dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 141
  1. #61
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Domypolne

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-150
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Witam.
    Buduję z Mawitem z Imielina. Cenę jaka mi podali za stan deweloperski jest dla mnie sensowna.
    Jak na razie jestem bardzo zadowolony
    Zapraszam do dziennika
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?195567-Domypolne

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotraudi

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    3-MIASTO
    Posty
    125

    Domyślnie

    a z województwa pomorskiego jakaś dobra firma?danmar? co o niej sądzicie?

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marexior

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja budowałem domek w konstrukcji drewnianej szkieletowej tylko mój projekt był przerabiany z murowanego na szkielet
    szukałem długo firmy która mogła go wykonać bez żadnych podtekstów śmiesznych a lubię jak na moje pytania zawsze są dobre odpowiedzi
    i Leszek Krysik mi przypadł do gustu z Pszczyny budowa trwała 5 miesięcy i nie miałem problemów z jakimiś lewymi materiałami czy fuszerką
    nawet powiem ze uczepiłem się zmiany salonu to dostałem gotowe projekty wykończenia i gość nie chciał mnie zjeść ze robie zmiany pod koniec budowy
    swoje skasował a ja sobie dobrze mieszkam.

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    Witam
    Szukam firmy z pomorza i okolic która postawi mi SZZ, czekam na pozwolenie na budowe i niemoge się zdecydować na żadną firme, bo ta którą chciałem na zajęte terminy;/ Ktoś może budował z firmą domypasywne.gda.pl ?? Tu ich oferta http://www.domypasywne.gda.pl/ mają dość atrakcyjne ceny i mój projekt Z4 jest w "promocji".

  5. #65
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia2610 Zobacz post
    No tak, wpisy robią wrażenie.. ale obecnie mieszkam w murowanym i nie ma on takiego uroku jak drewniany, technologia murowana juz mnie nie przekonuje, ale szanuje to, że nadal ludzie tak budują. Każdy buduje to co chce.
    stereotypy na temat budownictwa drewnianego są nadal, znajomi pukają sie w czoło gdy słyszą co chcemy miec postawione na działce
    Nas ogranicza tylko sprawa funduszy, puki co, ale znalazłam już wykonawcę który postawił kilkadziesiąt ładnych domków na terenie całego kraju za przystepną cenę.
    Firm jest bardzo dużo, ale forumowicze na szczęście potrafią się podzielić i wiedza i radą.
    A od kiedy to dom szkieletowy można uznać za dom drewniany?

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    konstrukcja /budulec domu to drewno, wiec dom drewniany.

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michuzg
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    66

    Domyślnie

    Zawsze zależy to od punktu widzenia / siedzenia. Ci co chcą nazywać dom szkieletowy drewnianym to będą go tak nazywali, ci co nie chcą - wiadomo... Moim zdaniem nie powinno się nazywać takiego domu drewnianym - no bo np. czym jest dom z bali? I będzie w tej samej kategorii domów? A czy w domu murowanym nie ma drewna? Gdyby odwołać się do powyższego posta to taki dom można nazwać "wełnianym" (przecież tego jest w konstrukcji najwięcej). Niemniej wolałbym taki dom od murowanego, uważam, że taka technologia poprawnie wykonana jest zdecydowania tańsza w budowie i eksploatacji

    Pozdrawiam wszystkich budujących i posiadaczy domów "drewnianych" i drewnianych
    Są dwa rodzaje problemów - takie, które da się rozwiązać i takie nierozwiązywalne.
    Skoro problem - rozwiążesz - nie przejmuj się nim. Jeśli nie - to po co się tym przejmować - i tak go nie rozwiążesz

  8. #68
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian85 Zobacz post
    konstrukcja /budulec domu to drewno, wiec dom drewniany.
    Jeżeli chodzi o dom wykonany na bazie szkieletu drewnianego "obitego" płytą OSB, ocieplonego styropianem, z przegrodą z folii etc - zapewniam, że technologia ta ( do m ten) nie ma nic wspólnego z pojęciem - dom drewniany.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Jeżeli chodzi o dom wykonany na bazie szkieletu drewnianego "obitego" płytą OSB, ocieplonego styropianem, z przegrodą z folii etc - zapewniam, że technologia ta ( do m ten) nie ma nic wspólnego z pojęciem - dom drewniany.
    A drewno użyte do konstrukcji tego domu nie jest drewniane? kurcze jak ta technologia się szybko zmienia...

    ...nawet drewno nie jest już drewnem.

  10. #70
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    A drewno użyte do konstrukcji tego domu nie jest drewniane? kurcze jak ta technologia się szybko zmienia...

    ...nawet drewno nie jest już drewnem.

    A samochód, który ma szyby jest samochodem szklanym?

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    A samochód, który ma szyby jest samochodem szklanym?
    bez szyb samochód jest nadal samochodem, bez drewna ten dom nie istnieje

  12. #72
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    bez szyb samochód jest nadal samochodem, bez drewna ten dom nie istnieje
    Bez styropianu i OSB nie koniecznie istnieje dom. Bardziej istnieją patyki w układzie ażurowym.

    Co do samochodów zaś. Porozmawiajmy o samochodzie gumowym - bo ma opony.
    Jak mu zdejmiemy opony gumowe to nadal będzie gumowym samochodem? I nic z tego, że nie pojedzie?
    No dobra - to w takim razie tak rozumując - dom kanadyjski jest domem drewnianym bo zużyto do jego wyprodukowania powiedzmy 15 m3 drewna. Ale dlaczego domu kanadyjskiego nie nazwać domem styropianowym??? Przecież zużyto +_ 150 m2 styropianu!

    Dla mnie jednak dom drewniany to dom z bala (pełnego). Tylko taki dom ma charakterystykę domu z drewna.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Bez styropianu i OSB nie koniecznie istnieje dom. Bardziej istnieją patyki w układzie ażurowym.

    Co do samochodów zaś. Porozmawiajmy o samochodzie gumowym - bo ma opony.
    Jak mu zdejmiemy opony gumowe to nadal będzie gumowym samochodem? I nic z tego, że nie pojedzie?
    No dobra - to w takim razie tak rozumując - dom kanadyjski jest domem drewnianym bo zużyto do jego wyprodukowania powiedzmy 15 m3 drewna. Ale dlaczego domu kanadyjskiego nie nazwać domem styropianowym??? Przecież zużyto +_ 150 m2 styropianu!

    Dla mnie jednak dom drewniany to dom z bala (pełnego). Tylko taki dom ma charakterystykę domu z drewna.
    Adamie więc dlaczego dom szkieletowy kojarzy się z domem drewnianym nie mając z nim nic wspólnego?

  14. #74
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Adamie więc dlaczego dom szkieletowy kojarzy się z domem drewnianym nie mając z nim nic wspólnego?
    Bo tak domy kanadyjskie są kreowane przez firmy które wmawiają klientom, że oferują im (zdrowy w domyśle) dom z drewna - by sprzedać styropian i folię. Po prostu biznes na którym można nieźle zarobić. Gdyby pisali domy styropianowe (co jest taką samą prawdą), wtedy nie mieli by takiego zainteresowania.

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Bo tak domy kanadyjskie są kreowane przez firmy które wmawiają klientom, że oferują im (zdrowy w domyśle) dom z drewna - by sprzedać styropian i folię. Po prostu biznes na którym można nieźle zarobić. Gdyby pisali domy styropianowe co jest taką samą prawdą wtedy nie mieli by takiego zainteresowania.
    Ale dlaczego domy styropianowe? przecież styropian jest przeważnie na budynkach murowanych.

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Bo tak domy kanadyjskie są kreowane przez firmy które wmawiają klientom, że oferują im (zdrowy w domyśle) dom z drewna - by sprzedać styropian i folię. Po prostu biznes na którym można nieźle zarobić. Gdyby pisali domy styropianowe (co jest taką samą prawdą), wtedy nie mieli by takiego zainteresowania.
    akurat styropian +folia wcale nie jest drogie przy budowie "niedrewnianego" domu, a znacznie więcej kosztuje drewno użyte do budowy i więcej tartak zarabia niz producent np. foli gdzie 100m kosztuje 40zł. Jeśli dom szkieletowy niema elewacji otynkowanej tylko z deski?

  17. #77
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    No .... zewnętrzne ocieplenie w domu kanadyjskim to styropian - najczęściej a w ścianie płyta OSB która drewnem była ... kiedyś a jako OSB ma z drewnem wspólnego ... nic.

  18. #78
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian85 Zobacz post
    akurat styropian +folia wcale nie jest drogie przy budowie "niedrewnianego" domu, a znacznie więcej kosztuje drewno użyte do budowy i więcej tartak zarabia niz producent np. foli gdzie 100m kosztuje 40zł. Jeśli dom szkieletowy niema elewacji otynkowanej tylko z deski?
    Elewacja z deski w układzie ściany z płytą OSB, styropianem i folią nie powoduje, że dom jest domem drewnianym. Warstwy OSB, folii i styropianu niweczą charakterystykę domu drewnianego raz na zawsze.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    No .... zewnętrzne ocieplenie w domu kanadyjskim to styropian - najczęściej a w ścianie płyta OSB która drewnem była ... kiedyś a jako OSB ma z drewnem wspólnego ... nic.
    Jeśli płyta osb nie ma nic wspólnego z drewnem to pewnie grosz to też nie pieniądz

  20. #80
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    Jeśli płyta osb nie ma nic wspólnego z drewnem to pewnie grosz to też nie pieniądz
    Płyta OSB - poczytaj jak się ją produkuje, z czego jest i jakie ma parametry. Nie ma to nic absolutnie wspólnego z drewnem.

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony