dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie DGP - moje wnioski.

    look
    Ostatnio edytowane przez dziadek adam ; 21-02-2012 o 18:45

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za ten obszerny wpis.

    Co do spadku o 10 stopni między wejściem do instalacji a wyjściem - zwróć uwagę, że turbinę masz nieosłonioną wiszącą pewnie luzem na stryszku, gdzie masz obecnie max 10 stopni, więc tutaj pewnie najwięcej tracisz ciepła z kominka.

    Jak przed podwieszeniem turbiny miałeś ją postawioną? Ja myślałem o jej postawieniu na warstwie wełny, aby zminimalizować właśnie te drgania.

    Dasz radę wrzucić schemat instalacji?
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    No Dziadek ... szacun ... I za opis i za temperaturę wewnątrz kominka i za te 10 stopni ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aks21

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadek adam Zobacz post

    Jednak rekord jest najbardziej wydajny i najdłużej trzyma temperaturę. W czapie kominka utrzymuje się temperatura na poziomie 55-60*C i odpowiednio o 10*C mniej mam na wylotach . Pomieszczenia maksymalnie nagrzewają się do 32*C , oczywiście to nierealna temperatura do użytkowania

    Pozdrawiam
    taaaa w czopuchu 55 stopni a w pomieszczeniach 32 stopnie ?? chyba w lipcu robiles te testy, nierealne.
    HI na regulatorze oznacza ze temperatura w miejscu gdzie bada ją sonda jest wyższa niz 100 stopni C ...

  5. #5

    Domyślnie

    Też mi się wydaje mało prawdopodobne, aby pod sklepieniem okapu nie przekroczyć 65st. Ok.100 st. to dobry wynik, tj. im wyższa temperatura tym gorzej... Korpus wkładu nagrzewa się do ok 200-300st. więc turbina musiałaby stworzyć niezły przeciąg, aby aż tak schłodzić powietrze.
    Gdzieś czytałem, że brykiet z węgla brunatnego jest jednym z "najbrudniejszych" paliw stałych, więc warto często kontrolować komin czy nie odkłada się w nim zbyt dużo sadzy i kreozotu.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Nasz doświadczenia z brykietem wykonanym z węgla brunatnego były zupełnie odmienne. Po pierwsze straszny smród z paleniska podczas dokładania paliwa i usuwania popiołu. Po drugie okopcone ścianki paleniska i brudzące się szkło Po trzecie znacznie większe zużycie brykietu w stosunku do opisanego przez "Dziadka Adama" . Zdecydowanie odradzamy stosowanie tego "ekologicznego " paliwa do kominków .

  7. #7

    Domyślnie

    look
    Ostatnio edytowane przez dziadek adam ; 21-02-2012 o 18:46

  8. #8

    Domyślnie

    look
    Ostatnio edytowane przez dziadek adam ; 21-02-2012 o 18:45

  9. #9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony