dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Sedes podwieszany przy ściance kolankowej.

    Proszę o opinie osób doświadczonych Czy ktoś z Was ma może sedes podwieszany przy ściance kolankowej pod skosem? U mnie po wylewce i płytkach wysokośc ścianki (wraz z murłatą) wyniesie 120cm (dach 45stopni) -tymczasem standardowy Geberit ma 130cm Wynika więc, że będzie za nisko -ale z drugiej strony tam, gdzie ma wisieć ten kibelek jest okno dachowe -więc jest wyżej między krokwiami. Czy ktoś z was ma takie rozwiązanie, przy jakiej wysokości ścianki? i jak się sprawdza? Kibelek ma być tam, gdzie stoją 2 pustaki i dachówka:

  2. #2

    Domyślnie

    Są niższe stelaże, Geberita również. Co do wysokości: dodaj głębokość stelażu do głębokości miski sedesowej i sprawdź, czy w takiej odległości od ścianki kolankowej najwyższa osoba w rodzinie jest w stanie swobodnie stanąć.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki maggie -nawet nie wiedziałam, że są niższe... Muszę jeszcze przewertować inet. Mąż kombinował, żeby może trochę podciąć nóżki (stelaża oczywiście ), ale wtedy ten punkt 1m na stelażu by się obniżył i siedząc na kibelku miałoby się nogi pod brodą.
    Przy okazji spojrzałam na fotki twego domku -super! Widzę, że masz drzwi tarasowe przesuwne -jak się sprawdzają? to pcv czy drewno? Jaki wymiar? lekko chodzą? czy to jest tzw. HS (automat)? Sorry, że cię tak molestuję -ale sama jestem na etapie poszukiwania takich drzwi. Nikt znajomy nie ma przesuwnych i nie wiem czy to dobry wybór?

  4. #4

    Domyślnie

    kachna,
    kibelek pod oknem?? jak go będziesz myła??
    ja mam wc przy skosie ale bez okna
    stelaż nie zmieściłby się, gdyby nie został odsunięty od ściany kolankowej, ale moja była dużo niższa od twojej, miała około 70 cm
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    kachna,
    kibelek pod oknem?? jak go będziesz myła??
    ja mam wc przy skosie ale bez okna
    stelaż nie zmieściłby się, gdyby nie został odsunięty od ściany kolankowej, ale moja była dużo niższa od twojej, miała około 70 cm
    kibelek czy okno? Widziałam gdzieś taką aranżację i strasznie mi się spodobała -a te kilka razy w roku sobie poradzę Poza tym w miejscu gdzie jest okno -zawsze jest trochę wyżej niż pod pozostałymi skosami. A o ile przesunęłaś ten stelaż -tylko nak na styk aby wszedł (czyli chyba na wysokość 130cm)?

  6. #6

    Domyślnie

    odsunęłam tyle, żeby można była do niego wygodnie podejść w wyprostowanej pozycji
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    Dzięki maggie -nawet nie wiedziałam, że są niższe... Muszę jeszcze przewertować inet. Mąż kombinował, żeby może trochę podciąć nóżki (stelaża oczywiście ), ale wtedy ten punkt 1m na stelażu by się obniżył i siedząc na kibelku miałoby się nogi pod brodą.
    Przy okazji spojrzałam na fotki twego domku -super! Widzę, że masz drzwi tarasowe przesuwne -jak się sprawdzają? to pcv czy drewno? Jaki wymiar? lekko chodzą? czy to jest tzw. HS (automat)? Sorry, że cię tak molestuję -ale sama jestem na etapie poszukiwania takich drzwi. Nikt znajomy nie ma przesuwnych i nie wiem czy to dobry wybór?
    Drzwi przesuwne są z pcv w okleinie i mają 120x235cm. Na razie na nie klnę : chodzą ciężko, są kłopoty z domykaniem. Firma "MS okna" obiecała regulację przed przeprowadzką - mam nadzieję, że skuteczną, bo jak na razie nie mamy z nich dużego pożytku . Ale oglądałam tego typu drzwi tej samej firmy u znajomej i nie było z nimi problemów. Może to ja mam pecha

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maggie
    Cytat Napisał kachna28
    Dzięki maggie -nawet nie wiedziałam, że są niższe... Muszę jeszcze przewertować inet. Mąż kombinował, żeby może trochę podciąć nóżki (stelaża oczywiście ), ale wtedy ten punkt 1m na stelażu by się obniżył i siedząc na kibelku miałoby się nogi pod brodą.
    Przy okazji spojrzałam na fotki twego domku -super! Widzę, że masz drzwi tarasowe przesuwne -jak się sprawdzają? to pcv czy drewno? Jaki wymiar? lekko chodzą? czy to jest tzw. HS (automat)? Sorry, że cię tak molestuję -ale sama jestem na etapie poszukiwania takich drzwi. Nikt znajomy nie ma przesuwnych i nie wiem czy to dobry wybór?
    Drzwi przesuwne są z pcv w okleinie i mają 120x235cm. Na razie na nie klnę : chodzą ciężko, są kłopoty z domykaniem. Firma "MS okna" obiecała regulację przed przeprowadzką - mam nadzieję, że skuteczną, bo jak na razie nie mamy z nich dużego pożytku . Ale oglądałam tego typu drzwi tej samej firmy u znajomej i nie było z nimi problemów. Może to ja mam pecha
    Maggie -chyba w ogóle te drzwi przesuwne "przerastają" producentów! U mnie w okolicy każdy producent na hasło "drzwi przesuwne" robi wielkie oczy (chyba w tym regionie nikt takich nie ma). Potem obiecują wycenę i że oddzwonią -no i w tej chwili od 1,5m-ca czekam na wycenę z 4ech firm. Teraz to nawet nie wiem czy ryzykować i zamawiać -no bo jak mają się na mnie dopiero uczyć? Nawet ogólnokrajowe firmy -np Jezierski nie są w stanie wycenić mi tych drzwi (może to, że chcę z roletami ich przerasta?).

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kasia150
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Sienno
    Kod pocztowy
    27-350
    Posty
    41

    Domyślnie

    A ja wymyśliłam sobie sedes podwieszany na środku łazienki,pod skosem mniej więcej pod oknem dachowym, ale siedząc na sedesie przodem do okna (chyba obrazowo to wytłumaczyłam ) Proszę mi wytłumaczyc, czy najpierw trzeba wybudowac murek np. z cegły i na tym zawiesic stelaż, czy postawic stelaż i obic go dopiero płytami k/g? Jak to powinno byc wykonane?

  10. #10

    Domyślnie

    stanie na wc i wymyje okno.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ameliadan

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-350
    Posty
    1

    Domyślnie kibelki odwrotnie

    Cytat Napisał Kasia150 Zobacz post
    A ja wymyśliłam sobie sedes podwieszany na środku łazienki,pod skosem mniej więcej pod oknem dachowym, ale siedząc na sedesie przodem do okna (chyba obrazowo to wytłumaczyłam ) Proszę mi wytłumaczyc, czy najpierw trzeba wybudowac murek np. z cegły i na tym zawiesic stelaż, czy postawic stelaż i obic go dopiero płytami k/g? Jak to powinno byc wykonane?
    Możesz powiedzieć mi jak Ci wyszło. Też mam taki pomysł na odwrócone kibelki ale nie mogę znaleźć żadnych zdjęć a poza tym mam wątpliwości czy to jest wykonalne. z uwagi na skosy właśnie.

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie stoi dokładnie pod oknem. I nie ma żadnego problemu. Stelaże też tradycyjne są. I można myć okno normalnie - drabinka wystarczy Też się bałam, że nie będzie tam jak siedzieć, ale wszystko jest ok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony