dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 87
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Liwko , kiedy wpadniesz na piwko ? Ale na poważnie!

    Myślę ,że jak zobaczysz ile ja mam "kłopotu" z paleniem
    w dobrze skonstruowanym piecokominku kumulacyjnym,
    zaczniesz śpiewać na forum innym głosem...

  2. #42

    Domyślnie

    he? trampkiem nie?
    joke
    jak kominek to kominek, jak piec za tysiaka co i rower można spalić to co innego, wiadomo jak życie przyciśnie... ale kopcenie takim gównem jakoś mi się kłóci światopoglądowo. inny problem to rodzaj tego drewna z mojej posesyjki, ale o tym kiedy/gdzie indziej.
    eniu, forest, rozwiniecie Wasze poprzednie/ostatnie posty? jak taka instalacja/instalacje kominek(ew.piec)/co/cwu/podłogówka/elektryczne miały by wyglądać?
    eniu opiszesz swój piecokominek "aktualny" ew. linka zapodasz? trochę się pogubiłem w twoim wątku
    Ostatnio edytowane przez greyhawk ; 02-11-2011 o 11:09

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Mam jeszcze 5 minut no to polobbujemy jeszcze trochę bo nareszcie na kominki zeszliśmy ...
    Greyhawk - zobacz jaki kominek ma Liwko. Całkiem przyjemny. Teraz sobie wyobraź praktycznie podobny wielkością i wyglądem (no to rzecz względna osobniczo), który przy niemal identycznej obsłudze będzie zaspokajał całe zapotrzebowanie na ciepło i ciepłą wodę w Twoim domu. Przy takim samym nakładzie pracy jakim Liwko sobie popala dla przyjemności.
    Liwko - Ty powiedz nam ile czasu zajmuje Ci palenie i czy jest to dla Ciebie kłopotliwe czy raczej należy do przyjemności.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  4. #44

    Domyślnie

    i o to mi się rozchodzi w tym temaci, dzięki. teraz inwigilacja liwki będzie

  5. #45
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie no nikt mi wciśnie ,że jak ma za ciepło w domu to otwiera okna.To po huk ta energooszczędność-szczelność,kontrolowana wentylacja, reku..Przewija się to przez watek zupełnie niepotrzebnie.To po pierwsze.Jak wytłumaczyć żonie ,że se napali w ..........w czymś tam(ona chce kominek) 6 razy w sezonie..No nie przemawia to do mnie w żaden sposób.Kominek to klimat jak to prawi jeden jegomość.Co to jest ten klimat???Zawsze myślałem ,że jak w chałupie jest hycowato to palenie w kominku to zajefajna przyjemność.Ciekawi mnie co żona myśli na ten temat? Autor zamierza wiele zrobić..jak na razie tylko zamierza.

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Dla przyjemności odczuwania ciepła.. www.kafle-kominki.pl/kominek_janki.htm Ciepła ławka / leżanka ... całość grzeje promieniowaniem . Taki temat dla leniwych.. jeden wsad drewna ..nagrzane..i błogie lenistwo..
    Ostatnio edytowane przez M***ki ; 02-11-2011 o 11:29

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Dla przyjemności odczuwania ciepła.. www.kafle-kominki.pl/kominek_janki.htm Ciepła ławka / leżanka ... całość grzeje promieniowaniem . Taki temat dla leniwych.. jeden wsad drewna ..nagrzane..i błogie lenistwo..


    Ciepło może przyjemne, kominek paskudny...

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał greyhawk Zobacz post
    he? trampkiem nie?
    joke
    jak kominek to kominek, jak piec za tysiaka co i rower można spalić to co innego, wiadomo jak życie przyciśnie... ale kopcenie takim gównem jakoś mi się kłóci światopoglądowo. inny problem to rodzaj tego drewna z mojej posesyjki, ale o tym kiedy/gdzie indziej.
    eniu, forest, rozwiniecie Wasze poprzednie/ostatnie posty? jak taka instalacja/instalacje kominek(ew.piec)/co/cwu/podłogówka/elektryczne miały by wyglądać?
    eniu opiszesz swój piecokominek "aktualny" ew. linka zapodasz? trochę się pogubiłem w twoim wątku


    Temu co może być dla Ciebie interesujące , poświęcił sporo czasu
    Samuraj w moim wątku . Skup się na tym , na opisach Wojtka a
    zawitasz w świecie o którym tu mówimy z Forestem. To kontynuacja
    zainicjowanej akcji pt "Taki sobie piecyk". Manipulując paleniskiem,
    wielkością szyby, wymiennikami - można osiągnąć cel . Cel musi
    być dopasowany do potrzeb - głównie budynku, trochę inwestora (ki ).

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Liwko , kiedy wpadniesz na piwko ? Ale na poważnie!

    Myślę ,że jak zobaczysz ile ja mam "kłopotu" z paleniem
    w dobrze skonstruowanym piecokominku kumulacyjnym,
    zaczniesz śpiewać na forum innym głosem...
    Gazowane mi nie służy Wlecę, wlecę

    Przy takim zapotrzebowaniu na ciepło, to tak jakbyś kupował lodówkę do schłodzenia jednego piwka Schłodzić, schłodzi, tylko po co z resztą niewykorzystanego miejsca
    Jeżeli sam dom będzie miał sporą akumulację to wstawianie dodatkowego akumulatora do salonu mija się z celem. Gdyby to był dom szkieletowy to rozwiązanie było by super. Ten akumulator, w postaci bufora, najlepiej jest postawić w kotłowni i zasilać ni wodne ogrzewanie, najlepiej podłogowe. W domu będziemy mieć zawsze ciepło, a kominek rozpalimy kiedy będziemy mieli na to ochotę

  10. #50

    Domyślnie

    hę? nie pisałem, że będę otwierał okna, pytałem jak rozwiązać problem bez przegrzania/czyli konieczności przewietrzania, zwracając uwagę na to, że ciśnienie na energooszczędność nie idzie w parze z tym oczywiście czasem trza to zrobić i tyle, ale nie o incydenty chodzi.
    niktspecialny, napisałeś, że "autor dużo zamierza zrobić. na razie zamierza"., a co, mam najpierw zrobić a potem tu pisać?nie skumałem. "jeszcze nie wiem kiedy/czy żona" ma do powiedzenia tyle o ile się jej zapytam, od budowy domu ja jestem, ona może wybrać sobie płytki. chce mieć ogień za szybką, będzie miałą, reszta jej nie obchodzi

    liwko
    w sumie to logiczne, przy akumulacyjności"z kafla" upierałem się troszkę z sentymentu, chociaż jak cierpliwości wystarczy to taką podgrzewaną ławeczkę sobie sieknę, potomka spłodzić na czymś takim, hehe, czad
    eniu
    wertuję ten projekt samuraja, problem w tym, że nie do końca kumam. jak możesz w grzech zdaniach opisać zasadę działania(baaaardzo ogólnie) będzie fajnie, tyłek o to będę zawracał jak będę miał pewność, że przeczytałem wszystko ze zrozumieniem
    forest
    lobbuj lobbuj, na razie mi się podoba
    wszystkim b. dziękuję, zaczyna mi się "klarowac"XD
    ps. w układzie z buforem byłby jakiś zaworek/ miernik żeby nie przegrzać zbiornika? a zbytek ciepła przez szybkę i do komina?
    niech się ktoś zlituje nade mną i napiszę o zasadzie tego bufora. woda się w nim grzeje z kominka/elektrycznie i co dalej? bufor jest z cwu a wężownica grzeje pod podłogówkę czy odwrotnie(lame,wiem )
    jak elektrycznie to jak? jakimś piecem/grzałką? rzućcie coś to pogoogluję.
    Ostatnio edytowane przez greyhawk ; 02-11-2011 o 11:57

  11. #51
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    A jak my mamy ochotę palić w zimowe wieczory siedem dni w tygodniu .Nie tylko jak przyjedzie teściowa co by jej poliki podrumienić

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Liwko - Ty powiedz nam ile czasu zajmuje Ci palenie i czy jest to dla Ciebie kłopotliwe czy raczej należy do przyjemności.
    Pozdrawiam.
    No 10 razy w roku to sama przyjemność

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Forest, ja jeszcze mam sąsiadów i widzę jak mało kłopotliwe jest codzienne palenie w kominku. Takie palenie zajmuje im czasu niemal na cały rok Jak ktoś lubi, proszę bardzo, ale roboty jest przy tym co nie miara

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Tak jeszcze dodam. Kolega ma gaz i kominek z płaszczem. Co roku palił dużo w kominku by oszczędzić na gazie. Znudziło mu się, grzeje gazem.

  15. #55
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    greyhawk wiem,że nie ty otwierałbyś okna .Wiem też ,że ty jesteś jak peron główny w tej przyszłej inwestycji.Wiem także ,że małżę masz bardzo stanowcza a to wiele zmienia w planach .
    "bez kominka sam będziesz mieszkał w tym domu"

  16. #56
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    To ja też tak jeszcze dodam.Kumpel ma gaz i KZPŁW. Co roku palił dużo gazem by na zimę zaoszczędzić na drewnie.Znudziło mu się i jak se przeliczył to sezon zaczyna od grzania w kominku a gazem jak mu przy -20 stC zew.nie chce się du.py ruszyć do drewutni.

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Gazowane mi nie służy Wlecę, wlecę

    Przy takim zapotrzebowaniu na ciepło, to tak jakbyś kupował lodówkę do schłodzenia jednego piwka Schłodzić, schłodzi, tylko po co z resztą niewykorzystanego miejsca
    Jeżeli sam dom będzie miał sporą akumulację to wstawianie dodatkowego akumulatora do salonu mija się z celem. Gdyby to był dom szkieletowy to rozwiązanie było by super. Ten akumulator, w postaci bufora, najlepiej jest postawić w kotłowni i zasilać ni wodne ogrzewanie, najlepiej podłogowe. W domu będziemy mieć zawsze ciepło, a kominek rozpalimy kiedy będziemy mieli na to ochotę
    Ja napisałem "masy akumulacyjnej w termosie". To nie jest typowy piec
    akumulacyjny , który stygnie kiedy chce, tylko wtedy kiedy mu na to pozwolimy.

    Musimy sobie jeszcze wyjaśnić kilka spraw po drodze . Każda orientacja
    ma swoje wymagania , nawet seksualna . Nie można jednocześnie
    stać na szczycie góry i zażywać kąpieli w morzu...

    Jeśli dla kogoś budującego dom energooszczędny ,ważniejsze od energooszczędności
    jest ...palenie codziennie dla "klimatu", to ma dwa wyjścia. Wizyta u psychologa,
    lub zbudowanie kominka otwartego o specjalnej konstrukcji do domu pasiv. Tak by
    mógł to co zaoszczędzi , przep*er*olić od razu w komin . Brak wiedzy, brak dobrych
    przykładów , nawiedzeni teoretycy od wszystkiego... tak będzie jeszcze jakiś czas.

    Plany są , chęci pewnie też się znajdą ...Jak zdrowie pozwoli , może zbuduję dom
    w którym spalę dwa metry drewna na sezon . Ale to jeszcze trochę...

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Zaoszczędzić na drewnie??? Gaz ma tańszy od drewna? Co on Putin?

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Tak jeszcze dodam. Kolega ma gaz i kominek z płaszczem. Co roku palił dużo w kominku by oszczędzić na gazie. Znudziło mu się, grzeje gazem.
    tego się obawiam, a przy najmniej zakładam, że kiedyś tak będzie dlatego dostaje zawsze elektryczność. czas pokaże co będzie "głównym" źródłem ciepła.

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    greyhawk wiem,że nie ty otwierałbyś okna .Wiem też ,że ty jesteś jak peron główny w tej przyszłej inwestycji.Wiem także ,że małżę masz bardzo stanowcza a to wiele zmienia w planach .
    hehe, co fakt to fakt, na pewne rzeczy nie ma mocnych jak napisałem Pani wystarczy szybka i płomyk, reszty nie odróżni nawet. co więcej, zaoferowała się, że jak raz dziennie to sama może dorzucać ciekawe kiedy zmieni zdanie

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ty chcesz mieć jeszcze kable grzewcze?

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony