dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Malowanie agregatem - zapychanie dyszy

    qq
    Ostatnio edytowane przez sfysywiu ; 10-04-2015 o 08:44

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał sfysywiu Zobacz post
    Witam.

    Podczas malowania nowym agregatem malarskim zapycha mi się notorycznie dysza w pistolecie. CO jest nie tak? Czy można kupić jakieś filtry? Pozdrawiam.
    Niejednorodna lub zbyt gęsta farba. Może też źle dobrałeś dyszę do farby.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    W farbie jest po prostu dużo syfu. Caparol, niby super farba a ma tyle smieci, które zapychają dyszę, że malować się nie da. Polecam kupic jakieś rajstopy z drobnym oczkiem włożyć jedną nogawkę do drugiej i przecedzić. Nie polecam zmieniać filtra na mniejszy bo syfy z farby wepchną ci ten filter w sprężynkę, na którą jest nasunięty ( zakładam że masz taki sam pistolet jak ja). Co mogę ci polecić to farby fluggera. Praktycznie zero zanieczyszczeń. Nie próbowałem śnieżek i innych marketowych wynalazków więc się nie wypowiem.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    przez smoka przepłynie prawie wszystko co nie jest większe niz 2mm2. Smok ma za zadanie tylko nie przepuścić dużych zanieczyszczeń. Jak nałożysz rajstopę na smoka to po chwili przestanie zasysac farbę. Podajesz jakie dysze ale nie podajesz jakie ciśnienia a to jest równie ważne co rozmiar dyszy. Dobrze jest rozrzedzić o jakieś 10% farbę z wodą. Przez rajstopę farba przeleci grawitacyjnie. Nie wyciskaj na siłę z końcówki bo syf wleci ci znów do wiadra. Co tam za agregat zakupiłeś?

  5. #5

    Domyślnie

    My rozcieńczaliśmy farbę wg instrukcji, następnie dobrze mieszaliśmy i wlewaliśmy do pojemnika przez bardzo drobne sitko.
    Chyba ani razu nam się dysza nie zapchała.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZygmuntRolicz Zobacz post
    W farbie jest po prostu dużo syfu. Caparol, niby super farba a ma tyle smieci,
    A widzisz.... Caparol ma osobno farby do malowania stricte agregatem
    Jakiej farby uzywasz?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    malowałem capasilanem. teraz maluję tylko fluggerem.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Na gładź stosuje capasilan wymieszany z wodą i capasolem. Capasilan to farba krzemowa i mozna na nia stosować wszystkie farby dyspersyjne. Ściany maluję dekso5 a sufity 2S. Dekso5 przy uzyciu dyszy 513 i cisnieniu 230 bar. Zyzycie wychodzi wtedy jakieś o,4L/m² ale tak malujemy tylko na obiektach. W mieszkaniach malujemy wałkiem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony