalogu własnych projektów) mają sporo dostępnych ekspozycji do odwiedzenia. Oprócz tego kontaktowałem się oczywiście z Varioplan, Danwood (domy gotowe), Julstar (prefabrykowane), Arex (szkielet, górale, fajna oferta), Drevobau (prefabrykat niemiecki, ale chyba drogo). I co, oczywiście brakuje mi tu treściwej wymiany doświadczeń ze współpracy z firmami. Jeśli ktoś budował z wymienioną firmą lub ma informacje z pierwszej ręki może się podzieli?

    pozdrawiam z centrum Górnego Śląska
    Adams
    Witam, również kontaktowałam się z Profican, oraz Tadeksem, obie firmy są mniej więcej z moich okolic, i te firmy wydaje mi sie znają się na rzeczy. 5 lat temu Tadeks stawiał dom kilka kilometrów od nas, właściciele nadal są zadowoleni mimo tego nie zdecydowaliśmy sie na nich, odwiedzilismy również kilka placów budowy danwood, ta firma budowę traktuje jak wielkie przedwsięwzięcie, przede wszystkim pod względem reklamy, ceny jak dla mnie mają za wysokie.
    Koniec końców budują nam szkieleciaka i nie żałujemy, jeśli się pośpieszymy, za 3 mies, mieszkamy na swoim nic tak nie cieszy jak myśl o tym

    po podjęciu decyzji-pochwal się swoim wyborem

    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia2610 Zobacz post
    Witam, również kontaktowałam się z Profican, oraz Tadeksem, obie firmy są mniej więcej z moich okolic, i te firmy wydaje mi sie znają się na rzeczy. 5 lat temu Tadeks stawiał dom kilka kilometrów od nas, właściciele nadal są zadowoleni mimo tego nie zdecydowaliśmy sie na nich,

    Koniec końców budują nam szkieleciaka i nie żałujemy, jeśli się pośpieszymy, za 3 mies, mieszkamy na swoim nic tak nie cieszy jak myśl o tym
    Dzieki Gosiu za odp.
    Natomiast czy był jakiś konkretny powód tego, że nie zdecydowaliście się na Tadeks ani Profican ?
    Czy był jakiś argument, który przeważył za szkieleciakiem? Kogo wybraliście? (może wolisz odp. na priva: adams3plus(at)gmail)

    Odwiedzilismy dziś budowę Julstar w Katowicach. Muszę powiedzieć, że solidnie to wygląda: masywne fundamenty, KVH, wszędzie Fermacell + gk, Isover, Braas dach. cementowa, Veka, Roto itp. Budują tylko z najlepszych materiałów - i to może być przeszkodą dla niektórych Kwota 1800-1900 netto za metr stanu do wykończenia. Do tego ok. 400-450 zl/m2 za fundament.

    Jeszcze raz dzieki i pozdrowienia
    ps, oczywiście zamierzam napisać.
    Ostatnio edytowane przez Adams3plus ; 31-07-2012 o 22:31

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamnowak

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Katowice
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adams3plus Zobacz post
    Dzieki Gosiu za odp.
    Natomiast czy był jakiś konkretny powód tego, że nie zdecydowaliście się na Tadeks ani Profican ?
    Czy był jakiś argument, który przeważył za szkieleciakiem? Kogo wybraliście? (może wolisz odp. na priva: adams3plus(at)gmail)

    Odwiedzilismy dziś budowę Julstar w Katowicach. Muszę powiedzieć, że solidnie to wygląda: masywne fundamenty, KVH, wszędzie Fermacell + gk, Isover, Braas dach. cementowa, Veka, Roto itp. Budują tylko z najlepszych materiałów - i to może być przeszkodą dla niektórych Kwota 1800-1900 netto za metr stanu do wykończenia. Do tego ok. 400-450 zl/m2 za fundament.

    Jeszcze raz dzieki i pozdrowienia
    ps, oczywiście zamierzam napisać.

    Ja też byłem na budowie firmy Julstar w zabrzu jakieś 3 tygodnie temu. Faktycznie wyglada to fajnie , rzeczywiście widać że na materiałach nie oszczedzają wszystko wyglądało naprawdę solidnie. Jeszcze jeden dla mnie wielki plus że załatwiaja formalności do pozwolenia na budowe, dają podobno takiego "opiekuna" z którym sie wszystko załatwia. Chyba sie na nich zdecydujemy , napisze co i jak jak zaczniemy.

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar andy61
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    35
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Właśnie kończę budowę, za kilka dni przeprowadzka. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę HMB Szkieletowe Domy Energooszczędne. Fundamenty robisz sam, ja mam płytę, Potem wchodzi firma i wychodzi przed glazurnikiem i instalatorem systemu CO.
    Tylko ten się nie myli, kto nic nie robi.
    Spełniajmy swoje marzenia!
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?163475-andy61
    http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3668

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał andy61 Zobacz post
    Właśnie kończę budowę, za kilka dni przeprowadzka. Z czystym sumieniem mogę polecić firmę HMB Szkieletowe Domy Energooszczędne. Fundamenty robisz sam, ja mam płytę, Potem wchodzi firma i wychodzi przed glazurnikiem i instalatorem systemu CO.
    Ja tam wolę kiedy wszystko jest wykonane od A do Z, nie wiem może taniej jest zrobić fundamenty samemu, ale to zawsze więcej formalności i nowe problemy. Dlatego ja poleca Domy Heban.

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bogumiła48

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja polecam podpytać w firmie Dom.pl : http://gotowe-projekty-domow.pl/domy_drewniane.html Mają fachowców lub sprawdzone firmy - jak kupiłam projekt skierowali mnie do jednej takiej. Co prawda jeszcze się nie zdecydowałam ale liczy się to, że można wszystko w jednym miejscu załatwić.
    A wy jak szukacie firm wykonawczych? Google ? Na własną rękę ciężko coś znaleźć...

  7. #47

    Domyślnie

    Ja budowałem z firmą ECO-HOUSE z Miszewa. No i jak narazie jestem zadowolony.

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KingaFlo

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    3

    Domyślnie

    temat niesco nieaktualny, bo autor pisał przed rokiem, ale i tak sie wypowiem

    budujemy dom z firmą MAWIT z Imielina. Na razie idzie bezproblemowo, i co najważniejsze ekspresowo. W tydzień postawili dom, i właśnie kładą dachówkę doczekać się nie mogę efektu końcowego.
    Jak już się wprowadzimy napisze jak się mieszka

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gosia2610

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał KingaFlo Zobacz post
    temat niesco nieaktualny, bo autor pisał przed rokiem, ale i tak sie wypowiem

    budujemy dom z firmą MAWIT z Imielina. Na razie idzie bezproblemowo, i co najważniejsze ekspresowo. W tydzień postawili dom, i właśnie kładą dachówkę doczekać się nie mogę efektu końcowego.
    Jak już się wprowadzimy napisze jak się mieszka
    Przeglądając moje "zapiski" znalazłam inf. że akurat nie odp mi na maile, ale taką taktykę ma wiele firm, pozycjonują sobie stronki, zachęcają a gdy składa im się zapytanie, nie odp.
    My już firmę wybraliśmy, dom rośnie w oczach ale nie powiem pewne niedowiedzenia już były a że mam twardy charakter zawsze staram się te niedopowiedzenia wyjaśnić. Ze mną też nie ma lekko. Wykonawca już to wie, ale mam nadzieję że ostatecznie będę zadowolona i za 2 miesiące się wprowadzimy, a jeśli nie - na pewno to doniosę

  10. #50

    Domyślnie

    Jestem po. Wybudowałem dom z elementów prefabrykowanych. Z uwagi że mało informacji o tej firmie w necie, pragnę napisać pare miłych słów o wykonawcy- Brzechwa (oborniki wlkp).
    Po pierwsze cieszę się że dom prefabrykowany, inczej nie byłoby szans by uwieńczyć pracę (ciężka gliniasta 100m droga dojazdowa). Dzieki temu wykorzystaliśmy najlepszy okres, nie musząc wykonywać na ten czas podbudowy drogi (końcówka maja). Od lutego dom (segmenty ścian) stał na hali. Elementy zostały złożone w 4 dni- piękny widok jak pełne ściany z oknami tworzyły całość co zmieniało się w kosmicznym tempie. Jedyne ale- to prace elewacyjne (tynk), które nie wyszły podwykonawcy Brzechwy najlepiej (przebijające i widoczne łączenia elementów). Należało w tym przypadku wyegzekwować poprawki a i tak efekt (choć mniej widoczny) pozostał. Co do prac wykonanych przez Brzechwę- elementy (pełne ściany- konstrukcja KVH, z oknami- inny producent, izolacją Steico, elewacją na siatce i kleju, ściany działowe, strop z belki 2 teowej Steico, więźba), złożenie i kotwienie na budowie, oceniam na wzorowo. Gdyby nie bardzo dobre opinie noszone pocztą pantoflową, pewnie martwiłbym się co to będzie jeszcze przed realizacją a tak byłem spokojny. Wszystko profesjonalnie, szybko i precyzyjnie.
    Powiem tak, z wszystkich ekip które przewinęły się na budowie:
    - Brzechwa- konstrukcja,
    - Dach i komin,
    - Elektrycy,
    - Instalacje,
    - Fundamenty.
    Fachowość i wykonanie prac przez Brzechwę oceniam najwyżej.
    Ostatnio edytowane przez qkasurf ; 03-09-2012 o 20:21

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tess1967

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Glina
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek0507 Zobacz post
    Ja budowałem z firmą ECO-HOUSE z Miszewa. No i jak narazie jestem zadowolony.


    Ja też "buduję " z tą firmą. Zaczęli 30 sierpnia

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yoannka

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adams3plus Zobacz post
    Witajcie serdecznie,
    Od około roku interesuje się tematem postawienia w tej technologii, czytam forum od dłuższego czasu. Trudno mi się jeszcze zdecydować czy wybrać prefabrykat ciężki albo szkielet (też mieliście problem?). Niedawno zacząłem szukać firm ze ŚLĄSKA i wykonałem np. telefony do Firmy Profican (szkielet, inż. wzbudzający duże zaufanie, specjalizujący się w konstrukcjach od fundamentów po dachy w technologii wiązarowej), Tadeks (ciężki prefabrykat niemiecki, odwiedziłem zakład oraz budowę i jest to guru godny polecenia), Ibud (robią z katalogu własnych projektów) mają sporo dostępnych ekspozycji do odwiedzenia. Oprócz tego kontaktowałem się oczywiście z Varioplan, Danwood (domy gotowe), Julstar (prefabrykowane), Arex (szkielet, górale, fajna oferta), Drevobau (prefabrykat niemiecki, ale chyba drogo). I co, oczywiście brakuje mi tu treściwej wymiany doświadczeń ze współpracy z firmami. Jeśli ktoś budował z wymienioną firmą lub ma informacje z pierwszej ręki może się podzieli?

    pozdrawiam z centrum Górnego Śląska
    Adams
    My budujemy z Varioplanem, kontaktowaliśmy się jeszcze z FDPL i Tektum. Ostatecznie rośnie nam szkieleciak - jak na drożdżach Jesteśmy bardzo zadowoleni - przynajmniej na razie

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lustrzana

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-999
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    A my mamy do postawienia domek 250m2 i przyznaję, ze wyceny na poziomie 500 tys netto za stan deweloperskie mnie lekko stopują... Mimo ogromnych chęci na szkielet to chyba w tej cenie się nie zmieścimy.

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar InezDomyKanadyjskie
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa / Mroków
    Posty
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał lustrzana Zobacz post
    A my mamy do postawienia domek 250m2 i przyznaję, ze wyceny na poziomie 500 tys netto za stan deweloperskie mnie lekko stopują... Mimo ogromnych chęci na szkielet to chyba w tej cenie się nie zmieścimy.
    To dość dużo, jak na 250m2 w stanie tylko deweloperskim i bez VAT.
    Albo macie bardzo skomplikowany, rozłożysty, parterowy dom, albo mnóstwo drogich instalacji, albo.. pecha w ofertach
    Pozdrawiam,
    Agnieszka Lipka

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lustrzana

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-999
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Czekam teraz na Waszą ofertę, kilka dni temu wysłałam zapytanie. To trochę przerobiony Bartek II Horyzonu (zamknięta pustka nad salonem, lukarna i pokój zamiast garazu). Varioplan wycenia SSZ, też wcale nie mało...
    5.03 uprawomocni nam się PnB, niezależnie od wszystkiego odwiedzamy banki

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ankalien

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja zastanawiam się nad wybudowaniem domu w tej technologii. Oglądałam domy wielu firm i jeżeli chodzi o jakość to uważam, że firma DOMIKON jest jedną z lepszych. Stawiają domy z dobrych materiałów a nie z najtańszych i właśnie za tym idzie również precyzja wykonania. Chciałam się też wybudować z firmą, która ma jakieś doświadczenie w budowaniu domu a oni są na rynku chyba z 15 lat poz atym nawet maą nagrody Wiktorię, Gazelę Biznesu.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał ankalien Zobacz post
    Ja zastanawiam się nad wybudowaniem domu w tej technologii. Oglądałam domy wielu firm i jeżeli chodzi o jakość to uważam, że firma DOMIKON jest jedną z lepszych. Stawiają domy z dobrych materiałów a nie z najtańszych i właśnie za tym idzie również precyzja wykonania. Chciałam się też wybudować z firmą, która ma jakieś doświadczenie w budowaniu domu a oni są na rynku chyba z 15 lat poz atym nawet maą nagrody Wiktorię, Gazelę Biznesu.
    Ankalien, podziel się swoimi doświadczeniami po budowie, a nie przed. Na razie wychodzi na to że z powodzeniem ktoś ci nawija makaron na uszy.

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pinki2
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    I skończyliśmy z Danwood Budimex budowę. mieszkamy od weekendu majowego bo jakoś tak wyszło, po prostu nie wróciliśmy już do mieszkania choć wiele jeszcze do urządzenia w domu zostało - ale powoli idzie do przodu wiem jedno do bloku z powrotem Koniami musieli by mnie zaciągnąć

    trochę śmieszą mnie opinie PH i sprzedawanie swoich produktów w tym wątku i jemu podobnym bo znacząca większość wpisów brzmi jak reklama proszku do prania oczywiście tego najlepszego hahha.

    Ja po swoim przykładzie widzę to tak: umówiłem się z firmą na budowę ona się wywiązała i ja się wywiązałem czyli jest ok.
    patrzyłem jakich materiałów używano i myślę, że też były ok

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar andy61
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    35
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Minął rok. No z małym dodatkiem, jak zamieszkaliśmy w naszym domku. Wykonawca przyjechał na przegląd gwarancyjny, i ot tak po prostu pogadać. W końcu też, mogłem podsumować i porównać koszty mieszkania w domu i w bloku. Wciąż nie wiem dlaczego tak długo zwlekałem z budową.
    Tylko ten się nie myli, kto nic nie robi.
    Spełniajmy swoje marzenia!
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?163475-andy61
    http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=3668

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Croton

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, pragnę wszystkich przestrzec przed firma z Głowna ML Lipiec. Totalna chałtura i fuszerka za gruba kasę. Nie jestem konkurencją, ale boje się podać dokładny opis w obawie przed zemstą. Ten pan dał już upust swojej furii, wiec jest nieobliczalny. Jest wiele innych firm, na których można polegać, a od tej - z daleka. Szkoda, ze współpraca kosztowała wszystkich domowników tyle zdrowia.

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony