dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 164
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tysia623
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    299
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Exclamation Ile za robocizne dachu??????

    Witam ostatnio dostaliśmy informacje odnośnie położenia blachodachówki. Panowie dekarze za robociznę krzyknęli nam 9000 zł, całość z orynnowaniem i podbitką, bez materiałów. Dodam że dach dwuspadowy z dwoma veluxami, powierzchnia dachu - 135 m², kąt nachylenia dachu - 40 °. Czy to aby nie przesada te 9000 zł tym bardziej że dach nie jest skomplikowany, nie posiada daszków, wykuszów itd. Napiszcie co o tym sądzicie, bo już sama nie wiem co myśleć

  2. #2

    Domyślnie

    Jak na moje oko to bardzo dużo. U nas 12 tys. za robociznę 160m2 dwuspadowy dachówka cementowa 3 Veluxy 45 m2 grzania papy, i masa obróbek blacharskich, całe lukarny, kominy i attyki i 50cm passy pod rynnowe wszystko na rąbek stojący. Więc raczej twoja wycena to dużo lepiej sprawdź jeszcze ze 2-3 wyceny.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    moi dekarze wzieli 9ys za dach kryty dachówką, z dwoma kominami i ogniomurkami na szczytach, powierzchnia dachu to jakieś 160m2. Ale bez podbitki bo nie lubię tego wynalazku. Dachówka zakładkowa duża (meyer holsen tandem)

  4. #4

    Domyślnie

    koszt tej robocizny to okolo 6 tys...kazdy dach jest inny i nie powinno sie tak porownywac jak wyzej...liczycie ze wasze sa duzo tansze...a tu koszt montazu samej podsufitki to okolo 1200 zl do 1500 zl...co do tej ceny 9000 tys to po prostu tzw zloty strzal dekarze tak robia jak maja duzo pracy, jak sie uda to dobrze, jak nie to nic nie szkodzi przeciez maja robote

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W moim przekonaniu to wcale nie jest drogo. Tak wycenili swoją pracę i tyle. Jak Ci nie odpowiada to musisz poszukać innej ekipy lub negocjować. Powodzenia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    Moim zdaniem 9 tysięcy za Twój dach to zdecydowanie za dużo.
    upierałbym się przy kwocie 6-7 tysięcy, bo uważam, że za taką znajdziesz fachowca

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tysia623
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    299
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    jak narazie jak sie rozgladamy to oni wychodza najtaniej

  8. #8

    Domyślnie

    Wiesz ekipa która działa od lat na rynku...Płaci podatki....to nie jest to samo co brygada bez działalności, a bywa też i tak ze i odpowiedzialności...chociaż rzadko. Niestety jak ktoś uczciwie p[odchodzi do pracy i do skarbówki to jego praca musi być wyżej wyceniana. Ale jak to u nas bywa inwestor zaczyna kombinować...może da się taniej...ja nie mówię ze trzeba płacić ile żąda i koniec, potargować się trzeba. Ale popyt kształtuje podaż....Jak każdy chce tanio to tracą na tym wszyscy: państwo, wykonawca, a często także i inwestor. Niemniej jednak uważam że za dach który opisał autor 9 tys to trochę za dużo.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ala.p

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja równiez uważam że to dużo. Ale tak naprawdę zapytaj ich o kilka namiarów gdzie robili dachy i obejrzyj je, porozmawiaj z inwestorami u których robili te dachy. U mnie dach dwuspadowy ponoć 195 m i koszt 8 tys.zł w lubelskim - blachodachówka.. Nie wiem jak w innych terenach kraju ma się do ceny. Ale teraz powiem że wolałabym zapłacić więcej ale by zrobili dokładniej bo jak narazie to przyjeżdżają kiedy chcą tłumacząc się że gdzieś tam nie skończyli. W dodatku źle zamontowali okno dachowe i już mają poprawkę. Naprawdę dobrego fachowca warto zatrudnić bo parciarz który spartoli to jeszcze na dodatkowe koszty narazi. Też żałuję że wcześniej nie pomyślałam o tym by zobaczyć i porozmawiać z osobami u których dach zrobili. Pozdrawiam!

  10. #10

    Domyślnie

    No to nie rozumiem dlaczego Ty akurat twierdzisz ze to dużo. Dach autora wątku ma 130 m2 plus około 40 m2 podbitki bo pewnie się tyle uzbiera. A wiadomo ze podbitka kwotowo wychodzi podobnie w montażu więc za około 170 m2 dekarze chcą 9 tys. u Ciebie za 190 wzięli 8 tys i mówisz ze spartolili....odpowiedz sama sie nasuwa.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Im mniejszy dach tym drożej. A co to za powierzchnia 130 m2, gdzie tu można nadrobić? Gdyby dach miał 400 m2 no to można negocjować. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #12

    Domyślnie

    Mój majster od dachu i też podbitki - sprawdzony, okolice 100 tys miasta w Wielkopolsce ceni się: za dachówkę 30 zł/m2 (w tym było 5 veluxów, 1 komin), za rynny (zbiorcze i spustowe) 15 zł/mb, za czoło (deska + blacha wyginana dowolnie czy struktonit) 15 zł/mb, za podbitkę 30 m2. Pełne deskowanie i papowanie wcześniej kosztowało mnie 18 zł/m2. A za więźbę brali 15 zł/m2 dachu.

    Przelicz sobie sam. Dodam, że nie jest to najtańszy wykonawca w regionie byli i od 10 do 25% tańsi, ale nie z takimi referencjami. Za blachodachowkę bym policzył z 15 zł/m2.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    "Mój majster od dachu i też podbitki - sprawdzony, okolice 100 tys miasta w Wielkopolsce ceni się: za dachówkę 30 zł/m2 (w tym było 5 veluxów, 1 komin), za rynny (zbiorcze i spustowe) 15 zł/mb, za czoło (deska + blacha wyginana dowolnie czy struktonit) 15 zł/mb, za podbitkę 30 m2. Pełne deskowanie i papowanie wcześniej kosztowało mnie 18 zł/m2. A za więźbę brali 15 zł/m2 dachu.

    Przelicz sobie sam. Dodam, że nie jest to najtańszy wykonawca w regionie byli i od 10 do 25% tańsi, ale nie z takimi referencjami. Za blachodachowkę bym policzył z 15 zł/m2."

    Proszę wstaw zdjęcia roboty.

  14. #14

    Domyślnie

    A czy 60 zł (bez rachunku) za zrobienie m2 dachu to dużo ?

    Ta cena obejmuje "wszystko" czyli położenie więżby, pełne deskowanie, papowanie, położenie dachówki, obróbki blacharskie, podbitka i orynnowanie.

    Okna dachowe osobno - cena 150 za wprawienie.

    Dach prosty dwuspadowy, z tym że z jednej strony jest zadaszony taras na 4 słupach.

    Powierzchnia dachu - ok. 220 m2.
    Ostatnio edytowane przez eugenia ; 14-11-2010 o 18:05 Powód: błędy literowe
    enja

  15. #15

    Domyślnie

    napewno to nie jest duzo...wydaje sie troche az za malo...pieszesz o dachowce...a blachodachowka wychodzi okolo 30 zl na gotowo za m2. Plus okolo 20 zl za m2 wieźby, za deskowanie i papowanie od 12 do 15 zl za m2 tez trzeba zaplacic. To juz wychodzi okolo 65 zl. A Ty piszesz ze to dachowka...Obejrzyj dachy wykonane przez tego fachowca...jezeli wszystko jest ok to oplacalny interes i to bardzo
    Ostatnio edytowane przez photos ; 14-11-2010 o 21:25

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yaacek

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Myślę ze cena zależy od regionu z jakiego ekipa wykonuje ten dach, u mnie dachowcy wzięli 50 zł za metr dachy z więzbą oraz dachówką ceramiczną lącznie z rynnami ale bez podbitki dach kopertowy 280 m dachu to jest 14 tys

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alphatom79
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Łaziska Rybnickie k/Godowa
    Kod pocztowy
    44-340
    Posty
    200

    Domyślnie

    U mnie dach 240 m2 położenie więźby, cztery okna dachowe, dwa kominy, z orynnowaniem i wszelkimi obróbkami, dachówka ceramiczna Tondach Figaro jak na razie najniższą ceną jaką nam zaproponowano to 60 zł za m2 czyli za cały dach 14400 zł, całkiem przyzwoita cena, może uda się coś jeszcze wynegocjować
    www.moja-budowa.eu - Dziennik budowy - opis prac, postępów, porad budowlanych

  18. #18

    Domyślnie

    dom romina g1 z archipelagu
    dach 260m2
    wiezba, deska, papa, blachodachóka, 2 kominy, rynny oraz obrobka - 46złm2 - czas 6 dni

  19. #19

    Domyślnie

    cos krecisz...nigdy nie uwierze ze dekarze/ciesle wykonali te prace w 6dni. Sorry to jest 260 m2 dachu. Postawic więźbe, nabic deski, papę, laty, powyginac obrobki, zawiesic te obrobki, no i blachodachowka. Chyba z 15 ich tam musialo byc...takze nie przesadzajmy juz z tym chwaleniem sie, bo jeszcze komus wyjdzie ze trzeba bylo prosic aby dekarze mogli u niego robic, a czasu mieli dwa dni...

  20. #20

    Domyślnie

    U mnie położenie folii, nabicie łat i kontrłat, położenie blachodachówki, pełne orynnowanie, wszystkie obróbki, dach 200 m2 dwuspadowy, z przodu daszek-24 zł za m2 (całość). Dodatkowo 4 okna dachowe (jedno po 200 zł) i dwa kominy (po 300 zł). Całość wyniosła mnie 6000 - 200 zł stargowałam Robota zrobiona dokładnie, obróbki dopracowane więc chyba jest ok. Chociaż na koniec przyznali mi się, że między folią, a blachą gdzieś im młotek się zapodział. No ale...przyznali się Dach robiłam w październiku tego roku pod Warszawą. Jak to się mówi-chcieć to móc, wystarczy poszperać.
    Im dłużej buduję...tym bardziej jestem przekonana że jestem wszechmogąca
    Południowa Ani i Piotrka
    Komentarze

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony