dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46

Temat: Okna dachowe do domu energooszczędnego w dobrej cenie

  1. #1

    Domyślnie Okna dachowe do domu energooszczędnego w dobrej cenie

    Witam!

    proszę o radę jakie okna dachowe polecacie do domu energooszczędnego. Rozważam trzy firmy w kolejności Fakro, Roto, Velux. Interesują mnie okna nie z najwyższej półki, ale okna dobrej jakości za rozsądną cenę.
    Podzielcie się swoimi doświadczeniami w szczególności z oknami Roto.

    Z góry dziękuje.
    Wszelkie niezadowolenie z tego czego nam brak, płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Sorki Kolego ale w domu energooszczędnym okien dachowych unika się jak ognia. Okna dachowe ze swej natury nie są energooszczędne.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Sorki Kolego ale w domu energooszczędnym okien dachowych unika się jak ognia. Okna dachowe ze swej natury nie są energooszczędne.
    Dzięki za radę, ale to twoja opinia i pewnie słuszna. Jest tylko jedno ale, mianowicie jest cześć osób która najchętniej uczyniłaby z własnego domu pudło bez balkonów tarasu i może okien. Mam taki projekt jak setki tysięcy osób które mają okna dachowe i potrzebuję informacji, więc darujmy sobie pewne dygresje.

    Pozdrawiam
    Wszelkie niezadowolenie z tego czego nam brak, płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Kolega Rom-Kon ma 100% rację. Też mam okno dachowe, mnóstwo narożników w domu, trzy niezależne dachy i pomimo, że jest dobrze ocieplony nigdy nie nazwał bym go domem energooszczędnym. Chcesz mieć okna dachowe dodatkowo w niskiej rozsądnej cenie, a tak nie buduje się domu energooszczędnego. Dałeś po prostu zły tytuł posta i nas tu po prostu niepotrzebnie zciągnął To tak jak byś szukał wody która ugasi pragnienie ale jak się rozleje to będzie sucho

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    mam Roto Alpine , ramy PCV, uważam że są całkiem szczelne i ciepłe
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Kolega Rom-Kon ma 100% rację. Też mam okno dachowe, mnóstwo narożników w domu, trzy niezależne dachy i pomimo, że jest dobrze ocieplony nigdy nie nazwał bym go domem energooszczędnym. Chcesz mieć okna dachowe dodatkowo w niskiej rozsądnej cenie, a tak nie buduje się domu energooszczędnego. Dałeś po prostu zły tytuł posta i nas tu po prostu niepotrzebnie zciągnął To tak jak byś szukał wody która ugasi pragnienie ale jak się rozleje to będzie sucho
    Może mało precyzyjnie się wyraziłem, ale proponuję nie popadać w przesadę. Zbuduję taki dom na jaki mnie będzie stać i użyję materiałów na jakie mnie będzie stać i tyle. Może nie będzie to dom super energooszczędny, ale postaram się żeby bardzo mocno go do tego zbliżyć.
    Chodziło mi o konkretne wypowiedzi takie jak np. użytkownik jasiek71 za co dziękuje, a innym wielkim znawcom domów pasywnych proponuję zmienić wątek.

    Pozdrawiam
    Wszelkie niezadowolenie z tego czego nam brak, płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    mam pięć takich okien, dwa od zachodu i trzy od północy...
    reszta okien w domu to też żadne wynalazki (profil trzy komory, dwie szyby) ale jakoś rachunki za ogrzewanie nie wskazują że są do d...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Ton Twojej wypowiedzi dowodzi trafności motta w stopce jednego z forumowiczów:"W internecie zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
    bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
    "

    edit:

    ...gdybyś trochę inaczej rozwinął swoją wypowiedź to może bym w tej kwestii też jeszcze coś dodał... w swojej karierze zawodowej widziałem praktycznie chyba wszystkie typy okien dachowych i mam w tym pewne doświadczenie w przeciwieństwie do Inwestorów którzy zamontowali tylko jeden typ w swoim domu i nie mają porównania z innymi... ale sprzątam moje zabawki i spadam na moje podwórko i sorki że moim postem Szanownemu Panu nie dogodziłem i tylko zająłem czas.
    Ostatnio edytowane przez Rom-Kon ; 15-10-2011 o 20:53
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert_core Zobacz post
    ...Chodziło mi o konkretne wypowiedzi... ... wielkim znawcom domów pasywnych proponuję zmienić wątek.
    Zadałeś pytanie na Forum i uzyskałeś konkretne odpowiedzi. To, że nie wszystkie odpowiedzi Cię satysfakcjonują nie jest powodem do takiego tonu Twojej wypowiedzi. Nie ma obowiązku korzystania z rad i do tego udzielanych za darmo. Zgadzam się z Tobą w jednym, że "Rom-Kon" jest wielkim znawcą bo jest.
    Wracając do meritum jakie byś okna nie zastosował niezbędnym będzie systemowy element ocieplający bo to rama a nie szyba jest najsłabszym elementem termicznym okna. Oczywiście radzę zastosować okna drewniane. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Oczywiście radzę zastosować okna drewniane. Pozdrawiam.
    dlaczego drewniane?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Wracając do meritum jakie byś okna nie zastosował niezbędnym będzie systemowy element ocieplający bo to rama a nie szyba jest najsłabszym elementem termicznym okna. Oczywiście radzę zastosować okna drewniane. Pozdrawiam.
    Dzięki za informację, ale jeszcze raz zapytam jakiego producenta i jaki model polecacie. Bardzo mi się podoba ostatnio linia Roto Designo, myślę o serii 7. Czy ktoś ma ten model w swoim domu? a może Fakro? tylko jaki model.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez robert_core ; 16-10-2011 o 12:40 Powód: błędy
    Wszelkie niezadowolenie z tego czego nam brak, płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    dlaczego drewniane?
    Bo są montowane w w konstrukcji drewnianej, bo drewno jest naturalnym produktem, bo ja lubię drewno. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Bo są montowane w w konstrukcji drewnianej, bo drewno jest naturalnym produktem, bo ja lubię drewno. Pozdrawiam.
    więc generalnie według własnego widzi mi się
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    ramy PCV, uważam że są całkiem szczelne i ciepłe
    Czyli też w/g własnego widzi mi się. Tak jak wszystkie rady na Forum. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Czyli też w/g własnego widzi mi się. Tak jak wszystkie rady na Forum. Pozdrawiam.
    to poco się udzielasz?
    grzecznie zapytałem dlaczego drewniane, ale niczym ciekawym mnie nie oświeciłeś
    na początku miałem drewniane, ale po pierwszym sezonie wyp.... założyłem PCV za drugie tyle kasy i mogę powiedzieć że to są okna a nie imitacja
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Bo chcę i nie muszę Ci się tłumaczyć. Skoro dla Ciebie drewno jest imitacją to dalszą polemikę uważam za bezzasadną. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #17

    Domyślnie

    Polecam okno Fakro z szybą U5 lub U6 np. w modelu FTP-V . Okno takie kosztuje normalne pieniądze a przy tym prezentuje dobrą jakość i parametry.
    Najważniejsze jednak jest nie zapomnieć o dociepleniu ramy. Nie trzeba inwestować w oryginalne zestawy . Można kupić wełnę Isovera Multimax gr.3cm , która ma najlepszą "lambdę " na rynku i jedną taflą docieplić jedno okno.
    System sprawdzony , dobry i w normalnych pieniądzach

    pozdrawiam

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziobo Zobacz post
    (...) Nie trzeba inwestować w oryginalne zestawy . Można kupić wełnę Isovera Multimax gr.3cm , która ma najlepszą "lambdę " na rynku i jedną taflą docieplić jedno okno.
    System sprawdzony , dobry i w normalnych pieniądzach

    pozdrawiam
    Panie Andrzeju polemizujemy czy odpuszczamy na zasadzie że gdzie nas nie chcą to się nie wciskamy?
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  19. #19

    Domyślnie

    No ale Panowie wszyscy wiemy o co chodzi autorowi. Jest racja to o czym mówicie, bo okno dachowe z parametrami zbliżonymi do elewacyjnego cena może dać dobrze po głowie. Niestety jest bardzo drogie, te bardziej przyziemne maja pakiet szybowy na poziomie 1,4 wiec na dziś dzień mizerny. A o współczynniku dla całego okna lepiej nie wspominać. Najlepiej ograniczyć ilość okien dachowych i kupić np lekko większy wymiar. Jak ktoś dobrze wspomniał to nie przez szyby ucieka najwięcej energii a przez ramy. Dając np zamiast dwóch okien 78x118 jedno 78x160 o delikatnie lepszych parametrach. Cenowo wyjdzie podobnie aczkolwiek będzie znacznie bardziej energooszczędnie o ile w przypadku okien dachowych można użyć tego pojęcia.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon Zobacz post
    Ton Twojej wypowiedzi dowodzi trafności motta w stopce jednego z forumowiczów:W internecie zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
    bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.

    Akurat twoich rad nikt nie potrzebuje. Powiedzenie jakiego użyłeś świadczy tylko o niskim poziomie jaki reprezentujesz. Mogę tylko skontrować tą wypowiedz w jeden sposób ... jaja ogolić i do przedszkola wyp..ć" z takim poziomem dyskusji którą proponujesz.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez robert_core ; 19-10-2011 o 11:56 Powód: POPRAWA
    Wszelkie niezadowolenie z tego czego nam brak, płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony