dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafstraz
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-553
    Posty
    133

    Domyślnie

    potrzebuje pomocy przy zaprojektowaniu wstępnym takiego ogrodzenia. w planach jest ogrodzenie na bloczkach łupanych grafit, niska podmurówka na wysokość dwóch pustaków łupanych. jakiej szerokości panel powinien być aby wszystko proporcjonalnie dopasować. Słupki murowane z daszkiem wysokość 150-160 cm tylko na granicach działki, przy bramie i furtce, reszta paneli łączona metalowymi słupkami(ewentualnie oddzielona proporcjonalnie słupkiem murowanym)Jak sądzicie?
    Nie bardzo wiem jak rozwiązać szerokość bramy aby dopasować wjazd także z lewej domu (przy ścianie garażu). Czy brama przesuwna powinna się na lewo odsuwać czy na furtkę? jakich wymiarów(uwzględniając przciwwagę) powinna być..aby wjechać samochodem także obok garażu - przewidziana wiata w przyszłości. i na jakiej szerokości działki od lewej strony powinna się zaczynać? być może macie inne rozwiązanie. podrzućcie. POMÓŻCIE proszę...Załącznik 302984Załącznik 302985Załącznik 302986Załącznik 302987Załącznik 302988
    no i najważniejszy obrazZałącznik 302989Załącznik 302990Załącznik 302991

  2. #22

    Domyślnie

    Wprawdzie to jeszcze daleko przede mną, ale mam pytanie.
    Ze względu na wjazd potrzebuję bardzo szerokiej bramy przesuwnej, najlepiej 6m. Czytam, że oznacza to minimum 2m przeciwwagi, co daje 8m. To za dużo.
    W związku z tym, czy stosuje się takie rozwiązanie jak 2 bramy po 3m każda jeżdżące w przeciwnym kierunku? Jeśli nie ma przeciwwskazań, to w mojej sytuacji byłoby to dobre rozwiązanie pod względem miejsca na przesuw bramy. Chyba że w takiej sytuacji (w miejscu styku obydwu "połówek") musiałoby coś być? Jeśli jednak tak się nie da, to brama (6m + 2m przeciwwagi) będzie mi musiała całkowicie zasłonić furtkę. Czyli w momencie otwartej bramy nie będzie można wejść przez furtkę.

  3. #23

    Domyślnie

    Nie lepiej 2 skrzydłową?

  4. #24

    Domyślnie

    Nie, bo taka otwierana zabierałaby zbyt dużo miejsca na placu między ogrodzeniem a garażem. Innymi słowy, przed garażem nie mógłby stać samochód, bo oberwałby skrzydłem bramy.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafstraz Zobacz post
    potrzebuje pomocy przy zaprojektowaniu wstępnym takiego ogrodzenia. w planach jest ogrodzenie na bloczkach łupanych grafit, niska podmurówka na wysokość dwóch pustaków łupanych. jakiej szerokości panel powinien być aby wszystko proporcjonalnie dopasować. Słupki murowane z daszkiem wysokość 150-160 cm tylko na granicach działki, przy bramie i furtce, reszta paneli łączona metalowymi słupkami(ewentualnie oddzielona proporcjonalnie słupkiem murowanym)Jak sądzicie?
    Nie bardzo wiem jak rozwiązać szerokość bramy aby dopasować wjazd także z lewej domu (przy ścianie garażu). Czy brama przesuwna powinna się na lewo odsuwać czy na furtkę? jakich wymiarów(uwzględniając przciwwagę) powinna być..aby wjechać samochodem także obok garażu - przewidziana wiata w przyszłości. i na jakiej szerokości działki od lewej strony powinna się zaczynać? być może macie inne rozwiązanie. podrzućcie. POMÓŻCIE proszę...Załącznik 302984Załącznik 302985Załącznik 302986Załącznik 302987Załącznik 302988
    no i najważniejszy obrazZałącznik 302989Załącznik 302990Załącznik 302991
    Na co zdecydowałeś się ostatecznie i jak bardzo jesteś zadowolony?
    Mam ten sam problem. Zastanawiam się czy robić ciasny wjazd z niekolizyjnym przesuwaniem bramy czy zrobic przesuwanie w stronę furtki ale wtedy jest duże ryzyko uszkodzenia bramy lub kogoś wychodzącego w tym samym czasie przez furtkę.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Na co zdecydowałeś się ostatecznie i jak bardzo jesteś zadowolony?
    Mam ten sam problem. Zastanawiam się czy robić ciasny wjazd z niekolizyjnym przesuwaniem bramy czy zrobic przesuwanie w stronę furtki ale wtedy jest duże ryzyko uszkodzenia bramy lub kogoś wychodzącego w tym samym czasie przez furtkę.

    Zaznaczając, że sprawę należy rozpatrywać indywidualnie dla swoich warunków i sytuacji zwykle mając bramę rzadko korzysta się z furtki, co minimalizuje ewentualne obrażenia dla pieszego. Oczywiście nie można polegać na statystyce stąd pierwszym zabezpieczeniem powinno być takie usytuowanie furtki, aby brama otwierająca się zamykała jednocześnie furtkę. Drugie to zainstalowanie takie fotokomórki, aby nie pozwoliła otworzyć bramy przy otwartej furtce.

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor Zobacz post
    Zaznaczając, że sprawę należy rozpatrywać indywidualnie dla swoich warunków i sytuacji zwykle mając bramę rzadko korzysta się z furtki, co minimalizuje ewentualne obrażenia dla pieszego. Oczywiście nie można polegać na statystyce stąd pierwszym zabezpieczeniem powinno być takie usytuowanie furtki, aby brama otwierająca się zamykała jednocześnie furtkę. Drugie to zainstalowanie takie fotokomórki, aby nie pozwoliła otworzyć bramy przy otwartej furtce.
    Nie przesadzajcie z tą furtką i bramą nachodzącą na nią. Takie rozwiązanie jest w zasięgu wzroku tak więc normalny człowiek widzi czy ktoś wchodzi ,czy furtka otwarta itp. Masz rację w 100% jak jest brama na pilota to furtka dla ... kuriera

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony