dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 56
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 1110

Temat: bruli.pl

  1. #301
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    postój w podtrzymaniu 80minut, ale na początek możesz zrobic ok.40minut, jak masz obawy,że wygaśnie
    Jakiej obawy - czy komuś kocioł z Bruli wygasł z powodu nastawienia zbyt długiego postoju w podtrzymaniu ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #302
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    cabott

    Ograniczenie temperatury spalin wykorzystuje aby ustawić ciągły tryb pracy sterownika w czasie trybu grzania.

    Po pierwsze ustawiam tak moc kotła aby w trybie grzania dochodził nie za szybko do temperatury zadanej i staram się aby to była moc na której optymalnie uzyskuje temperaturę zadaną lub tylko ze dwa stopnie więcej.
    Teraz najpierw bez ograniczenia temp spalin obserwuje jaką temp. spalin ma kocioł gdzieś 3 st. przed zadaną temp kotła i ją ustawiam jako temperaturę ograniczenia temp. spalin. W takim wypadku moc wyjściowa dmuchawy może być wyższa np. 35 % a gdy kocioł dojdzie w obszar ograniczenia temp. spalin to zmniejszy moc nadmuchu do wskazanej minimalnej mocy nadmuchu ( ta przy temp. ograniczenia spalin) i następnie sterownik będzie modulował moc dmuchawy wg. swojego algorytmu aby utrzymać zadaną temperaturę spalin co pozwala nam na utrzymywanie zadanej temp. kotła w zakresie pewnej tolerancji.

    Tym sposobem w czasie grzania CO bruli chodzi u mnie w trybie ciągłym modulując moc w górnych obszarach temperatury zadanej.

    Ps.

    Oczywiście jak się zwiększy zasadniczo zapotrzebowanie na ciepło np. zakręcimy połowę grzejników albo zamiast dotychczasowej aury -15 będzie nagle 0 st C to znowu musimy ustawienia poprawić bo niestety bruli nie moduluje mocy w zależności od zmiennego zapotrzebowania na ciepło - a szkoda.
    Ostatnio edytowane przez czp01 ; 04-02-2012 o 20:30

  3. #303

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    quasi tryb priorytetu CWU


    Czy komuś jeszcze przeszkadza ten defekt trybu priorytetu CWU czy tylko ja się uparłem korzystać z tej funkcjonalności i się z tym męczę ??? a może coś źle ustawiam hmmm ?
    Właśnie też to zauważyłem. Ktoś totalnie dał ciała z tą pompką. Ja co prawda nie używam priorytetu na CWU, ale to, co jest w brulim, to nie priorytet

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Zamiast przewiercać ścianę podłącz czujnik cienkim 2 przewodowym kabelkiem który spokojnie możesz "przyciąć" uszczelką najbliższego okna.

    Ja nie ustawiałem regulowania temp. spalin bo przy nadmuchu na minimalne 30% nie miałby czym regulować.
    Teraz w sofcie jest od 25%, ale jeszcze tego nie przetestowałem.
    Nie mam okien w kotłowni

  4. #304

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    [B]
    Oczywiście jak się zwiększy zasadniczo zapotrzebowanie na ciepło np. zakręcimy połowę grzejników albo zamiast dotychczasowej aury -15 będzie nagle 0 st C to znowu musimy ustawienia poprawić bo niestety bruli nie moduluje mocy w zależności od zmiennego zapotrzebowania na ciepło - a szkoda.
    Ale jak masz instalacje za wymiennikiem, to kocioł da radę

  5. #305
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Da radę ale wtedy jak będzie mniejsze ( ale zasadniczo) zapotrzebowanie na ciepło to nie utrzyma w trybie ciągłym zadanej temperatury i się w końcu odstawi tzn. kocioł przekroczy temp. zadaną i przejdzie w tryb podtrzymania ( ha no ale nawet eCoale przechodzą) no to jak to komuś przeszkadza to musi przesterować ustawienia zmniejszając moc aby nadal utrzymać pracę ciągłą w trybie grzania przy zmniejszonym zapotrzebowaniu na ciepło - no i to by było tyle

  6. #306
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kretuu

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Szczekociny
    Kod pocztowy
    42-445
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Techa zostaw w kotle bo nie musisz go wymontować a bruliego postawisz obok i przepniesz mu tylko przewody od podajnika, dmuchawy itp. oraz dopniesz czujniki.
    - czujnik spalin montujesz w czopuchu nawiercając otwór i możesz go tam przykręcić ( jest miejsce na śrubkę ,montażową) albo jak ja włożyłem czujnik i osadziłem na silikonie wysokotemperaturowym ( deczko)
    - czujnik wewnętrzny montujesz gdzieś w pokoju reprezentatywnym ( bo tam będzie Ci mierzył temperaturę),
    - czujnik zewnętrzny na ścianie domu (nie na słońcu i nie przy samej ziemi)
    - na początek do bruliego wprowadź te same ustawienia co w ST37 to będzie podobnie pracował( no te podstawowe czas podawania, przerwy i siłę nadmuchu)
    - czujnik CO możesz zainstalować albo w gnieździe gdzie był czujnik Techa albo rurze zasilającej, a czujnik powrotu na rurze powrotu i dobrze zaizolować.

    Czujniki skalibruj aby pokazywały właściwą temperaturę i pytaj do woli to może coś podpowiemy.

    Zrób zdjęcia kotła i palnika bo to jakaś ciekawa konstrukcja.

    Ps.

    Najważniejsze to po montażu podłącz sterownik do internetu i go udostępnij to wtedy widać jak pracuje i lepiej można pomóc
    Witam

    Spędziłem dziś sporo czasu w kotłowni no i wreszcie podłączyłem bruliego

    jak możesz to zerknij na to bo jakoś dziwnie to wszystko działa
    a bynajmniej tak mi się wydaje

    jakieś sugestie zachęcam do komentowania

    https://esterownik.pl/remote/1205

  7. #307
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Podepnij jeszcze czujnik wewnętrzny i zewnętrzny temperatury

  8. #308
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    W programatorze CO możesz sobie ustawić na noc deczko obniżoną temperaturę np. w godz. od 23 do 8 rano o jakieś np. 4 st C.

    Podaj jednak nam tu na początek jaki masz wielki dom ( jak ocieplony) jak wielką powierzchnie m2 grzejesz - jaka instalacja grzejniki czy podłogówka, jakim eko palisz.

    Jaką temp. w domu trzymasz i jaki to kocioł ?
    Ostatnio edytowane przez czp01 ; 04-02-2012 o 22:19

  9. #309
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Kocioł w miarę szybko dochodzi Ci do zadanej a masz wysoką moc palnika ustawiona 20s podawania, 60 s przerwy i 55 % nadmuchu.
    Sprawdź czy przy tych ustawieniach nie przesypuje Ci niedopalonego ekogroszku i może ustaw mu troszkę mniejszą moc. np. zmniejsz podawanie do 17s i nadmuch do 45 % i sprawdź za pół godzinki jak to wygląda na palniku.

  10. #310
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kretuu

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Szczekociny
    Kod pocztowy
    42-445
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Podepnij jeszcze czujnik wewnętrzny i zewnętrzny temperatury
    podepnę jutro

    dziś mi się już nie mam sił.

  11. #311
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kretuu

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Szczekociny
    Kod pocztowy
    42-445
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    W programatorze CO możesz sobie ustawić na noc deczko obniżoną temperaturę np. w godz. od 23 do 8 rano o jakieś np. 4 st C.

    Podaj jednak nam tu na początek jaki masz wielki dom ( jak ocieplony) jak wielką powierzchnie m2 grzejesz - jaka instalacja grzejniki czy podłogówka, jakim eko palisz.

    Jaką temp. w domu trzymasz i jaki to kocioł ?
    dom około 220 m2 stary 1940 roku tzw ciepły dom grube ściany około 50cm
    ocieplony steropian 5 cm
    narazie użytkuję tylko parter około 110 m2 instalacja nowa miedź grzejniki aluminiowe + około 30 m podłogówki
    teraz palę oryginalnie pakowanym groszkiem "pieklorz "

    Przesiadłem się z techa spalanie z z ostatniego tygodnia około 45-50 kg na dobę (na techu)między innymi dlatego zdecydowałem się na bruliego
    W zeszłym roku spalanie gorszym jakościowo groszkiem wychodziło około 20-25 kg na dobę

    Szukam pomocy wg tych parametrów na brulim

  12. #312
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Pisałeś, że masz jakiś nietypowy kocioł to napisz czy ma kanały poziome czy pionowe no i ta retorta to dokupiona jakaś oryginalna ( jaka) czy też ktoś taką zrobił.
    Z tego co pisałeś to palnik 'rynnowy" ?.

    Najlepiej machnij parę fotek i tu wklei

    Dobranoc

  13. #313

    Domyślnie

    Cytat Napisał cabott Zobacz post
    No i stało się, sterownik przyjechał (ja dopiero wieczorem zobaczę, czy wszystko jest, jak należy).
    Jutro schodzę do kotłowni i walczę z ustawieniami i montażem.
    Zastanawiam sie tylko, czy obecne czujniki (CO, CWU, podajnika) od R-ECO moge użyć też do bruliego?
    Pojęcia nie mam, co tam siedzi w tym kotle, dlatego pytam.

    Zobaczymy, jak zadziała z Automatem 30kW
    Czujniki niestety nie pasują (bruli ich nie wykrywał), dlatego stary ster został z kompletem czujników, jako backup (jedynie czujnik CO i termik trzeba będzie włożyć w odpowiednią dziurę w kotle).
    Teraz zaczynam walkę ze smokiem, póki co, żre jak na starym sterowniku, masę węgla. Spala się łądnie, na proszek (pieklorz z juliana), piec czyszczony.
    Nie wiem tylko, czy płomień nie jest za niski, ledwie sięga dolnych rusztów.

    edit:
    A co do czujników bruliego, mają strasznie krótkie kabelki, trzeba będzie przedłużyc wszystko. Pozycję sterownika wymusiły 3: spalin, CO i podajnika.

    Zauważyłem też, że przy sterowaniu termostatem po ustaleniu temperatury zadanej nie wyłącza mi pompki od CO,nawet po osiągnięciu temperatury obniżonej...
    Ostatnio edytowane przez cabott ; 05-02-2012 o 10:55

  14. #314
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    ustawienia zaawansowane i tryb pracy pompy CO ustaw na cykliczną to będzie wyłaczać.

  15. #315
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Załóż czujniki od bruliego. Czujnik CO ten z termikiem to u siebie założyłem na rurze zasilającej przy wyjściu z kotła bo mi nie pasował do gniazda w kotle. bruli ma funkcje regulatora pokojowego to w sumie nie musisz stosować zewnętrznego termostatu a wyregulować mun temp. wewnętrzną na czujniku wewnętrznym i ustawić właściwą histerezę.

    Podaj w swojej stopce link do sterownika.

  16. #316

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Załóż czujniki od bruliego. Czujnik CO ten z termikiem to u siebie założyłem na rurze zasilającej przy wyjściu z kotła bo mi nie pasował do gniazda w kotle. bruli ma funkcje regulatora pokojowego to w sumie nie musisz stosować zewnętrznego termostatu a wyregulować mun temp. wewnętrzną na czujniku wewnętrznym i ustawić właściwą histerezę.

    Podaj w swojej stopce link do sterownika.
    Na razie używam auratona z radiem, bo nie mam kabelków do regulatora.
    Właśnie doczytałem o tej pracy cyklicznej.

    Czujnik temperatury wewntrznej to za jakiś czas dipiero uruchomię.

    edit:
    bruli@reco automat 30kW
    Dodałem linka w sygnaturze, ale nie chce się pojawić :/
    Ostatnio edytowane przez cabott ; 05-02-2012 o 11:32

  17. #317
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Nie wiem jak kaloryczne masz to eko ale 10s podawania i 20s przerwy to wygląda na ustawienia na dużej mocy. Jak kocioł osiąga Ci dobrze temp zadaną i kopczyk jest wysoki to może wydłuż trochę przerwę ale po 1 lub 2 s i za jakies pół godzinki dopiero patrz jak wygląda spalanie na palniku.

  18. #318

    Domyślnie

    Czcionką 2 to ja dopisałem (to nie jest sygnatura)

    Kopiec się nie podnosi, groszek się dobrze spala. Będę jeszcze próbował podnosić przerwę (cały czas to robię) między podawaniem, tak, żeby kopiec się nie zapadał (no i kocioł utrzymywał temperaturę), ale to zabawa na kilka dni
    Również będę starał się jakoś uruchomić ograniczenie temperatury spalin.
    Wczoraj walczyliśmy z Piotrek42, żeby w ogóle osiągnąć temperature zadaną (instalacja była wychłodzona, temperatura w pomieszczeniach c.a. 17.5 stopnia) i było ciężko.

    Przy mniejszym nadmuchu zaczynał kopczyk rosnąć, zwiększyłem odstępy między podawaniem.

    Na razie uciekam od pieca, bo inne obowiązki wzywają.

    Dzięki za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez cabott ; 05-02-2012 o 12:21

  19. #319

    Domyślnie

    W przypadku cabott stawiam troche na instalacje, instalacja jest zrobiona na 2 pompkach...co-1 i cwu-1, za tym zawór4 drożny, niestety nie mam zaworu więc nie potrafie powiedzieć w jakiej pozycji ma być ustawiony,i nie mam żadnego schematu instalacji, spróbowaliśmy podnieść tem kotła do zadanej, przy standardowych ustawieniach była masakra- kocioł za żadne skarby nie chcial osiągnąć zadanej, pomogło dopiero ustawienie kotła na praktycznie max mocy, na pewno wychłodzenie domu i instalacji zrobiło swoje... ale cos jest nie tak cabott zrób chociaż jakiś schemat instalacji i zapodaj na forum

  20. #320

    Domyślnie

    Zauważyłem,że w przypadku sterowania za pomocą termostatu, po wyłączeniu termostatu i pompki CO temperatutra na kotle podskoczyła do prawie 80 stopni (przy zadanej 60). Czy ktoś testował tą opcję? Rozsądne byłoby, gdyby strerownik załączył pompkę przy tak dużym przebiciu temperatury zadanej (tak zresztą rbił stary sterownik od reco).
    Jeśli ktoś ma takie same obserwacje, może zgłosimy to do elektro system (ja nie wiem,gdzie jest stosowny kontakt/forum do nich).
    Ostatnio edytowane przez cabott ; 05-02-2012 o 19:02

Strona 16 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony