dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 8
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 141
  1. #81

    Domyślnie

    "Wszystkie warstwy składają się z długich, wysmukłych wiórów (najczęściej sosnowych)"
    Przepraszam, przecież sosna to nie drzewo.

  2. #82
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Dzis sie dowiedzialem ze sie wychowalem w domu welnianym a nie drewnianym...
    To jeszcze pół biedy. Dobrze, że nie styropianowym - choć jeśli to szkielet na bazie OSB i paroizolacji to będzie bez znaczenia, że użyłeś wełny ..... Temat na dłuższą rozmowę ...
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte na żądanie ; 07-07-2014 o 12:06

  3. #83
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    "Wszystkie warstwy składają się z długich, wysmukłych wiórów (najczęściej sosnowych)"
    Przepraszam, przecież sosna to nie drzewo.
    Tak sosna tak, ale wióry + kompozyty inne użyte przy OSB już niweczą to "drzewo". Doczytaj sam bez moich podpowiedzi a będziesz bardziej szanował taką wiedzę .

  4. #84
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Wniosek jeden - domy szkieletowe to nie domy z drewna a jedynie domy z jakąś ilością (udziałem) drewna.
    Na pewno też domy szkietowe to nie domy o parametrach czy mikroklimacie domów drewnianych.

  5. #85
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Nie bede sie wdawal w dyskusje... nie mniej po tym co zobaczylem na fm budowlanym....

    Ale mysle ze nie piszemy o mikroklimacie tylko o konstrukcji domu. A ta jak najbardziej jest drewniana. Elewacja tez jest drewninana...
    Izolacja juz drewniana nie jest. Dachowki jak i sciany wewnetrzne tez nie... zgadza sie.

    Takze pozwole sobie nazwac ten dom drewniany... a nie dom z pewna zawartoscia drewna, bo z welny pomimo tej izolacji... nie jest.
    Wtedy moze zaczniemy dzielic domy na te z 20% zawartoscia drewna jak i moze 50% czy te prawdziwe 100%.
    Beda domy o konstrukcji drewnianej i o konstrukcji mniej drewnianej...
    Jaaa , a co takiego zobaczyłeś na forum ?

    Zgadza się. "Kanadyjczyk" jest konstrukcją drewnianą ale nie domem z drewna. Tu się rozumiemy.
    A jak mamy być precyzyjni to ilość drewna w ścianach stanowi średnio 15% pow.(m3) ściany.

    W przypadku konstrukcji np. z Porothermu - nie mamy do czynienia z konstrukcją ażurową, więc to, że to ceramika jest dużo bliższe prawdy.
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte na żądanie ; 07-07-2014 o 13:16

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michuzg
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    66

    Domyślnie

    Panowie się "okładacie". W Polsce utarło się, że dom szkieletowy to dom drewniany, tak samo naprzemiennie z drewniany, szkieletowy - stosuje się określenie "kanadyjczyk". Gdyby ktoś choć trochę pogrzebał w nieskończonych zasobach Internetu znalazłby podstawową informację, że określenie kanadyjczyk stosuje się wszędzie (tylko nie w Polsce) - do określenia domów z bali litych okrągłych o średnicy min. 20cm (całorocznych). Ale jak to w naszej ojczyźnie bywa. Na wyjaśnienie kilka pojęć:
    - szlifierka kątowa to boszówka (Bosch)
    - myjka ciśnieniowa to kerszer (Karcher)
    - pieluchy to pampersy
    - obuwie sportowe to adidasy
    - szlifierka wielofunkcyjna to renowator....
    Może stąd się biorą nieporozumienia???
    Są dwa rodzaje problemów - takie, które da się rozwiązać i takie nierozwiązywalne.
    Skoro problem - rozwiążesz - nie przejmuj się nim. Jeśli nie - to po co się tym przejmować - i tak go nie rozwiążesz

  7. #87
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał michuzg Zobacz post
    Panowie się "okładacie". W Polsce utarło się, że dom szkieletowy to dom drewniany, tak samo naprzemiennie z drewniany, szkieletowy - stosuje się określenie "kanadyjczyk". Gdyby ktoś choć trochę pogrzebał w nieskończonych zasobach Internetu znalazłby podstawową informację, że określenie kanadyjczyk stosuje się wszędzie (tylko nie w Polsce) - do określenia domów z bali litych okrągłych o średnicy min. 20cm (całorocznych). Ale jak to w naszej ojczyźnie bywa. Na wyjaśnienie kilka pojęć:
    - szlifierka kątowa to boszówka (Bosch)
    - myjka ciśnieniowa to kerszer (Karcher)
    - pieluchy to pampersy
    - obuwie sportowe to adidasy
    - szlifierka wielofunkcyjna to renowator....
    Może stąd się biorą nieporozumienia???
    Nie zupełnie. Problem jest nieco bardziej złożony. Wygląda to tak, że firmy oferujące kanadyjczyki
    piszą, że oferują domy drewniane a często jeszcze dokładają słowo zdrowe - zdrowe domy z drewna.
    Posługując się takim sloganem informują potencjalnych inwestorów, że ci mogą mieć zdrowy dom z drewna
    - co w przypadku domu kanadyjskiego nie jest prawdą.

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Kleczewski Zobacz post
    Posługując się takim sloganem informują potencjalnych inwestorów, że ci mogą mieć zdrowy dom z drewna
    - co w przypadku domu kanadyjskiego nie jest prawdą.
    Czyli szkieletowe domy są toksyczne?

  9. #89
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian85 Zobacz post
    Czyli szkieletowe domy są toksyczne?

    No prawdopodobne. A na pewno nie ekologiczne jak często są reklamowane.

  10. #90
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Może warto się zastanowić głębiej nad tym ...
    Polecam pozycję: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/85556...ktore-zabijaja
    Pozdrawiam.

  11. #91
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pan Piotr

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Chciałem się podzielić naszymi doświadczeniami z budowy domu kanadyjskiego. Zaczęliśmy z w lipcu 2014 a od początku grudnia mieszkamy. Staraliśmy się wszystko dokumentować zdjęciami. Zapraszamy. domekkanadyjski.pl

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pan Piotr Zobacz post
    Chciałem się podzielić naszymi doświadczeniami z budowy domu kanadyjskiego. Zaczęliśmy z w lipcu 2014 a od początku grudnia mieszkamy. Staraliśmy się wszystko dokumentować zdjęciami. Zapraszamy. domekkanadyjski.pl
    Dużo błędów w Pana budynku. Np brak izolacji pod podwalinami ścian działowych. Brak ciągłości paroizolacji przy styku ścian zewnętrznych z wewnętrznymi. OKNA montuje się po wiatroizolacji i wywinięciu jej w ościeża okien !!!
    W szkielecie robi się przewiązki aby drewno nie uginało i nie skręcało się.
    Główna podwalina winna być jednak impregnowana ciśnieniowo..
    Ostatnio edytowane przez escone ; 22-01-2015 o 08:03

  13. #93
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aga7903

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-483
    Posty
    1

    Domyślnie

    Poszukuję osób które wybudowały dom szkieletowy i mogą polecić firmę, z Warszawy lub okolic.

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pol-u

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Południe
    Kod pocztowy
    32-052
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konto usunięte na żądanie Zobacz post
    Nie zupełnie. Problem jest nieco bardziej złożony. Wygląda to tak, że firmy oferujące kanadyjczyki
    piszą, że oferują domy drewniane a często jeszcze dokładają słowo zdrowe - zdrowe domy z drewna.
    Posługując się takim sloganem informują potencjalnych inwestorów, że ci mogą mieć zdrowy dom z drewna
    - co w przypadku domu kanadyjskiego nie jest prawdą.
    Jak już o tym rozmawiacie, to dodam coś od siebie jako taką ciekawostkę technologiczną.
    Mój szkieleciak na ten przykład będzie posiadał raczej znikomy % drewna w stosunku do innych, budowanych w PL. A to za sprawą wyeliminowania OSB jako poszycia zewnętrznego- statycznego na rzecz płyty celulozowo- włóknowej o nazwie handlowej Fermacell. Podobno ma być ekologicznie i zdrowo.
    Piszę o tym bo dom drewniany de facto przestaje być stricte domem drewnianym. Pozostaje szkieletowym.

  15. #95
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ZUH

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam serdecznie . Moja firma zajmuje się budową domów drewnianych . Więcej informacji na email [email protected]

  16. #96
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    DO**KN

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czerniewice
    Kod pocztowy
    97-216
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga7903 Zobacz post
    Poszukuję osób które wybudowały dom szkieletowy i mogą polecić firmę, z Warszawy lub okolic.
    Witam. Jeżeli jest Pan zainteresowany domem szkieletowym drewnianym prefabrykowanym jesteśmy znaną i szanowaną firmą spod Warszawy. Więcej informacji na www.domikon.pl

  17. #97
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maryloo

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Gabryelin
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga7903 Zobacz post
    Poszukuję osób które wybudowały dom szkieletowy i mogą polecić firmę, z Warszawy lub okolic.
    Polecam firmę HMB domy szkieletowe - jestem w trakcie budowy więc zapraszam do mojego dziennika budowy.

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    ja do SSZ wybrałem firmę NTB Krygiel z Gdańska, na razie jest wszystko OK, po 2 dniach pracy szkielet parteru postawiony i rozpoczęte poddasze
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  19. #99
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hary06

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Kołobrzeg
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Jestem osobą która z całej przygody budowy domu ma za sobą dopiero wybór projektu i działkę pod Kołobrzegiem. Wybór padł na projekt Z7 pracowni Z500 w technologii szkieletowej.
    Na chwilę obecną szukam solidnej firmy która zajmie się budową . Jeżeli możecie kogoś polecić będę wdzięczny. I jeszcze jedno. Współpracował ktoś z firmą Góral-domy w zgodzie z naturą. firma jest z pod Grudziądza. ???/

  20. #100
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lustrzana

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-999
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Dobry wieczór.
    Z czystym sumieniem polecić mogę ekipę p. Marka Wójtowicza (Piomar) z Jaworzna. W grudniu 2013 r. zakończyli u mnie budowę domu (21 grudnia się wprowadziłam), ponad 250m2 w technologii szkieletowej od płyty fundamentowej (wykonana w maju 2013 r. ) aż po końcowe wykończenia w tym kafelki, panele podłogowe i malowanie. Po półtora roku mogę powiedzieć, że nadal nie mam żadnych zastrzeżeń do ich pracy. Pan Marek w trakcie budowy służył nam również pomocą jak chodzi o zakup materiałów budowlanych. Zapotrzebowanie miałam zgłaszane na bieżąco, wielokrotnie porównywałam ceny z innymi źródłami, część kupowałam na własną rękę, część autoryzowałam do zakupu. Również przez p. Marka zmienialiśmy konstrukcję domu na szkieletową. W razie pytań zapraszam na priv.

Strona 5 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony