dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Wyciszenie/docieplenie cienkiej sciany dzialowej

    Witam. Poszukuje jakiegos dobrego materialu "tlumiacego" i jednoczescie ocieplajacego.
    Mieszkam w blizniaku, od sasiadow oddziela mnie sciana z pelnej cegly - 24cm + tynki. Kiedys mi to specjalnie nie przeszkadzalo, teraz jednak z pokoju chce zrobic salon z TV, takze sasiedzi beda wszystko slyszec tak jak ja slysze kazdy odglosc dobiegajacy TV, czy krzyki dzieciakow
    Koszt specjalnie sie nie liczy, ale wolalbym tego nie robic welna, gdyz zabierze to dodatkowa powierzchnie z mojego i tak niewielkiego mieszkania. Poza tym - nida...
    Po drugie, na jednej ze scian ma "klatke" schdowa na pietro, takze za duzo na sciane nie moge "przylozyc". W tym roku podnioslem dach. Sam postawilem scianke dzialowa miedzy mna a sasiadami (24cm Ytong Energo). Musze ja jeszcze czyms docieplic, gdyz nie wiem kiedy sasiedzi beda cos robic ze swoim dachem, a chce sie juz w miare docieplic. Na zewnatrz nic nie przykleje, bo bede juz "w granicy" sasiadow... Jakies pomysly?

  2. #2

    Domyślnie

    Podłączę sie do pytania. robie remont, kamienica prawie 100 letnia, przebudowywana i remontowana nie wiadomo jak,kiedy i jakimi materiałami, nie wiadomo na co sie trafi w scianie itp. Ściania miedzy mną a pokojem sąsiada - była kiedyś ścianą działową- pokój jaki obecnie zajmuje sąsiad nalezał do mojego mieszkania,stare dzieje, ściana z cegłu pełnej plus tynki. Dosyć mocno słychać dźwiek telewizora od sąsiada i dodatkowo zegar powieszony na ścianie jak wybija godziny to jest mocno słuszalny u mnie, zastanawiam sie nad wyciszeniem tej ściany. Wyczytałem że najlepsze będzie połączenie różnych materiałów, dżwiek tłumiony w różnych ośrodkach itp. czyli ściana lita- masywna - to mam, dodatkowo dałbym np wełnę 8cm ( pytanie jaką ? jakiej gęstości? ) teoria mówi ze tą lżejszą , plus regips. Całość na szielecie drewnianym, szkielet zamocowany do ścian bocznych ,sufitu i podłogi ale bez mocowania do ściany jaką chcę wygłuszyć , żeby nie przenosić przez żadne sztywne połczenia drgań i dźwieków.

    ewentualnie może styrodur?, podobno ma niezłe własciwości tłumiące a mam dostęp do w miarę taniego i dobrego.

    Pierwsze pytanie jest nastepujące, czy takie wygłuszenie cokolwiek da, drugie czy dobrze rozumuje z taką konstrukcją , i trzecie jakiej wełny używać.
    Będę wdzieczny za podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez kuń ; 27-09-2011 o 20:18

  3. #3

    Domyślnie

    Jesli chodzi o kombinacje welna + GK to dobre rozwiazanie, jesli idzie o tlumienie... Nic wiecej nie podpowiem, bo swojego problemu nadal nie rozwiazalem. Opowiadajac na posta Flashbacka - tak sie sklada, ze na dole mam plywajaca podloge - nowe posadzki robilem rok temu. Na gorze - gorzej - strop Kleina

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony