dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Planuję instalację elektryczną bez peszla. Elektryk mówi, żeby po strychu puścić jednak w peszlu - a co na to inni fachowcy?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał saruman Zobacz post
    Planuję instalację elektryczną bez peszla. Elektryk mówi, żeby po strychu puścić jednak w peszlu - a co na to inni fachowcy?
    Może nie koniecznie w peszlu - wystarczy w rurce instalacyjnej ale tak ja bym puścił .

  3. #23

    Domyślnie

    Instalacja na drewnianym poddaszu

    http://www.fachowyelektryk.pl/index....-poddaszu.html
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  4. #24

    Domyślnie

    Podepnę się do tematu. Roiliśmy instalację elektryczną sami i ostatnio od elektryka usłyszałam, że kable, które będą pod wylewką i idą przy ścianie koniecznie muszą być wkute w ściany do poziomu 10cm ponad wylewkę i umieszczone w peszlu. Trochę mi się to nie podoba, bo instalację już zrobiliśmy i nie bardzo mamy ochotę teraz wykuwać rowków i wszystkiego umieszczać w peszlach. Zabezpieczyliśmy tylko te kable, które idą przez środek pomieszczeń, żeby nie zostały uszkodzone przy dalszych pracach.
    Czy te peszle są rzeczywiście konieczne wszędzie? Prawdopodobieństwa uszkodzenia takiego kabla wydaje mi się małe, a argument, że później będzie można ewentualnie kabel wymienić jakoś mnie nie przekonuje - podobno jest to trudne, jeśli nie niemożliwe, a dodatkowo praktycznie nie zdarza się, aby była taka potrzeba.
    Co o tym myślicie?

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kupilamdom Zobacz post
    Podepnę się do tematu. Roiliśmy instalację elektryczną sami i ostatnio od elektryka usłyszałam, że kable, które będą pod wylewką i idą przy ścianie koniecznie muszą być wkute w ściany do poziomu 10cm ponad wylewkę i umieszczone w peszlu. Trochę mi się to nie podoba, bo instalację już zrobiliśmy i nie bardzo mamy ochotę teraz wykuwać rowków i wszystkiego umieszczać w peszlach. Zabezpieczyliśmy tylko te kable, które idą przez środek pomieszczeń, żeby nie zostały uszkodzone przy dalszych pracach.
    Czy te peszle są rzeczywiście konieczne wszędzie? Prawdopodobieństwa uszkodzenia takiego kabla wydaje mi się małe, a argument, że później będzie można ewentualnie kabel wymienić jakoś mnie nie przekonuje - podobno jest to trudne, jeśli nie niemożliwe, a dodatkowo praktycznie nie zdarza się, aby była taka potrzeba.
    Co o tym myślicie?
    Cóż zrobiłeś sam a elektryk ma się pod tym podpisać to i wydziwia. Nie ma koniecznoście wkuwania przewodów ponad wylewkę tym bardziej w peszlu, jeśli jednak zostawiłeś przewody w strefie dylatacji wylewek to jednak wypadało by je umieścić w peszlach ze względu na ochronę od mechanicznych uszkodzeń pracujących elementów betonowych (wylewka, ściana).
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kupilamdom Zobacz post
    Roiliśmy instalację elektryczną sami
    I wszystko jasne.
    A teraz szukacie jelenia, żeby to "klepnął"... ?
    Może pod monopolowym jakiegoś znajdziecie.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbich70 Zobacz post
    I wszystko jasne.
    A teraz szukacie jelenia, żeby to "klepnął"... ?
    Może pod monopolowym jakiegoś znajdziecie.
    Dziękuję bardzo za radę, nie skorzystam. I nie tego dotyczyło pytanie, więc nie rozumiem po co te złośliwości.

  8. #28

    Domyślnie

    Remiks dzięki za odpowiedź

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony