dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 46

Temat: Okna dachowe do domu energooszczędnego w dobrej cenie

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziobo Zobacz post
    Polecam okno Fakro z szybą U5 lub U6 np. w modelu FTP-V . Okno takie kosztuje normalne pieniądze a przy tym prezentuje dobrą jakość i parametry.
    Najważniejsze jednak jest nie zapomnieć o dociepleniu ramy. Nie trzeba inwestować w oryginalne zestawy . Można kupić wełnę Isovera Multimax gr.3cm , która ma najlepszą "lambdę " na rynku i jedną taflą docieplić jedno okno.
    System sprawdzony , dobry i w normalnych pieniądzach

    pozdrawiam
    Dzieki za konkretną radę. Napisz proszę jakie okno wyłazowe byś polecił? czy warto wchodzić w koszty, czy wystarczy ten najprostszy i najtańszy wyłaz Fakro?

    Pozdrawiam
    Wszelkie niezadowolenie z tego czego nam brak, płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy.

  2. #22

    Domyślnie

    Jeśli pomieszczenie nieogrzewane to sprawa jest prosta , polecam model WLI 54x86 jeśli mielibyśmy trzymać się Fakro.
    Z doświadczenia nie kupuj 45x75 ponieważ dla większości osób jest za mały.
    Jeśli pomieszczenie jest ogrzewane to trzeba zastosować okno wyłazowe i wtedy FWL lub FWR w zależnośi czy otwieranie na lewo czy na prawo.
    W tych modelach wszystkie wymiary nadają się do swobodnego wychodzenia

    pozdr

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziobo Zobacz post
    Jeśli pomieszczenie nieogrzewane to sprawa jest prosta , polecam model WLI 54x86 jeśli mielibyśmy trzymać się Fakro.
    Z doświadczenia nie kupuj 45x75 ponieważ dla większości osób jest za mały.
    Jeśli pomieszczenie jest ogrzewane to trzeba zastosować okno wyłazowe i wtedy FWL lub FWR w zależnośi czy otwieranie na lewo czy na prawo.
    W tych modelach wszystkie wymiary nadają się do swobodnego wychodzenia

    pozdr
    Dzięki, ale czy model WLI nie jest zbyt drogi? może jednak model WSZ 54x75 wystarczyłby, jak sądzisz?
    Co do reszty okien to rozważam takie opcje:
    1. okna do pokoi FTP-V U5 - 2 szt. ( szkoda że takie drogie)
    2. okna do łazienki - FTU-V U3 - 2 szt.+ 1 szt. nad schody
    Do wszystkich okien kołnierze EHV-AT Thermo.
    A może masz inna, lepszą konfigurację?

    Pozdrawiam

    Robert
    Wszelkie niezadowolenie z tego czego nam brak, płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy.

  4. #24

    Domyślnie

    WSZ ma kopułę z pleksy a WLI , WGI są oszklone , z czego zewnętrzna jest hartowna - jak dla mnie znaczna różnica

    pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Witam!
    Jestem na etapie zamawiania okien Fakro i mam dylemat : zdecydowany jestem na rolety zewnętrzne ARZ Z-Wave i nie wiem czy poczekać z ich montażem i kupnem do wiosny? Prawdopodobnie nie zamknę SSZ z oknami pionowymi jeszcze w tym roku... a obawiam się ,że może się na nie ktoś połakomić.
    Jak Wy rozwiązaliście podobne problemy?

    Pozdrawiam

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Poczekać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Poczekać. Pozdrawiam.
    I takie konkretne odpowiedzi lubię!

    Pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Ja bym powiedział troszkę inaczej ale to zależy od pewnego czynnika. Mianowicie czy masz gdzie te rolety przechować?
    Chodzi o to że okna dachowe raczej nie tanieją a wręcz co roku cennik idzie o kilka oczek do góry. Jeżeli możesz sobie pozwolić aby zamrozić te pieniądze w postaci kupna rolet i przechowania ich do momentu montażu, będzie to lepszy wybór

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Ja bym powiedział troszkę inaczej ale to zależy od pewnego czynnika. Mianowicie czy masz gdzie te rolety przechować?
    Chodzi o to że okna dachowe raczej nie tanieją a wręcz co roku cennik idzie o kilka oczek do góry. Jeżeli możesz sobie pozwolić aby zamrozić te pieniądze w postaci kupna rolet i przechowania ich do momentu montażu, będzie to lepszy wybór
    Na razie nie mam ich gdzie przechować. Ale dzięki za sugestie!

    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Odświeżę trochę temat. Mam zamontowane okna fakro z kołnierzami thermo , jak sprawdzić najlepiej czy docieplenie zostało położone prawidłowo? Na pewno w 3 oknach brakuje po bokach wełny. Teraz po zimie przyjrzałem im się dokładniej i sam już nie wiem,czy moi dekarze tak sobie "docieplili" ,jak chcieli ,czy może pozostawili docieplenie innym?
    Jak na mój gust trochę za dużo wełny docieplającej z okien zostało mi po montażu!
    Reklamować od razu czy poczekać?

    Pozdrawiam

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    A na co chcesz czekać? Poproś serwisanta Fakro o opinię. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #32

    Domyślnie

    Tak też zrobię!

  13. #33

    Domyślnie

    Po wizycie serwisantów z Fakro potwierdziło się , to co przypuszczałem... : "nieprawidłowo zamontowane kołnierze XDP wraz z wełną owczą , zaleca się poprawić montaż upychając wełnę zgodnie z instrukcją". Mój dekarz bardzo się zdziwił , że popełnił jakiś błąd przy montażu... coś mi tam próbował wcisnąć, że okna podwójne i się nie dało - nie wiem o co mu chodziło? Ma w każdym razie przyjechać i zobaczyć jak to wygląda.Zobaczymy... Niestety mam pokrycie z blachodachówki z posypką ( metrotile ) i próba demontażu okna może chyba uszkodzić panele?

    Miał ktoś z Was taki problem?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Okna nie poptrzeba demontować tylko pokrycie wokół okna. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #35

    Domyślnie

    Też montowałem kołnierze XDP i żadnych resztek wełny mi nie zostało ( wszystko zostało położone wokół okien ).

  16. #36

    Domyślnie

    No to miałeś szczęście ... Pozdrawiam

  17. #37

    Domyślnie

    Szczęściu trzeba pomóc. PS jesli prowadzisz budowę systemem gospodarcym to masz ,,drugi etat '' i nie ma zmiłuj jak chcesz mieć dobrze.

  18. #38

    Domyślnie

    100% racja! Trochę "głębiej " spojrzałem na okna , poczytałem , popytałem... i doszedłem do tego ,że coś nie jest tak z tym ociepleniem! Teraz czekam na poprawki!

  19. #39

    Domyślnie

    I tak trzymać, niestety ale cytując klasyka - kontrola podstawą zaufania.

  20. #40

    Domyślnie

    Mam jeszcze inny problem i pytanie do fachowców. To , że mam źle założone kołnierze XDP to jedno, a drugie ,okna mam zbyt wysoko założone gdzieś o jakieś 20 cm ( dół na wys. ok 180 cm). Mnie to zbytnio nie przeszkadza ...ale żonie to owszem.Można na etapie założonego pokrycia z blachodachówki z posypką ,ponownie osadzić okno niżej ,bez większego uszczerbku na pokryciu?

    Pozdrawiam

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony