dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie ZWROT ODLICZENIA NA ZAKUP DZIAŁKI

    Witam szanowne Grono;

    Proszę o informację jak ominąć (jeśli wogóle) konieczność zwrotu odliczenia po zakupie działki bdowlanej.

    Działkę kupiłem w 2001 roku odliczyłem od podatku 19% z 350m2 - teraz w marcu sprzedałem tą działkę - poinformowałem na czas US, że pieniążki przeznaczę w ciągu najbliższych 2 lat na cele budowlane - i tu spotkała mnie niespodzianka: szanowna Pani Inspektor poinformowała mnie, że zgodnie z przepisami w rozliczeniu za 2004 rok będę musiał doliczyć do podatku kwotę odliczoną w 2001.
    Wg szanownej instytucji nie spełniłem warunków i takie są tego konsekwencję.

    Nie ma to jak pomoc ze strony RP.

    Dziękuję za wszelką podpowiedź.
    Bodek[/b]

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety przepisy są jednoznaczne: sprzedając działkę musisz zwrócić odliczoną od podatku ulgę.
    Zgłoszenie chęci zainwestowania pieniążków na cele mieszkaniowe dotyczy czego innegu: przy sprzedaży domu lub mieszkania w czasie krótszym niż 5 lat od jego nabycia trzeba zapłacić podatek od tej sprzedaży, a składając takie oświadczenie o jakim piszesz się tego unika (tylko poem faktycznie trzeba te pieniążki na cele mieszkaniowe wydać). To jednak nie ma nic wspólnego z ulgą z tytułu kupna działki oraz jej zwrotem przy zbyciu działki.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    zuzka

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Kielce
    Posty
    304

    Domyślnie

    Czy to na pewno oznacza, że sprzedając wybudowany dom nie trzeba zwracać wykorzystanej ulgi budowlanej? Nie ma co do tego wątpliwości?
    Przepraszam, jeśli się powtarzam. czytałam poprzednie wątki, ale nie jestem jeszcze w 100 % przekonana.
    Myślałam, że obowiązanie do zakupu innego lokum zwalnia tylko z ryczałtowego podatku dochodowego.
    Gdyby ktoś mógł mnie jeszcze utwierdzić - byłabym baaaaaaaaaardzo wdzięczna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony