dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mandm7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie Piec szamotowy

    Witam,
    jestem bliski postawienia szamotowego pieca akumulacyjnego.
    Piec ma zapewnić ogrzanie ok. 70 m2 powierzchni. Ważne dla mnie jest to aby piec możliwie długo utrzymywał ciepło.
    Piec będzie miał szybę a więc może bardziej powinienem go nazwac piecokominkiem.
    Z tego co się zorientowałem to waga takiego pieca dla mojego przypadku powinna wahać się od 1 do 1,5 tony.
    Piec będzie miał bryłę sześcianu i będzie otynkowany stjukiem oraz w małej ilości obłożony kaflami.
    I teraz pytania :
    1. Na co zwrócić uwagę przy określaniu wymagań dotyczących pieca jeżeli chodzi o komfort jego użytkowania. To co mi przychodzi do głowy to:
    - narożniki pieca nie powinny być otynkowane na biało bo wszędobylskie koty będą się o nie ocierać i kolor narożników szybko sie zmieni
    - szyba według mnie powinna byc obudowana kaflami ponieważ stjuk będzie po krótkim czasie brudny.
    - zaproponowano mi wnękę na drewno otynkowaną stjukiem ale uważam, że ta wnęka po jakimś czasie będzie brudna
    2. O jakie parametry techniczne powinienem się zapytać. To co wiem to:
    - waga pieca
    - temperatura spalin na wylocie do komina
    3. Co powinien taki piec dodatkowo posiadać :
    - mam doprowadzenie powietrza z zewnątrz więc może jakisz szyber blokujący ten dopływ.

    Czy możecie podpowiedzieć co jeszcze.
    pzdr
    Maciek

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Proponuje kontakt telefoniczny , temat jest rozległy siła by pisać ..

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Proponuje kontakt telefoniczny , temat jest rozległy siła by pisać ..

    ...no tak , trzy cztery zdania i zadyszka gotowa...


    mandm (siódmy), sam ten piec chcesz stawiać ?!! Bo pytania
    takie trochę naiwne . O stiuku zapomnij ...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witaj Mandn7!

    Wybacz mojemu starszemu koledze (wyżej) i nie obraź się, ale rzeczywiście Twój wpis wygląda trochę jak wynik chwilowej niepoczytalności.
    Kliknąłem jednak w Twój dziennik budowy i widząc tak piękny dom, pomyślałem, że jednak tylko po prostu zapomniałeś napisać o najważniejszych rzeczach. Mam tu na myśli konstrukcję pieca. No i czy chcesz to komuś zlecić, czy wykonać go sam. To, o co pytasz, to najmniej istotne szczegóły. Ewentualnie nie w tej kolejności.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    A ja się cieszę, że będzie z kumulacją, i że będą kafle.
    Komfort -to dobre sterowanie. Chyba.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mandm7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Panie (?) i Panowie (!) moja poczytalność w trakcie pisania maila była o lampke wina większa niż teraz .
    Wasza wiara w to, że zamierzam sam stawiać piec przeraziła mnie (wyobraziłem sobie siwy dym jako standardowe wyposażenie salonu ).
    Moje pytania były naiwne bo ... były pytaniami przyszłego użytkownika, który nie zamierza dogłębnie poznawać teorii i praktyki zawodu zduna.
    Na prawdę takie przyszły mi do głowy . Oczywiście jak zdecyduję się na konkretne rozwiązanie to będę znał przebieg kanałów, miejsce podłączenia do przewodu kominowego, szybra no ale to zależy od konkretnego rozwiązania od tego jak wysoko będzie podłączenie do komina o proporcji pieca i pewnie od kilku innych rzeczy. Dlatego pytań typu "ile kanałów powinien mieć piec akumulacyjny" nie chciałem zadawać bo każda odpowiedź (według mnie) byłaby niedostosowana do mich realiów, których nieznacie.
    Jednego jestem pewien, po dwuletnim paleniu w kominku (pewnie źle podłączonym) jedynym sensownym dla mnie rozwiązaniem jest akumulacja.
    Z tego co zauważyłem największym moim problemem jest to, że zamieszkuję w pobliżu centrum Polski gdzie stare i chyba dobrze znane technologie prezentuje się jako ekskluzywne rozwiązania (mam na myśli po prostu cenę)
    Pozdrawiam
    Maciek

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Witaj Maćku.
    Spróbuję dołączyć po dwóch lampkach VEGA DEL CASTILLO z Navarry.

    Stiuki rzeczywiście sobie odpuść . Kotami się nie przejmuj, bo i tak
    nie dasz rady , a reszta to błahostki .
    Dla zduna oczywiście , którego zatrudnisz . Masz do wyboru tradycyjnego,
    który będzie tańszy , ale dlatego ,że nie będzie robił tego , o czym trąbimy
    tu już jakiś czas. No i tzw. nowoczesnego zduna , który się na tym zna.
    A jak się zna to będzie droższy , bo wie jakich materiałów użyć , a one
    drogie.
    Tradycyjny zdun też Ci to zrobi , pod warunkiem ,że się unowocześni. W drugą
    stronę chętnych chwilowo brak

    Oj duże te lampki były , idę spać , ale w zasadzie to piłka po Twojej stronie.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mandm7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    112
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Dlaczego stiuki mi tak bardzo odradzacie? Z mojego punktu widzenia (inwestora) są idealne bo mi się podoba i jest tańszy od kafli w nowoczesnym wzornictwie (opinia zduna), możno to też z czasem pomaziać na jakiś kolor. Napiszcie proszę gdzie tu jest pies pogrzebany?
    Doszedł mi nowy dylemat dotyczący pieca ze steatytu. Wycena okazała się odrobinę niższa niż rozwiązania szamotowego. To co mi się w tym piecu nie podoba to mała komora spalania (polana długości 31 cm) oraz trochę smutno szaro-bura obudowa. Obawiam się też, że piecyk może być za mały dla moich 70 m2 .Czytałem natomiast w waszych wpisach, że pochlebnie wypowiadacie się o samym kamieniu.

    pzdr
    Maciek

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Stiuk nie jest materiałem elastycznym . Na ciepłym kominku popęka.
    Podobny efekt osiągniesz ,a i "pomaziać" można przy pomocy zduńskich tynków
    specjalistycznych czy w ostateczności mineralnych...

    Steatyt zdecydowanie przereklamowany...

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Watra na elastyczny piaskowiec do budowania kominków .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony